Marga, Margita,
Dagmāra
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Janvāris >
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinēsities pret Covid-19? ..vairāk
Jau vakcinējos.
Jā, pieteicos un
gaidu rindā.
Vēl domāju.
Drīzāk nē.
Nevakcinēšos.
Nav informācijas
par to.
2021.01.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Jundā" "atbraucis" sniega auto ar sniegavīriem

Jaunrades nama "Junda" pagalmā tapusi sniega kompozīcija – auto ar sniegavīriem –, kuru veidojuši paši jundieši. Sniega veidojums, kas veltīts ziemai un izpriecām sniegā, nu pievienojas vairākiem citiem mūsu pilsētā tapušiem darbiem, kurus no sniega aizvadītajās nedēļās veidojuši paši jelgavnieki.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Brakšķu" poligons tiek saglabāts

Ceturtdien valdība pieņēma Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2021.–2028. gadam. Tas paredz līdzšinējo desmit vietā izveidot piecus spēcīgus atkritumu apsaimniekošanas reģionus, tostarp Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionu, kurā darbu pilnvērtīgi turpinās gan poligons "Brakšķi", gan "Getliņi". Vēl pagājušajā gadā, virzot iecerēto reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) bija plāns likvidēt Zemgales atkritumu apsaimniekošanas reģionu un slēgt Zemgalē vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu "Brakšķi", ik dienu atkritumus no Jelgavas vedot uz "Getliņu" poligonu Rīgā. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī astoņu Zemgales novadu domes priekšsēdētāji, izvērtējot iedzīvotāju intereses, kategoriski iebilda pret šādu reformas modeli, Ministru prezidentam, ministrijai un Saeimas komisijām argumentējot šāda modeļa absurdu. Ceturtdienas valdības lēmums, lai arī paredz likvidēt Zemgales atkritumu apsaimniekošanas reģionu, tomēr saglabā iespēju pilnvērtīgi turpināt darbu poligonam "Brakšķi".

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā 2020. gadā reģistrētas 470 laulības

Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā pagājušajā gadā reģistrētas 470 laulības, no tām 99 – ārpus nodaļas telpās, liecina Dzimtsarakstu nodaļas sniegtā informācija.

Jelgavā 2020. gadā reģistrētas 470 laulības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ielu uzkopšanas darbi turpinās

Stipra sals vietā atnāca atkusnis, kas nenozīmē, ka ziemas uzkopšanas darbi apstājās – tie norit joprojām intensīvā režīmā. Vakar sākta arī grants ceļu attīrīšana no sniega, informē SIA ‘’Kulk’’.

Ielu uzkopšanas darbi turpinās
2021.01.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Līdz ar dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu no 2021. gada janvāra daudzdzīvokļu māju un privātmāju iedzīvotājiem, kā arī uzņēmumiem un iestādēm nedaudz palielinās maksa par atkritumu izvešanu, informē SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi".

Mainās maksa par atkritumu apsaimniekošanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - SIA „Kulk” veic ziemas uzkopšanas darbus

SIA „Kulk” informē, ka, pamatojoties uz līgumu ar Jelgavas pilsētu, veic ziemas uzkopšanas darbus. Ceturtdien ietvju tīrīšana ar mazo traktortehniku turpināsies.

SIA „Kulk” veic ziemas uzkopšanas darbus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgava - Eiropas kultūras galvaspilsēta?

2027. gadā vienai Latvijas pilsētai tiks piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums, un uz to pretendēs arī Jelgava, 21. janvāra Jelgavas domes sēdē apstiprināja deputāti. Tas nozīmē, ka tiek uzsākts darbs gan pie pieteikuma, gan ar to saistītu plānu izstrādes, kurus noteikts pabeigt līdz 30. aprīlim.

Jelgava - Eiropas kultūras galvaspilsēta?
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mainās kārtība maznodrošinātā statusa iegūšanai (5)

Jelgavas domes deputāti ceturtdien, 21. janvārī, pieņēma lēmumu par pašvaldības saistošo noteikumu "Maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā" izdošanu. Tie nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts maznodrošinātas mājsaimniecības statuss Jelgavā, tostarp ienākumu slieksni, no kura var pretendēt uz statusu, lai saņemtu sociālo palīdzību un pašvaldības pabalstus.

Mainās kārtība maznodrošinātā statusa iegūšanai
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Turpinās ielu un ietvju kaisīšana

Jau no trešdienas vakara pulksten 23 mazā traktortehnika tīra Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" kopšanā esošās ietves. Visas ietves šobrīd ar pretslīdes materiālu nokaisītas jau divreiz, taču, lai novērstu nokrišņu rezultātā izveidojušos slīdamību, tas tiek darīts atkārtoti.

Turpinās ielu un ietvju kaisīšana
2021.01.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu

Suņu īpašniekiem, kas izved suni pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem "Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām" ir jāsamaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņu turēšanu.

Līdz 31. martam jāsamaksā nodeva par suņa turēšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noslēgusies Ziemassvētku eglīšu vākšanas akcija

Jelgavā ir noslēgusies otrā “Fortum” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kuras laikā ar svētku eglītēm piepildīts 34 m3 liels šķeldas konteiners. Konteiners ar eglītēm nogādāts šķeldas ražotājam, kur eglītēm ļaus izžūt, lai pēc tam tās sašķeldotu un varētu izmantot kā kurināmo biomasas koģenerācijas stacijā.

