Liene, Helēna, Elena,
Ellena, Liena
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Septembris >
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai Jūs satrauc Okupācijas pieminekļa liktenis? ..vairāk
Nē, man vienalga
par pieminekli.
Nedomāju par to.
Uzskatu, ka
piemineklis ir
jāatstāj.
Piemineklis ir
jānojauc!
Kāds piemineklis?
Kur?!
2021.09.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldības atbalsta sadarbību, bet ne apvienošanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ceturtdien organizēja konsultācijas ar Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada domju vadību un deputātiem, ar mērķi pārrunāt abu pašvaldību darbu pēc 2022.gada 1.janvāra, kad, balstoties uz Satversmes tiesas spriedumu, jāizpildās visiem kritērijiem pašvaldībās, tajā skaitā – Jelgavas novadā.

Pašvaldības atbalsta sadarbību, bet ne apvienošanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā atvērs papildu Covid-19 gultas

Turpinot pieaugt ar Covid-19 hospitalizēto pacientu skaitam, Covid-19 slimnieku ārstēšanai tiks atvērtas arī nodaļas Jelgavas un Jēkabpils slimnīcās, nolemts Valsts operatīvā medicīniskā komisijā.

Jelgavas slimnīcā atvērs papildu Covid-19 gultas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Daudzbērnu ģimenes lūdz domi saglabāt tām atbalstu

Šonedēļ Jelgavas valstpilsētas domē iesniegta nepilnu 1000 jelgavnieku parakstīta vēstule, kurā pašvaldība tiek aicināt saglabāt līdzšinējo atbalstu Jelgavas daudzbērnu ģimenēm arī nākamajā gadā.

Daudzbērnu ģimenes lūdz domi saglabāt tām atbalstu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzstādītas 4 meteoroloģisko datu mērījumu stacijas

Jelgavas novada pašvaldība novada teritorijā uzstādījusi četras meteoroloģisko un vides datu stacijas, lai veiktu gaisa temperatūras, nokrišņu intensitātes, vēja ātruma, virziena un augsnes mitruma mērījumus. Šāda ideja un tās izpildījums rasts, pateicoties URBACT programmas projektam “Lietu Internets kā politikas instruments pārmaiņām pašvaldībā (IoTXchange)”.

Uzstādītas 4 meteoroloģisko datu mērījumu stacijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērnu vecāki aicināti pieteikties grupu nodarbībām

Jau drīzumā Jelgavas sociālo lietu pārvalde (JSLP) sāks vairāku grupu nodarbību ciklus, kuros aicina piedalīties vecākus, kuri audzina pirmsskolas vecuma bērnus vai pusaudžus, un vecākus, kuri bērnus audzina vieni. Pirmā nodarbība plānota jau 5. oktobrī. Pieteikšanās ilgs līdz grupu pilnai nokomplektēšanai.

Bērnu vecāki aicināti pieteikties grupu nodarbībām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārcels pieturu Stacijas iela un Jelgavas stacija

Sakarā ar Mehatrona 2021 organizēto Antoņiņas Čukures kausu kartingā 2021. gada 10. un 11. septembrī Jelgavā tiks slēgtas ielas, kas atrodas pie Stacijas parka. Tāpēc attiecīgās divas dienas pietura Stacijas iela tiks pārcelta uz Zirgu ielas, savukārt pietura Jelgavas stacija – uz Rūpniecības ielas. Izmaiņas skar gan pilsētas sabiedrisko transportu, gan arī starppilsētu autobusu kustību.

Pārcels pieturu Stacijas iela un Jelgavas stacija
2021.09.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gaso" Meiju ceļā nocirtīs bīstamos kokus

No 13. līdz 17. septembrim Jelgavā, Meiju ceļā 16 un 30 akciju sabiedrība "Gaso" organizēs avārijas koku ciršanas darbus, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas

Uzlabojot satiksmes drošību pilsētā, saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas domes Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem, augustā ieviestas izmaiņas satiksmes organizācijā Pērnavas ielā, Palīdzības ielā, Pūra ceļā, Zemeņu ielā, Viskaļu ielā un Pasta un Krišjāņa Barona ielas krustojumā, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Pilsētā veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Andas Buškevicas izstāde “Zieda pieskāriens”

Vecpilsētas svētku ietvaros 11.septembrī Jelgavas valstspilsētas jaunajā tūrisma objektā Vecpilsētas 14 mājā apskatāma Andas Buškevicas gleznu izstāde “Zieda pieskāriens”.

