SPORTS / Hokejs / (Raksts) /

Ar četrkārtīgu vārtu pārsvaru sagrauj jūrmalniekus

Raksts publicēts: 2014.09.18. 11:04:29
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Jelgavas ledus hallē trešo sezonas spēli trešdienas vakarā aizvadīja hokeja klubs «Zemgale/LLU», tiekoties ar Jūrmalas HASC. Lai gan pirmās spēles minūtes rādīja, ka spēle nebūt nebūs viegla, tomēr iznākums bija īpaši patīkams mūsu līdzjutējiem – jelgavnieki no laukuma projām devās, tablo rādot 8:2.

Pēc visai sāpīga zaudējuma (1:7) sezonas pirmajā spēlē pret Liepājas hokejistiem jelgavnieki spēja parādīt labu spēli pret vieniem no līgas galvenajiem favorītiem šajā sezonā «Mogo.lv» (5:1). Mūsu komandas galvenais treneris Jevgēnijs Linkevičs jau tobrīd solīja, ka pret Jūrmalas HASC jābūt uzvarai, turklāt sezonas pirmajās divās spēlēs šie pretinieki bija piedzīvojuši bezierunu zaudējumus.

Pirmais puslaiks sākās visai neinteresanti, šķita, ka mūsējie ir atslābuši un nav gaidījuši visai agresīvo pretinieku spēli, tādējādi jau 5. minūtē nonākot iedzinējos ar 0:1. Turpinājumā mājinieki arī neizmantoja skaitlisko vairākumu, nespējot atspēlēties līdz pat 14. minūtei, kad vārtus guva pirmā maiņa - precīzs metiens Olafam Aplokam (1:1). Spēles ātrumu nedaudz samazināja elektrības padeves traucējumi, kuri uz dažām sekundēm halli ietina melnā tumsā, taču hokejisti ātri vien attapās. Trešdaļas beigu daļā mūsējiem arī gandrīz divas minūtes nācās spēlēt trijatā pret pieciem, tomēr ar pašaizliedzīgu spēli izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

Otro trešdaļu mūsējie iesāka ar ļoti aktīvu spēli, neļaujot pretiniekiem ilgāku laiku pat iziet no savas zonas. Vārti gūti jau 45. sekundē (Martins Lavrovs) pēc labas izspēles uz vārtu priekšu. Trešdaļas vidū līdzīgā stilā vārti Mārtiņam Mežulim un jau krietni drošāks pārsvars (3:1). Pēc liela spiediena sekoja neliels atslābums, un viena ripa dēļ vārtsarga kļēdas, nenofiksējot ripu cimdā, nonāca arī mājinieku vārtos (3:2). Līdz perioda beigām divus vārtus iemeta Artūrs Batraks, reizi precīzs bija Jānis Bullītis, un uzvara praktiski jau rokā pēc 40 minūtēm - 6:2.

Noslēdzošo 20 minūšu sākumā pretinieki centās izdarīt spiedienu, tostarp arī bijušais jelgavnieks Jānis Golubovičs, tomēr pie momentiem krietni regulārāk vienalga tika mūsējie, tiesa, nespējot pārspēt pretinieku vārtsargu. Daudzie noraidījumi no abām komandām spēli padarīja saraustītāku, tomēr mūsu komandas pārsvars saglabājās visu trešo trešdaļu. Mārim Miezim un Sandim Grīnbergam gūstot katram pa vārtiem, mūsējie noslēdza spēli ar graujošu uzvaru - 8:2.

Pēc spēles mūsu komandas galvenais treneris J. Linkevičs uzsvēra: «Es spēlētājiem pēc uzvaras iepriekšējā spēlē vairākas reizes sacīju, ka nav nozīmes ar kādu komandu spēlējam, attieksmei jābūt vienādai, bet šodien puiši vienalga izgāja spēlēt ar domu, ka tā ir Jūrmala. Nav viņiem tādas kvalitātes kā mums. Pēc pirmā perioda nācās skarbāk parunāt. Nepatika arī momentu vājā realizācija, bija vēl kādi pieci seši 100 procentu momenti. Daudz centāmies kombinēt, bet no trīs metriem ir jāmet pa vārtiem. Nākamajā spēlē pretinieks jau ļoti nopietns, ir jāgatavojas, jo viņi vienmēr ir sarežģīts pretinieks.»

Treneris arī pieminēja, ka komandā ir izveidojusies lielāka konkurence, kā rezultātā kādam ir jāpaliek ārpus sastāva, par ko pat iedomāties nevarēja, kad sākās treniņi un uz ledus kāpa 16 hokejisti. Kluba prezidents Armands Ozollapa ar pārliecību sacīja, ka kustība spēlētāju tirgū nav noslēgusies, jo drīz beigsies arī pārbaudes dažādās Eiropas līgā, un klubs jau tagad saņem pāris zvanus.

Sestdien pulksten 15 Jelgavas ledus hallē pilsētas hokeja klubs aizvadīs ceturto mājas spēli, cīnoties ar pagājušā gada čempioni «Rīga/Prizma».

0.13515901565552 55(0) - 0.029031991958618 2024.04.19. 12:01 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=136&act=4&art=34603 ip: 172.71.254.230 usememcache: 1