SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

«Zemgale/LLU» noliek liepājniekus uz lāpstiņām

Raksts publicēts: 2014.12.21. 09:17:37
Raksta autors: Krišs Upenieks

Principiālā spēlē sestdien Jelgavas ledus hallē lielisku uzvaru Latvijas hokeja Virslīgas regulārā čempionāta spēlē izcīnīja HK «Zemgale/LLU». Pēc pirmā perioda pret HK «Liepāja» mūsējie bija nonākuši iedzinējos ar 0:2, taču nekādas panikas nebija, un atlikušajā spēles daļā jelgavnieki bija pārāki par saviem pretiniekiem, svinot uzvaru ar 7:4. Trīs vārti šajā spēlē komandas kapteinim Rihardam Remiņam.

Tieši pret Liepājas komandu, kurā netrūkst arī vairāku bijušo jelgavnieku, piemēram, ilggadējā kapteiņa Gunta Pujāta un pagājušās sezonas sagatavošanās posma trenera Igora Ļebedeva, atklājām 2014./2015. gada sezonu. Jelgavas ledus hallē atzinām krietni sagatavotāko pretinieku pārākumu ar 1:7, bet atbildes spēlē Liepājā mūsējie jau bija krietni veiksmīgāki, spējot pat izcīnīt panākumu pēcspēles metienos - 3:2. Lai gan no sākuma tika pieņemts lēmums, ka bullīši būs jāpārmet, 8. decembrī hokeja federācijā šo lēmumu atcēla.

Pirmajā periodā liepājnieki labāki izskatījās tieši mūsu uzbrukuma zonā, kur ātrāk tika pieņemti lēmumi, veidota ātrāka saspēlē, kā rezultātā arī vairāk bīstamu momentu. Trešdaļas vidū jelgavnieki uzspēlēja vairākumā, bet pretinieki savu vārtu tuvumā spēlēja ļoti agresīvi, cenšoties izspiest mūsējos uz laukuma malām. Uzreiz pēc vairākuma saņēmām divu minūšu noraidījumu, ko ar skaistu metienu realizēja Mārtinš Gipters - 0:1. Ja šajā epizodē Tomu Konrādu vainot nevarēja, tad pāris minūtes vēlāk vārtsargs rupji kļūdījās, ielaižot ripu starp kājsargiem - 0:2 pēc 20 minūtēm.  Otro periodu mājinieki sāka ļoti aktīvi, kas rezultējās Anda Āboliņa noraidījumā, tomēr cīņasspars attaisnojās - drīz vien komandas spēlē četri pret četriem, un Raivis Kurņīgins vienus vārtus atguva (1:2). Pēc dažām minūtēm, izdarot nopietnu spiedienu pretinieku zonā, precīzs bija arī Rihards Remiņš (2:2). Perioda vidū mūsējie vairākas reizes palika mazākumā, taču lieliskā pretuzbrukumā fantastisku metienu vārtu tuvējā devītniekā iešāva Juris Ziemiņš - 3:2. Perioda izskaņā komandas apmainījās ar vārtiem, saglabājot sasprindzinājumu pirms izšķirošajām 20 minūtēm - 4:3.Lai gan trešā perioda sākumā ieguvām skaitlisko vairākumu, savā zonā zaudēts iemetiens noveda pie netverama pretinieku metiena zem vārtu pārliktņa - 4:4. Šādā brīdī jelgavnieki neapjuka, un, turpinot spēlēt vairākumā, no vārtu priekšas vadību mūsējiem atguva Rihards Remiņš - 5:4. Pašaizliedzīga spēle perioda vidusdaļā ļāva mūsējiem uzspēlēt piecatā pret trijiem, ko, gūstot trešos vārtus spēlē, izmantoja Remiņš - 6:4. Ar skaistu izspēli, precīzi metot Artūram Batrakam, nepilnas četras minūtes pirms beigām Liepāja tika nolika uz lāpstiņām - skaista 7:4 uzvara! Simboliski spēles beigās jelgavnieki bija labāki arī kautiņā.

Visai komandai pēc spēles pateicīgs bija galvenais treneris Jevgēņijs Linkevičs: «Ja iepriekšējā spēle bija svarīga, tad šī principiāla. Liela spēle! Otrajiem vārtiem nevajadzēja būt, bet panikas nebija. Paši bijām vainīgi. Zinājām, ka ir jāturpina spēlē pēc plāna. Jāspēlē savs hokejs! Parādījām raksturu, uzskatu, ka komandai tas ir. Mums nav zvaigznes, bet komanda. Ir patīkami strādāt ar visiem. Esam ģimene! Skaidrs, ka spēle bija grūta, pret Liepāju viegli nevarēja būt.» Treneris ar smaidu atcerējās arī pašas beigas, kad izcēlās kautiņi: «Nekas tāds nebija plānots. Protams, sanāca visai simboliski. Runājām pirms spēles, ka ir jāparāda labs hokejs, jāpasniedz dāvana līdzjutējiem. Pašlaik esam labā formā gan fiziski, gan psiholoģiski.»

0.32403087615967 56(0) - 0.23237800598145 2024.04.19. 06:12 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=35212&lnk_src=popular ip: 172.70.126.44 usememcache: 1