Antis,
Antons
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Novembris >
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai Covid-19 ietekmē Jūsu darba gaitas? ..vairāk
Nē, strādāju kā
līdz šim.
Minimāli, tikai
biežāk rokas
jāmazgā.
Jā, darba ir
mazāk, līdz ar to
alga mazāka.
Jā, esmu bez darba
tagad.
2020.11.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Cels maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Izskatot 2021.gada budžeta projektu, Saeima atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz 30% pieaugumu nodokļa likmei par atkritumu apglabāšanai, proti, no 50 EUR līdz 65 EUR par tonnu. Tas nozīmē, ka maksas pieaugums vienam Jelgavas pilsētas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotajam mēnesī būs 19 centi, tādējādi kopējā summa par atkritumu apsaimniekošanu sastādīs 3,92 EUR mēnesī.

Cels maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nojauks trīs bīstamas būves

Sākušies sagatavošanās darbi trīs bīstamu būvju – ēku Zirgu ielā 11 un Filozofu ielā 6A, kā arī Driksas ielā 2C esošo garāžu – nojaukšanai. Kā noteikts ar darbu veicējiem noslēgtajos līgumos, visu trīs būvju nojaukšanas darbiem jābūt pabeigtiem līdz 2021. gada 9. janvārim.

Nojauks trīs bīstamas būves
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā palielinās ar Covid-19 saslimušo skaits

Jelgavā palielinās ar Covid-19 saslimušo skaits Jelgavas pilsētā pēdējās nedēļas laikā strauji palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits – pēc Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās informācijas šobrīd sasirguši 135 jelgavnieki. Par viņu slimības gaitu sīkākas informācijas nav.

Jelgavā palielinās ar Covid-19 saslimušo skaits
2020.11.25.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Nodrošina transportēšanu uz Covid-19 analīžu vietu

Tiem jelgavniekiem, kuriem jāveic Covid-19 tests, bet pašiem nav iespējas nokļūt līdz testa veikšanas vietai tā, lai neapdraudētu līdzcilvēkus, pašvaldība nodrošina transportēšanas pakalpojumu Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Nodrošina transportēšanu uz Covid-19 analīžu vietu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Psihologa konsultācija pa atbalsta tālruni

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde ārkārtējās situācijas laikā atjaunojusi psihoemocionālā atbalsta tālruni 29383535, pa kuru zvanot jelgavniekiem ir iespēja saņemt psihologa atbalstu ārpus darba laika – katru dienu, izņemot svētdienas, no pulksten 17 līdz 22.

Psihologa konsultācija pa atbalsta tālruni
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pilsētas galvenā egle sāk rotāties ar dekoriem

Jelgavas pilsētas galvenajā eglē Hercoga Jēkaba laukumā sāk izvietot jaunos dekorus – pērļu, zelta un bronzas krāsas bumbas 25 – 45 centimetru diametrā. Eglē jau izvietotas jaunās silti baltās gaismas LED virtenes, kas kopumā ir 3000 metru garas. Arī pilsētvidē, nomainot valsts svētku dekorācijas, turpina izvietot dekorācijas Ziemassvētku noskaņās.

Pilsētas galvenā egle sāk rotāties ar dekoriem
2020.11.24.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Varēs aplūkot “Mansards” audzēkņu darbu izstādi

Noslēdzoties Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgades gadam, no 1. līdz 30. decembrim aicinām aplūkot Raita Junkera vadītās mākslas studijas “Mansards” audzēkņu darbu izstādi “Vai redzi? Bibliotēka!”, kas būs redzama Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā, bet jaunajā gadā arī bibliotēkas filiālēs.

Varēs aplūkot “Mansards” audzēkņu darbu izstādi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāk strādāt trīs elektroauto uzlādes stacijas

Novembrī Latvijas elektroautomobiļu ātrās uzlādes tīklu "e-mobi" papildina vēl 40 jaunas stacijas. Turpinot sistēmas attīstību, trīs jaunas elektroauto uzlādes stacijas turpmāk pieejamas arī Jelgavā. Tādējādi nodrošināta ērta elektromobiļu pārvietošanās visā Latvijas teritorijā – elektrospēkratus turpmāk varēs uzlādēt 112 "e-mobi" tīkla stacijās.

Sāk strādāt trīs elektroauto uzlādes stacijas
2020.11.23.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Benefice" meklē jaunas telpas

Deju studija "Benefice" meklē jaunas telpas dejošanai, raksta portālā Facebook.com Annika Andersone.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Līdz 4. decembrim izmaiņas vilcienu kustībā (1)

No 23. līdz 27. novembrim, kā arī no 30. novembra līdz 4. decembrim spēkā ir izmaiņas maršruta Rīga-Jelgava-Rīga elektrovilcienu kustības sarakstos, informē VAS "Pasažieru vilciens".

Līdz 4. decembrim izmaiņas vilcienu kustībā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Dāvina Jelgavas buru lidotāju skolas karogu

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja krājumu papildina 20. gadsimta 30. gados tapis kādreizējās Jelgavas buru lidotāju skolas karogs. Vēsturiskais priekšmets, kas muzejam nodots kā dāvinājums, vēsta par laiku, kad uzplaukumu piedzīvoja Latvijas aviācija un īpašu popularitāti izpelnījās planieri, kuru piloti tika dēvēti par buru lidotājiem.

