Liene, Helēna, Elena,
Ellena, Liena
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Oktobris >
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai Jūs satrauc Okupācijas pieminekļa liktenis? ..vairāk
Nē, man vienalga
par pieminekli.
Nedomāju par to.
Uzskatu, ka
piemineklis ir
jāatstāj.
Piemineklis ir
jānojauc!
Kāds piemineklis?
Kur?!
2021.10.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras mantojuma sarakstā puzuru darināšana

2021. gada Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma (NKM) sarakstā iekļautas sešas jaunas vērtības un divas no tām ir no Jelgavas – "Puzuri un to darināšana Jelgavā" un "Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci".

Kultūras mantojuma sarakstā puzuru darināšana
2021.10.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Attīrot teritorijas, uzlabo ūdens novadi

Lai uzlabotu ūdens caurvadi un netraucētu ūdens nonākšanu pilsētas meliorācijas sistēmā, pilsētā turpinās teritoriju kopšana ar speciāli aprīkotu tehniku vietās ar apgrūtinātu piekļuvi. Pašlaik darbi norisinās Slokas ielas grāvjos un to nogāzēs, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Attīrot teritorijas, uzlabo ūdens novadi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli

Jelgavniece Anda lūdz līdzcilvēkus palīdzēt atrast viņas pazudušo brāli Viktoru. Vīrietim esot tendence nonākt slimnīcā pēc tam, kad vairākas dienas pārmērīgi lietots alkohols, taču šoreiz pēc uzdzīves viņš izgaisis bez vēsts. Ģimenei ir cerība apturēt pašdestruktīvo uzvedību, pirms tas ir par vēlu.

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iepazīstina ar ideju celt krematoriju Zālītes ielā (1)

Ceturtdienas vakarā tiešsaistē uzņēmums SIA "Krematoriju apvienība" interesentus iepazīstināja ar Jelgavas krematorijas būvniecības Zālītes ielā 2 ieceri, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Iepazīstina ar ideju celt krematoriju Zālītes ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atceļ braukšanas maksas atvieglojumus autobusos

Ņemot vērā ārkārtas situāciju, lai mazinātu Covid-19 izplatību, stingro ierobežojumu laikā, sākot no 22. oktobra Jelgavas pilsētas sabiedriskajā transportā tiek atcelti pašvaldības piešķirtie braukšanas maksas atvieglojumi skolēniem, kuri norēķiniem par sabiedrisko transportu izmanto Jelgavas skolēna apliecību, senioriem, politiskirepresētajām personām, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri par braucienu norēķinās ar Jelgavas iedzīvotāja karti. Šajā laikā minētajām personu grupām atlaide netiek piemērota un par braucienu jānorēķinās pilnā apmērā. Maksa par braucienu, uzrādot Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, ir 85 centi, neatkarīgi no norēķinu veida – skaidrā naudā vai ar maksājumu karti.

Atceļ braukšanas maksas atvieglojumus autobusos
2021.10.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Maina ZOC futbola laukuma mākslīgo segumu

Šomēnes Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) notiek futbola laukuma mākslīgās zāles seguma nomaiņa. Plānots, ka darbi tiks paveikti divu mēnešu laikā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Maina ZOC futbola laukuma mākslīgo segumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Slimnīcai valdība plāno piešķirt 1,8 miljonus eiro

20. oktobrī valdībā tika skatīts informatīvais ziņojums "Par paveikto veselības aprūpes sistēmas kapacitātes stiprināšanai Covid–19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai un priekšlikumiem neizlietotā finansējuma apguvei". Tajā iekļauta arī informācija par papildu finansējuma nepieciešamību Jelgavas pilsētas slimnīcai 1,8 miljonu eiro apmērā, lai šajā ārkārtas situācijā slimnīca spētu turpināt nodrošināt visus esošos pakalpojumus un intensīvo Covid–19 pacientu aprūpi. Lēmums par līdzekļu piešķiršanu vēl jāapstiprina Ministru kabinetam.

