Emanuels,
Arnolds
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Augusts >
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Jā!
Atsevišķās
profesijās
strādājošajiem
jābūt
Es jau esmu
vakcinējies/usies,
citiem arī vajag
Nē!
Man vienalga
2021.08.09.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Biznesa inkubatoru turpmāk vadīs Agnese Oļševska

Sākot ar augusta mēnesi, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā ir notikusi vadības maiņa un turpmāk to vadīs Agnese Oļševska, kura biznesa inkubatorā strādā kopš tā atvēršanas kā vecākā projektu vadītāja un bijusi atbildīga par pirmsinkubācijas programmas attīstību un norisi.

Biznesa inkubatoru turpmāk vadīs Agnese Oļševska
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No Ķekavas apļa līdz Jelgavas šosejai remonts

Uz Rīgas apvedceļa (Salaspils–Babīte) (A5) posmā no Ķekavas apļa līdz Jelgavas šosejai (6,91.-21,28. km) sākta seguma atjaunošana. Darbus, kuru ietekme uz satiksmes plūsmu ir visnozīmīgākā, būvnieks veiks galvenokārt naktī. Būvdarbu zonā paredzēts ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, satiksmi vakara un nakts stundās (plkst. 20.00–6.00) regulēs ar luksoforu vai to veiks satiksmes regulētāji.

No Ķekavas apļa līdz Jelgavas šosejai remonts
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jauniešiem piedāvā veloekspedīciju pa Jelgavu

Jelgavas gide Zane Grava projekta "Latvijas velo vasara 2021" gaitā šajā nedēļas nogalē, sestdien, 15. augustā, jauniešus aicina piedalīties Jelgavas veloekspedīcijā jeb veloorientēšanās piedzīvojumā pa pilsētu. Tas ir bez maksas, vien iepriekš obligāti jāpiesakās. Sākums – pulksten 9, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jauniešiem piedāvā veloekspedīciju pa Jelgavu
2021.08.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava no Ulda Rogas skata punkta akvarelī

Nākammēnes nozīmīgu dzīves jubileju – 80 gadus – svinēs Jelgavas mākslinieks un pedagogs Uldis Roga. 6. augustā viesnīcas "Jelgava" Zelta zālē atklāta mākslinieka jubilejai veltīta izstāde "Jelgava: cits skata punkts", kurā eksponētajās gleznās atainoti atpazīstami pilsētas skati. Katrā darbā var saskatīt autora īpašo pilsētas izjūtu.

Jelgava no Ulda Rogas skata punkta akvarelī
2021.08.07.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Provizoriski jau ir zināmi pirmie rēķini (1)

Jau vairāk nekā mēnesi Jelgavā sadzīves atkritumu izvešanu nodrošina jaunais operators – pilnsabiedrība JKP, kas piestāda rēķinus pēc faktiski izvestā apjoma. Uz doto brīdi provizoriski jau ir zināmi pirmie rēķini: ir daudzdzīvokļu mājas, kuros maksa no vienas deklarētas personas būs līdz pat 25% mazāka nekā iepriekš, kad pilsētā atkritumu izvešanai bija nemainīga summa no viena iedzīvotāja (proti, 3,92 eur no vienas īpašumā deklarētas personas.) Kā piemēru pilnsabiedrība JKP vēlas pieminēt vienu no piecstāvu mājām Satiksmes ielā, kur samaksa par atkritumu izvešanu vienai deklarētai personai būs apmēram 2,80 eur (neieskaitot ēkas apsaimniekotāja maksu par rēķina apkalpošanu, kuru mēs nekādi neietekmējam).

Provizoriski jau ir zināmi pirmie rēķini
2021.08.06.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bezdarbniekiem piedāvā jaunas mācību programmas

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta «Atbalsts bezdarbnieku izglītībai» ietvaros reģistrētajiem klientiem, kuriem nepieciešams pilnveidot darba tirgū pieprasītās profesionālās zināšanas un prasmes, piedāvā iespēju iesaistīties jaunu profesionālās pilnveides programmu un profesionālās tālākizglītības modulāro programmu apguvē. Ievērojot Ministru kabineta noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, mācības notiek attālināti.

Bezdarbniekiem piedāvā jaunas mācību programmas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vairākās vietās izmaiņas satiksmes organizācijā

Lai uzlabotu satiksmes drošību, saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas domes Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumiem jūlijā ieviestas izmaiņas satiksmes organizācijā Pasta ielā, Loka maģistrāles iekšpagalmos, kā arī Loka maģistrāles un Aviācijas ielas aplī, kur izvietotas ceļa zīmes ar braukšanas shēmu kravas transportam, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Vairākās vietās izmaiņas satiksmes organizācijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina nepeldēties Pasta salas peldvietā

Jelgavas valstspilsētas oficiālajās peldvietās 2. augustā veikta ikmēneša ūdens kvalitātes pārbaude. Peldūdens kvalitātes monitorings liecina, ka ūdens kvalitāte Lielupes labā krasta peldvietā atbilst prasībām un tur peldēties atļauts, savukārt Lielupes kreisā krasta peldvietā Pasta salā konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums, tāpēc Veselības inspekcija neiesaka tajā peldēties, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Aicina nepeldēties Pasta salas peldvietā
2021.08.05.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Svētes ielā maina kanalizācijas kolektoru

