Jūlijs,
Ainis
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Janvāris >
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinēsities pret Covid-19? ..vairāk
Nevakcinēšos.
58
Jā, pieteicos un gaidu rindā.
35
Vēl domāju.
19
Drīzāk nē.
18
Jau vakcinējos.
11
Nav informācijas par to.
52021.01.15.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pulksten 5 sākta ietvju tīrīšana (1)

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka šorīt pulksten 5 sākta pašvaldības kopjamo ietvju attīrīšana no sniega un, sekojot līdzi laikapstākļiem, tas šodien tiks darīts atkārtoti.

Pulksten 5 sākta ietvju tīrīšana
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Policija ar namu īpašniekiem veikusi pārrunas

Jelgavas Pašvaldības policija pēdējās dienās pastiprināti kontrolē, vai privātīpašnieki atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem attīra no sniega savam privātīpašumam piegulošās ietves, daudzdzīvokļu māju pagalmu piebraucamos ceļus un gājēju celiņus. Pēdējās četrās dienās ar vairāk nekā 100 namu īpašniekiem un apsaimniekotājiem veiktas pārrunas un sastādīti paziņojumi par nenotīrītu sniegu. Lielākajā daļā gadījumu problēma atrisināta.

Policija ar namu īpašniekiem veikusi pārrunas
2021.01.14.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nekursēs vairāki autobusi maršrutā Jelgava–Dobele

VSIA "Autotransporta direkcija" līdz 31. janvārim slēdz vairākus reģionālās nozīmes maršrutu reisus no Jelgavas uz Dobeli un atpakaļ, un maršrutā Dobele–Jelgava–Rīga, kas tiek izpildīti sestdienās un svētdienās.

Nekursēs vairāki autobusi maršrutā Jelgava–Dobele
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Naktī no tiltiem izvesti 580 kubikmetri sniega

Lai no sniega attīrītu pilsētas ielas un tās nokaisītu, aizvadītajā naktī darbos bija iesaistīti pieci kaisītāji un desmit traktori. Naktī no Lielupes tilta, dzelzceļa pārvada Lietuvas šosejā un Driksas tilta izvesti 580 kubikmetri sniega, un šonakt turpināsies sniega izvešana no Driksas tilta. Šobrīd tiek tīrītas vairākas mazākas nozīmes ielas pilsētā, par kurām saņemti ziņojumi no iedzīvotājiem, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" organizē sniega tīrīšanu no ietvēm, kas nav pašvaldības pārziņā, bet pa tām ir intensīva gājēju plūsma.

Naktī no tiltiem izvesti 580 kubikmetri sniega
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Hercoga Jēkaba laukumā uzbūvē sniega dāmu ar masku

Kopš pagājušās nedēļas arī Jelgavā priecē sniegs, un daži jelgavnieki to izmanto radošām izpausmēm. Naktī uz ceturtdienu Hercoga Jēkaba laukumā jelgavnieks Maksims Čertovs kopā ar ģimeni un draugiem no sniega deviņu stundu laikā uzbūvējuši sniega dāmu kā sveicienu aizvadītā gada izaicinājumiem.

Hercoga Jēkaba laukumā uzbūvē sniega dāmu ar masku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavas 5.pasta nodaļa atsāk darbu brīvdienās

Jelgavas 5.pasta nodaļa tirdzniecības centrā RAF, Rīgas ielā 48, no 2021.gada 16.janvāra atsāk darbu sestdienās un svētdienās stingrā saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Ņemot vērā valstī ieviestos ierobežojumus, Latvijas Pasta nodaļas līdz ārkārtējās situācijas beigām sniedz visus pakalpojumus, bet tirgo vienīgi ar pasta pakalpojumu nodrošināšanu saistītās preces, kā arī atsevišķas saimniecības preces, pārtikas produktus, sabiedriskā transporta biļetes, preses izdevumus un individuālos drošības līdzekļus.

Jelgavas 5.pasta nodaļa atsāk darbu brīvdienās
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piesakies konferencei par jauniešu problēmām

Pandēmija un pulcēšanās ierobežojumi lielai sabiedrības daļai ir emocionāli smags laiks, kad saasinās daudzas problēmas. Lai mudinātu jauniešus nebaidīties runāt par savām problēmām un rast tām risinājumus, 24. februārī notiks neformāla un radoša tiešsaistes konference vidusskolēniem - “Rosinātava”, kurā aicināti piedalīties jaunieši no Jelgavas pilsētas un novada. Konferences laikā tiks skartas tādas tēmas kā vientulība, iekļaušanās vienaudžu vidū, mobings, depresija, izdegšana u.c. Konference būs skatāma “Rosinātava” Facebook lapā.

