SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

HK "Zemgale/LLU” zaudē HK “Mogo”

Raksts publicēts: 2020.01.27. 07:24:04
Raksta autors: Ruslans Antropovs

“Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” ļauj Latvijas čempioniem HK “Mogo” izvirzīties vadībā spēles sākumā un nepaspēj laicīgi atspēlēties, piekāpjoties rīdziniekiem ar rezultātu – 3:4 (0:2; 0:0; 3:2). Savus debijas vārtus Latvijas augstākā hokeja līgā piedzīvoja “Zemgale Juniors” uzbrucējs Egidijus Binkulis, kurš tika iekļauts “Zemgale/LLU” sastāvā.

Pirmā trešdaļa iesākās ar spēlētāju noraidījumiem abās komandās, bet tikai HK “Mogo” spēlētāji bija veiksmīgāki spēlējot četri pret četri. Rudolfs Maslovskis izlauzās caur aizsardzību uz vārtu priekšu un ieraidīja ripu Riharda Cimermaņa sargātos vārtos, atklājot spēles rezultātu – 0:1. Līdz trešdaļas vidum ledus saimniekiem piederēja pārsvars ripas kontrolē, bet ar trešdaļas otrā daļā “Zemgale/LLU” spēlētāji spēja to izlīdzināt un veidot bīstamas situācijas pie Renāra Kazanova vārtiem. Par nelaimi jelgavniekiem, trešdaļas noslēguma “Mogo” uzbrucējs Verners Fricbergs spēja aizskriet ātrā pretuzbrukumā un dubultot saimnieku pārsvaru – 0:2.

Otrā trešdaļa tika aizvadīta atklāta hokeja manierē ar skatāmu cīņu, kurā pārsvars vairāk piederēja “Zemgale/LLU” hokejistiem. Diemžēl ar vārtu guvumiem jelgavniekiem īpaši neveicās, neskatoties uz to, ka ripa vairākas reizes slidoja gar “Mogo” vārtu līniju. “Zemgale/LLU” trešdaļas laikā 18 reizes raidīja ripu uz Kazanova vārtiem, kamēr rīdzinieki atbildēja vien ar 8. Abām komandām otrajā trešdaļā bija pa vienam noraidījumam, bet neviena no komandām tos neizmantoja.

Jelgavnieki trešajā trešdaļā plānoja uzspiest pretiiekam savu spēli, lai varētu atspēlēties, bet jau pašā sākumā nopelnīja divus noraidījumus un nonāca lielā mazākumā. Izturot mazākumu, “Zemgale/LLU” nācās piedzīvot jaunu pārbaudījumu. Laukuma vidū dūru cīņā saķērās jelgavnieku aizsargs Aleksejs Popovs un “Mogo” uzbrucējs Elvis Želubovskis. Abi tika noraidīti uz desmit minūtēm, bet “Zemgale/LLU” bija jāpaliek mazākumā vēl uz divām minūtēm. Tikai mazākums ilga vien 36 sekundes, jo arī laukuma saimnieki pārkāpa noteikumus un spēle turpinājās spēlējot četri pret četri. “Mogo” šajā spēles elementā izrādījās veiksmīgāki, jo ripu zem vārtu pārliktņa ieraidīja pieredzējušais aizsargs Agris Saviels – 0:3.

Zaudētie vārti uz divām spēles minūtēm apturēja “Zemgale/LLU” spēlētāju cīņas sparu, bet tad tas strauji atjaunojās. “Zemgale Juniors” uzbrucējs Egdijus Binkulis, izsauktais uz Optibet hokeja līgas komandu, ātrā pretuzbrukumā spēja gūt savus debijas vārtus Latvijas augstākā hokeja līgā – 1:3. Jelgavnieki tupināja spiedienu, kurā ar vārtu guvumu atzīmējās vēl viens jaunais talants – aizsargs Daniels Goršanovs. Viņš uzmeta ripu vārtu virzienā, cerot, ka kāds to pie vārtiem pielabos, bet dēļ ripas lidojuma īpašās trajektorija, tā ielidoja vārtos – 2:3.

Divas minūtes vēlāk, kad jelgavnieki uz mirkli apturēja savu spiedienu, “Mogo” uzbrucējs Andris Siksnis atjaunoja ledus saimnieku divu vārtu pārsvaru – 2:4. Līdz trešdaļas beigām atlika spēlēt vēl četras minūtes un “Zemgale/LLU” turpināja savus mēģinājumus atspēlēties. Vienu minūti līdz spēlēs beigām uzbrucējs Aleksandrs Pavļenko (Alexander Pavlenko) samazināja rezultāta atšķirību līdz vieniem vārtiem – 3:4. Līdz spēles beigām jelgavnieki mēģināja spēlēt bez vārtsarga un ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet diemžēl veiksme šoreiz bija HK “Mogo” hokejistu pusē. Jelgavnieki kopumā izdarīja 41 metienu uz Renāra Kazanova vārtiem, kamēr rīdzinieki iztika vien ar 28.

Nākamo spēli “Zemgale/LLU” aizvadīs savās mājās Jelgavas ledus hallē trešdien 29. janvārī, tiekoties ar saviem rakstura konkurentiem – HK “Liepāja”. Vēsturiski abas komandas aizvada aizraujošas un dinamiskas spēles, jo abas komandas pārsvarā sastāv no jauniem hokejistiem, kuri viens otru pazīst un katru reizi cenšas parādīt kurš no viņiem ir labākais.

0.28282403945923 58(0) - 0.17525291442871 2024.03.29. 07:54 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=48151 ip: 172.70.43.41 usememcache: 1