SIA "KULK" veic lietus ūdens kanalizācijas kolektora atjaunošanu Svētes ielas posmā no Pasta ielas līdz Svētes ielai Nr.9. Esošais keramiskais kolektors ir bojāts, līdz ar to nepieciešams kolektora remonts, informē pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Svētes ielā maina kanalizācijas kolektoru
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Rullītī" – bezmaksas nometne (2)

Jelgavas biedrība "Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs" (JTSVC) no 16. līdz 20. augustam ar valsts atbalstu organizē bezmaksas nometni 6–12 gadus veciem bērniem un jauniešiem "Es, tehnika un daba" sporta un atpūtas kompleksā "Rullītis" Aku ceļā 1. Uzņemti tiks 20 dalībnieki, un nometnei obligāti iepriekš jāpiesakās. Pieteikšanās nometnei sāksies piektdien, 6. augustā, pulksten 12 un ilgs, kamēr visas vietas būs aizpildītas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien Jelgavā – brīvdabas kinoseanss (1)

Pirmajā olimpiskajā 3x3 basketbola turnīrā zelta medaļas izcīnīja Latvijas komanda ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā. Atzīmējot vēsturisko notikumu, 7. augustā pulksten 22 brīvdabas koncertzālē "Mītava" ikviens aicināts noskatīties dokumentālo filmu "No Ghetto līdz Olimpiādei", informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sestdien Jelgavā – brīvdabas kinoseanss
2021.08.04.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pirmā kursa studentus var pieteikties stipendijai

Lai veicinātu studējošo izaugsmes un pilnveides iespējas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pirmā kursa studenti aicināti no 2. līdz 20. augustam pieteikties LLU Attīstības fonda Artūra un Ērikas Gerhardu stipendijai, informē LLU.

Pirmā kursa studentus var pieteikties stipendijai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sākusies tirgotāju pieteikšanās svētku gadatirgum

28. augustā Jelgavā norisināsies 21. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki, 19. Piena paku laivu regate un Latvijas novadu Siera diena. Šobrīd sākusies tirgotāju pieteikšanās tirdzniecības un izklaides aktivitāšu sektorā, kas ilgs līdz 20. augustam, vai kamēr brīvas tirdzniecības vietas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Sākusies tirgotāju pieteikšanās svētku gadatirgum
2021.08.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Topošajām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības

Veselības veicināšanas programmas ietvaros atvērta pieteikšanās grūtnieču vingrošanas nodarbībām fizioterapeita vadībā SIA "Zemgales veselības centrs”, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Topošajām māmiņām bezmaksas vingrošanas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Palīdzi sagatavoties skolas gaitām!

Lai sarūpētu nepieciešamos skolas mācību piederumus jaunajam mācību gadam tiem bērniem, kuru ģimenēm ir materiālas grūtības, arī šogad Jelgava organizē tradicionālo labdarības akciju "Ar prieku pretī zināšanām". Par nepieciešamo lūgums sazināties ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi pa tālruni 63005467, 63023409 vai 29225919 līdz 16. augustam.

Palīdzi sagatavoties skolas gaitām!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JKP aicina izmantot mobilo aplikāciju

Pilnsabiedrība JKP aicina izmantot mobilo aplikāciju - Juridiskām personām un privātmājās dzīvojošiem, kam atkritumu izvešanas dienā nepieciešams izstumt konteineru tuvāk ceļam, ir iespēja ērti sekot līdzi grafikam ar mobilās lietotnes palīdzību. Aplikācija ir lejupielādējama gan Android, gan iOs viedtālruņos.

JKP aicina izmantot mobilo aplikāciju
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamā pietura Zemgale 7. - 8.augusts

Vasaras aktivitāšu cikla “Nākamā pietura Zemgale” dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali. Šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. augustā, būs iespēja viesoties Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Nākamā pietura Zemgale 7. - 8.augusts
2021.08.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiks slēgta satiksme Pūra ceļā un Zemeņu ielā

Izbūvējot ātrumvalni, no 3. līdz 5. augustam Jelgavā slēgta satiksme Zemeņu ielas posmā no Graudu līdz Turaidas ielai, informē Jelgavas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Tiks slēgta satiksme Pūra ceļā un Zemeņu ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Stiprais vējš pilsētā izgāzis vairākus kokus (2)

Stiprā vēja dēļ aizvadītās nedēļas nogalē vairākās vietās pilsētā izgāzti un nolauzti koki un zari. Jelgavas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" organizē stiprā vēja radīto seku novēršanu.

Stiprais vējš pilsētā izgāzis vairākus kokus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzmanību autobusa Rīga - Jelgava pasažieriem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 30. jūlijā braucis ar autobusu Rīga - Jelgava (SIA Sabiedriskais autobuss reiss nr. 7017), plkst. 15.35 no Rīgas līdz Jelgavai.

Uzmanību autobusa Rīga - Jelgava pasažieriem
AUTOdoc.lv

0.72472286224365 118(0) - 0.45440411567688 2021.12.01. 20:56 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1628456400&cat=10 ip: 172.70.135.91 usememcache: 1