SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

«Zemgale/LLU» čempionātā cīnīsies par trešo vietu

Raksts publicēts: 2015.03.26. 00:28:52
Raksta autors: Krišs Upenieks

Trešdienas vakarā Jelgavas ledus hallē smagāko zaudējumu Latvijas hokeja Virslīgas izslēgšanas turnīrā piedzīvoja «Zemgale/LLU». Pusfinālsērijas ceturtajā spēlē pret «Mogo» komandu otrā perioda beigās mājinieki pie 2:4 neizmantoja vairākas iespējas pietuvoties rezultātā, bet trešajā trešdaļā vairs nebija spēka skrieties ar rīdziniekiem - galarezultātā zaudējums ar 2:10. Par bronzas medaļām jelgavnieki cīnīsies pret Liepājas hokejistiem.

Negaidīti jelgavniekiem sērijas pirmajā spēlēs izdevās nosargāt savus vārtus neskartus, un Māra Mieža vārti trešā perioda sākuma daļā garantēja minimālu panākumu ar 1:0. Otrajā spēlē pretinieki uzbrukumā jau bija krietni pārliecinošāki, sameta septiņas ripas Toma Konrāda vārtos un uzvarēja ar 7:3. Vakardienas spēlē galvenais iemesls zaudējumam ar 1:5 bija pašu kļūdas aizsardzības zonā.

Arī šīvakara spēlē jau pirmajā minūtē pozicionāli kļūdījāmies aizsardzībā un sekoja Vladimira Mamonova metiens zem pārliktņa (0:1). Ātrais hokejs atviegloja uzdevumu atspēlēties, ko jau pēc dažām minūtēm ar metienu vārtu augšējā daļā panāca Andis Āboliņš - 1:1. Perioda vidusdaļā diezgan neveiksmīgā situācijā uz ledus nonāca Konrāds, bet situāciju veikli izmantoja Miks Lipsbergs (2:1). Drīz vien Oļegs Sorokins ar vāju metienu vēlreiz pārspēja Konrādu, un jelgavniekiem notika vārtsargu maiņa - iespēja Tomam Nukam. 14. minūtē ļoti svarīgus vārtus, pielabojot Artūra Āboliņa metienu, guva Māris Miezis, atjaunojot reālākas cerības spēles turpinājumam - 2:3.

Otro periodu rīdzinieki sāka ar ļoti aktīvu hokeju, centās līst uz pretinieku vārtiem, izdarīja daudz metienu, bet jelgavnieki veiksmīgi šo sākuma ofensīvu izturēja. 32. minūtē viesi izveidoja ātru pāreju uzbrukumā, un Miks Lipsbergs ieraidīja ripu tuvajā stūrī. Perioda pēdējās minūtēs aizritēja ar lielu mājinieku pārsvaru, tīru izgājienu pret vārtsargu nerealizēja Viktors Jasjonis, Māris Miezis nespēja uztvert ripu, būdams pilnībā viens pretī vārtiem, bet pēdējās sekundēs Didzis Jansons vēl saņēma noraidījumu (2:4).

Trešā perioda sākumā mūsējie veiksmīgi izturēja mazākumu, bet uzbrukumā jūtami vairs nebija spēka. Sākot ar 46. minūti, jelgavnieku vārtos sāka lidot viena ripa pēc otras. Ne īsti vairs spējam izsekot pretinieku ripas kustināšanai, ne pārliecībai vairs bija vārtsargam Tomam Nukam, kā rezultātā viesi sameta sešus vārtus un sagādāja mūsu komandai nepieklājīgi graujošu zaudējumu ar 2:4.

Jelgavas komandas uzbrucējs Olafs Aploks pēc spēles atzina, ka izšķirošā sērijā bijusi otrā spēle: «Pirmo spēli izdevās uzvarēt, jo joprojām bijām uz emociju viļņa. Otrajā spēlē viņi mūs tomēr salauza. Jāsaka, ka pēc tās spēles bijām ne tik ļoti fiziski saguruši, cik emocionāli iztukšoti. Netikām vairs atpakaļ spēlē. Pieļāvām disciplīnas kļūdas.» Uzbrucējs sacīja, ka motivācijas pret sezonā uzvarētajiem liepājniekiem noteikti pietikšot.

«Pirmo spēli laikam jau jāsaka, ka zaudējām, jo iepriekš nebijām spēlējuši, kaut gan visu uz to arī negribētu norakstīt. Turpinājumā iespēlējamies, izpildījām trenera uzdevumus un tā spēle aizgāja. Protams, analizējām pretinieku spēli pirms šīs sērijas, zinājām, ka viņiem bija smaga sērija pusfinālā,» tā pēc spēles pretinieku uzbrucējs Elviss Želubovskis.

Bronzas sēriju pret liepājniekiem mūsējie sāks 30. martā un 31. martā pretinieku laukumā. Arī trešās vietas ieguvēju noskaidros cīņā līdz trim uzvarām.

AUTOdoc.lv

1.0227608680725 56(0) - 0.85494923591614 2024.04.20. 13:19 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=35729&lnk_src=popular ip: 172.70.130.157 usememcache: 1