Dāvina Jelgavas buru lidotāju skolas karogu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - ZRKAC turpina semināru ciklu par pusaudžiem

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpina bezmaksas semināru ciklu "Gudro vecāku skola", kura fokusā šoreiz ir pusaudži, viņu attīstība un problēmas, ar ko šajā vecumposmā nākas saskarties. Līdz gada beigām notiks vēl divas cikla nodarbības – 23. novembrī un 3. decembrī –, un tās būs skatāmas tiešsaistē.

ZRKAC turpina semināru ciklu par pusaudžiem
2020.11.22.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Vides monitoringā vērtē ārtelpu pieejamību

Jau vairāk nekā 10 gadu Jelgavā tiek veikts vides pieejamības monitorings, kura gaitā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) un Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) pārstāvji kopā ar ekspertiem novērtē, cik pieejama ir pilsētvide, iestādes un uzņēmumi personām ar īpašām vajadzībām, senioriem un jaunajām māmiņām. Šogad monitoringā uzsvars tika likts uz publiskās vides pieejamību ārtelpās un veidiem, kā padarīt ērtāku ikviena ikdienu.

Vides monitoringā vērtē ārtelpu pieejamību
2020.11.21.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piedāvā individuāli apmeklēt Brīvības cīņu vietas (1)

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) piedāvā individuālo tematisko maršrutu "Brīvības cīņu vietas", kas ved pa kauju piemiņas vietām Jelgavā un tās apkārtnē, kur pagājušā gadsimta pirmajā pusē risinājās Brīvības cīņas, lai atbrīvotu mūsu valsti no Bermonta-Avalova karaspēka. Cīņas pirms 101 gada noslēdzās tieši 21. novembrī, kad tika atbrīvota Jelgava.

Piedāvā individuāli apmeklēt Brīvības cīņu vietas
2020.11.20.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - “Benefice” vadītāja Andersone iesniedz atlūgumu (3)

Atlūgumu iesniegusi Jelgavas mūsdienu deju studijas “Benefice” vadītāja Annika Andersone un vēl četri deju pedagogi, apstiprināja Andersone.

“Benefice” vadītāja Andersone iesniedz atlūgumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - LLU rektore saņem Jelgavas pilsētas apbalvojumu (1)

18. novembra rītā Jelgavā pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa tika pasniegti Jelgavas pilsētas apbalvojumi, tostarp GODA ZĪMI par ieguldījumu zinātnes, tehnoloģiju un inovatīvas izglītības attīstībā un Jelgavas pilsētas vārda popularizēšanā ieguva LLU rektore, profesore Irina Pilvere.

LLU rektore saņem Jelgavas pilsētas apbalvojumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Mazaizsargātajām personām dala sejas maskas

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde šonedēļ saņēmusi valsts sagādātās sejas maskas, kas tiek dalītas iedzīvotājiem, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī tiem, kuri uzturas naktspatversmē, dienas centros, krīzes centrā vai saņem aprūpes mājās pakalpojumu.

Mazaizsargātajām personām dala sejas maskas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Pašvaldība nodrošina bērna īslaicīgu aprūpi

Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar viesnīcu "Zemgale" par īslaicīgu bērnu aprūpes centra ierīkošanu viesnīcas telpās – centrā diennakts aprūpe tiks nodrošināta bērniem, kuru vecāki pēc saslimšanas ar Covid-19 nonākuši slimnīcā, un šajā laikā nav neviena cita, kas spētu uzņemties rūpes par bērnu.

Pašvaldība nodrošina bērna īslaicīgu aprūpi
2020.11.19.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Sāks būvēt jauno tirgu (1)

Tuvāko nedēļu laikā tiks uzsākta jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecība teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, apstiprina tirgus attīstītājs uzņēmuma "Termināla tirgus" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Šalajevs, uzsverot, ka jaunā tirgus attīstības koncepcija ir sadalīta divās daļās: vispirms uzsākot tirgus paviljona un autostāvvietas izbūvi un pēc tam – tirdzniecības un izklaides centra, kā arī autoostas būvniecību. Gatavojoties darbiem, būvdarbu zona pakāpeniski tiek nožogota, un autovadītājiem, kuri ikdienā savu transportu stāvēšanai novieto stacijas tuvumā pie sliežu ceļiem, jāņem vērā, ka turpmāk tas nebūs iespējams. Savukārt no 10. decembra paredzēts pilnībā slēgt esošo auto stāvlaukumu. Pašvaldība aicina autovadītājus izvēlēties labiekārtoto stāvlaukumu Sporta ielā 2, kur ērti var novietot līdz pat 250 automašīnām.

Sāks būvēt jauno tirgu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdensvada izbūves darbi Lāču ielas posmā

19. novembrī no pulksten 8.30 līdz 16.30 Lāču ielas posmā no Savienības ielas līdz Platones ielai tiks veikti ūdensvada izbūves darbi.

Ūdensvada izbūves darbi Lāču ielas posmā
AUTOdoc.lv

0.68410491943359 118(0) - 0.44319343566895 2021.01.18. 18:05 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1606341600&cat=10 ip: 3.237.205.144 usememcache: 1