Emanuels,
Arnolds
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūlijs >
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Jā!
Atsevišķās
profesijās
strādājošajiem
jābūt
Es jau esmu
vakcinējies/usies,
citiem arī vajag
Nē!
Man vienalga
2021.07.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nākamā pietura Zemgale Jelgavas pilsētā un novadā

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Zemgales reģiona tūrisma informācijas centriem un tūrisma uzņēmējiem izstrādājis vasaras aktivitāšu ciklu “Nākamā pietura Zemgale”. Akcijas dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali no jūlija līdz pat septembrim. Aktivitātē piedalās arī Jelgavas pilsētas un novadu tūrisma pakalpojumu sniedzēji piedāvājot individuālajiem apmeklētājiem un ģimenēm ekskursijas, degustācijas, meistarklases un citas aktivitātes. Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25.jūlijā ikviens aicināts viesoties Jelgavas pilsētas apskates objektos, kā arī Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Nākamā pietura Zemgale Jelgavas pilsētā un novadā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina pieteikties dalībai “Mehatrons 2021”

Līdz 20.augustam aicinām pieteikties dalībai tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons 2021”* Jelgavas, Zemgales reģiona un arī citu reģionu uzņēmējus, augstskolas, vidējās izglītības mācību iestādes, interešu izglītības iestādes, amatniekus un biedrības, kuru darbība ir saistīta ar inženierzinātnēm un tehnisko jaunradi. Kopīgi veidosim plašu pasākuma programmu, lai savstarpēji dalītos pieredzē un tiktos 4. septembrī Jelgavā, Pasta salā.

Aicina pieteikties dalībai “Mehatrons 2021”
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sodīs par nenoslēgtu līgumu (11)

Jau trešo nedēļu Jelgavā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nodrošina pilnsabiedrība "JKP", taču joprojām daudzas fiziskas un juridiskas personas nav noslēgušas līgumu ar uzņēmumu par radīto atkritumu apsaimniekošanu, kā to nosaka likums, un atsevišķās vietās pilsētā līdz ar to veidojas neizvestu atkritumu kaudzes. Jau pagājušajā nedēļā Jelgavas Pašvaldības policija uzsāka pārbaudes tajos īpašumos, kur līgums nav noslēgts. Brīdinājumu saņēmuši vairāku māju īpašnieki, un viņiem dots laiks līgumu noslēgt. Ja tas netiks izdarīts, policija uzsāks administratīvo procesu, kas paredz naudas sodu fiziskām personām līdz 750 eiro, juridiskām personām līdz 1500 eiro, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sodīs par nenoslēgtu līgumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāks rekonstruēt Graudu ielu

Jelgavas pašvaldībai turpinot realizēt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu "Tehniskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai degradētajā teritorijā, 3. kārta", noslēgts līgums par Graudu ielas rekonstrukciju – visā ielas garumā tiks atjaunots segums, ieklājot asfaltu, izbūvēts ielas apgaismojums, kā arī ielas posmā izveidota gājēju ietve. Darbi sāksies jūlijā, un tiem jābūt pabeigtiem četru mēnešu laikā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Sāks rekonstruēt Graudu ielu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā plāno būvēt krematoriju un kolumbāriju (1)

Apbedīšanas uzņēmums SIA “Krematoriju apvienība” šogad uz Jelgavas pašvaldības zemes plāno sākt būvēt krematoriju un kolumbāriju, noskaidroja aģentūra LETA.

Jelgavā plāno būvēt krematoriju un kolumbāriju
2021.07.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atjaunos segumu Jelgava (Tušķi)-Tukums (2)

Šonedēļ sākti seguma atjaunošanas darbi uz reģionālajiem autoceļiem Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98), informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Atjaunos segumu Jelgava (Tušķi)-Tukums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Apturēts konteineru laukuma projekts Driksas ielā (1)

Bez rezultāta noslēdzies Jelgavas valstspilsētas pašvaldības publiskais iepirkums atkritumu konteineru novietošanas laukuma un apgaismojuma izbūvei Driksas ielā 2C, jo pretendenta piedāvātā cena par 150 procentiem pārsniegusi prognozēto līgumcenu.