Andas Buškevicas izstāde “Zieda pieskāriens”
2021.09.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien – pagalma stundas Vecpilsētas ielā

11. septembrī Jelgavas vecpilsētā notiks tradicionālie Vecpilsētas ielas svētki. Šogad to galvenā norises vieta un akcents ir pagalms, kas krēslas stundās piedzīvos vizuālas, audiālas un poētiskas pārvērtības. Autovadītājiem jārēķinās, ka 11. septembrī no pulksten 17 līdz 22.30 būs slēgta satiksme Vecpilsētas ielas posmā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Sestdien – pagalma stundas Vecpilsētas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Iznākusi septembra Irbes izlase

Jelgavas pilsētas bibliotēkas video stāstu ciklam "Irbes izlase", kas reizi mēnesī iepazīstina ar bibliotēkā atrodamām grāmatām par dažnedažādām tēmām, iznākusi jau astotā sērija. Par cikla simbolu apzināti izvēlēts gada putns laukirbe, kura bieži sastopama arī tuvējā apkārtnē. Cikla mērķis ir daudzināt vietējās dabas vērtības, tās caurvijot grāmatu stāstos.

Iznākusi septembra Irbes izlase
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JAP autobusus turpinās mazgāt «JBR Group»

Lai gan līgums ar «JBR Group» beidzās šā gada 31.augustā, Jelgavas autobusu parks (JAP) vēl uz gadu noslēdzis robežlīgumu ar minēto firmu par transportlīdzekļu mazgāšanas un tīrīšanas pakalpojumiem.

JAP autobusus turpinās mazgāt «JBR Group»
2021.09.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ceturtdien būs slēgta satiksme ap Stacijas parku (1)

11. septembrī pēc vairāku gadu pārtraukuma pilsētā notiks kartinga sacensības, kas norisināsies Stacijas parka apkārtnē. Kartinga sacensību treniņbraucieni notiks jau 10. septembrī, tāpēc no ceturtdienas, 9. septembra, pulksten 22 līdz 11. septembra pulksten 22 tiks slēgta transporta kustība ap Stacijas parku – Pasta ielā no Sporta ielas līdz rotācijas aplim, Stacijas ielā no rotācijas apļa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai, Zemgales prospektā no Jelgavas dzelzceļa stacijas līdz Sporta ielai, Sporta ielā no Zemgales prospekta līdz Pasta ielai. Satiksmes ierobežojumu laikā tiks slēgtas autobusu pieturas "Stacijas iela" un "Jelgavas stacija", to vietā izveidojot pagaidu autobusu pieturas Zirgu ielā un Rūpniecības ielas rotācijas aplī. Slēgto ielu posmu apbraukšanai pilsētas sabiedriskais transports tiks novirzīts pa apvedceļiem. Gājējiem jārēķinās, ka Stacijas parks būs slēgts, taču nokļūšanai stacijā varēs izmantot parkam apkārt esošo ielu ietvi, līdz ar to nokļūšana dzelzceļa stacijā var aizņemt ilgāku laiku.

Ceturtdien būs slēgta satiksme ap Stacijas parku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pikšās sveic trīs Kārļa Ulmaņa stipendiātus

5. septembrī Dobeles novada “Pikšās” tika atzīmēta bijušā valstsvīra Kārļa Ulmaņa 144. dzimšanas diena un jau 31. gadu tika sveikti LLU dibinātās Kārļa Ulmaņa stipendijas ieguvēji. To 2021./2022. studiju gadā saņems Loreta Luīze Zaķe, Aivis Medinieks un Agnese Ločmele. Šī stipendijas programma ir vissenākā universitātē un kopumā to ieguvuši 113 LLU studenti. Tā savulaik izveidota, lai atbalstītu izcilus LLU studentus un veicinātu Latvijas vēstures izpēti.

Pikšās sveic trīs Kārļa Ulmaņa stipendiātus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejā piektdien izskanēs koncerts

Jelgavas Latviešu biedrība 10. septembrī pulksten 18 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā ielūdz uz koncertu "Saknes un atvases", kas izskanēs nozīmīgu gadadienu zīmē.

Muzejā piektdien izskanēs koncerts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežota satiksme Rubeņu ceļā

Turpinoties Rubeņu ceļa izbūves darbiem, līdz 22. oktobrim pagarināti satiksmes ierobežojumi Rubeņu ceļa posmā no Neretas ielas līdz Garozas ielai, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde ''Pilsētsaimniecība''.

Ierobežota satiksme Rubeņu ceļā
2021.09.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dzejas dienu ieskaņas ar Daci Micāni-Zālīti

Dzejas dienu laikā Latvijā un Jelgavā Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz grāmatu draugus uz poētisku kopbrīdi ar jelgavnieci Daci Micāni-Zālīti. Pasākums notiks 15. septembrī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē Akadēmijas ielā 26, Jelgavā. Pasākumā būs klausāmi dzejas lasījumi no rakstnieces jaunākās grāmatas “Zalktenes divas saules”, sirsnīgas sarunas un jelgavnieces Latvītes Cirses kokļu mūzika.

