Alnis,
Andulis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Nē!
106
Jā!
75
Es jau esmu vakcinējies/usies, citiem arī vajag
49
Atsevišķās profesijās strādājošajiem jābūt
20
Man vienalga
6Iepazīsti partijas: Zaļo un zemnieku savienība

Raksts publicēts: 2021.06.04. 09:01:07
Raksta autors: Inga Karlinska

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri pretendē uz deputātu vietām Jelgavas pilsētas domē, startējot vēlēšanās 5.jūnijā. Ar 7.saraksta numuru Jelgavā pašvaldību vēlēšanās piedalās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas Jelgavas domē pie varas ir jau 20 gadus. Runājot par prognozējamo deputātu vietu skaitu, ZZS nevēlas nodarboties ar lieku prognožu izteikšanu, un ir gatavi strādāt tāda skaita sastāvā, kā būs lēmuši mūsu pilsētas iedzīvotāji.

3 svarīgākās lietas, ko ZZS vēlas panākt ievēlēšanas gadījumā

1. Mēs noteikti vēlamies uzsvērt plānus Jelgavas esošo un topošo uzņēmēju atbalstam, kā vienu no projektiem minot ikgadējo grantu konkursa rīkošanu.

Redakcijas piebilde: Šāds grantu konkurss tika rīkots pagājušajā gadā, un tam paredzētais finansējums bija 100 000 eiro, kas gan viss netika izdalīts, jo, kā informēja pašvaldība, vairāki iesniegtie projekti bijuši nepietiekami kvalitatīvi un tādēļ nav saņēmuši atbalstu. Publiski izskanējusi informācija, ka viens no granta saņēmējiem bijis nodokļu parādnieks (tāds pēc konkursa nolikuma tajā piedalīties nevarēja), bet, kā skaidro pašvaldība, līdz granta saņemšanas brīdim viņš saistības ar valsti nokārtojis, panākot nodokļu atmaksas atlikšanu.

2. Iedzīvotāji noteikti spēs novērtēt plānoto dabas taku un atpūtas vietu izveidi un ieviešanu.


Redakcijas piebilde: Par to, ka Jelgavā nepieciešamas dabas takas un atpūtas vietas, tiek runāts jau sen. Pastaigu vieta izveidota Langervaldes mežā, bet savu kārtu gaida RAF meža masīvs. Publiski izskanējusi informācija, ka būtu nepieciešams pilsētā izveidot piknika vietas, ko varētu izdarīt, piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu.

3. Nedrīkst nepieminēt pilsētas satiksmes infrastruktūras uzlabošanas un attīstīšanas turpināšanu, kas sevī ietver ielu atjaunošanu, ietvju izveidi, namu iekšpagalmu sakārtošanu un velo celiņu izveidi.

Redakcijas piebilde: Jelgavā ir 146 kilometri neasfaltēto ielu, un iedzīvotāji vērš uzmanību uz to asfaltēšanas nepieciešamību. Šobrīd šīs ielas tiek apputekļotas, lai neputētu, kā arī tiek veikta to greiderēšana.


“Sarkanā līnijas”

ZZS uzskata, ka nav jāvelk ne sarkanas, ne melnas, ne kādas citas krāsas līnijas, un ir gatavi sadarboties ar tiem pārstāvjiem, ar kuriem ZZS ir vienots redzējums pilsētas izaugsmes veicināšanā.

Deputātu kandidāti

1. Andris Rāviņš – Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs (viens no ilgākajiem pašvaldības vadītājiem Latvijā). Bez mēra amatam viņam, kā liecina A.Rāviņa amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (ar to var iepazīties ŠEIT ) vēl septiņi amati dažādās sabiedriskās organizācijās, kā arī pašvaldības komisijās. Viņam pieder dzīvoklis Jelgavā un nekustamais īpašums Sesavas pagastā, divas vieglās automašīnas, kravas furgons, uzkrājumi skaidrā naudā un bankā apmēram 45 000 eiro un privātie pensijas fondi. 2020.gadā A.Rāviņš saņēmis apmēram 75 000 eiro, no tiem nepilnus 40 000 kā pilsētas mērs, bet nedaudz vairāk kā 28 000 kā pensiju. 

