Lāsma, Zanda,
Zandis
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Kā energoresursu cenu kāpums ietekmē Jūsu ikdienu? ..vairāk
Nejūtu izmaiņas.
Nestresoju, cik būs
jāmaksā, tik
samaksās.
Ceru, ka pārdzīvot
ziemu izdosies bez
parādiem.
Jau sāku veikt
uzkrājumus.
Nespēšu pavilkt
cenu kāpumu, būs
jālūdz
palīdzība.
Iepazīsti partijas: «Jaunā Vienotība» (2)

Raksts publicēts: 2021.06.03. 20:00:58
Raksta autors: Inga Karlinska

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri pretendē uz deputātu vietām Jelgavas pilsētas domē, startējot vēlēšanās 5.jūnijā. Ar 6.saraksta numuru Jelgavā pašvaldību vēlēšanās piedalās «Jaunā Vienotība» (JV), kas Jelgavas domē bijusi pārstāvēta vairākkārtīgi. Runājot par prognozējamo deputātu vietu skaitu, JV uzsver, ka nepiedalīsies vairāksolīšanā, taču cer saņemt tādu jelgavnieku atbalstu, lai varēt vadīt Jelgavas domi, nodrošinot caurspīdīgu un godīgu budžeta līdzekļu izmantošanu iedzīvotāju vajadzību īstenošanai.

3 svarīgākās lietas, ko JV vēlas panākt ievēlēšanas gadījumā

1. Nodrošināt godīgu, caurspīdīgu un demokrātisku pilsētas darbu. Domei ir jākļūst iedzīvotājiem pieejamākai -  tai jāieklausās jelgavnieku vajadzībās un jānodrošina dzīves kvalitātes uzlabošana ikvienam iedzīvotājam, nevis jātērē nodokļu maksātāju nauda dārgiem auto, tēla «pucēšanai» vai grandioziem projektiem, ignorējot prioritātes.

Redakcijas piebilde: Pēdējā sasaukuma laikā JV pārstāvētais deputāts Aigars Rublis vairākkārtīgi cēlis trauksmi par nepamatotiem budžeta līdzekļu tēriņiem un demokrātijas principu neievērošanu Jelgavas pilsētas domes darbā. Tā, piemēram, iesaistot Tiesībsargu, tika mainīts pašvaldības nolikums, kas liedza opozīcijas deputātiem tiesības diskutēt.

2. Likvidēsim rindas uz pašvaldības bērnudārziem, sadarbojoties ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un būvējot jaunus pašvaldību bērnudārzus, kā arī padarīsim rindu reģistru uz vietām pašvaldības bērnudārzos visiem saprotamu.

Redakcijas piebilde: Kā liecina jaunākie Jelgavas izglītības pārvaldes dati, uz vietu pašvaldības bērnudārzā gaida 1328 bērni, bet apmēram 1100 no tiem apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes vai aukli, saņemot pašvaldības līdzfinansējumu, kas gan nesedz visas izmaksas par šo pakalpojumu saņemšanu. Pēdējais jaunais pašvaldības bērnudārzs ekspluatācijā tika nodots 2015.gadā, kad par izglītības jomu Jelgavā atbildēja JV pārstāvis A.Rublis. Kopš tā laika atvērtas papildus grupiņas «Sprīdītis», bet šobrīd top jauns bērnudārzs Brīvības bulvārī, kas varēs uzņemt 160 bērnus. Nav izdevies piesaistīt finansējumu bērnudārza būvniecībai Nameja ielā, kura izmaksas kopā ar infrastruktūras sakārtošanu tiek prognozētas ap 20 miljoniem. Runājot par rindu reģistru, jau daudzus gadus vecākiem nav saprotams, kā uz priekšu virzās rinda. Jelgavā ir noteiktas apmēram desmit prioritātes, kas dod iespēju ātrāk tik pie vietas bērnudārzā, un nereti, piešķirot vietas tām, pārējiem bērniem vietas neatliek.

3. Prioritāti dzīves vides sakārtošanā liksim uz mikrorajoniem, kas šobrīd atstāti novārtā. Steidzami jāsāk iekšpagalmu sakārtošana, rotaļu un sporta laukumu izveide daudzdzīvokļu māju pagalmos, kā arī jāsekmē ēku energoefektivitātes uzlabošanas, tādējādi samazinot jelgavnieku izdevumus par apkuri.

