Lida,
Lidija
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Nē!
106
Jā!
75
Es jau esmu vakcinējies/usies, citiem arī vajag
49
Atsevišķās profesijās strādājošajiem jābūt
20
Man vienalga
6Iepazīsti partijas: KPV LV

Raksts publicēts: 2021.06.04. 09:29:33
Raksta autors: Inga Karlinska

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri pretendē uz deputātu vietām Jelgavas pilsētas domē, startējot vēlēšanās 5.jūnijā. Ar 9.saraksta numuru Jelgavā pašvaldību vēlēšanās piedalās KPV LV, kas Jelgavas domē pašreizējā sasaukumā bija pārstāvēta ar vienu deputātu – Lauri Zīvertu, kurš pērn partiju pameta, bet uz šā gada vēlēšanām startē no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. Runājot par prognozējamo deputātu vietu skaitu, KPV LV Jelgavas domē plāno iegūt 3 līdz 4 deputātu vietas.

3 svarīgākās lietas, ko KPV LV vēlas panākt ievēlēšanas gadījumā

1. Izveidosim speciālas programmas jauniešu kompetenču attīstībai, konkurētspējas veicināšanai un labsajūtas uzlabošanai, kā arī palīdzēsim jelgavniekiem, īpaši senioriem uzlabot dzīves kvalitāti.

Redakcijas piebilde: Jauniešu kompetenču attīstībai Jelgavā jau darbojas vairākas programmas, kas ļauj iegūt zināšanas un praktiskas iemaņas, kā arī vairāki aktivitāšu pasākumi. Senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu veicina Jelgavas pensionāru biedrība, kas ne tikai organizē dažādus pasākumus, bet arī sniedz atbalstu ar pārtiku, kā arī sekmē veselības uzturēšanu.

2. Optimizēsim pašvaldības pārvaldības scenārijus un veicināsim šajā jautājumā sadarbību ar citām pašvaldībām.

Redakcijas piebilde: Līdz šim Jelgavas pašvaldība sadarbojusies ar Jelgavas novada pašvaldību dažādos jautājumos, īpaši aktīvi – tūrisma jomā. Ņemot vērā, ka netiek precizēts, kādā veidā plānots optimizēt pašvaldības pārvaldības scenāriju, grūti secināt, ko tieši plānots vēl darīt. Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība aktīvi iesaistās dažādos starppašaldību projektos, tostarp – ar citu valstu, īpaši – Lietuvas pašvaldībām.

3. Pilnveidosim vidi uzņēmējdarbības attīstībai.

Redakcijas piebilde: Uzņēmējdarbības attīstība pēc daudzu uzņēmēju domām Jelgavā stagnē, maz uzmanības tiek veltīts sadarbībai ar uzņēmējiem un investoru piesaistei. Jelgavas pašvaldībā nav izveidota uzņēmēju konsultatīvā padome, kā tas ir vairākās citās pašvaldībās.

“Sarkanās līnijas”

KPV LV kā partija iestājas par godīgu, atklātu, ilgtspējīgu, sociāli atbildīgu un cilvēcīgu Latviju, un ir gatava sadarboties ar visiem, kas atbalsta šīs pamatnostādnes.

Redakcijas piebilde: Priekšvēlēšanu laikā KPV LV pieslējusies opozicionāru blokam, kas nevēlas atbalstīt pašreizējo domes vadību.

Deputātu kandidāti

1. Jeļena Šokele – ekonomiste, kura vienlaikus ir arī politiskā organizācijas "Cita iespēja" valdes locekle. Kā liecina publiski atrodamā informācija, šīs politiskās organizācijas uzdevums ir izstrādāt alternatīvu. «Mums nav jāsacenšas ar valdību un patreizējo opozīciju vairāksolīšanā – kam vēl dot vairāk, bet jāparāda modelis, kurš strādātu ar mazāku mūsu naudas tērēšanu,» teikts organizācijas Facebook vietnē. Iepriekš J.Šokele strādājusi Zemkopības ministrijā. Kā liecina viņas amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (iesniegta, beidzot darba attiecības), J.Šokelei kopīpašumā ir četri nekustamie īpašumi Jelgavā (zeme un ēkas), divas automašīnas «Volkswagen» (viena – valdījumā) un 25 600 eiro parādsaistības.

2. Mārtiņš Bušmanis – uzņēmējs, kas darbojas būvniecības jomā. Līdz šim politikā nav iesaistījies. Ir īpašnieks uzņēmumā, kas nodarbojas ar būvniecību, un, kā liecina publiski pieejamā informācija, pandēmijas laikā tas piedzīvojis apgrozījuma krituma un izveidojušies arī apmēram 1000 eiro lieli nodokļu parādi. Arī otram M.Bušmaņa uzņēmumam, kas nodarbojas ar ainavu veidošanu, izveidojies dažus simtus eiro liels nodokļu parāds. Aktīvs motobraucējs, ir arī motokluba «Zemgaļu Leģions» biedrs.

3. Gatis Ozols – uzņēmējs, kas darbojas īpašuma un ēdināšanas jomā. Savulaik aktīvi cīnījās par Jelgavas 2.pamatskolas saglabāšanu. Viņš ir līdzīpašnieks nekustamā īpašuma apsaimniekošanas firmai Jelgavā, kurai izveidojies vairāk kā 20 000 eiro nodokļu parāds. Tāpat G.Ozolam pieder uzņēmums, kas nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem nekustamā īpašuma jomā (nodokļu parāds – virs 5000 eiro) un uzņēmums, kas nodarbojas ar restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumiem (nodokļu parāds – ap 1000 eiro).