Piesakies konferencei par jauniešu problēmām
2021.01.13.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pateicas 70 Jelgavas spožāko objektu saimniekiem

Jelgavnieki jau daudzus gadus svētku noskaņu gada nogalē cenšas radīt ar mirdzošām lampiņām, un rotātāji atzīst, ka šoreiz gribējies pacensties īpaši. Lai uzslavētu par ieguldījumu pilsētas kopējā tēla veidošanā, Jelgavas pašvaldība iedzīvotājus aicināja izgaismotākos objektus pieteikt konkursam "Spožākais pilsētvides objekts Jelgavā". Pašvaldība saka paldies ikvienam, kas iesaistījās, bet jo īpaši 70 objektu saimniekiem, kuri gada nogales svētkos ir iedvesmojuši un priecējuši ne tikai sevi, bet arī citus. Pirmdien un otrdien pie lielās svētku egles Hercoga Jēkaba laukumā viņiem tika pasniegti Pateicības raksti un balvas.

Pateicas 70 Jelgavas spožāko objektu saimniekiem
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pabeigti trīs būvju nojaukšanas darbi

Trijos objektos pilsētā noslēgušies ēku nojaukšanas darbi – nojauktas ēkas Zirgu ielā 11 un Filozofu ielā 6A, kā arī garāžas Driksas ielā 2C. Darbi pabeigti pirms noteiktā 9. janvāra beigu termiņa.

Pabeigti trīs būvju nojaukšanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tiek nodarbinātas 20 ziemas tehnikas vienības

Šajā nedēļā - gan vakar, gan šodien - visā Latvijā nepārtraukti nu jau 30 stundas notiek snigšana. Sola, ka sniegs mitēsies tikai ap pusnakti. Pilsētas ielās tiek nodarbinātas vismaz 20 ziemas tehnikas vienības, informē SIA „Kulk”

Tiek nodarbinātas 20 ziemas tehnikas vienības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ugunsgrēkā Jelgavā izglābts cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.janvāra plkst. 6.30 līdz 13.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Ugunsgrēkā Jelgavā izglābts cilvēks
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ierobežo auto novietošanu pie topošā tirgus

Gatavojoties uzsākt jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecību teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, šonedēļ notiek teritorijas pakāpeniska nožogošana. Autovadītāji, kuri ikdienā savu transportu stāvēšanai novieto stacijas tuvumā pie sliežu ceļiem, jāņem vērā, ka no otrdienas tas vairs nav iespējams. Pašvaldība aicina autovadītājus izvēlēties labiekārtoto stāvlaukumu Sporta ielā 2, kur ērti var novietot līdz pat 250 automašīnām.

Ierobežo auto novietošanu pie topošā tirgus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā uzstādīts sporta tornis

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLI-372 "Tehniskās bāzes un operatīvo dienestu speciālistu fiziskās kapacitātes uzlabošana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā (All for Safety)" ietvaros iegādāts un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas sporta stadionā decembra vidū uzstādīts tornis, kas paredzēts ugunsdzēsēju glābēju fiziskās sagatavotības uzlabošanai un sacensību sporta veidā „Stiprais ugunsdzēsejs” (Firefighter combat challendge) norisei.

Jelgavā uzstādīts sporta tornis
2021.01.12.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pulksten 10 sāk kaisīt galvenās ielas

Lai atbilstoši laikapstākļiem organizētu sniega tīrīšanu, ziemas dienests turpina sekot līdzi situācijai pilsētas ielās un uz ietvēm un meteoroloģiskajai prognozei. Beidzoties snigšanai, pulksten 10, SIA "Kulk" sāk kaisīt ar mitro sāli pilsētas galvenās un tranzīta ielas. Vakar vakarā un naktī no sniega atbrīvoti stāvlaukumi Sporta ielā 2, pie Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas 4. sākumskolas, kā arī ielu malās esošās stāvvietas Zemgales prospektā, Akadēmijas ielā un Blaumaņa ielā.

Pulksten 10 sāk kaisīt galvenās ielas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas bibliotēka atsāk grāmatu izsniegšanu

No 12. janvāra Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs – Miezītes bibliotēkā, Pārlielupes bibliotēkā un bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” – atkal būs iespējams saņemt grāmatas.

Pilsētas bibliotēka atsāk grāmatu izsniegšanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Rīko semināru par rīka "Canva" izmantošanu

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) aicina Jelgavas pedagogus pieteikties tiešsaistes semināram "Tiešsaistes rīka Canva izmantošana mācību procesā". Seminārā var piedalīties 1. līdz 12. klašu pedagogi, iepriekš piesakoties līdz 15. janvārim.

