Renāte, Modrīte,
Mudrīte
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
IZGLĪTĪBA
DĀVANAS SVĒTKOS
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • piedāvā
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • SLUDINĀJUMI
 • FORUMS
 • GRĀMATU APSKATS
 • IZGLĪTĪBA
 • DĀVANAS SVĒTKOS
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Vai esat apmierināts/ta ar velēšanu rezultātiem? ..vairāk
Nē, esmu šokā!
Nē, varēja būt
labāk!
Nu kā ir, tā ir!
Negāju balsot
nemaz...
Neinteresē, kas
Saeimā notiek.

Čili

  ZIŅAS / Kriminālās ziņas / (Raksts) /

Pansionāta «Zemgale»medpersonāla dēļ mirst omīte?! (10)

Raksts publicēts: 2017.12.12. 20:31:18
Raksta autors: Roberts Blass

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Galerija (7)

Ozolnieku novada pašvaldības sociālā centra (turpmāk – pansionāta) “Zemgale” personāls ilgstoši adekvāti nereaģē uz sirmgalves sūdzībām par sāpēm kājā pēc kritiena. Ekstremitāte strauji iekrāsojas draudīgā krāsā. Kā vēlāk noskaidrojas slimnīcā, kur pansionāta iemītniece nogādāta novēloti, sievieti plosa gangrēna, kuras dēļ kāja jau sapuvusi un jāamputē. Tomēr operāciju nav iespējams veikt, jo gangrēnas dēļ veselības stāvoklis ir ļoti slikts. Rezultātā sieviete nomirst.

88 gadus vecā Rasma Bērziņa Ozolnieku novada pansionātā “Zemgale” dzīvoja četrus gadus. Pēc prombūtnes pansionātā atgriezās 3. novembrī, piektdienā. Mazmeita Indra Bērziņa atminas, ka omīte todien bija priecīga, jo beidzot bija atpakaļ vietā, ko sauc par mājām. “Viņa sēdēja, smaidīja, šūpināja kājas, ļoti priecājās par orhideju, kas zied. Samīļoju, sabučoju viņu un devos prom,” stāsta Indra.

Nākamajā dienā omīti apciemoja mazmazmeita, Indras meita. Todien aina bija krietni bēdīgāka.

“Meita man zvana un stāsta, ka omīte galīgi bezspēcīga guļ gultā, sūdzas par kājas sāpēm. Meita teica, ka viņa pat neēd. Teicu meitai, lai uzmeklē medmāsu. Jau tad omei kāja bija iekrāsojusies zila pie cirkšņa. Medmāsa teica, ka tas tādēļ, ka pampers noberzis. Es uzreiz padomāju: kāds pampers? Vēl iepriekšējā dienā nekā tāda nebija, ome par sāpēm arī nesūdzējās,” par sirmgalves veselības stāvokļa pasliktināšanos stāsta Indra.

Brīvdienās pansionātā ārsta nav, medmāsas nepiesaistīja dakteri, turpinājušas dot sirmgalvei pretsāpju medikamentus. Radinieki, ierodoties nākamajā dienā, svētdienā, konstatējuši, ka situācija pasliktinājusies, sāpes kājā ellīgas.

“Es nometu segu, ieraudzīju, ka kāja bija sarkani zila no pirkstiem līdz celim, vēsa. Cirkšņa rajonā bija tāds kā asinsizplūdums. Mūsu omīte mocījās šausmīgās sāpēs!” par redzēto svētdien stāsta Indra.

“Es aprūpētājām teicu, ka ar steigu jāziņo ārstam, bija jāved taču uz slimnīcu. Par to skatu uz mūsu omes kājas bija šokā arī aprūpētājas. Viņas teica, ka par sāpēm medmāsas ir informētas, turpina dot zāles. Es vēl speciāli atstāju aprūpētājām savu numuru, lai zvana man un informē, kas notiek, kad aizved uz slimnīcu,” teic Indra.

Indra uzzinājusi, ka tuviniece pirmajā vakarā pēc atgriešanās pansionātā bija izkritusi no gultas, savainojusi kāju, pēc tam kāja sāka draudīgi mainīt krāsu. Pirmdien Indrai beidzot izdevies sazvanīt ārstu, kurš beidzot ieradies pansionātā.

