Krišs, Eglons,
Ksenija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Jūnijs >
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Nē!
106
Jā!
75
Es jau esmu vakcinējies/usies, citiem arī vajag
49
Atsevišķās profesijās strādājošajiem jābūt
20
Man vienalga
62021.06.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā piedzimuši divi Jāņi un viena Līga

Vasaras saulgriežos tiek sumināti latviskāko vārdu īpašnieki – Līgas un Jāņi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka Latvijā šobrīd ir reģistrēta 9871 Līga un 48 311 Jāņi. Kopš pagājušajiem vasaras saulgriežiem Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti divi zēni, kuriem vecāki izvēlējušies dot vārdu Jānis, un viena meitene, kurai dots vārds Līga.

Jelgavā piedzimuši divi Jāņi un viena Līga
2021.06.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jau devīto reizi kvēlo šamota skulptūras

Gada īsākajā naktī – vasaras saulgriežos Pasta salā kvēloja lielformāta keramikas darbi, lai papildinātu tur jau esošo šamota skulptūru parku. Šogad mākslinieki savus darbus veltīja ilggadējā Starptautiskā lielformāta keramikas skulptūru simpozija mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Djačenko piemiņai un tās ir apskatāmas ikvienam salas apmeklētājam, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Jau devīto reizi kvēlo šamota skulptūras
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Rakstniece Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem

30. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākums notiks Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā Zinītis, Zemgales prospektā 7, Jelgavā. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

Rakstniece Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - VP ZRP priekšnieks būs Lauris Arājs

Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā ar 1. augustu uz noteiktu laiku tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Andris Zellis. Savukārt ar 1. septembri uz noteiktu laiku Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatā tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Lauris Arājs, informē Valsts policija.

VP ZRP priekšnieks būs Lauris Arājs
2021.06.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas slimnīcā dežūrārsts pieejams arī svētkos

Tāpat kā citās dienās, arī Jāņu svētku brīvdienās Jelgavas pilsētas slimnīcā (Brīvības bulvārī 6) būs pieejams dežūrārsts. Ārsts sniegs palīdzību gadījumā, ja nav pieejams ģimenes ārsts, bet veselības stāvoklis neļauj gaidīt. Dežūrārsta pieņemšanas laiks visās brīvdienās ir no pulksten 9 līdz 21, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Jelgavas slimnīcā dežūrārsts pieejams arī svētkos
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Podi ar tradīciju spēku un tehnoloģiju iespējām

Līdz augusta beigām Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma keramiķes Brigitas Šmēdiņas darbu izstāde "Podi'. Māksliniece savos darbos apvieno latviskās tradīcijas, kā arī tehnoloģiskos sasniegumus un atradumus. Izstādē apskatāmi darbi, kas ir keramiķes īpašumā vai glabājas muzeja krājumā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Podi ar tradīciju spēku un tehnoloģiju iespējām
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaiņas sociālo pakalpojumu saņemšanas kārtībā

No šā gada 1. jūlija vairākas būtiskas izmaiņas ieviestas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā, un tās skars arī Jelgavas pilsētas iedzīvotājus. Būtiskākās no tām: mainīsies kārtība, kā tiks aprēķināts mājokļa pabalsts; tiks dubultots pabalsta apmērs aizbildnim; vairs netiks pārtraukta īpašās kopšanas pabalsta izmaksa tiem klientiem, kuri saņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pašvaldību un privātajos sociālās aprūpes centros.

Izmaiņas sociālo pakalpojumu saņemšanas kārtībā
2021.06.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Smilšu skulptūru parks uzņem apmeklētājus

No sestdienas Pasta salā atvērts smilšu skulptūru parks, aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus ielūkoties brīnumainajā smilšu mākslas pasaulē. Smilšu skulptūras Jelgavā skatāmas jau piecpadsmito gadu. Jubilejas gadam izvēlēta tēma "Latvieši pasaulē – no idejas līdz leģendai", skulptūrās attēlojot pasaules leģendas un to saistību ar mūsu valsti. Smilšu parks būs atvērts katru dienu no pulksten 10, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Smilšu skulptūru parks uzņem apmeklētājus
2021.06.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Braukšanas maksas atvieglojumi vasaras brīvlaikā

Visiem skolēniem braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā tiek piešķirti mācību gada laikā, taču pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka skolēniem, kuri brīvlaikā ir iesaistīti mācību procesā, interešu izglītības nodarbībās vai vasaras nodarbinātības programmā, Jelgavas izglītības pārvalde atvieglojumus piešķir arī vasaras brīvlaikā. Atvieglojums tiek piešķirts, pamatojoties uz izglītības iestādes vadītāja rakstisku iesniegumu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Braukšanas maksas atvieglojumi vasaras brīvlaikā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Higiēnas centrs būs slēgts līdz 6. jūlijam

Laikā no 21. jūnija līdz 6. jūlijam apmeklētājiem būs slēgts Higiēnas centrs Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9. No 7. jūlija Higiēnas centrs atsāks savu darbu ierastajā režīmā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Higiēnas centrs būs slēgts līdz 6. jūlijam
2021.06.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas skolu audzēkņi saņem prēmijas

Neskatoties uz pandēmijas viestajām izmaiņām mācību procesā, šis gads nav bijis izņēmums, kad vairāki desmiti Jelgavas skolu audzēkņu spējuši uzrādīt izcilus sasniegumus dabaszinātņu mācību priekšmetos. Ceturtdien, 17.jūnijā, AS “Eco Baltia” plastmasas pudeļu pārstrādes uzņēmums AS “PET Baltija” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi pasniedza prēmijas 75 eiro vērtībā skolēniem, kuri ķīmijā, fizikā un bioloģijā ieguvuši vidējo atzīmi 9 un 10 balles. Šogad par augstajiem novērtējumiem apbalvoti 28 audzēkņi.

