Emanuels,
Arnolds
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Februāris >
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Jā!
Atsevišķās
profesijās
strādājošajiem
jābūt
Es jau esmu
vakcinējies/usies,
citiem arī vajag
Nē!
Man vienalga
2021.02.03.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā notekūdeņos parādījies Covid-19

Jelgavā Covid-19 notekūdeņos bija konstatējams, piecas dienas pirms šajā teritorijā novērots saslimstības pieaugums, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē par pilsētā veiktu pētījumu pastāstīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Jelgavā notekūdeņos parādījies Covid-19
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sper būtisku soli tuvāk jauna tilta būvniecībai (2)

Jelgavā par jaunu tiltu tiek runāts jau ļoti daudzus gadus – pilsētas ģenerālplānā tas iekļauts jau pirms vairāk nekā pusgadsimta, un tolaik nez vai kāds spēja iedomāties, kāda būs situācija šobrīd un ka visā šajā idejā par jaunu tiltu svarīgas būs dabas vērtības. Plānots, ka jaunais tilts šķērsos dabas liegumu “Natura 2000” teritoriju, kas, kā saka vietējie, ir unikāla pilsētas zaļā zona. Tāpēc ir bijušas daudzas diskusijas par tilta nepieciešamību un plānoto būvniecību tieši tajā vietā, kur tas paredzēts, ir bijusi sabiedriskā apspriešana un veikts ietekmes uz vidi novērtējums (IVN).

Sper būtisku soli tuvāk jauna tilta būvniecībai
2021.02.02.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Simtajā dzimšanas dienā sveic lidotāju Štekelu

Svētdien, 31. janvārī, simto dzimšanas dienu nosvinēja lidotājs un lidotāju instruktors jelgavnieks Huberts Štekels. "Jubilārs ir moža gara, labā formā un smaidīgs. Tiesa, piedzīvotā insulta dēļ viņš zaudējis runas spējas, taču tētis savu prieku un pateicību par veltīto uzmanību izrāda ar emocijām," saka simtgadnieka meita Inga Štekele. 1. februārī simtgadnieku nozīmīgajā jubilejā sveica arī Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Simtajā dzimšanas dienā sveic lidotāju Štekelu
2021.02.01.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzņēmēji: atbalsta instrumentiem jābūt efektīviem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona padomes sēdē un Zemgales Biznesa dienā, kura, ņemot vērā šā brīža epidemioloģisko situāciju, noritēja tiešsaistē, uzņēmēji pievērsās tādam būtiskam jautājumam kā finanšu un nodokļu pārvaldība, norādot, kā Covid-19 pandēmijas laikā nepieciešams, lai valdības pieņemtie atbalsta instrumenti būtu efektīvi un sasniegtu mērķi – tos uzņēmumus, kuriem ierobežojumu dēļ būtiski samazinājies apgrozījums. Tieši no tā, cik kvalitatīvi tiks īstenota atbalsta, būs atkarīgs, cik ātri Latvijas ekonomika atkopsies no krīzes.

Uzņēmēji: atbalsta instrumentiem jābūt efektīviem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzmanību maršruta Jelgavas– Auce pasažieriem

Pasažierus, kuri 29. janvārī pulksten 13.10 braukuši maršrutā Jelgavas autoosta – Auces stacija, lūdzam novērot veselības stāvokli un simptomu parādīšanās gadījumā vērsties pie sava ģimenes ārsta, aicina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Uzmanību maršruta Jelgavas– Auce pasažieriem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Skaitītāju rādītājus JNĪP var ievadīt arī šodien

Ņemot vērā, ka tehnisku problēmu dēļ svētdienas vakarā bija traucēta SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes» (JNĪP) sistēmas darbība un ūdens skaitītāju ievadīšana nebija iespējama, to var izdarīt arī šodien, 1.februārī.

Skaitītāju rādītājus JNĪP var ievadīt arī šodien
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar viedajām tehnoloģijām kontrolē satiksmes plūsmu (1)

Aprīlī Jelgavā tiks uzsākts pētījums, lai, izmantojot viedās tehnoloģijas, vēl detalizētāk pētītu satiksmes plūsmu pilsētas centrā un fiksētu gadījumus, kad pa Lielo ielu neatļauti pārvietojas kravas transportlīdzekļi vai autostāvvietās mašīnas tiek atstātas ilgāk, nekā to ļauj noteiktie ierobežojumi. Fiksējot šādus gadījumus, pašvaldības atbildīgie dienesti operatīvi saņems ziņojumu.

