Madara
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai Jūs satrauc Okupācijas pieminekļa liktenis? ..vairāk
Nē, man vienalga
par pieminekli.
Nedomāju par to.
Uzskatu, ka
piemineklis ir
jāatstāj.
Piemineklis ir
jānojauc!
Kāds piemineklis?
Kur?!
  ZIŅAS / Jelgavas ziņas / (Raksts) / (Komentāri) /

Rāviņš: «Zvaigznei» jaunajā vietā būs labāk


1.Deputāts Dūmiņš[email protected][ 2021.12.03. 13:47:13 ]

Sveicieni Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti!
Šodien Jelgavā pēdējā pusgada laikā jau otrais pikets. Pastāstīšu savu redzējumu par situāciju:
Pasta ielā 44 (telpas sauktas arī par NVO namu) atradās 3 biedrības, kuras ne katru dienu, tomēr telpas izmantoja. Biedrībām pašvaldībai bija jāmaksā komunālie un arī neliela īres maksa. Jelgavā ir arī Sabiedriskais centrs, kuru perspektīvā ir plāns veidot kā NVO māju, kur būtu gan biroji organizācijām, gan kopdarbes telpas, gan arī zāle pasākumiem.
Pašvaldība piedāvāja biedrībām pārcelties uz Skolotāju ielu 8 (Sabiedriskais centrs), taču viena no biedrībām - Sieviešu invalīdu biedrība "Zvaigzne" šim piedāvājumam nepiekrita.
Argumenti pašvaldības pusē:
👉 Telpas ir dārgas, biedrības telpas izmanto salīdzinoši reti (pāris reižu nedēļā), tāpēc šīs telpas labāk nodot pašvaldības funkciju īstenošanai (jauniešu centrs, sociālie darbinieki utt.);
👉 Ērtāk ir apvienot visas biedrības vienā mājā, kuru veidot kā pakalpojumu centru Jelgavas aktīvajām biedrībām, turpat nodrošinot konsultācijas, atbalstu un arī telpas biedrību darbībai, sniedzot arī tehnisko atbalstu (datortehnika, mēbeles un visa veida palīdzība biedrību darba veikšanai);
👉 Pašvaldība ir gatava nodrošināt biedrību ar transportu 1x nedēļā, izvadājot biedrus mājās (jo jaunajām telpām tuvākās sabiedriskā transp.pieturas atrodas tālu un ir nepieejamas), pašvaldība arī jau ir uzsākusi telpu pieejamības labiekārtošanu (paplašīnāt labierīcību ieeju, nodrošināt atbalstus, pie ieejas uzlabot drošību utt. - šis jau notiek);
👉 Jelgavas dome piedāvā biedrībai samazināt izdevumus - šobrīd jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem, siltumu, bet jaunajās telpās biedrībai nebūtu jāmaksā šie izdevumi, tādā veidā ietaupot līdzekļus aktivitātēm.
Argumenti biedrības pusē:
🤷 Jaunās telpas ir mazākas, nav slēgtas telpas, kur pulcēties (tiek piedāvāts koridors, bet tas nav labs variants, ja biedri grib vingrot, veikt citsa nodarbības);
🤷 Lai arī remontdarbi ir sākušies, tomēr vēlams runāt par telpu maiņu tad, kad telpas ir pieejamas un ir iespēja par to pārliecināties. Šobrīd pieejama nav ne apkārtne (nokļūšana līdz Sabiedriskajam centram un arī pašā Sab.Centrā ieeja, WC šobrīd nav piemērota personām ratiņkrēslā);
🤷 Attālums līdz tuvākajam transportam - Pasta ielā pietura bija turpat pie telpām. Jaunajās telpās un to apkārtnē trotuāri diemžēl nav piemēroti personām ratiņkrēslā un pieturas atrodas pārāk tālu no telpām. Biedrību arī nepārliecina pašvaldības piedāvātais transports;
🤷 Jaunās telpas nav pietiekami lielas, lai sniegtu gan labdarības atbalstu biedriem un biedrības lietotājiem, kā arī lai organizētu mācības un tikšanās biedrības biedriem.
Mani secinājumi:
Jelgavā ar pieejamību ir ļoti švaki un tādai iestādei kā Sabiedriskais centrs (iepriekš Sabiedrības integrācijas pārvalde) vispirms būtu jābūt pieejamai, ar invalīdu liftu, laierīcībām, kas ir pieejamas un atbilst visiem standartiem). Telpas var ierādīt TIKAI TAD, kad tās ir izremontētas un pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslā. Ir redzams, ka līdz galam bieži neizprotam cilvēku ar invaliditāti vajadzības un pieejamība ir viena no pirmajām lietām!
Argumentējot un pārliecinot par vajadzību mainīt telpas, atsevišķi darbinieki mēģināja mani pārliecināt, ka biedri jau grib mainīt telpas, bet vadītāja negrib. Tā nav taisnība, tieši tāpēc INICIĒJU biedrībai doties uz Skolotāju 8 un pārbaudīt telpu pieejamību. Biedri arī negrib izmaiņas, ņemot vērā augstāk minēto.
Patiesība ir kaut kur pa vidu. Un šajā gadījumā es neredzu ātru atrisinājumu. Ja vien iespējams, es ieteiktu atstāt Pasta ielu 44 kā NVO namu (jo tas ir pieejams) un attīstīt šo vietu kā resursu centru personām ar invaliditāti. Otra opcija, kas ir mazāk ticama - nodrošināt Skolotāju ielas 8 apkārtnes pieejamību, sabiedriskā transporta sasniedzamību un telpu pieejamību.
Vēl vēlos tikai atgādināt, ka tādu biedrību kā Sieviešu invalīdu biedrība "Zvaigznes" darbība ir būtiska - tas ir atbalsts personām ar invaliditāti - gan labdarība, gan veselības pasākumi, gan arī darbošanās kopienā, kur cilvēki viens otru saprot un atbalsta. To arī veic NVO sektors - sniedz pakalpojumus tur, kur valsts un pašvaldību funkcijas beidzas.
Noslēgumā vēlētos aicināt uz saticību un runāt vairāk vienam ar otru! Izprast un palīdzēt! Tik ļoti vienkāri, bet ne vienmēr viegli.
Ar sirsnīgu sveicienu Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti!

