Emanuels,
Arnolds
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Novembris >
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Jā!
Atsevišķās
profesijās
strādājošajiem
jābūt
Es jau esmu
vakcinējies/usies,
citiem arī vajag
Nē!
Man vienalga
2020.10.31.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Piecpadsmitie "Rudens danči" notiks virtuāli

Arī šogad tautas deju ansamblis (TDA) "Diždancis" savus draugus no Jelgavas un citām Latvijas pilsētām aicina uz kopīgu sadancošanos koncertā "Rudens danči". Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un ierobežojumus, koncerts šogad būs skatāms tiešsaistē un tas pulcēs septiņus kolektīvus no Jelgavas, Krustpils, Salaspils, Siguldas un Rīgas.

Piecpadsmitie
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Tornis turpmāk pirmdienās slēgts apmeklētājiem

Veiktas izmaiņas Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) darba laikā. Līdz 31. decembrim Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis un tajā esošais Tūrisma informācijas centrs pirmdienās būs slēgts apmeklētājiem, bet otrdienās tas būs atvērts no pulksten 10 līdz 18. Savukārt restorāns "Tornis" apmeklētājiem būs slēgts pirmdienās un otrdienās, informē JRTC.

Tornis turpmāk pirmdienās slēgts apmeklētājiem
2020.10.30.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - VP aicina atsaukties velosipēda īpašnieku

Ceturtdien, 8. oktobrī, Jelgavā, Mātera un Stacijas ielu krustojumā, tika atrasts bez uzraudzības velosipēds „Boxter 200 LX”.

VP aicina atsaukties velosipēda īpašnieku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Konkursa laureāti balvas saņems muzejā

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas organizētais viens no lielākajiem ikgadējiem konkursiem ir starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Ģederta Eliasa mīklu minot”. Ierastā konkursa laureātu apbalvošana šogad bija plānota oktobrī, bet, ņemot vērā valdības noteiktos COVID 19 drošības pasākumus un nosacījumus attiecībā uz pasākumu norisi, apbalvošanas ceremonija nenotiks klātienē. Konkursa organizatori laureātiem balvas sagatavojuši un atstājuši saņemšanai Jelgavā, Ģederta Eliasa mākslas un vēstures muzejā no 29. oktobra līdz 17. novembrim.

Konkursa laureāti balvas saņems muzejā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Turpina izbūvēt ielu apgaismojumu 5. līnijā

Ceturtdien sākta ielu apgaismojuma izbūve 5. līnijas posmā no Pambakaru ceļa līdz 5. līnijai 35c, kas līdz šim nebija apgaismots. Darbiem objektā ir jānoslēdzas decembrī.

Turpina izbūvēt ielu apgaismojumu 5. līnijā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ēka Palīdzības ielā 2 – dzīvošanai bīstama

Jelgavas pašvaldības Būvvalde sagatavojusi lēmumu par aizliegumu ekspluatēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Palīdzības ielā 2. Būvniecības ekspertu atzinumā norādīts, ka ēka atzīstama par bīstamu, cilvēku drošību apdraudošu, tāpēc līdz ēkas pārbūvei šajā īpašumā dzīvot ir aizliegts. Lai par to informētu, pašvaldība šonedēļ dzīvokļu īpašniekiem ir izsūtījusi vēstules.

Ēka Palīdzības ielā 2 – dzīvošanai bīstama
2020.10.29.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - "Jelgavas Vēstnesis" var iznākt reizi mēnesī (3)

2. novembrī stājas spēkā likuma grozījumi, kas aizliedz pašvaldībām drukātajos izdevumos iedzīvotājiem bez maksas sniegt informāciju biežāk nekā reizi mēnesī. Tas nozīmē, ka turpmāk jelgavnieki "Jelgavas Vēstnesi" savā pastkastītē neatradīs katru ceturtdienu, kā tas bija ierasts jau 13 gadus. Tādu lēmumu Saeima pieņēma, neskatoties uz pašvaldību, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas iebildumiem, ka iedzīvotāju informēšana ir viena no svarīgākajām pašvaldības funkcijām.