Rīko semināru par rīka
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi

Laika posmā no 8. līdz 10. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu komandantstundas kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 2361 persona. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22 līdz 5 neievērošanu kopumā uzsākti 258 administratīvā pārkāpuma procesi, tostarp 50 Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, kā arī doti 362 preventīvi norādījumi.

Uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi
2021.01.11.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Junda" piedāvā virtuālo brīvlaiku skolēniem

1. līdz 4. klašu skolēnu ziemas brīvlaiks ticis pagarināts par divām nedēļām - līdz 22. janvārim -, 7. janvāra sēdē lēma valdība. Tā kā jaunākie skolēni turpina laiku pirms jaunā mācību semestra pavadīt mājās un mācību process, tostarp jebkāda veida interešu izglītības nodarbības, notiek attālināti, Jelgavas pilsētas jaunrades nams "Junda" piedāvā virtuālā brīvlaika aktivitātes, kas no 11. līdz 15. janvārim tiks publicētas "Facebook".

2021.01.08.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pieminot barikāžu 30.gadadienu, «Iededz ‘guni! (1)

Šogad janvārī aprit 30 gadi kopš 1991.gada barikādēm, un «Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība» aicina ikvienu, kura sirdī mīt brīvības alkas un neatkarīgas Latvijas ideja, 2021.gada 13.janvārī, iestājoties tumsai, iedegt uguni, pieminot šo valsts vēsturei nozīmīgo vēsturisko pagrieziena punktu un tos cilvēkus, kuri brīvības vārdā atdeva un bija gatavi atdot savas dzīvības.

Pieminot barikāžu 30.gadadienu, «Iededz ‘guni!
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sociālajā mājā saslimušie izmitināti «Zemgale»

Pēc Covid-19 saslimšanas fiksēšanas Jelgavas sociālajā mājā 14 saslimušie un viņu kontaktpersonas (ģimenes locekļi) no turienes pārvietoti uz viesnīcu «Zemgale», kur viņiem būs jāievēro karantīna.

Sociālajā mājā saslimušie izmitināti «Zemgale»
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Četri pilsētas autobusa maršruti būs slēgti

Ņemot vērā to, ka vēl par divām nedēļām pagarināts skolēnu brīvlaiks 1.–4. klašu skolēniem, bet 5.–12. klašu skolēni mācības turpinās attālināti, SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) informē, ka pilsētas sabiedriskā transporta maršruti Nr.6, 9, 14 un 18 un 16. maršrutā dienas reisi būs slēgti līdz 24. janvārim.

Četri pilsētas autobusa maršruti būs slēgti
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ziemas tehnika un sētnieki tīra ielas no sniega

“Par ko tiem sētniekiem maksā?”, “Sliņķi!”, “Kur visa tehnika, kāpēc es nekad neredzu nevienu traktoru?” – bieži vien tādus nepamatotus apvainojumus saņem uzņēmuma „Kulk” labiekārtošanas nodaļas darbinieki. Iedzīvotāji bieži vien nesaprot, kāpēc sētnieks ir sakopis tikai autobusa pieturu, bet nav pieskāries ietvei. Kāpēc? Tūlīt izskaidrosim.

Ziemas tehnika un sētnieki tīra ielas no sniega
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Avārijas bedrīšu remonts ar auksto asfaltbetonu

Vairākās Jelgavas pilsētas ielās, lai uzlabotu satiksmes drošību, tiek organizēts avārijas bedrīšu remonts ar auksto asfaltbetonu. Tādējādi tiek nodrošināta avārijas situāciju novēršana un droša satiksme līdz brīdim, kad laikapstākļi ļaus veikt plānveida bedrīšu remontu ar karsto asfaltbetonu, kas iespējams vidējai diennakts gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +10 grādiem.

Avārijas bedrīšu remonts ar auksto asfaltbetonu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavnieces punduršpicam uzbrūk kaimiņu haskijs

Jelgavnieces Ievas draugs devies pastaigā pa iecienīto maršrutu kopā ar saviem suņiem – četrgadīgo suņu meiteni Odriju un tikai trīs mēnešus veco punduršpica kucēnu. Nenojauzdams neko sliktu, spēlējies ar vienu no suņiem, kad pēkšņi izdzirdējis mazā kucēna smilkstus. Pagriežot galvu, pavēries nepatīkams skats – mazajam kucēnam uzbrucis haskija šķirnes suns.

Jelgavnieces punduršpicam uzbrūk kaimiņu haskijs
AUTOdoc.lv

2.7523438930511 124(0) - 2.4019286632538 2021.04.12. 22:50 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1610661600&cat=10 ip: 100.24.122.117 usememcache: 1