4. Ināra Keiša – Ventspils 2.vidusskolas direktore, kas līdz likvidācijai vadīja Jelgavas 2.pamatskolu. Augsti novērtēta kā izglītības darbiniece, tostarp – saņemot dažādas balvas. Kā liecina viņas amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, I.Keišai pieder dzīvoklis Jelgavā, un lietošanā ir zeme un ēkas Baltinavas novadā, vieglā automašīna BMW, bet nopelnījusi gadā viņa ir nedaudz virs 21 000 eiro.

5. Ruslans Baņņikovs - jurists. Kandidējis pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā no KPV LV saraksta, un bijis pats svītrotākais kandidāts. Sociālajā tīklā Facebook aktīvi seko KPV LV politiķiem (esošajiem un kādreizējiem), tostarp – Aldim Gobzemam. Ir sekotājs arī Jaunā konservatīvā partija lapai. Viņa vārds bija saistīts ar incidentu Jelgavā 2010.gadā, kad policija sastādīja protokolu administratīvā pārkāpuma lietā par huligānismu un nepakļaušanos policijas prasībām. R. Baņņikovs medijos tolaik sūdzējās par pārmērībām, veicot, viņuprāt, nepamatotu aizturēšanu ar vardarbību, un par ko tika sākts kriminālprocess par dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

6. Edgars Gaislers – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs glābējs - autovadītājs. Kā liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, E.Gaisleram pieder automašīna BMW un kravas seglu vilcējs. 2020.gadā viņš nopelnījis nedaudz virs 12 000 eiro, saņēmis 750 eiro pabalstu un guvis ienākumus no metāllūžņu nodošanas nedaudz virs 600 eiro.

7. Inese Rinkmane – uzņēmēja, kura kā līdzīpašniece darbojas ar kravas pārvadājumiem saistītā biznesā. Vēl viena aktīviste šajā sarakstā, kura cīnījās pret Jelgavas 2.pamatskolas slēgšanu. Tolaik kā vecāku padomes locekle publicējusi arī rakstus medijos, aicinot pašvaldību atteikties no skolas likvidēšanas plāniem. Viņas aktivitātes sociālajā tīklā Facebook pārsvarā saistītas ar priekšvēlēšanu laiku un Jelgavas 2.pamatskolu, pirms tam profils bijis mazaktīvs.

8. Agnese Ločmele – ainavu arhitekte, kura kā administratore darbojas arī Latvijas Ainavu arhitektu asociācijā. Sociālajā tīklā Facebook aktīvi pievērsusies vēsturei un dabai. Plašāka informācija par viņu publiski nav pieejama.

9. Iluta Miķelsone – radiogrāfere (radioloģijas speciāliste) vairākās Jelgavas medicīnas iestādēs. Publiskā informācija par viņu ir ļoti skopa. Sociālajā tīklā Facebook kā savu moto norādījusi Imanta Ziedoņa citātu: «Nav laiks. Ir tikai mirkļi- ellišķīgi sāpīgi un dievišķi skaisti».

10. Artūrs Grava – uzņēmējs, kurš darbojas automobiļu apkopes jomā. Viņam pieder uzņēmums Jelgavā, kam ir dažus simtus eiro liels nodokļu parāds. Publiskajā vidē par viņu atrodamā informācija ir skopa. Sociālajā tīklā Facebook vairākus gadus aktīvi komentē un šēro kritiskus izteikumus par valdības darbu.

11. Sarmīte Vidovska – Valsts ieņēmumu dienesta galvenā nodokļu inspektore. Kā liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, S.Vidovskai pieder divi dzīvokļu Jelgavā, zeme Glūdas pagastā, bet gada laikā viņa nopelnījusi nepilnus 16 000 eiro. Publiski pieejamā informācija liecina, ka viņa aizraujas ar ezotērisku un reiki masāžām.

12. Austris Jansons – uzņēmējs, kurš darbojas auto apkopes un remonta jomā. Jelgavā pazīstams kā «Riepu Austris». Politiskā iesaistījies pirmo reizi. Sociālajos tīklos asi kritizē valdības lēmumus, īpaši – pandēmijas laikā, par ko ne reizi izpelnījies arī profilu «banošanu». Pēdējā laikā paralēli pamatdarbam aizrāvies arī ar investīciju programmām, tostarp – kriptovalūtu. A.Jansona uzņēmums 2020.gadā nav veicis nodokļu maksājumus, un tam izveidojies nepilnus 1000 eiro liels nodokļu parāds.

13. Ilze Eglīte – Jelgavas Centra pamatskolas skolotāja. Publiski plašāka informācija par viņu nav atrodama.

14. Renāte Zīverte – kosmētikas uzņēmuma ražošanas vadītāja, kura ir arī līdzīpašniece kokapstrādes uzņēmumā Jelgavā. Minētais uzņēmums 2020.gadā nodokļu maksājumus nav veicis, bet tam nav arī nodokļu parāda. Plašāka informācija par viņu publiskajā vidē nav atrodama.

15. Artūrs Klidziņš – darbu un projektu vadītājs būvniecībā, kurš ir arī Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrības «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» uzraudzības būvtehniķis. Pieder uzņēmums, kas nodarbojas ar iekārtu remontu. Tam pērnā gadā būtiski samazinājies apgrozījums, taču nodokļu parādu nav.

Ar KPV LV 4000 zīmju vēlēšanu programmu un deputātu kandidātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

0.66914486885071 58(0) - 0.41902732849121 2022.01.16. 12:41 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51739 ip: 172.70.35.5 usememcache: 1