2. Rita Vectirāne – Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece. Kā liecina viņas amatpersonas deklarācija par 2019.gadu (par 2020.gadu publiski nav pieejama), R.Vectirāne ieņēmusi desmit amatus Jelgavas domes komisijās un nodibinājumos, kā arī vēl desmit sabiedriskajās organizācijās. Jāpiebilst, ka daudzi no šiem amatiem viņai jāieņem kā domes vicemēram, atbildot par izglītības, sporta un kultūras jautājumiem. R.Vectirānei 2019.gadā piederēja zeme Platones pagastā un kapitāldaļas uzņēmumā, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un apsaimniekošanu, taču šogad uzņēmumam mainījies īpašnieks – par to kļuvusi viņas māte. 2019.gadā R.Vectirāne nopelnījusi nepilnus 33 000 eiro.

3. Mintauts Buškevics – Jelgavas domes deputāts (kopš 2011.gada) un Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs. Viņa amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (to var apskatīt ŠEIT ) rāda, ka pērn ieņemti astoņi citi amati, lielākoties sabiedriskās organizācijās. M.Buškevicam pieder dzīvoklis un vēl divi nekustamie īpašumi Jelgavā un vieglā automašīna. 2020.gadā viņš nopelnījis apmēram 35 000 eiro, no tiem – 7032 eiro kā domes deputāts, bet parādsaistību apmērs ir nepilni 50 000 eiro. 

4. Dace Olte – Jelgavas pilsētas domes deputāte un ilggadēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jelgavas reģionālā nodaļas vadītāja. Startējusi pašvaldības vēlēšanās kopš 2000.gada, un vienmēr saņēmusi deputāta mandātu. Kā liecina D.Olte amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, viņai pieder dzīvoklis Jelgavā, zeme un būve Lielplatones pagastā, bet bankā uzkrāti nedaudz vairāk kā 15 000 eiro un ir privātie pensiju fondi. 2020.gadā viņa nopelnījusi nedaudz vairāk kā 30 000 eiro.

5. Andris Vaišļa – Jelgavas tirgus direktors. Viņš ir arī direktors Krievijas kapitāla uzņēmumā, kas Jelgavā vēlējās būvēt vagonu rūpnīcu, bet tagad uzņēmumam ir maksātnespējas process. Par Jelgavas tirgus direktoru A.Vaišļa kļuva pēc tā privatizācijas. Saistībā ar šo privatizācijas procesu sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Šobrīd viņš virza jaunā tirgus būvniecības projektu, kas gan jau iekavējies vismaz par trim gadiem. Pirms iesaistīšanās dažādos projektos strādājis pašvaldības iestādē «Kultūra»

6. Māris Mielavs – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs. Kā liecina viņa amatpersonas deklarācija 2020.gadam, papildus iestādes vadīšanai, viņš bijis četru pašvaldības komisiju loceklis. M.Mielavam pieder zeme un ēkas Jelgavā, vieglā automašīna, bet bankā uzkrāti nedaudz vairāk kā 17 000 eiro. 2020.gadā viņš nopelnījis apmēram 29 000 eiro, bet veikta kredītmaksājuma pamatsummas atmaksa nedaudz virs 10 000 eiro apmērā. Šogad ziedojis 1000 eiro ZZS – liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze.

7. Ilze Priževoite – uzņēmuma, kas nodarbojas ar karameļu ražošanu, valdes locekle un līdzīpašniece. Kā liecina amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (tā iesniegta tādēļ, ka I.Priževoite darbojusies Jelgavas domes komisijā), viņai pieder septiņi nekustamie īpašumi Jelgavā (pārsvarā – zeme), un ir apmēram 40 000 eiro parādsaistības. I.Priževoite aktīvi atbalstījusi dažādas labdarības akcijas, liecina publiski pieejamā informācija. 

8. Jānis Kuķis - «Jelgavas autobusu parks» galvenais inženieris. Valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu (par 2020.gadu publiski nav pieejama) demonstrē, ka viņš ir divu pašvaldības komisiju un atbalstu fondu loceklis, Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma padomes priekšsēdētājs, kā arī uzņēmuma (tajā viņš ir arī īpašnieks) un vēl trīs nevalstisko organizāciju valdes loceklis (organizē Mehu dienas utt.). J.Kuķa uzņēmums, kas nodarbojas ar informācijas tehnoloģiju un datoru pakalpojumu sniegšanu, pagājušā gadā strauji kāpinājis apgrozījumu, valstij nodokļos nomaksājot 1380 eiro. 2019.gadā J.Kuķim piederēja dzīvoklis (kopīpašumā) un zeme Jelgavā, divas vieglās automašīnas un bija 8000 eiro parādsaistības. Ienākumi 2019.gadā bijuši apmēram 26 000 eiro. Šogad ZZS ziedojis 1000 eiro, bet pērn Latvijas zemnieku savienībai – 1500 eiro.