Dzejas dienu ieskaņas ar Daci Micāni-Zālīti
2021.09.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Muzejs dāvinājumā saņēmis četras Postaža gleznas

Noslēdzoties gleznotāja Pētera Postaža personālizstādei "Veltījums Ģedertam Eliasam" Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, mākslinieks muzejam uzdāvinājis četras savas gleznas, kas ir vērtīgs papildinājums līdzšinējai kolekcijai.

Muzejs dāvinājumā saņēmis četras Postaža gleznas
2021.09.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamnedēļ Jelgavā notiks militārās mācības

No 6. līdz 12. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku militārajās ikgadējās mācībās "Namejs 2021". Militāro mācību aktīvā fāze notiks Jelgavā, Dambja ielā 22, Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonam piegulošajā teritorijā, un Jelgavas lidlaukā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Nākamnedēļ Jelgavā notiks militārās mācības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pārgājiens “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu”

Ieskandinot Vecpilsētas ielas svētkus Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina ikvienu piedalīties pārgājienā “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu”, kura laikā būs iespējams atklāt noslēpumus, kurus glabā senās Vecpilsētas ielas nami.

Pārgājiens “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Zinību dienas reidā pārbauda nepilngadīgos

Sācies jaunais mācību gads. Zinību dienā, 1. septembrī, ar mērķi veikt nepilngadīgo personu likumpārkāpumu prevenciju un kontrolēt sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu Jelgavas Pašvaldības policija pastiprinātu uzmanību pievērsa jauniešiem un viņu pulcēšanās vietām. Reidā pārbaudītas 38 personas un konstatēti 20 pārkāpumi, kas saistīti ar nepilngadīgo smēķēšanu un alkohola lietošanu. Atsākoties mācībām, policija turpinās pastiprināti kontrolēt jauniešus.

Zinību dienas reidā pārbauda nepilngadīgos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piedāvā darbu kurjeram un noliktavas darbiniekam

SIA "MV Autoparks" piedāvā darbu Jelgavā NOLIKTAVAS DARBINIEKAM un KURJERAM.

Piedāvā darbu kurjeram un noliktavas darbiniekam
2021.09.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīca gatava uzņemt Covid-19 pacientus

Pieaugot stacionēto Covid-19 pacientu skaitam un atbilstoši Veselības ministrijas lemtajam, reģionālajām slimnīcām ir jābūt gatavām jau tuvākajās dienās atkal uzņemt Covid-19 pacientus. Jelgavas pilsētas slimnīca darbam ir gatava. "Atšķirībā no iepriekšējās reizes, šobrīd neplānojam slēgt slimnīcas Bērnu nodaļu, lai nodrošinātu gultas vietas Covid-19 pacientiem," uzsver Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga.

Jelgavas slimnīca gatava uzņemt Covid-19 pacientus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie "VIVO centra" tekstila šķirošanas konteiners

Pieaugot sabiedrības izpratnei par atbildīgu šķirošanu un pieprasījumam pēc tekstila konteineriem, SIA "Eco Baltia vide" sadarbībā ar SIA "Zemgales EKO" pie tirdzniecības centra "VIVO centrs" Katoļu ielā 18 izvietojusi tekstila šķirošanas konteineru. Tas paredzēts lietotam, bet vēl lietojamam apģērbam, mājas tekstilam un apaviem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pie
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pareiza atkritumu šķirošana ir svarīga

Iedzīvotāji bieži uzdod jautājumus par šķirošanu - kā to pareizi darīt. Pilnsabiedrība JKP ir sagatavojusi infografikas, kurās ir sniegtas visas atbildes. Šos materiālus var arī lejupielādēt turpmākai izmantošanai.

Pareiza atkritumu šķirošana ir svarīga
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JAP saņēmis visus četrus elektroautobusus

Šobrīd jau Jelgava autobusu parkam piegādāti visi četri elektroautobusi, kuri pasažierus pilsētā varētu sākt pārvadāt ar oktobri, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

JAP saņēmis visus četrus elektroautobusus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izglābts Jelgavas novada mežā apmaldījies cilvēks

Vakar, 1. septembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde izglāba Jelgavas novada Valgundes pagastā mežā apmaldījušos cilvēku.

Izglābts Jelgavas novada mežā apmaldījies cilvēks
AUTOdoc.lv

0.54428505897522 118(0) - 0.44429159164429 2022.08.18. 22:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1631134800&cat=10 ip: 172.70.135.125 usememcache: 1