SPORTS / Citi sporta veidi / (Raksts) /

Labs sniegums – pat ar lauztu pirkstu

Raksts publicēts: 2014.11.19. 14:16:22
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Trešdien Jelgavas pilsētas domē tika sveikti sportisti par sasniegumiem oktobrī. Sportisko rezultātu līderos ir bokss, sambo, smaiļošana un kanoe airēšana.

Oktobrī vērā ņemamus rezultātus boksā uzrādīja Jelgavas cīņas sporta veidu centra audzēknis Artjoms Haņevičs. Viņš Eiropas junioru čempionātā boksā, kas notika Horvātijā, Zagrebā, izcīnīja 5. vietu. Artjoma treneris Aleksandrs Knohs stāsta, ka pirmajā cīņā Artjoms uzvarēja bokseri no Gruzijas, otrajā – bokseri no Rumānijas, bet trešajā cīņā, kas izšķīra bronzas medaļas likteni, jelgavnieks līdzīgā cīņā pēc punktiem zaudēja bokserim no Ukrainas. Turklāt Artjoms aizbrauca uz čempionātu ar traumu – viņam ir lauzts kreisās rokas pirksts, un kreisā ir viņa vadošā roka. Tagad bokseris ārstēsies, lai nākamgad varētu sākt gatavoties pasaules junioru čempionātam – tās Artjomam būs pēdējās sacensības junioru vecuma grupā, un 2016. gadā viņš pāries uz pieaugušo grupu. Jāpiebilst, ka nedēļu pirms Eiropas čempionāta Artjoms izcīnīja arī Latvijas čempiona titulu svara kategorijā līdz 75 kilogramiem.

Tāpat Latvijas junioru čempionātā zelta medaļas ieguva vēl divi trenera Aleksandra Knoha audzēkņi. E.Lindermanis izcīnīja zeltu svara kategorijā līdz 63 kg, bet Ē.Balodis – zelta medaļu svara kategorijā +81 kg. Viņi abi ir dzimuši 2000. gadā, bet startēja kopā ar vecākiem dalībniekiem. Edmunds tagad gatavojas Eiropas līmeņa sacensībām, kurās startēs pirmo reizi. A. Knohs uzsvēra, ka jaunie sportisti ir ļoti perspektīvi.

Par ievērojamiem sasniegumiem sveikts arī Jelgavas bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvis Roberts Kabanovs, kurš ierindojās 7. vietā Pasaules junioru čempionātā sambo, kas notika Dienvidkorejā, Seulā. Viņš ir treneru Gunta Malēja un Kima Usačeva audzēknis. Jelgavniekam ir lieli plāni – nākamgad pasaules junioru čempionāts sambo notiks Rīgā, un Roberts cer, ka tam kvalificēsies, savukārt jūnijā – Eiropas olimpiāde, kurā iekļauts arī sambo. Sportists vēlas cīnīties pieaugušo konkurencē.

Nozīmīgus sasniegumus guvuši divi Jelgavas bērnu un jaunatnes sporta skolas treneres Leldes Laures audzēkņi Marks Ozolinkevičs un Daniela Kondratova, kuri Baltijas čempionātā maratonā smaiļošanā un kanoe airēšanā kļuva par čempioniem, izcīnot zelta medaļas. Marks jau pārstāv pilsētu Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās, un jācer, ka nākamgad arī Daniela nesīs Jelgavas vārdu starptautiskā mērogā.

0.30280780792236 58(0) - 0.22361969947815 2024.03.29. 12:59 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=145&act=4&art=34987 ip: 172.70.174.149 usememcache: 1