Vēsma,
Fanija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
  • ZIŅAS
  • Jelgavas ziņas
  • Novadu ziņas
  • Politika
  • Komentāri
  • Ekonomikas ziņas
  • Kriminālās ziņas
  • Uzņēmēji runā
  • Dzīvesstils
  • Aculiecinieks
  • Sēru ziņas
  • Arhīvs
  • Jurista vārds
  • Portāls ziņo
  • SPORTS
  • IZKLAIDE
  • VIDEO
  • GRĀMATU APSKATS
  • VESELĪBA
  • IZGLĪTĪBA
  • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi




  ZIŅAS / Uzņēmēji runā / (Raksts) /

Domā ilgtermiņā – apdrošini savu dzīvokli (1)

Raksts publicēts: 2015.04.24. 07:51:06

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Pavisam nesen Jelgavā un tās tuvumā notikušas vairākas ugunsnelaimes, kurās liesmas izpostīja dzīvokļus, iznīcinot arī visu iedzīvi. Nenoliedzami, ka šādā situācijā negribētu atrasties neviens, jo notikušo pārvarēt grūti gan psiholoģiski, gan finansiāli. Taču, ja dzīvokļa saimnieks iepriekš būs domājis ilgtermiņā un dzīvokli apdrošinājis, tad visdrīzāk sirdēstu sarežģītajā situācijā būtu krietni mazāk.

«Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir «drošības spilvens» neparedzētām situācijām. Protams, mēs visi ceram, ka ar mums un mūsu īpašumu nekad nekas nenotiks, tomēr dzīve ir neparedzama - ir cilvēciskais faktors, ir uguns, arī elektrība, ūdens, arī dabas stihijas un citi riski, kas var radīt bojājumus īpašumam. Bojājumi, protams, var būt niecīgas šķidruma noplūdes veidā, kā rezultātā rodas vien neliels pleķis uz griestiem, ar kuru, ja tajā mirklī nav brīvu līdzekļu, var arī sadzīvot, tomēr bieži vien šie bojājumi ir ļoti nopietni, kad apdrošinātāju palīdzība gan seku novēršanā, gan īpašuma atjaunošanā ir ļoti noderīga. Es uzskatu, ka Īpašuma apdrošināšana Latvijā ir pieejama ikvienam, jo apdrošināšanas prēmijas ir salīdzinoši zemas - apdrošināšana tipveida 2-3 istabu dzīvoklim bez iedzīves izmaksās ap 30 eiro gadā,» situāciju skaidro apdrošināšanas kompānijas «Gjensidige Baltic» Jelgavas filiāles vadītāja Indra Lāčplēse.

 

Dzīvokļu īpašnieki apdrošinās arī pret kaimiņu nopludināšanu

Pēdējos gados, kā konstatējuši apdrošinātāji, iezīmējās pozitīva tendence un proti - arī Latvijā arvien vairāk cilvēku izvēlas apdrošināt savu īpašumu brīvprātīgi (līdz šim procentuāli lielākā daļa privātpersonu īpašuma apdrošināšanas polišu tika slēgtas, iegādājoties mājokli, jo tā ir kredītiestādes obligāta prasība). «Varam teikt, ka gādīgs saimnieks rūpējās par savu īpašumu, un apdrošināšana ir vēl viens veids, kā to izdarīt», piebilst I. Lāčplēse.

Kā liecina statistika, dzīvokļi tiek apdrošināti biežāk nekā privātmājas, taču tas, pirmkārt, ir tādēļ, ka dzīvokļu ir vairāk nekā privātmāju. Vēl svarīga ir civiltiesiskā apdrošināšana, jo dzīvokļu saimnieki biežāk jūtas kaimiņu apdraudēti.

«Reti kurš izvēlas civiltiesisko apdrošināšanu, domājot, ka apzināti kāds radīs zaudējumus, bet ikviens saprot, ka var gadīties nopludināt kaimiņus, piemēram, var plīst caurules, kā rezultātā tiks radīti zaudējumi», tā «Gjensidige Baltic» Jelgavas filiāles vadītāja.

Maldīgs ir priekšstats, ka apdrošināšana ir kaut kas ļoti dārgs pakalpojums. Patiesībā – tieši otrādi. Apdrošinot 50 kvadrātmetru dzīvokli, aptuvenās izmaksas, pērkot polisi «Gjensidige Baltic» ir 31 eiro (tiek piedāvāta 10% atlaide, ja polisi apmaksā uzreiz). «Šī būtu aptuvenā polises cena uz gadu, apdrošinot dzīvokli bez iedzīves un bez civiltiesiskās apdrošināšanas. Ja rēķināt, ka šāds dzīvoklis maksā vismaz 12 000 eiro, tad redzam – apdrošināšanas polises cena ir neliela” uz īpašuma apdrošināšanas pieejamību norāda I. Lāčplēse.