Redakcijas piebilde: Lai arī šis ir līdzīgs solījums kā vairākām citām partijām, JV akcentējusi tieši mikrorajonus, kuros dzīvo lielākā daļa jelgavnieku. Ar energoefektivitātes jautājumiem (māju siltināšanas) Jelgavā nav veicies tik labi kā citās pašvaldībās, piemēram, Valmierā siltināti apmēram 15% daudzdzīvokļu māju, bet Jelgavā tikai nepilni 3%. Lai ieinteresētu iedzīvotājus, pašvaldībai būtu jāveic aktīvāk darbs ar iedzīvotājiem, skaidrojot ieguvumus no ēku energoefektivitātes uzlabošanas, kā arī jāparedz lielāks atbalsts dokumentu sagatavošanai un projektu izstrādei.

“Sarkanā līnijas”

JV norāda, ka šobrīd Jelgavas dome ir pārvērtusies par interešu klubiņu, kas nerēķinās ar jelgavnieku vēlmēm un vajadzībām, kā arī pašvaldībā valda nesaimnieciskums, kur tiek atbalstīti domes vadībai pietuvinātie cilvēki. JV uzskata, ka Jelgavas domei ir jāmainās un to var panāk, mainot domes priekšsēdētāju, tādēļ neatbalstīs Andri Rāviņu kā nākamo domes vadītāju.

Deputātu kandidāti

1. Aigars Rublis – Jelgavas pilsētas domes deputāts un Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītājs. Jelgavas domē kā deputāts strādājis četrus sasaukumus, no tiem – trīs kā vicemērs izglītības un sporta jautājumos. Kā liecina A.Rubļa 2020.gada amatpersonas deklarācija (ar to var iepazīties ŠEIT ), viņam kopīpašumā pieder dzīvoklis Jelgavā, zeme un ēkas Valgundes pagastā un vieglā automašīna «Opel». 2020.gadā A.Rublis nopelnījis nepilnus 28 000 eiro, bet parādsaistību apmērs ir nedaudz virs 28 000 eiro. Pēdējo gadu laikā vērsis uzmanību uz dažādām problēmām Jelgavā, tostarp – garajām rindām uz vietu pašvaldības bērnudārzā, iniciējot arī parakstu vākšanu, mudinot Jelgavas domi ātrāk risināt šo problēmu. Vairāki viņa kā opozīcijas deputāta priekšlikumi noraidīti, tostarp atbalsta piešķiršana 1991.gada barikāžu dalībniekiem, taču vairākas iniciatīvas, piemēram, iedzīvotāju atbrīvošana no pienākuma tīrīt pašvaldības ietves, virzītas tālāk un nonākušas līdz pozitīva lēmuma pieņemšanai.

2. Andris Tomašūns – pašnodarbināts vēsturnieks un arheologs, kas iepriekš vairākkārtīgi startējis vēlēšanās, iegūstot arī Jelgavas domes deputāta vietu 2014.gadā. Viens no Jelgavas Spīdolas skolas dibinātājiem, kur strādājis arī par skolotāju. A.Tomašūns bija Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts (ievēlēts no Jelgavas vēlēšanu apgabala), un 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas neatkarības deklarāciju. Iesaistījies vēstures saglabāšanā, mudinot rakšanas darbos Jelgavā (tās vēsturiskajā teritorijā) piesaistīt arheologu, lai tiktu saglabātas vēsturiskās, zemē atrastās relikvijas. Šogad publiskajā vidē asi kritizējis iecerēto Ziemeļu tilta projektu Jelgavā, norādot uz nepieciešamību saglabāt aizsargājamās dabas teritorijas.

3. Elīna Vilkārse – ģimenes ārste, kura iepriekš startējusi pašvaldības vēlēšanās no «Vienotība» saraksta. Izveidojusi privātārstes praksi, un aktīvi iesaistījusies medicīnas darbinieku kvalifikācijas celšanas pasākumos. Publiskajā vidē atrodama informācija, ka viņa vairākkārt aktualizējusi problēmu, nodrošināt jelgavniekus ar visu jomu medicīnas speciālistiem, mazinot arī gaidīšanas ilgumu uz pierakstu pie tiem.