9. Inese Bandeniece – Jelgavas pilsētas domes deputāte un Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore. Amatpersonas deklarācija par 2020.gadu liecina, ka papildus darbojusies divās komisijās Jelgavas domē. Viņai pieder nekustamais īpašums Ozolnieku novadā, divas vieglās automašīnas (viena – valdījumā) un kravas furgons, bet I.Bandeniece ienākumi 2020.gadā bijuši nedaudz virs 30 000 eiro, no kuriem – 8016 eiro kā domes deputātei.

10. Ivars Jakovels – Jelgavas pilsētas domes deputāts. Šobrīd strādā arī Jelgavas domē kā Pašvaldības īpašuma pārvaldes Ekonomikas sektora galvenais speciālists, bet pirms tam bija ražošanas direktors pašvaldības kapitālsabiedrībā «Zemgales Eko» (abus šos amatus ieguvis bez konkursa). Šā brīža domes sasaukumā tika ievēlēts no partijas «Saskaņa», taču neilgi pēc vēlēšanām to pameta, šādu rīcību publiski skaidrojot ar nevēlēšanos strādāt opozīcijā, bet tikai sadarbojoties ar ZZS. Līdz ar viņu no «Saskaņa» aizgāja vairāk kā 100 biedri, taču vēlāk, veicot revīziju partijā, atklājās, ka vairāki no tiem, kuri bija parakstījušies par partijas pamešanu, nemaz nav zinājuši, ko paraksta, turklāt sarakstos ar parakstiem bija arī mirušas personas. Šajā priekšvēlēšanu laikā sociālā tīklā Facebook redzami vairāku bijušo «Saskaņa» biedru aicinājumi balsot par I.Jakovelu, turklāt aicinājumi uzrakstīti profesionāli un labā latviešu valodā, lai gan dažiem aicinātājiem ar latviešu valodu ikdienas komunikācijā ir problēmas. Valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu liecina, ka I.Jakovels trīs dzīvokļi Jelgavā un zeme Līvbērzes pagastā, vieglā automašīna «Mercedes Benz», bet nopelnījis viņš apmēram 30 000 eiro, no kuriem nedaudz vairāk kā 13 000 Jelgavas domē. Tāpat 2020.gadā viņš no tēva dāvanā saņēmis nedaudz vairāk kā 10 000 eiro vērtu dzīvokli, bet parādsaistību apmērs ir gandrīz 37 000 eiro. 

11. Aivars Zeltiņš – Jelgavas Ledus sporta skolas direktors un hokeja kluba «Zemgale/LLU» direktors. Kļūdams par HK «Zemgale/LLU» direktoru, A.Zeltiņš panācis hokeja kluba izaugsmi, piesaistot arī pieredzējušo treneri Arti Ābolu, kas aizvadītājā sezonā komandai rezultējās ar vicečempiona titulu. Sadarbībā ar Jelgavas Ledus sporta skolu izveidota hokeja «piramīda», kas palīdz apmācīt jauno hokejistu paaudzi, kura jau sekmīgi pierādījusi sevi dažāda līmeņa sacensībās. Kā liecina viņa amatpersonas deklarācija par 2019.gadu (par 2020.gadu publiski nav pieejama), A.Zeltiņš ir valdes loceklis vairākās nevalstiskās organizācijās (pārsvarā saistītās ar uzņēmējdarbību un sportu), kā arī uzņēmuma, kas nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, īpašnieks ar 2800 eiro vērtām kapitāldaļām. Skaidrā naudā 2019.gadā bija uzkrāti 19 000 eiro, bankā – 500 eiro, kā arī piederēja zeme Rundāles novadā. Ienākumi 2019.gadā bija nedaudz virs 15 000 eiro.  