Ar viedajām tehnoloģijām kontrolē satiksmes plūsmu
2021.01.31.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā parādījies liels leduslācis ar mazuli

SIA „Kulk” darbinieks Viktors Kravcovs jau reiz nakts dežūras laikā no sniega uztaisīja vērsi uzņēmumā teritorijā. Visiem tik ļoti iepatikās skulptūra (tā pat saņēma atzinību no pilsētas domes konkursa ietvaros), ka Viktors izlēma neapstāties: līdzās viesnīcai „Jelgava” viņš radīja milzīgu balto lāci ar lācēnu un abu pusdienām – lielu zivi.

Jelgavā parādījies liels leduslācis ar mazuli
2021.01.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ar Covid-19 inficēts braucis vilcienā Jelgava-Rīga

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 25.janvārī un 26.janvārī braucis vilcienā Jelgava-Rīga un Rīga-Jelgava, informēja SPKC.

Ar Covid-19 inficēts braucis vilcienā Jelgava-Rīga
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk izskatīt Jelgavas 2021. gada budžeta projektu (3)

Šonedēļ komiteju sēdēs domes deputāti sāk izskatīt Jelgavas pašvaldības sagatavoto budžeta projektu 2021. gadam. Kopumā plānotais pašvaldības budžets šogad būs mazāks nekā pērn, jo to būtiski ietekmē valsts lēmums par pieciem procentiem samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu, kas nonāk pašvaldības budžetā. Pamatbudžeta ieņēmumi šogad prognozēti 101 121 156 eiro apmērā, un budžeta prioritāte nemainīgi ir izglītība, sociālā aizsardzība un ekonomiskā attīstība.

Sāk izskatīt Jelgavas 2021. gada budžeta projektu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava izmēģina ar ūdeņradi darbināmu autobusu

Turpinot izpēti par zaļās enerģijas – ūdeņraža – izmantošanu pilsētas transportlīdzekļos, SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) 29. janvārī, kā pirmā Baltijas valstīs sāk testēt uzņēmuma «Solaris Bus & Coach» ar ūdeņradi darbināmu autobusu. No sestdienas, 30. janvāra, ar ūdeņradi darbināmais autobuss kursēs pilsētas 22. maršrutā Jelgavas stacija–Asteru iela. Vienīgie izmeši, ko rada šis autobuss, ir ūdens, un ar vienu uzlādi tas spēj nobraukt līdz 400 kilometriem. Bett autobusa uzpildes ilgums līdz desmit minūtēm.

Jelgava izmēģina ar ūdeņradi darbināmu autobusu
2021.01.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Turpina grants seguma ielu tīrīšanu

Sākot ar 26.janvāri, pēc pilsētas pasūtījuma KULK tīra sniegu no ielām ar grants segumu. Katra iela, kuru mūsu ziemas dienestam uzdots notīrīt, iekļauta īpašā sarakstā – nav tā, ka KULK darbinieki paši izvēlas, kur un kā tīrīt. Šajās dienās veicam darbus aptuveni 200 ielās vai ielu posmos dažādos pilsētas rajonos.

Turpina grants seguma ielu tīrīšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilī noslēgušies apjomīgi atjaunošanas darbi

2020. gada izskaņā noslēgušies apjomīgi atjaunošanas darbi lielākajā baroka laika celtnē Baltijas valstīs – Jelgavas pilī –, kas vienlaikus ir arī LLU galvenā ēka. Paveiktie darbi mērķtiecīgi īstenoti četru gadu laikā, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti un modernizētu LLU zinātnes un studiju infrastruktūru, informē universitātē.

Pilī noslēgušies apjomīgi atjaunošanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nosaukti decembra labākie JAP autobusa vadītāji

SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) paziņoti tie autobusa vadītāji, kas, izvērtējot darba rādītājus, atzīti par labākajiem decembrī. Jelgavas pilsētas pasažieru pārvadājumos tas ir Agris Špers, bet reģionālajos starppilsētu maršrutos labākais decembrī bijis Mihails Derevjančenko.

Nosaukti decembra labākie JAP autobusa vadītāji
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā jauns CSDD klientu apkalpošanas centrs

No pirmdienas 2021. gada 8. februāra Jelgavā darbu sāks jauns, ērts un moderns CSDD klientu apkalpošanas centrs (KAC). Centra jaunā adrese: Aviācijas iela 40b, Jelgava.