Jelgavas skolu audzēkņi saņem prēmijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Elektroskrejriteņa vadītāji saņem aizrādījumu

Nav vadīšanas apliecības, nav ieslēgtas gaismiņas dienas laikā, uz viena elektroskrejriteņa vizinās vairākas personas – tie ir biežāk fiksētie pārkāpumi, ko pieļauj elektroskrejriteņa vadītāji, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība. Maijā stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, kuros ietverts regulējums arī elektroskrejriteņiem. Lai veicinātu šo braucamrīku vadītāju izpratni par jaunajiem noteikumiem un mudinātu viņus būt atbildīgiem par savu un apkārtējo drošību, Valsts policija rīko pastiprinātas pārbaudes. Kontroles notiek arī Jelgavā, un statistika ir skaudra: katrs apturētais elektroskrejriteņa vadītājs kaut ko ir pārkāpis. Šoreiz gan policija tikai aizrāda un informē par jaunajiem Ceļu satiksmes noteikumiem, taču par šiem pārkāpumiem ir paredzēta arī atbildība – brīdinājums vai naudas sods no 10 līdz 30 eiro.

Elektroskrejriteņa vadītāji saņem aizrādījumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atvērts rotaļu laukums Ozolskvērā

17. jūnija pēcpusdienā noslēdzās rotaļu iekārtu nomaiņas darbi bērnu rotaļu laukumā Ozolskvērā. Laukums ir atvērts apmeklētājiem un mazie jelgavnieki var izmēģināt jaunās rotaļu iekārtas.

Atvērts rotaļu laukums Ozolskvērā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU sācies izlaidumu laiks

17. jūnijā LLU sākās diplomu izsniegšana absolventiem. Kā pirmie diplomus saņēma Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes 98 absolventi. Pavisam 2021. gada vasarā LLU diplomus saņems nepilni seši simti bakalauri un maģistri, no tiem trīs studentes augstskolu beidz ar izcilības jeb sarkanajiem diplomiem. Viņu vidū arī jelgavniece Jeļizaveta Bļinova.

LLU sācies izlaidumu laiks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras

No 22. jūnija Pasta salā ikviens varēs apskatīt Starptautiskā lielformāta keramikas skulptūru simpozija darbus. Tie šonedēļ top mūžībā aizgājušā ilggadējā simpozija mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Djačenko piemiņai, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Pasta salā top lielformāta keramikas skulptūras
2021.06.17.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Bērniem pilsētas sabiedriskās tualetes bez maksas

Šodien domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumu, kas paredz atbrīvot no maksas par pilsētas sabiedriskās tualetes izmantošanu Ozolskvērā, Raiņa parkā un Uzvaras parkā bērnus vecumā līdz 18 gadiem. Šāda kārtība būs spēkā no rītdienas, 18. jūnija, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Bērniem pilsētas sabiedriskās tualetes bez maksas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sestdien autobusi kursēs pēc darba dienu grafika

Ņemot vērā to, ka 25. jūnija darba diena ir pārcelta uz sestdienu, 19. jūniju, pilsētas sabiedriskais transports šajā sestdienā kursēs pēc darbdienu kustības saraksta, informē Jelgavas Autobusu parkā.

Sestdien autobusi kursēs pēc darba dienu grafika
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - 19. jūnijs – oficiāla darba diena

Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu "Par darba dienas pārcelšanu 2021. gadā", 25. jūnija darba diena ir pārcelta uz sestdienu, 19. jūniju. Pārceltās darba dienas dēļ nākamnedēļ noteiktas izmaiņas arī Jelgavas pašvaldības administrācijas un iestāžu darba laikā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

19. jūnijs – oficiāla darba diena
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvdabas koncertzāle “Mītava” atsāk sezonu

Brīvdabas koncertsērija “uz Tu” atgriežas pie skatītājiem ar veltījumu komponista Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā. 9.jūlijā pulksten 19 uz muzikālu tikšanos aicina Olga Rajecka un Uģis Roze, lai izdziedātu grupas Turaidas Roze skaistākās dziesmas. Kopā ar māksliniekiem uzstāsies arī mūziķi - pianists Jānis Miltiņš un čellists Tomass Ančs.

Brīvdabas koncertzāle “Mītava” atsāk sezonu
2021.06.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ja savu darbu nemīl, tad jāraksta atlūgums

Vitolds ir no tiem, kam darbs ir viena no dzīves prioritātēm. Viņš ir 60 gadus vecs, vienmēr labā noskaņojumā, smaida un joko ar kolēģiem. KULKā Vitolds strādā jau daudzus gadus: vasarās frēzē asfaltu, remontē bedres, klāj bruģi, bet ziemā pilsētas ielās rosās viņa vadīta mazā traktortehnika.

Ja savu darbu nemīl, tad jāraksta atlūgums
AUTOdoc.lv

0.7505099773407 113(0) - 0.50980687141418 2022.01.24. 05:47 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1624395600&cat=10 ip: 172.70.134.148 usememcache: 1