“Viņš man teica, ka apskatīja omīti, iedeva pretsāpju tableti. Teica, ka notiek vērošana. Es ārstam prasīju, vai viņam nešķiet, ka situācija ir ļoti nopietna, vai nevajadzētu nekavējoties saukt ātro palīdzību. Viņš teica, ka tas, visdrīzāk, ir rozes iekaisums. Viņš vilcinājās ar nogādāšanu slimnīcā, jo teica, ka pašlaik Jelgavas slimnīca ir pārpildīta,” sarunu ar pansionāta ārstu Visvaldi Slaņķi atceras Indra.

Šāds pieļāvums ir patvaļīgs un bezatbildīgs, to apliecina arī Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārstes Solveigas Ābolas teiktais: “Slimnīca ir vieta neatliekamiem gadījumiem. Neatliekamiem gadījumiem vienmēr ir vieta. Šis ir neatliekams gadījums. Neatliekamā palīdzība tiek sniegta laikus.”

Vārds “laikus” nekādi nav attiecināms uz pansionātā notiekošo: ārsts, veicot kaites vērošanu, attapās vēl pēc vienas dienas, kad sāpes kājā nemazinājās un pretsāpju zāles nelīdzēja, un kājas nokrāsa aizvien bija pārāk draudīga. Sirmgalvi beidzot nogādāja slimnīcā. Viņas mazmeita Indra ir sašutusi, kā tas noticis: nevis ar ātro palīdzību guļus stāvoklī, bet gan pansionāta mikroautobusā.

Jelgavas pilsētas slimnīcā apgāzts arī pansionāta ārsta secinātais par rozes kaiti.

“Stāvoklis bija ļoti smags. Uzstādīja diagnozi: gangrēna. To nevarēja nepamanīt iepriekš. Man ir jautājums pansionāta medpersonālam: kāpēc tas tik bezatbildīgi pilda savus darba pienākumus? Kāpēc nerīkojās ātrāk?” sašutusi ir Indra.

Slimnīcas ārsti sprieduši, ka kaite ir ielaista, būtu nepieciešams amputēt visu kāju. Tomēr gangrēna bija novārdzinājusi sievieti tiktāl, ka sliktā veselības stāvokļa dēļ nebija iespējams veikt operāciju. Pēc dažām dienām sieviete slimnīcā nomira.

“Ir ļoti smagi par to runāt, bet ir jārunā, lai ar citiem tā negadītos. Pansionāta darbinieku dēļ mana ome nomira priekšlaicīgi! Viņai pēdējās dienās veica atsāpināšanu. Viņai tā sāpēja, ka slimnīcā pat deva morfiju! Kad [omei nonākot slimnīcā, slimnīcas ārsts] prasīja, kad bija pirmās sūdzības par sāpēm, teicu, ka pirms četrām dienām. Viņš noplātīja rokas, teica: “Ko tad vairs…”. Ja būtu atvesta trīs, četras dienas ātrāk, tad, iespējams, būtu notikusi tā operācija. Viņa [omīte] nebūtu tik novājināta. Viss aizgāja pa organismu. Viņa vienkārši mocījās tās dienas, kaut viss varēja būt citādāk,” par sarunu ar slimnīcas ārstu stāsta Indra.

Pansionāta vadītāja: Laikam esmu vainīga, ka neizsaucu “ātros”, diemžēl viņu vairs neatgūsim. Pēc sievietes pāragrās nāves raksta atlūgumus. Ozolnieku novada pansionāta “Zemgale” direktore Astrīda Kroģere teic, ka ir neizpratnē un dusmojas par izveidojušos situāciju.

“Kad pirmdien atnācu uz darbu, apraudzīju Rasmu Bērziņu. Ieraudzīju to melno kāju un sapratu, ka vilcināties nedrīkst. Gāju pie mūsu ārsta, teicu viņam, lai momentāni sauc ātro palīdzību, lai aizvestu uz slimnīcu. Viņš [pansionāta ārsts] man skaidroja, ka nav varējis sarunāt vietu slimnīcā. Nav ne ar vienu tas jāsaskaņo! Ja cilvēkam ir vajadzīga ātrā palīdzība, tad ir vajadzīga! Viņš vienkārši to neizdarīja [neizsauca ātro palīdzību]. Nezinu, kāpēc tā. Es prasīju slimnīcā, man atbildēja, ka nekas nav jāsaskaņo, izsauc ātro palīdzību un ved!” sašutusi ir pansionāta direktore A. Kroģere.