Jelgavā jauns CSDD klientu apkalpošanas centrs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - TOY rotaļlietu centrs Jelgavā jau trīs gadus

Janvāra izskaņā aprit trīs gadi kopš Latvijā atvērta un darbojas TOY rotaļlietu centrs – bibliotēka, kuru var apmeklēt ne tikai bērni, bet arī ģimenes, ieskaitot vecākus un vecvecākus. Pirmā savas durvis vēra rotaļu bibliotēka Jelgavā “Ringla”, bet pirms gada tai pievienojās centrs Daugavpilī. Šo trīs gadu laikā rotaļlietu bibliotēka ir īpaša kopā būšanas vieta, kur satiekas dažādas ģimenes un paaudzes, lai patīkamā atmosfērā aizraujoši un lietderīgi pavadītu laiku, kopīgi spēlējoties. Patstāvīgo apmeklētāju skaits jau tuvojas trīs simtiem.

TOY rotaļlietu centrs Jelgavā jau trīs gadus
2021.01.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Atsāksies bezmaksas nūjošanas nodarbības

Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, 3. februārī Jelgavā atsāksies veselības veicināšanas programmas bezmaksas nūjošanas nodarbības. Tās notiks trešdienu vakaros un svētdienu rītos. Nodarbībām obligāti jāpiesakās.

Atsāksies bezmaksas nūjošanas nodarbības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk detālplānojuma izstrādi Cukura ielai 2

Pēc zemes īpašnieka SIA "Auras Centrs" iesnieguma izskatīšanas Jelgavas pilsētas pašvaldība akceptējusi detālplānojuma nekustamajam īpašumam Cukura ielā 2 izstrādi, lai īpašnieks pamatotu savus attīstības priekšlikumus konkrētajā vietā saskaņā ar Jelgavas pilsētas teritorijas plānojumu un ilgtermiņa attīstības stratēģiju. Pašvaldība saņēmusi arī SIA "AMALTEJA.EU" iesniegumu ar lūgumu uzsākt izstrādāt lokālplānojumu zemes gabalam Kalnciema ceļā 29 – īpašnieks iecerējis izdarīt grozījumus Jelgavas teritorijas plānojumā, mainot funkcionālo zonējumu no savrupmāju uz publiskās apbūves teritoriju.

Sāk detālplānojuma izstrādi Cukura ielai 2
2021.01.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izvēlēti dalībnieki skolēnu līderu programmā

Izvēlēti jaunie izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) skolēnu Līderu programmas dalībnieki, kuri dalību programmā uzsāk jau šonedēļ - programmas pirmajā meistarklasē, kas norisināsies no 27.-29.janvārim, šogad pirmo reizi attālināti. Starp dalībniekiem ir arī skolēni no Jelgavas skolām.

Izvēlēti dalībnieki skolēnu līderu programmā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pēc aizrādījuma privātīpašnieki ietvi notīrījuši

Jelgavas Pašvaldības policija sala un snigšanas apstākļos pastiprināti kontrolē, vai privātīpašnieki atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem no sniega attīra un apstrādā ar pretslīdes materiālu savam privātīpašumam piegulošās ietves, daudzdzīvokļu māju pagalmu piebraucamos ceļus un gājēju celiņus. Šogad līdz 24. janvārim apsekotas 434 adreses, lai pārliecinātos par ietvju stāvokli. 177 gadījumos pēc policijas aizrādījuma problēma atrisināta uzreiz, bet ar 113 namu saimniekiem veiktas preventīvas pārrunas un 97 gadījumos namu īpašniekiem atstāts rakstisks paziņojums par pienākuma nepildīšanu.

Pēc aizrādījuma privātīpašnieki ietvi notīrījuši
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Covid-19 dēļ bērnudārzos slēgtas atsevišķas grupas

Ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu norādījumus, šobrīd uz laiku ir slēgtas desmit grupas septiņās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Karantīnā atrodas arī Paula Bendrupa pamatskolas divu klašu skolēni.

Covid-19 dēļ bērnudārzos slēgtas atsevišķas grupas
AUTOdoc.lv

0.66441917419434 112(0) - 0.43468046188354 2021.12.01. 08:31 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1612303200&cat=10 ip: 172.70.175.39 usememcache: 1