SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

Zemgale/LLU principiālā spēlē sagrauj rīdziniekus

Raksts publicēts: 2015.01.28. 08:15:46
Raksta autors: jelgavasvestnesis.lv

Otrdienas vakarā Volvo ledus hallē Rīgā kārtējo Latvijas hokeja Virslīgas regulārā turnīra spēli aizvadīja «Zemgale/LLU». Principiālā spēlē cīņā par turnīra tabulas ceturto pozīciju jelgavnieki prata apspēlēt «Rīga/Prizma» hokejistus. Disciplinēta spēle savā zonā un iespēju izmantošana mūsējiem garantēja uzvaru ar 5:0. Vārti Valentīnam Feoktistovam, Olafam Aplokam, Jurim Ziemiņa, Rihardam Remiņam un Raivim Kurņīginam.

Sezonas pašā ievadā rīdzinieki spēlēja mazliet labāk, kas arī atspoguļojās pirmās savstarpējās spēles rezultātā (2:4 jelgavnieku zaudējums Jelgavas ledus hallē). Sezonas turpinājumā galvaspilsētas klubs zaudēja vairākus hokejistus, mūsējie progresēja praktiski ar katru nākamo spēli, tāpēc visai loģiskas šķiet arī «Zemgale/LLU» uzvaras nākamajās tikšanās reizēs - 6:3, 5:2. Ilgāku laiku jau ir iezīmējies, ka tieši šīs vienības cīnīsies par ceturto vietu. Pirms spēles viena punkta pārsvars bija mūsējiem.

Šovakar vārtu drošību Jevgēņijs Linkevičs pēc ilgāka pārtraukuma uzticēja jelgavniekiem, 1996. gadā dzimušajam vārtsargam Tomam Nukam. Pirmais periods nebija pārāk skatāms. Hokejisti spēlēja lēni, vairāk tika domāts par spēli savā zonā, kā rezultātā bīstamu momentu bija ļoti maz. Jāsaka gan, ka ar disciplīnu komandas neizcēlās, jo kopā bija pieci noraidījumi (divi mūsējiem, trīs pretiniekiem), taču arī tas vārtus gūt nepalīdzēja - pēc 20 minūtēm uz tablo bezvārtu neizšķirts.

Otro periodu mazliet aktīvāk iesāka mājinieki, bet jau perioda ceturtajā minūtē viesi noorganizēja izcili precīzu pretuzbrukumu, kurš noslēdzās ar Valentīna Feoktistova precīzu metienu no vārtu priekšas (1:0). Pēc 80 sekundēm Olafs Aploks ar aktīvu cīņu pie bijušā Latvijas izlases vārtsarga Edgara Lūsiņa vārtiem izcīnīja iespēju dubultot savas vienības pārsvaru (2:0). Perioda atlikušajā laikā abām komandām bija labas iespējas, taču vārtsargu spēle bija pārliecinoša, un rezultāts vairs nemainījās.

Trešā perioda sākumā, protams, rīdzinieki centās darboties ļoti aktīvi, kas piespieda mūsējos noraidīties. Par laimi, disciplīna mazākumā jelgavniekiem bija labā līmenī. Turpinājumā jau jāsaka, ka mājinieki šķietami nebija gatavi atspēlēties - divi noraidījumi, no kuriem otrais noslēdzās ar Jura Ziemiņa vārtiem no nelielas distances (3:0). Arī atlikušais spēles laiks aizritēja ar viesu pārsvaru - pa vārtiem vēl Rihardam Remiņam un Raivim Kurņīginam. Noslēgumā graujoša 5:0 uzvara.

31. janvārī spēle viesos Liepājā pret pēdējā laikā vairākus papildinājumus ieguvušo «Liepāja». Sākums pulksten 17.

1.1443340778351 58(0) - 0.99587082862854 2024.03.28. 21:55 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=35399 ip: 172.70.39.99 usememcache: 1