SPORTS / Citi sporta veidi / (Raksts) /

Mūsu džudisti Siguldā iegūst medaļas

Raksts publicēts: 2018.02.19. 10:06:50
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

17. un 18. februārī Siguldas Sporta centrā pulcējās aptuveni 500 džudisti, lai startētu nu jau 10.starptautiskajā džudo turnīrā bērniem un jauniešiem „Sigulda 2018”. Tajā piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas džudo klubiem. Tālākie viesi būs no Saūda Arābijas. Treneru Kima Usačeva un Gunta Maleisa audzēkņi piedalījās četrās vecuma grupās un katrā no tām ieguva arī medaļas.

Šis turnīrs ir pirmais posms „Fighting Films Judo Cup” kausa izcīņai, kurā ir apvienoti trīs Latvijas pilsētu – Siguldas, Saldus un Rīgas – džudo turnīri, ar mērķi celt džudo prestižu un popularitāti jauniešu vidū, jo vecuma grupās U-16 un U-14 sportisti cīnīsies par uzvarām kopvērtējumā, kur iegūs speciālas balvas un titulu.

Vecuma grupā U-10 otro vietu svara kategorijā 32 kg ieguva Mārtiņš Ozols. Vecuma grupā U-12 divi sportisti iekļuva finālā. Svara kategorijā līdz 38 kg Sergejs Adatiņš ieguva sudraba medaļu, un kategorijā līdz 36 kg otro vietu ieņēma Anastasija Isajeva. Piekto vietu savā kategorijā, 22 sportistu konkurencē, ieguva Valdis Feldmanis un Ruslans Poliško.

Vecuma grupā U-14 džudisti ieguva četras medaļas. Anastasija Isajeva vēlreiz ieņēma otro vietu svara kategorijā līdz 36 kg. Ņikita Kuļuks ieguva bronzas medaļu svara kategorijā līdz 38 kg. Samuils Zinģis ieņēma trešo vietu svara kategorijā līdz 50 kg. Ņikita Vinogradovs saņēma bronzas medaļu svara kategorijā līdz 66 kg.

Vecuma grupā U-16 otro vietu ieguva Timurs Kupcovs svara kategorijā līdz 36 kg, bet Ņikita Vofromejevs palika piektais svara kategorijā līdz 60 kg.

Pirmajā dienā klubs «Kin» ieguva divas sudraba un trīs bronzas medaļas. Vlada Baranova cīnījās divās vecuma kategorijās. Vecāko džudistu kategorijā (U016, - 44kg) Vlada ieguva sudrabu, bet savā kategorijā (U-14, -40 kg) – bronzu. Otru sudraba medālu ieguva Kamilla Jefimova (U-14, -40 kg). Bronzu saņēma Sofija Losane (U-12, +44 kg) un Jegora Kalbanova (U-12, -46 kg). Edgars Čakše zaudēja pretiniekam cīņā par trešo vietu, rezultātā palika piektais.

Arī otrajā dienā klubam izdevās iegūt godalgas. Vecuma grupā U-18, -81 kg spīdošu cīņu parādīja Ņikita Jaroševičš. Uzvarējis visus trīs satvērienus, finālā Ņikita pieļāva kļūdu un atkāpās no pirmās vietas, dodot to pretiniekam no kluba Kiodai. Šajā pašā vecuma kategorijā , svarā -60 kg otro vietu uz pjedestāla ieguva Jānis Bistrovs. Zelta medaļas ieguvēji kļuva Dmitrijs Žukausks (U-10, -42 kg) un Arnolds Losans (U-10, +46 kg). Puiši lieliski pretojās, neatstājot pretiniekam iespēju uzvarēt.

Pirmo reiz šādās nopietnās sacensībās piedalījās  Aleksandrs Tuuļs, Aleksandrs Murans un Dorians Stūris. Kaut arī šoreiz puiši palika bez medaļām, tomēr šis bija viņu pirmais svarīgais pakāpiens sportista karjerā.

«Šo svētdien turēsim īkšķus par mūsu pilsētas pieaugušo komandu Latvijas Sambo čempionātā,» pastāsta džudo treneris Kims Usačevs.

AUTOdoc.lv

1.1473729610443 56(0) - 0.97479557991028 2024.04.19. 11:49 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=145&act=4&art=42464 ip: 172.70.126.157 usememcache: 1