Noslēgusies Ziemassvētku eglīšu vākšanas akcija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mūsdienīgam sētniekam ir jābūt mobilam

Sētniece Oksana pastāstīja, kāpēc izvēlējās šo darbu, par cilvēku attieksmi un to, kāpēc viņa pārdzīvo, kad sinoptiķi sola sniegu un kādam jābūt mūsdienīgam sētniekam.

Mūsdienīgam sētniekam ir jābūt mobilam
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izbūvē jaunu Rubeņu ceļa posmu

Šonedēļ sākta jauna Rubeņu ceļa posma – no Garozas ielas līdz Neretas ielai – un nepieciešamo inženierkomunikāciju izbūve. Vispirms SIA "Baltijas būve" demontē būvdarbiem traucējošos objektus, izzāģē kokus un krūmus un izbūvē saimniecisko kanalizāciju.

Izbūvē jaunu Rubeņu ceļa posmu
2021.01.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - No pilsētas izvesti 1300 kubikmetri sniega

Jelgavas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka pilsētā turpinās sniega izvešana un otrdien izvedīs sniegu, kas sakrājies autostāvvietā Dobeles ielā 30 un uz ietves Raiņa ielā 27. Līdz šim no pilsētas – tiltiem un ielu malām – izvesti jau 1300 kubikmetri sniega.

No pilsētas izvesti 1300 kubikmetri sniega
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Valgundē konstatē meklēšanā esošu vīrieti (1)

Pagājušajā nedēļas nogalē noteiktās komandantstundas laikā Valgundē, Jelgavas novadā, konstatēts meklēšanā esošs vīrietis, kurš pēc inficēšanās ar Covid-19 nebija veicis atkārtotu testu, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Valgundē konstatē meklēšanā esošu vīrieti
2021.01.18.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Par komandantstundas neievērošanu soda 31 personu

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā, tostarp Jelgavā, nedēļas nogales komandantstundas kontroles pasākumu laikā pārbaudītas 2162 personas. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laika posmā no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu Jelgavas iecirknī uzsākts 31 administratīvā pārkāpuma process un viena resoriskā pārbaude. Jelgavas iecirkņa darbinieki arī aizturējuši kādu meklēšanā esošu personu, kura pēc saslimšanas ar Covid-19 nav veikusi atkārtotu testu.

Par komandantstundas neievērošanu soda 31 personu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk demontēt lielo egli

Pirmdien sākta lielās pilsētas egles Hercoga Jēkaba laukumā rotājumu un LED virteņu demontāža, kas aizņems trīs četras dienas. Bet konstrukciju veidojošās mazās eglītes, kā arī to noturošo metāla rāmi noņems nākamnedēļ. Pakāpeniski līdz janvāra beigām tiks demontēti arī pārējie gaismas dekori, kas iedzīvotājus priecēja gada nogales svētkos.

Sāk demontēt lielo egli
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Populārākie vārdi 2020. gadā– Sofija un Edvards

Aizvadītajā gadā meitenēm visbiežāk dotais vārds ir Sofija, bet puišiem – Edvards, liecina Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas apkopotā statistika par 2020. gadu.

Populārākie vārdi 2020. gadā– Sofija un Edvards
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Miruši cilvēki istabiņās un 4000 saslimušo

“Neviens nebija plānojis pie sliktākā scenārija, ka tas notiks tā,” Covid-19 ielaušanos sociālās aprūpes centros LTV raidījumam "de facto" raksturo Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” direktors Kristaps Keišs. Jau no pērnā gada novembra beigām Covid-19 sāka lielā ātrumā izplatīties, neraugoties uz to, ka drošības noteikumi sociālās aprūpes centriem ir ļoti stingri.

Miruši cilvēki istabiņās un 4000 saslimušo
2021.01.16.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Notiek intensīva sniega tīrīšana

Pagājušajā nedēļā arī līdz Jelgavai atnāca sniegs – šonedēļ pēc 30 stundu ilgas snigšanas tas uz neilgu laiku pierima, bet tad snigšana atsākās no jauna. Stipri sniga arī šonakt. Kompānija Kulk informē, ka pilsētas uzkopšanas darbi notiek intensīvā režīmā.

Notiek intensīva sniega tīrīšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kameras regulēs arī apgaismojuma intensitāti

Piektdien Dobeles šosejā pie krustojuma ar Atmodas ielu uzstāda videokameru. Tā, līdzīgi kā kameras citviet pilsētā, fiksēs laikapstākļus uz ielas un satiksmes plūsmu, uzskaitot kravas un vieglo auto transportu, kas pārvietojas pa ielu. Taču papildu tam kameras iegūtie dati ļaus atkarībā no satiksmes plūsmas dimmēt jeb regulēt ielu apgaismojuma intensitāti.

Kameras regulēs arī apgaismojuma intensitāti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Lūdz atsaukties aculieciniekus avārijai

Šī gada 11. janvārī ap pulksten 8.10 Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā autoceļa A8 (Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža) 44. km notika automašīnu „Volkswagen Golf” un „Citroen Berlingo” sadursme. Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus.

Lūdz atsaukties aculieciniekus avārijai
AUTOdoc.lv

0.655837059021 120(0) - 0.39991641044617 2021.03.08. 00:11 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1611352800&cat=10 ip: 54.236.58.220 usememcache: 1