Apturēts konteineru laukuma projekts Driksas ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Baznīcā muzicēs Lielās mūzikas balvas laureāti

Svētdien, 25. jūlijā, pulksten 16 Jelgavas Sv. Annas baznīcā izskanēs Annas dienai veltīts koncerts "Pilsētas sapņi". Tajā muzicēs Lielās mūzikas balvas laureāti saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieki Ilze Reine un Aigars Reinis, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Baznīcā muzicēs Lielās mūzikas balvas laureāti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vaivaru ielā atjaunota lietus ūdens sistēma

Lai uzlabotu lietus ūdens novadīšanu, Vaivaru ielas posmā no Staļģenes ielas līdz Vaivaru ielai 41 veikta lietus ūdens sistēmas atjaunošana, informē iestāde "Pilsētsaimniecība".

Vaivaru ielā atjaunota lietus ūdens sistēma
2021.07.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Bauskas un Graudu ielās (1)

No 19. jūlija līdz 30. jūlijam noteikti satiksmes ierobežojumi Bauskas ielā, posmā no Bauskas ielas 19 līdz Miera ielai, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Satiksmes ierobežojumi Bauskas un Graudu ielās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Gren" veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes (1)

Rūpējoties par drošu un kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojuma sniegšanu klientiem Jelgavā, laika posmā no 20. jūlija līdz 3. augustam Gren veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes vairākiem siltumtīklu posmiem Jelgavā. Ēkās, kuras atrodas hidraulisko pārbaužu veikšanas rajonā, uz laiku tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde. Pirmā hidrauliskā pārbaude Jelgavā ir plānota 20. jūlijā un tiks veikta 4. līnijas un Atmodas ielas rajonos.

2021.07.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Top "Jelgavas pasakas"

Gide un latviešu valodas skolotāja Signe Lūsiņa pieņēmusi jaunu izaicinājumu – viņa jau pusgadu mācās Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra kopīgi veidotajā kultūrizglītības programmā "Literārā akadēmija", profesionāli pievēršoties rakstniecībai. Finiša taisnē šobrīd ir viņas sarakstīts veltījums Jelgavai – krājums "Jelgavas pasakas" par ievērojamām pilsētas vietām un cilvēkiem. Tā izdošanai gide meklē finansiālo atbalstītāju.

Top
2021.07.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uz laiku slēgta satiksme Vaļņu ielā

No 19. līdz 23. jūlijam tiks slēgta satiksme Vaļņu ielā, posmā no Pētera ielas līdz Pulkveža Oskara Kalpaka ielai, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Uz laiku slēgta satiksme Vaļņu ielā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No 19. jūlija pirmdienās tirgus būs slēgts

Jelgavas tirgus no 19. jūlija turpmāk pirmdienās būs slēgts, jo tirgū būs Sanitārā diena, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

No 19. jūlija pirmdienās tirgus būs slēgts
2021.07.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētā rekonstruē gāzes apgādes sistēmu

Dabasgāzes apgādes sistēmas drošas un stabilas darbības nodrošināšanai, kā arī jaunu pieslēgumu nodrošināšanai AS "Gaso" Jelgavas iecirknis šovasar realizē vairākus projektus, veicot gan sadales gāzesvadu sistēmas sacilpošanu, gan gāzes regulēšanas iekārtu rekonstrukciju, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pilsētā rekonstruē gāzes apgādes sistēmu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Poliklīnika iegādājusies jaunas iekārtas

Turpinot attīstīt tehnoloģisko nodrošinājumu un darbā ieviešot jaunākās paaudzes izmeklējumu tehnoloģijas, SIA "Jelgavas poliklīnika" iegādājusies divas jaunas iekārtas – digitālo mamogrāfu un ultrasonogrāfu, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Poliklīnika iegādājusies jaunas iekārtas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pie nekoptām kapavietām izvieto brīdinājuma zīmes

Pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" Kapavietu komisija apsekojusi pilsētas kapsētas un izvietojusi brīdinājuma zīmes uz ilgstoši nekoptām kapavietām. To uzturētāji aicināti ierasties iestādē, lai noslēgtu līgumu par kapavietu kopšanu. Līdz šim brīdinājuma zīmes izvietotas 57 kapavietās Zanderu, Bērzu un Baložu kapsētā. 35 kapavietām šogad sagatavots jau trešais apsekošanas akts, un tas nozīmē: ja piederīgie noteiktajā termiņā neatsauksies, tās pāries pašvaldības īpašumā un tiks ierādītas citiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Pie nekoptām kapavietām izvieto brīdinājuma zīmes
2021.07.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas kolektīvi nosūtījuši savus sveicienus

Šodien, 15. jūlijā, Jelgavas kolektīvi, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki, piedalījās svētku ceļā "Saulesvija", kas tika filmēts pilsētas nozīmīgākajās un atpazīstamākajās vietās. Uzņemtie videomateriāli tiks publicēti vietnē www.nacgavilet.lv un citās digitālajās platformās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas kolektīvi nosūtījuši savus sveicienus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JKP informē par lielgabarīta atkritumiem (3)

Lielgabarīta atkritumu izvešana saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas iepirkuma prasībām bez papildu samaksas notiek divas reizes mēnesī. Grafiks publiski pieejams pilnsabiedrības JKP mājaslapā.

JKP informē par lielgabarīta atkritumiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Siltina namu Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17

Šomēnes sākta divu daudzdzīvokļu namu atjaunošana – ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu tiks nosiltināta ēka Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17. Tāpat šobrīd tiek kārtotas pēdējās formalitātes, lai atjaunotu Mātera ielas 31. namu, un, ja izdosies saņemt bankas aizdevumu, būvdarbi varēs sākties vēl sešās SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) pārvaldītajās daudzdzīvokļu mājās, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Siltina namu Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa

15. jūlijā Jelgavas pilsētas slimnīcā darbu pilnībā atsākusi Bērnu nodaļa, kas tika slēgta pagājušā gada 6. novembrī līdz ar pandēmiju un nepieciešamību nodrošināt gultasvietas Covid-19 slimniekiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā darbu atsāk Bērnu nodaļa
2021.07.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Neplāno papildu finansējumu skolotāju vakcinēšanai

Jelgavā pašlaik netiek plānots papildu finansējums, lai veicinātu pilsētas skolotāju potēšanos pret Covid-19, pauda pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Neplāno papildu finansējumu skolotāju vakcinēšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Satiksmes ierobežojumi Ganību un Brigaderes ielās

No 14. jūlija līdz 16. jūlijam noteikti satiksmes ierobežojumi Ganību ielā, posmā no Satiksmes ielas līdz Lidotāju ielai, informē pašvaldības iestādē "Pilsētsaimniecība".

Satiksmes ierobežojumi Ganību un Brigaderes ielās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Meža fakultātes ēkas pamatos iemūrē kapsulu

Otrdien, 13. jūlijā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes Starpnozaru zinātniskās laboratorijas ēkas pamatos (Jelgavā, Dobeles ielā 41) tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes sabiedrībai. Laboratorija kalpos kā zināšanu pārneses tilts starp zinātni, izglītību un industriju, un tai līdzīgas Latvijā nav. 740 m2 platībā tiks īstenotas plaša spektra koka, koksnes izstrādājumu un izejmateriālu pētniecības aktivitātes.

Meža fakultātes ēkas pamatos iemūrē kapsulu
AUTOdoc.lv

0.68362402915955 115(0) - 0.45242524147034 2021.12.01. 01:37 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1626814800&cat=10 ip: 172.70.135.7 usememcache: 1