Apdrošinot dzīvokli, ir jāsaprot, kas ir svarīgi apdrošināt – tikai dzīvokli (kā telpu (logi, durvis, sienas, griesti utt.) vai arī iedzīvi (mēbeles, elektrotehniku, apģērbu utt.), bet varbūt arī ir nepieciešama civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

«Vajadzētu izvērtēt, vai lētākais ir vienlaikus labākais, un noskaidrot, kādos gadījumos tiek izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība, lai apdrošināšanas gadījumā, nebūtu vilšanās,» piebilst I.Lāčplēse.

 

Gudrais divreiz nemaksā
Daļa iedzīvotāji, kuri savus īpašumus joprojām nav apdrošinājuši, atzīst, ka līdz galam nesaprot, no kā tad viņus pasargās īpašuma apdrošināšana, bet daži pat to vērtē kā nevajadzīgu naudas izmešanu vējā, kas nebūt tā nav.

Parasti īpašuma apdrošināšanas polisē ir iekļauti 4 pamatriski – ugunsgrēks, dabas stihijas, šķidruma noplūde un trešo personu prettiesiska rīcība. Tomēr ir jāņem vērā, ka visos noteikumos ir ierobežojumi, kā arī izņēmumi, tāpēc, pirms parakstīt apdrošināšanas līgumu, speciālisti iesaka rūpīgi pārlasīt noteikumus, uzdot neskaidrot jautājumus, un izvēlēties konkrētajam īpašumam piemērotāko apdrošināšanas segumu, jo apdrošinātājs var piedāvāt vairākus risinājumus, iekļaujot segumā papildu riskus.

Var teikt, ka īpašuma apdrošināšana ir ļoti individuāla, jo katram klientam tiek meklēts piemērotākais risinājums. Diemžēl, nereti polises tiek iegādātas formāli, jo tie ir kredītiestādes vai līguma nosacījumi. Šādās situācijās no klienta puses tiek meklēts lētākais variants, apdrošinājuma ņēmējam nav intereses iedziļināties, un tad, kad kaut kas notiek, atklājās, ka polises segums šādu risku nesedz. Jau apdrošināšanas gadījuma definīcijā ir noteikts, ka tas ir ar apdrošināto risku saistīts pēkšņs un neparedzēts notikums, kas nozīmē, ka: 1) apdrošinātājs nemaksā par jebko, kas noticis ar jūsu īpašumu – ir jāiestājas konkrētam riskam; 2) arī pašiem ir jābūt vērīgiem pret savu īpašumu, un nedrīkst atstāt to neaizslēgtu, atstāt bez pieskatīšanas sildierīces vai sveces, nodot atslēgas trešajām personām, nelabot jumtu un nemainīt vecās caurules.

Daudzdzīvokļu mājās esošu dzīvokļu īpašnieki nereti jautā: vai iespējams nodrošināties arī pret jumta tecēšanu daudzdzīvokļu mājā, uz ko nav iespējams sniegt viennozīmīgu atbildi, jo ikvienā negadījumā apdrošinātājs noskaidro, kāds ir negadījuma cēlonis. Tas ir ļoti būtiski, lai saprastu, vai ir iestājies kāds no apdrošinātajiem riskiem. Jumts var tecēt dažādu iemeslu dēļ – tas var būt caurs, jo apsaimniekotājs nav veicis jumta apsekošanu un remontu, bet jumts var tikt bojāts arī vētras laikā. Pirmajā gadījumā tā būs apsaimniekotāja atbildība, jo apsaimniekotājs ar līgumu ir uzņēmies šādas saistības, kamēr otra situācija jau var tikt skatīta kā apdrošināšanas gadījums.

Jebkurā gadījumā gribas atgādināt senu teicienu – skopais maksā divreiz, jo, ietaupot uz apdrošināšanu, var gadīties, ka zaudējumi būs pat simts reizes lielāki. Tāpēc vēlam drošību un sirdsmieru – ar apdrošināšanas polisi kabatā!

 

Sīkāku informāciju par īpašuma apdrošināšanu var iegūt «Gjensidige Baltic» Jelgavas filiālē (Lielā iela 18, Jelgava) vai zvanot pa tālruni 63027821 darba laikā.


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (1)
Komentāra ievietošanas noteikumi
  • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
  • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
  • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.




AUTOdoc.lv

0.35457491874695 56(0) - 0.23409128189087 2024.04.19. 16:46 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=182&act=4&art=35869 ip: 18.219.130.41 usememcache: 1