12. Vilnis Veinbergs – biznesa augstskolas «Turība» Iekšējās drošības dienesta vadītājs. Vairākkārtīgi kandidējis pašvaldības vēlēšanās, bet līdz šim pietiekamu vēlētāju atbalstu nav guvis. Līdz 2009.gadam bijis virsnieks Nacionālajos bruņotajos spēkos, bet tagad ir valdes priekšsēdētājs Zemgales latviešu strēlnieku biedrībā, kas iesaistījusies vēsturiskā mantojuma saglabāšanā un patriotisma audzināšanā, tostarp, organizējot referātu konkursus skolu jauniešiem. 

13. Jeļena Grīsle – Jelgavas pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste un baltkrievu biedrības «Ļanok» vadītāja. J.Grīsle ir sabiedriski aktīvs cilvēks, kas iesaistās kultūras aktivitātēs, tostarp – starpkultūru dialoga veicināšanā (pati viņa pēc tautības ir baltkrieviete). Piedalījusies televīzijas šovā «Īstās Latvijas saimnieces», gatavojot vairākus baltkrievu tradicionālos ēdienus. 

14. Māris Skudra – Jelgavas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» Infrastruktūras vadību sistēmas nodaļas vadītājs. Viņš ir arī nekustamā īpašuma pārvaldnieks dzīvokļu īpašnieku kooperatīva sabiedrībā "Draudzība". Kā liecina M.Skudras amatpersonu deklarācija par 2020.gadu, viņam pieder zeme un vēl kāds nekustamais īpašums (nedefinēts) Jelgavā, vieglā automašīna «Škoda» un ir gandrīz 90 000 eiro lielas parādsaistības. 2020.gadā M.Skudra nopelnījis nepilnus 20 000 eiro.

15. Oskars Šulcs - Sabiedrības integrācijas pārvaldes Jaunatnes lietu speciālists. Iepriekš strādājis Valsts Probācijas dienestā un Jelgavas pilsētas pašvaldības policijā. ZZS saraksta jaunpienācējs. Publiski pieejamā informācijā figurē kā cilvēks, kurš aktīvi strādā ar jauniešiem, tostarp – iesaistot viņus brīvprātīgajā darbā. 

16. Vasīlijs Kovtuns – Baltic Security Service apsardzes priekšnieks. Vēl viens jaunpienācējs ZZS sarakstā, pēc tautības - ukrainis. Iepriekš profesionālo amata pienākumu ietvaros atbildējis par bezbiļetnieku kontroli Jelgavas autobusu parka autobusos. Nodarbojas ar pauerliftingu, un palīdz klaiņojošiem dzīvniekiem. Aktīvs Facebook lietotājs, rādot savus un kolēģu sporta sasniegumus, paša aktivitātes kā mājas vecākajam un iesaistās diskusijās par sporta tēmām.

17. Andrejs Garančs – Jelgavas pilsētas domes deputāts un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) direktors. 2005.gadā Jelgavas domē tika ievēlēts no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas, bet 2009.gadā pievienojās ZZS. Kā liecina viņa 2020.gada amatpersonas deklarācija, A.Garančs ieņem vēl dažus amatus LLU. Viņam pieder dzīvoklis Jelgavā un trīs nekustamie īpašumi Valgundes pagastā, divas vieglās automašīnas, piekabe un trīs traktori, bet bankās uzkrāti vairāk kā 25 000 eiro. 2020.gadā viņš saņēmis gandrīz 60 000 eiro, no kuriem kā domes deputāts – 5566 un gandrīz 20 000 pensiju. Vēl pa 15 000 A.Garančs pārdevis nekustamo īpašumu, un viņam ir arī privātie pensiju fondi.

18. Vilis Ļevčenoks – Jelgavas pilsētas domes deputāts. Vienlaikus ir arī Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un ieņem citus amatu pašvaldībā un privātajā sektorā. Kā liecina viņa 2020.gada amatpersonas deklarācija, V.Ļevčenokam pieder trīs zemes īpašumi Līvbērzes un Olaines pagastos, vieglā automašīna «Volkwagen», bet bankā uzkrāti gandrīz 115 000 eiro. Pērn saņēmis apmēram 50 000 eiro, no tiem – nedaudz vairāk kā 25 000 eiro Jelgavas pilsētas domē, bet pensija bijusi apmēram 18 000 eiro.

Ar ZZS 4000 zīmju vēlēšanu programmu un deputātu kandidātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT .


 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

0.66338300704956 58(0) - 0.46229791641235 2022.01.19. 16:20 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51735 ip: 172.70.34.22 usememcache: 1