/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Valsts svētkos – ugunszīmes un videoprojekcijas

Latvijas 102. dzimšanas dienas svinības šogad noritēs bez vērienīgiem pasākumiem un ierastās svētku uguņošanas, taču valsts svētku sajūtu Jelgavā aicināts radīt ikviens savā mājā un pilsētvidē. Līdz ar tumsas iestāšanos Jelgavu izgaismos sveču ugunszīmes, kā arī videoprojekcijas "Jelgavas stāsti", ko iedzīvotāji varēs vērot, dodoties ģimeniskā pastaigā pa pilsētu, stingri ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības. Savukārt pie pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa 18. novembrī ziedu nolikšana paredzēta visas dienas garumā.

Valsts svētkos – ugunszīmes un videoprojekcijas
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Maznodrošinātajiem, trūcīgajiem maskas bez maksas (12)

Jelgavas Amatu vidusskola atsaukusies Jelgavas pilsētas pašvaldības lūgumam izgatavot vairākkārt lietojamas auduma sejas maskas, kuras, rūpējoties par sociāli mazaizsargātāko grupu iedzīvotājiem, pašvaldība dalīs maznodrošinātām un trūcīgām personām. Maskas iedzīvotāji, kuriem piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas personas/ģimenes statuss, 2. un 9. novembrī noteiktā laikā bez maksas varēs saņemt Pasta ielā 32 jeb agrākajā bērnu un jauniešu centra "Junda" ēkā.

Maznodrošinātajiem, trūcīgajiem maskas bez maksas
2020.10.28.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - JRTA šogad salūtu Jelgavā neatbalstīs

Kopš 1998.gada Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas (JRTA) finansiāli atbalstītais 18.novembra salūts Jelgavā bija neatņemama Valsts dzimšanas dienas svinību sastāvdaļa, taču šogad, ņemot vērā epidemioloģisko situācija ar Covid-19 izplatību un riskus, ko sabiedrībai un ekonomikai var radīt plaši publiskie pasākumi, nolemts no atbalsta uguņošanas atteikties.

JRTA šogad salūtu Jelgavā neatbalstīs
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Brīvības bulvārī sāk bērnudārza būvniecību

Šonedēļ būvniekiem SIA "Selva Būve" nodota ēka Brīvības bulvārī 31A, kur jau tuvākajā laikā sāksies jaunas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība. Pēc ēkas rekonstrukcijas un piebūves uzcelšanas bērnudārzā paredzēts uzņemt 160 mazo jelgavnieku.

Brīvības bulvārī sāk bērnudārza būvniecību
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Jelgavā notiek rudens uzkopšanas darbi

Zelta rudens šogad ir ilgs – lapas krīt pakāpeniski, sētniekiem darba ir daudz. Pērn ap šo pašu laiku visas nobirušās lapas pilsētā bija jau savāktas un izvestas. Pagājušā gadā lapas nobira ātri, savākšanas process nebija ilgs. Šobrīd izskatās, ka darbi turpināsies vēl arī novembra pirmajā pusē.

Jelgavā notiek rudens uzkopšanas darbi
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aspazijas ielā pārbūvē apgaismojumu

Lai uzlabotu redzamību krustojumā un gājēju drošību, šķērsojot ielu diennakts tumšajā laikā, šonedēļ sākta ielu apgaismojuma pārbūve Aspazijas ielas un Asteru ielas krustojumā. Trešdien, 28. oktobrī, no pulksten 9 līdz 16 būvdarbu zonā ir noteikti satiksmes ierobežojumi.

Aspazijas ielā pārbūvē apgaismojumu
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Kultūras nama apmeklētājiem mērīs temperatūru

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un pasargātu kā kultūras pasākumu apmeklētājus, tā darbiniekus un māksliniekus, Jelgavas kultūras namā uzstādīts bezkontakta termometrs. Turpmāk ikvienam, ierodoties kultūras namā, būs jāveic temperatūras mērījums, un paaugstinātas temperatūras gadījumā apmeklēt pasākumu un uzturēties kultūras nama telpās nedrīkstēs, informē pašvaldības iestādes "Kultūra" vadītājs Mintauts Buškevics.