2.Aigars Rublis[email protected][ 2021.12.03. 18:47:11 ]

Arī es gribētu sniegt savu redzējumu uz notikušo ar sieviešu invalīdu biedrību “Zvaigzne”, taču, izprotot biedrības sāpi, kā galveno vēlos akcentēt ne tikai konkrēto situāciju, bet Jelgavas domes ierasto NEVĒLĒŠANOS KOMUNICĒT ar iedzīvotājiem, uzklausīt viņu vēlmes un vajadzības, turklāt darīt to pirms sasteigtu un neapdomātu lēmumu pieņemšanas. Tieši šāds pat scenārijs bija gan šogad, kad dome vēlējās atņemt atbalstu daudzbērnu ģimenēm, gan pirms dažiem gadiem, kad pēkšņi radās vēlme būtiski samazināt līdzfinansējumu bērniem privātajos bērnudārzos, kas tikai pašvaldības neizdarības dēļ ir spiesti apgūt pirmsskolas izglītību krietni dārgākā variantā nekā pašvaldības bērnudārzs.
Otrs svarīgs apstāklis – bija nepieciešams VISPIRMS PIELĀGOT TELPAS Skolotāju ielā 8 un tikai tad sākt runāt par to piedāvāšanu invalīdu biedrībai, citādi sanāk, ka rati skrien zirgam pa priekšu, un biedrības biedriem pat nav skaidrs, vai viņiem Skolotāju ielā atradīsies kāda telpa vingrošanai (bez piedāvātā koridora).
Ņemot vērā iepriekš teikto, šodien 4 Jelgavas domes deputāti – Aigars Rublis, Andris Tomašūns, Gunārs Kurlovičs un Andrejs Pagors - iesniedza pieprasījumu domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam – NEKAVĒJOTIES atcelt pieņemto lēmumu par «Zvaigznes» pārcelšanu uz citām telpām un saglabāt biedrībai līdzšinējās telpas Pasta ielā 44.
Sveicu Starptautiskajā cilvēku ar invaliditāti dienā, un ceru, ka mums kopā izdosies panākt piemērotāko problēmas risinājumu!

3.Ruta Melhere[ 2021.12.04. 17:02:11 ]

Pareizi pateikts.Uzzinot,ka jāpārceļas Bērnu fonda un invalīdu biedrības priekšsēdētājas raudāja un dzēra nomierinošas zāles.Šodien man no \\\"Daugavas Vanagi\\\" b-bas arī ļoti skumju vēstuli uzrakstīja,ka netiks uz jauno adresi jo veselība slikta,bet jaunajā nevar piebraukt Bērnu fonds Pasta ielā gandrīz katru dienu bija.Arī invalīdi 2-3 reizes nedēļā bija.Vai jauniešiem vairāk vajag?Jelgavā ir kādas 7 invalīdu b-bas.Kādēļ neapvienot Pasta ielā?


AUTOdoc.lv

0.58746600151062 56(0) - 0.50773978233337 2022.08.09. 04:50 http://www.jelgavniekiem.lv/?l=10&act=4&art=53014&comm=1&lnk_src=popular ip: 172.70.175.235 usememcache: 1