Slimnīcai valdība plāno piešķirt 1,8 miljonus eiro
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ēka Svētes ielā pakāpeniski iegūst jaunu veidolu

19. oktobrī LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) nelielā mācībspēku lokā svinīgi atklāja atjaunoto fakultātes ēkas galveno fasādi un jaunos uzrakstus pie parādes ieejas, kas atrodas Jelgavā, Svētes ielā. Šogad sāktā fasādes atjaunošana ir tikai sākums turpmākajiem vēsturiskās ēkas atjaunošanas darbiem.

Ēka Svētes ielā pakāpeniski iegūst jaunu veidolu
2021.10.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Šonakt trokšņos Tehnoloģiju vidusskolas apkārtnē

No šodienas, 20. oktobra, pulksten 17 līdz 21. oktobra pulksten 7, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ēkā Meiju ceļā 9 speciālā grīdas betona apstrādes laikā iespējams paaugstināts trokšņu līmenis, ziņo būvnieks.

Šonakt trokšņos Tehnoloģiju vidusskolas apkārtnē
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzemdību nodaļā apmeklētāji nav atļauti (1)

Dzemdību nodaļā pacientu apmeklējumi nav atļauti, informē Jelgavas pilsētas slimnīcas Dzemdību Nodaļa.

Dzemdību nodaļā apmeklētāji nav atļauti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Filozofu ielā turpinās ietves atjaunošanas darbi

Turpinās šomēnes uzsāktie ietves seguma atjaunošanas darbi Filozofu ielas posmā no Mārtiņa ielas līdz Augusta ielai. Šobrīd objektā ir veikta liekās grunts norakšana, asfaltbetona zāģēšana un notiek apmaļu un ietves pamata nesošā slāņa izbūve.

Filozofu ielā turpinās ietves atjaunošanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērnu ārstēšanu nodrošina dienas stacionārā

19. oktobrī, pulksten 18 tika slēgta Jelgavas pilsētas slimnīcas Bērnu nodaļa, taču medicīniskā palīdzība mazajiem pacientiem Jelgavas slimnīcā tiks nodrošināta arī turpmāk. Lai nodrošinātu stacionāro pediatrijas pakalpojumu pieejamību, slimnīcā izveidots dienas stacionārs. Darbu tas sāka šodien, 20. oktobrī, un būs atvērts katru darbdienu no pulksten 8 līdz 16. Tāpat slimnīcā tiks nodrošināta diennakts neatliekamā medicīniskā palīdzība slimnīcas Uzņemšanas nodaļā. Lai bērns saņemtu medicīnisko palīdzību dienas stacionārā, jāvēršas slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, kur pediatrs novērtēs bērna veselības stāvokli un sniegs rekomendācijas pār turpmāko ārstēšanu. Ja būs nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība, pacients tiks novirzīts uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Bērnu ārstēšanu nodrošina dienas stacionārā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiek pārtraukta skolēnu testēšana brīvlaikā

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos, un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu, tiek pārtraukta iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšana vispārizglītojošās skolās un profesionālās izglītības iestādēs. Testēšana tiek pārtraukta no ceturtdienas, 21. oktobra, savukārt šodien, 20. oktobrī, testēšana nav obligāta, taču skolās, kur testēšana jau bija ieplānota trešdien, tā tiks nodrošināta.

Tiek pārtraukta skolēnu testēšana brīvlaikā
2021.10.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Sadales tīkls” atgādina par bērnu elektrodrošību

Šogad no janvāra līdz septembrim Latvijā ir reģistrētas 45 elektrotraumas, no kurām deviņas guva bērni. Nereti šīs traumas gūst tieši bērni vecumā līdz pieciem gadiem, piekļūstot nedrošām rozetēm, bojātām elektroierīcēm vai neizolētiem vadiem. Lai jaunos vecākus aicinātu mājoklī parūpēties par bērniem elektrodrošu vidi, kā arī iedrošinātu jau no mazotnes ar atvasēm pārrunāt elektrodrošības principus, AS "Sadales tīkls" sadarbībā ar uzņēmumu "Schneider Electric Latvija" un populāro video stāstu sēriju bērniem "Tutas lietas" 1000 jaunajām māmiņām visā Latvijā nodrošinās īpašas elektrodrošības paciņas.

