SPORTS / Futbols / (Raksts) /

Ivanovs pārtrauc FK “Jelgava” zaudējumu sēriju

Raksts publicēts: 2020.07.10. 12:25:13
Raksta autors: Ruslans Antropovs

Optibet Virslīgas sestās kārtas spēlē FK “Jelgava” Zemgales Olimpiskās centrā tikās ar FK “Ventspils” futbolistiem. Uzbrucējs Ņikita Ivanovs spēles sākumā ar galvu ieraidīja bumbu vārtos, panākot uzvaru ar rezultātu 1:0 un pārtrauca komandas zaudējumu sēriju. Savukārt ukraiņu leģionāra Jurija Zaharkiva atgriešanās sastāvā padarīja jelgavnieku sniegumu krietni asāku un baudāmāku.

Spriežot pēc abu komandu sākuma sastāviem, bija skaidrs, ka neviena no komandām negrasās atsēdēties aizsardzībā. No pirmām spēles minūtēm uz laukuma valdīja atklāts futbols ar daudzām bīstamām situācijām pie abu komandu vārtiem, kas lika skatītājiem ar sajūsmu baudīt spēli. Aptuveni desmit minūtes bumbas kontrole piederēja FK “Ventspils” spēlētājiem, bet laukuma saimnieki ļoti agresīvi aizsargājās, neļaujot viesiem gūt taktiskas priekšrocības.

Puslaika četrpadsmitajā minūtē FK “Jelgava” ierāvās ventspilnieku soda laukumā, panākot iespēju sist stūra sitienu. Ja pirmais mēģinājums bija neveiksmīgs, tad otrajā piegājienā pareizā vietā un laikā atradās uzbrucējs Ņikita Ivanovs, kurš ar galvu ieraidīja bumbu vārtos, panākot rezultātu – 1:0.

FK “Ventspils” spēlētājos bija manāms uztraukums un centieni ātri izlīdzināt spēles rezultātu, kas viņiem gandrīz maksāja otro vārtu zaudējumu. Divdesmit pirmajā minūtē bumbu viesu vārtos ieraidīja sastāvā atgriezies ukraiņu leģionārs Jurijs Zaharkivs, bet sānu tiesnesis bija paspējis fiksēt aizmugures stāvokli. Šodienas jubilāram, FK “Jelgava” vārtsargam Vladislavam Kurakinam, arī nācās pastrādāt vārtos, tverot piecas pretinieku raidītās bumbas.

Otrais puslaiks izvērtās ne mazāk dinamisks, jo “Ventspils” steidza atspēlēties, dodot laukuma saimniekiem iespējas veidot ātrus pretuzbrukumus. Viesu mēģinājumi ieraidīt bumbu vārtos kļuva bīstamāki, bet vārtos pārliecinoši spēlēja Kurakins. Bīstamākā situācija bija 68. minūtē, kad pēc nigērieša Pyagbara tālsitiena bubma no Kurakina rokas atsitās pret vārtu pārliktni. Ventspilnieku neveiksmes uzbrukumā radīja vairākas iespējas FK “Jelgava” spēlētājiem gūt otros vārtus, bet tās netika izmantotas. Jevgēnijam Kazačokam bija divas iespējas iesist bumbu vārtos, bet Kurtišam – viena, tomēr viesu vārtsargam Alampasu izdevās tos atvairīt.

Pēc zaudējuma pagājušā spēlē, šodien FK “Jelgava” spēlētāji spēlēja ārkārtīgi motivēti. Īpaši pamanāms uzbrukumā bija ukrainis Jurijs Zaharkivs, bet tik pat lielas uzslavas var veltīt kreisajam pussargam Daniilam Hvoiņickim, kurš sevi teicami parādīja gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Īpaši tas bija svarīgi otrajā puslaikā, kad viņš vairākas reizes spēja atgūt no ventspilniekiem bumbu un likvidēja bīstamas situācijas jelgavnieku soda laukumā. Krietni vājāks šodien uz laukuma izskatījās FK “Jelgava” uzbrucējs Markss Kurtišs, kas raisīja izbrīnu skatītāju rindās. Galvenais treneris Oļegs Kubarevs pēc spēles paskaidroja, ka spēlētājam pirms tam bija ļoti smaga trauma, kuras dziedēšanas aizņēma 8 mēnešus un atkopšanai būtu nepieciešams tik pat ilgs laiks. Diemžēl, šāda laika spēlētājam nav un viņam nākas spēlēt pilnībā neatgūstot savu formu.

FK “Jelgava” galvenais treneris atzīmēja, ka šī uzvara bija ļoti nepieciešama un komanda speciāli noskaņojās uz to. Ja spēlētājiem būtu iespēja starp spēlēm atjaunot spēkus un būtu vairāk meistarības, tad jelgavnieki būtu guvuši vairāk vārtus. Kubarevs secināja, ka komandai rezervē nav konkurētspējīgu spēlētāju, kurus varētu laist uz maiņu un komandas nāksies pacensties atgriezt sastāvā iepriekš traumētos sportistus.

FK “Ventspils” vadīšana šajā spēlē tika uzticēta asistentam Vladimiram Gudevam, jo galvenais treneris Viorela Frunza tika diskvalificēts uz spēli par trim saņemtām dzeltenām kartiņām iepriekšējās kārtās un kopā ar skatītājiem skaļi pārdzīvoja par spēles gaitu no Zemgales Olimpiskā centra tribīnēm. Gudevs īsumā paskaidroja, ka FK “Ventspils” spēlētājiem pietrūka “svaigu domu” bumbas izspēlē. Pēc ātri zaudētiem vārtiem no standarta situācijas, komanda “nosēdās” – nebija pietiekami ātra. Viesi bija gatavojušies spēlei, izanalizējuši iepriekšējās jelgavnieku spēles, bet diemžēl neizdevās realizēt sagatavoto spēles plānu. Ka papildus faktoru zaudējumam asistents atzīmēja vadošo spēlētāju trūkums dēļ traumām, ka arī pārāk neilgu laiku starp spēlēm, lai spēlētāji spētu pilnībā atjaunot savus spēkus.

Septītās kārtas spēli FK “Jelgava” aizvadīs 13. jūlijā te pat Jelgavā Zemgales Olimpiskā centrā, kur tiksies ar “Valmiera FC” futbolistiem. Turnīra tabulā valmierieši atpaliek no jelgavniekiem par vienu punktu un arī viņiem iepriekšējās spēlēs ir gājis, kā pa kalniem. Spēle solās būt ne mazāk aizraujoša par šodienas un futbola mīļiem būs jāpacenšas ierasties uz spēli laicīgi, jo dēļ distancēšanas ierobežojumiem, būs pieejamas tikai 300 biļetes. Pie ielūgumiem uz spēli varēs tikt arī piedaloties konkursā “Sporta servisa centra” Facebook mājas lapā, kurš tiek rīkots sadarbībā ar FK “Jelgava”.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Kurakins, Minkevičs, Hvoiņickis, Ivanovs (Kurtišs 55'), Zaharkivs (Korzāns 89'), Krušatins,  Kozlovs, Radčenko (Indrāns 89'), Kazačoks (Šlampe 75'), Balodis, Semenovs.

FK “Ventspils”: Alampasu, Tālbergs (Pjagbara 46'), Mamā (Tīdenbergs 58'), Svārups, Ulimbaševs, Stuglis, Villela, Mčedlišvili (Aderunmu 81'), Rehviašvili, Kozlovs (Kokins 81'), Sahnevičs.