SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

«Zemgale/LLU» apspēlē rīdziniekus

Raksts publicēts: 2017.12.07. 09:23:42
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Optibet hokeja līgas regulārajā sezonā 11. uzvaru izcīnījusi «Zemgale/LLU», kas Jelgavas ledus hallē, savus vārtus neieņemtus nosargājot Reinim Petkum, ar rezultātu 3:0 pieveica «Prizmu». Pa vārtiem guva Olafs Aploks, Ivans Ribčiks un Kristaps Millers. 9. decembrī Rīgā spēle pret citu galvaspilsētas komandu.

«Zemgale/LLU» iepriekšējā spēlē pret «Kurbadu» pārtrūka sešu uzvarētu spēļu sērija, kuras laikā izdevās pietuvoties čempionāta līdervienībām. Pirms trešdienas vakara spēles tika apbalvots Jelgavas komandas vārtsargs Rihards Cimermanis, kuru Latvijas Hokeja federācija pirms dažām dienām atzina par novembra labāko OHL hokejistu. «Prizmu» šajā sezonā jelgavnieki bija uzvarējuši visās trīs spēlēs.

Mača pirmais periods nebija tas skatāmākais. Mājiniekiem, kā jau to varēja gaidīt, piederēja pārsvars, bet pretinieki aizsardzībā spēlēja ļoti uzmanīgi, kaut ko izspēlēt bija grūti, tāpēc arī pretinieku vārtsargam Jānim Auziņam nekādi brīnumi nebija jārāda. Rīdzinieki izveidoja pāris pretuzbrukumus, bet arī Reinis Petkus ar visiem metieniem tika galā, tādējādi pēc 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā trešdaļā nekas būtiski laukumā nemainījās – mājinieki vairāk spēlēja ar ripu, bet izspēlēt kaut ko pretinieku zonā bija grūtības. Spēles laikam ritot uz priekšu, jelgavnieku pārsvars kļuva tikai lielāks. 34. minūtē vārti beidzot tika gūti – vairākumā no zilās līnijas meta Rimands Zeilis, un vārtu priekšā veiksmīgi ripas lidojuma virzienu pamainīja Olafs Aploks. Perioda izskaņā mājinieki izturēja mazākumu un 40 minūtes noslēdza ar minimālu 1:0 pārsvaru.

Izšķirošo periodu «Zemgale/LLU» uzsāka ar lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, un 42. minūtē Ivans Ribčiks no tuvas distances dubultoja mājinieku vārtiem (2:0). Turpinājumā arī rīdziniekiem izdevās izveidot dažus momentus, bet svarīgākajos brīžos lielisku spēli demonstrēja mūsu komandas vārtsargs Petkus. 59. minūtē vārtsarga atsisto ripu vārtos raidīja Kristaps Millers, un «Zemgale/LLU» svinēja pelnītu un pārliecinošu uzvaru ar 3:0.

«Spēles nav tik daudz, tāpēc ar noskaņošanos katrā spēlē visam ir jābūt kārtībā. Varbūt nedaudz bijām iemiguši spēles sākumā, sniedziņš uzsnidzis, kaut kādā miegā bijām iekrituši. Grūti bija iegūt iniciatīvu, noturējāmies, iekrita vārti un tad jau bija labāk. Pašam nebija ļoti grūta spēle. Bija pāris momenti, bet, salīdzinot ar citām spēlēm, nebija tik grūti. Protams, bija situācijas, kad vajadzēja pasvīst, bet bez tādām nevar iztikt,» tā pēc spēles mača labākais hokejists Reinis Petkus.

Nākamā spēle «Zemgale/LLU» paredzēta jau 9. decembrī viesos pret HS «Rīga» hokejistiem. Mača sākums paredzēts pulksten 13.

0.27547001838684 56(0) - 0.18601441383362 2024.04.20. 12:26 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=41850 ip: 172.71.254.57 usememcache: 1