Pansionāta vadītāja A. Kroģere stāsta, ka visu laiku ļoti pārdzīvojot par šādu iznākumu. “Diemžēl Rasmu Bērziņu mēs vairs nevaram atgūt. Droši vien esmu vainīga, ka pati neizsaucu ātro palīdzību,” ar nožēlu teic pansionāta “Zemgale” direktore A. Kroģere.

Pansionāta direktore pieprasījusi vietējam ārstam sniegt paskaidrojumu, bet tas nav sagaidīts. Iestādes ārsts pēc sirmgalves nāves uzrakstījis atlūgumu.

“Mēs jau iepriekš gribējām viņu atlaist no darba par noteiktiem darba neizpildes gadījumiem, bet viņš iepriekš tiesājās. Ar viņu ir problēmas. Tagad sanāk, ka viņš ir aizgājis un vairs ne par ko neatbild. Turklāt viņš tagad lūdz atbrīvot no darba pēc 100. panta 5. punkta. Tas nosaka, ka, atbrīvojot no darba, jāizmaksā divas algas uz priekšu!” par pansionāta daktera reakciju stāsta direktore A. Kroģere.

Konkrēto gadījumu nu izmeklē Veselības inspekcija, kurā skaidro, ka “sociālās aprūpes iestādē strādājošai ārstniecības personai ir jāsniedz atbalsts klientam savas kompetences ietvaros, jāinformē klienta ģimenes ārsts par tā veselības stāvokli un, nepieciešamības gadījumā, jāizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests”.

Uzzinot, ka Veselības aprūpes uzraugi uzsākuši izmeklēšanu, pansionāta direktore A. Kroģere atklāj, ka “tad ir jāpaspēj mani nosodīt vai ar šiku atbrīvot no darba, jo es esmu iesniegusi iesniegumu, ka no 2. janvāra eju prom”.

Pansionāta vadītāja A. Kroģere pirms aiziešanas no darba atklāj, ka iestādes medicīniskajā žurnālā nedēļas nogalē, pirms sirmgalvi pirmdienā apskatīja iestādes ārsts, medmāsas esot ierakstījušas informāciju par sūdzībām par sāpēm kājā un izmantotajām zālēm. Tomēr žurnālā neesot ne vārda par kājas draudīgo nokrāsu. “Sanāk, ka viņas nav redzējušas, kādā krāsā ir kāja,” piebilst A. Kroģere. Tas liek domāt, ka arī medmāsas, iespējams, bijušas nolaidīgas, jo nokrāsu šajā nedēļas nogalē fotoattēlos fiksēja sirmgalves radinieki.

“Jautājums: kā var neredzēt, ja mums ir fotoattēli un mēs teicām, ka tas ir nopietni. Mēs paļāvāmies, ka iestādes personāls reaģēs. Labi, ka ir fotoattēli, ja to nebūtu, tad arī neko nevarētu pierādīt. Viņi varētu pateikt: redziet, žurnālā nekā tāda nav, tātad viss kārtībā. Skaidrs, ka mūsu omīti vairs neatgūt, bet uztraucos par citiem vecīšiem, kuri tur dzīvo,” teic nelaiķes mazmeita Indra.

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (10)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  Visi darījumi bija likumīgi – vainu neatzīstu, tiesā uzsver Koļegova
  Koļegovas krimināllieta: ciemos pie VID vadītājas pēc termiņa precizē deklarāciju
  Zolitūdes traģēdijas lietā apsūdzētā Gulbja liecības neatbilst sākotnējām, tiesā uzsver prokurori
  Imantā garāmgājējs piekauj vīrieti un nolaupa viņam mobilo telefonu
  KNAB sodījis SIVA direktori Jurševsku par meitas nodarbināšanu
  Preiļos iereibis vīrietis mēģina piekukuļot policijas darbiniekus un pretojas aizturēšanai
  Aglonas novadā likvidē nelikumīga alkohola ražotni

1.2489211559296 56(0) - 0.99412155151367 2018.10.24. 02:44 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=160&act=4&art=41888&lnk_src=popular ip: 172.68.65.123 usememcache: 1