“Sadales tīkls” atgādina par bērnu elektrodrošību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vakcinācijas centrā ZOC pieņem tikai pēc pieraksta

Ņemot vērā augošo vakcinēties pret Covid-19 gribētāju skaitu, vakcinācijas kabinetam SIA "Medicīnas sabiedrība "Optima 1"" Raiņa ielā 42 darbdienās par stundu ir pagarināts darba laiks. "Optima 1" uzsver: vakcinācijai obligāti jāpiesakās, iedzīvotāji "dzīvajā rindā" netiek apkalpoti. Arī vakcinācijas centrs Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), lai ievērotu epidemioloģiskos noteikumus un neveicinātu iedzīvotāju pulcēšanos, vakcināciju veic pēc iepriekšējā pieraksta. Bez pieraksta tiek apkalpoti tikai iedzīvotāji vecumā no 65 gadiem un cilvēki ar kustību traucējumiem.

Vakcinācijas centrā ZOC pieņem tikai pēc pieraksta
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākas pieteikšanās Ledus skulptūru festivālam

Līdz 30. novembrim iestāde "Kultūra" aicina tēlniekus pieteikties dalībai 23. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kura norise plānota nākamgad no 30. janvāra līdz 6. februārim. Nākamā gada festivālam izvēlētā tēma ļaus māksliniekam izpausties,ielūkojoties pārsteidzošajā dzīvnieku pasaulē, jo izvēlētā tēma ir "ZOO".

Sākas pieteikšanās Ledus skulptūru festivālam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas puķu dobes tiek sagatavotas ziemai

Pēc Jelgavas pašvaldības pasūtījuma čaklā dārznieku brigāde sagatavo puķu dobes ziemai, informē SIA "Kulk" Labiekārtošanas nodaļa. No augsnes tiek izņemti apstādījumi, kuru mūžs ir beidzies un kuri ziemā pārvērstos "putrā", kas nav estētiska un bojā ainavu. Piemēram, begonijas, samtenes u.c.

Pilsētas puķu dobes tiek sagatavotas ziemai
2021.10.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldībai nav datu par vakcinētām personām

Jelgavas pašvaldībai nav pieejami dati par pret Covid-19 vakcinētām personām atlaižu "bloķēšanai" sabiedriskajā transportā, norādīja pašvaldības pārstāve Egita Veinberga.

Pašvaldībai nav datu par vakcinētām personām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas Pašvaldības policijā – vakcinējušies 81%

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības policijā (JPP) šobrīd pilnībā vakcinējušies ir 80,9% darbinieku, bet vēl 16,3% saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnu.

Jelgavas Pašvaldības policijā – vakcinējušies 81%
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā par 6,6% pieaugs siltumenerģijas tarifs

Siltumenerģijas tarifs Jelgavā no 1.novembra pieaugs par 6,6% un būs 55,94 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija.

Jelgavā par 6,6% pieaugs siltumenerģijas tarifs
2021.10.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainīta koku lapu pieņemšanas kārtība

Ik rudeni aktualizējas jautājums, ko darīt ar savāktajām koku lapām. Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem pilsētā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros, ir aizliegts. Taču jelgavnieki lapas bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem – darbdienās no viena transportlīdzekļa DAV laukumos tiek pieņemti līdz pieciem 100 litru ietilpības maisiem dienā, bet brīvdienās lapu daudzums no viena transportlīdzekļa nav ierobežots. Svarīgi – laukumos lapas tiek pieņemtas tikai no Jelgavas iedzīvotājiem, tāpēc pirms iebraukšanas laukumā ir jāuzrāda transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, kurā norādīta transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja deklarētā adrese Jelgavā.

Mainīta koku lapu pieņemšanas kārtība
AUTOdoc.lv

0.60126900672913 119(0) - 0.51327109336853 2022.08.18. 23:24 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1635022800&cat=10 ip: 172.70.34.186 usememcache: 1