SPORTS / Futbols / (Raksts) /

"Jelgava" trešo reizi saņem Latvijas kausu

Raksts publicēts: 2016.05.23. 07:52:50
Raksta autors: delfi.lv

"Jelgavas" futbolistu komanda svētdien Slokas stadionā Latvijas kausa izcīņas finālā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Jūrmalas "Spartaka" vienību, trešo gadu pēc kārtas un ceturto reizi komandas vēsturē, saņemot trofeju.

Vienīgos vārtus spēles 20.minūtē guva "Jelgavas" vienības ukraiņu leģionārs Kirilo Siličs. "Jelgavas" komanda, kuru otrdien atstāja līdzšinējais galvenais treneris Vitālijs Astafjevs, atkārtoja 2010., 2014. un 2015. gadā gūtos panākumus.

"Jelgava" iegūstot kausu trešo gadu pēc kārtas, kļuva par sesto klubu, kam izdevies šāds sasniegums. Iepriekš trīs gadus pēc kārtas kausu virs savas galvas cēlušas arī "Skonto" (2000.-2002.), "Ventspils" (2003.-2005.), Liepājas "Sarkanais metalurgs" (1953.-1955.), AVN (1950.-1952.) un Rīgas "Celtnieks" (1984.-1986.) vienības.

Cīņas pirmajā puslaikā abas komandas centās spēlēt aktīvi un sākumā neliels pārsvars bija "Spartakam", tomēr viņiem nesekmējās ar momentu veidošanu un noslēgšanu. Arī "Jelgava", kas trešo gadu pēc kārtas var izcīnīt kausu, vairākas reizes veica pretuzbrukumus. Vienā no tiem jelgavnieki atklāja rezultātu spēles 20.minūtē, kad pa labo malu savu pretinieku skaisti apspēlēja Boriss Bogdaškins, kurš piespēlēja Gļebam Kļuškinam, kurš savukārt pāradresēja bumbu uz soda laukumu, kurā veiklākais izklupienā bija Siličs, raidot bumbu zem vārtu pārliktņa.

Nonākot iedzinējos "Spartaka" futbolisti kļuva vēl aktīvāki, tomēr īsteni bīstamus momentus izveidot viņiem pirmajās 45 spēles minūtēs viņiem neizdevās, tāpēc atpūtā jelgavnieki devās esot vadībā ar 1:0.

Arī otrajā periodā laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, taču mača beigu daļā "Spartaks" futbolisti arvien lielākiem spēkiem devās uz priekšu. Vislabākā izdevība panākt neizšķirtu bija Vladislavam Kozlovam, taču viņa 84.minūtē no soda laukuma vidus sisto bumbu droši tvēra pieredzējušais "Jelgavas" vārtsargs Kaspars Ikstens.

Spēles beigas bija ļoti emocionālas, jo kompensācijas laikā jūrmalnieki lieliem spēkiem devās uz pretinieku vārtiem. Bumba reizi arī pabija viesu komandas cietoksnī, taču tobrīd ar roku nospēlēja Kozlovs, kurš saņēma sarkano kartīti un tika noraidīts no laukuma. Atlikušajā nepilnajā minūtē "Spartaks" vairs neko neizveidoja un "Jelgava" futbolisti varēja mesties vētrainās svinībās, atzīmējot arī komandas biedru Ginta Freimaņa un Igora Savčenkova papildinājumus ģimenē.

Arī portāls Jelgavniekiem.lv pauž lepnumu par futbolistu sasniegumiem un apsveic viņus ar iegūto kausu!

AUTOdoc.lv

0.26990413665771 56(0) - 0.16894006729126 2024.04.19. 03:55 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=140&act=4&art=37891 ip: 172.69.6.52 usememcache: 1