Kultūras nama apmeklētājiem mērīs temperatūru
2020.10.27.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Aicina atsaukties mobilā tālruņa īpašnieku

Pirmdien, 26. oktobrī, Jelgavā, pie Lielupes tilta, tika atrasts mobilais tālrunis „Huawei” melnā ietvarā. Valsts policija aicina atsaukties īpašnieku.

Aicina atsaukties mobilā tālruņa īpašnieku
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdens padeves pārtraukums Tērvetes ielas posmā

SIA "Jelgavas ūdens" informē, ka trešdien, 28. oktobrī, SIA "Ostas celtnieks" veiks ūdensvada mezglu izbūves darbus Tērvetes ielā, līdz ar to ielas posmā no Smiltnieku ielas līdz Tērvetes ielas galam, virzienā uz Tērveti, nebūs ūdens.

Ūdens padeves pārtraukums Tērvetes ielas posmā
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Noskaidroti septembra labākie autobusa vadītāji

SIA "Jelgavas autobusu parks" noskaidrojis labākos autobusa vadītājus septembrī. Tie ir Aleksandrs Jeroščenko un Mihaels Derevjančenko.

Noskaidroti septembra labākie autobusa vadītāji
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Velo orientēšanās sacensības "Rudens Jelgavā"

1. novembrī pulksten 10.30 no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa tiks dots starts velo orientēšanās sacensībām "Rudens Jelgavā", kas divu stundu garumā vedīs pa vietām Jelgavā un vienlaikus sniegs iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā. Kā informē rīkotāju "Pepijas velomānijas" pārstāve Zane Grava, dalībnieku pieteikumi tiek gaidīti līdz pat orientēšanās sacensību sākumam.

Velo orientēšanās sacensības
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Izmaiņas maršrutā Jelgava–Tukums

Lai skolēni varētu paspēt uz mācību stundu sākumu Zemgales vidusskolā, no 2020. gada 2. novembra maršruta Nr.7354 Jelgava–Tukums autobuss no Tukuma autoostas darbadienās izbrauks plkst.7.50 (līdz šim izbrauca plkst.8.10).

Izmaiņas maršrutā Jelgava–Tukums
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Fotoradari Jelgavā fiksējuši 2038 pārkāpumus (1)

Pamatojoties uz Valsts policijas sniegto informāciju, stacionārais fotoradars Miera ielā šā gada deviņos mēnešos fiksējis 1107 ātruma pārkāpumus, bet pārvietojamie fotoradari – 931. Ātruma "rekords" pilsētā fiksēts Dobeles šosejā – kāda automašīna brauca ar ātrumu 110 kilometri stundā atļauto 50 kilometru stundā vietā.

Fotoradari Jelgavā fiksējuši 2038 pārkāpumus
2020.10.26.
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Meklē Rasas Kalniņas-Grīnbergas radītos darbus

Gatavojot izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā, atsaukties aicināti iedzīvotāji, kuriem mājās saglabājušās jelgavnieces tēlnieces Rasas Kalniņas-Grīnbergas radītas piespraudes, kuloniņi, dekori.

Meklē Rasas Kalniņas-Grīnbergas radītos darbus
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Ūdens apgādes sistēmas profilaktiskā dezinfekcija

SIA "Jelgavas ūdens" informē, ka sakarā ar dzeramā ūdens apgādes sistēmas profilaktisko dezinfekciju Jelgavā 26., 27. un 28. oktobrī ūdenim iespējams neliels hlora aromāts.

Ūdens apgādes sistēmas profilaktiskā dezinfekcija
/ ZIŅAS / Jelgavas ziņas - Novembrī – latviešu kino kultūras namā

Arī šogad valsts svētku mēnesī novembrī Jelgavas kultūras namā būs skatāmas Latvijā tapušas filmas. Repertuāru veidos gan pavisam jauni vietējie kinoprojekti, gan filmas, kas pirmizrādes ir piedzīvojušas jau iepriekš, taču nu būs skatāmas atkārtoti.

Novembrī – latviešu kino kultūras namā
AUTOdoc.lv

0.71880221366882 121(0) - 0.45528531074524 2021.12.01. 20:23 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=2&act=10&date=1604181600&cat=10 ip: 172.69.63.125 usememcache: 1