4. Eduards Grigorjevs – siltumapgādes uzņēmuma IT sistēmu vadītājs. Apmēram septiņus gadus ir aktīvs zemessargs un studentu korporācijas biedrs, bet politikā iesaistījies pirmo reizi, pamatojot to ar vēlmi, padarīt Jelgavu par viedu un attīstītu pilsētu. Aktīvs sociālā tīkla Facebook lietotājs, kur publicē aktualitātes un norāda uz dažādām neizdarībām.

5. Sandra Nāckalne – Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» vadītāja, kura arī iepriekš jau kandidējusi pašvaldību vēlēšanās. Ar aktīvu darbu panākusi, ka «Lācītim» piešķirts Ekoskolas statuss. Publiskajā vidē atrodama informācija, ka rosinājusi dažādas idejas pirmsskolas izglītības sistēmas sakārtošanai, tostarp aicinājusi pie bērnudārziem veidot sporta laukumus, lai audzēkņi varētu aktīvi pavadīt laiku svaigā gaisā. Kā speciāliste iesaistījusies pētījumā par cienīga darba nodrošināšanu pedagogiem, kas vēlāk kalpojis kā faktuālā bāze priekšlikumu sagatavošanai valdības par atalgojuma palielināšanu un darba apstākļu uzlabošanu pedagogiem.

6. Ervīns Ābele – jurists un Zemgales 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības valdes priekšsēdētājs. Šogad, atzīmējot 1991.gada barikāžu 30.jubileju, iniciējis akciju «Iededz ‘guni!», lai atgādinātu par šo Latvijas vēsturei svarīgo notiku. Tajā, kā redzams publiskajā vidē, iesaistījās ne tikai jelgavnieki, bet arī cilvēki visā Latvijā. Kā liecina viņa amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (to var apskatīt ŠEIT  ), viņam pieder ēka un zeme Jelgavā, pērn nopelnīti nepilni 24 000 eiro un ir nepilni 6000 eiro parādsaistības.

7. Gunita Draveniece – Jelgavas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja. Inovatīvi pieiet mācību procesam, piemēram, radījusi filmu „1889. Aspazija. Neprāta putās”, ar kuru uzvarējusi mācību filmu konkursā, kā arī organizējusi dzejas vakarus.

8. Oskars Kozinda – veterinārārsts un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes docents. Kā redzams pēc publiskajā vidē atrodamās informācijas, ar savām profesionālajām iemaņām palīdzējis daudziem dzīvniekiem pat ļoti kritiskās situācijās. Brīvajā laikā kopā ar sievu kopj piemājas dārzu, kas savulaik ieguvis arī Jelgavas sakoptākā dārza titulu.

9. Emīls Muižnieks – auto tirdzniecības speciālists, kas Latvijas Kultūras koledžā ieguvis pasākuma organizatora un vadītāja specialitāti. Vadījis «Vienotība» Jelgavas jauniešu organizāciju, un kā tās aktīvists startējis arī pašvaldību vēlēšanās. Aktīvs sporta līdzjutējs un arī pats iesaistās dažādās aktivitātēs.

10. Dana Poļenčuka – uzņēmēja. Kā liecina publiski pieejamā informācija, jau 2013.gadā iestājusies par to, ka Jelgavā ir nepieciešams jauns tirgus, norādot uz sliktajiem darba un iepirkšanās apstākļiem vecajā.

11. Vidvuds Zigismunds Beldavs - Pastāvīgās arbitrāžas tiesas Hāgā specializētais zinātniskais eksperts kosmosa strīda izskatīšanā un biedrības "Rīgas Fotonikas centrs" valdes priekšsēdētājs. Agrā bērnībā kopā ar ģimeni emigrējis uz ASV, kur ieguvis arī augstāko izglītību, bet vēlāk atgriezies Latvijā.

12. Ieva Cīrule – Jelgavas Māmiņu kluba vadītāja. Iepriekšējās vēlēšanās Jelgavā startējusi no Nacionālās apvienības. Jelgavā organizējusi dažādus pasākumus ģimenēm, tajā skaitā «Ratu pastaigu» un Rāpošanas čempionātu. I.Cīrule izveidojusi skaistuma studiju Jelgavas māmiņām, kur tās var nākt ar saviem mazuļiem, kā arī rīkojusi tievēšanas maratonus, palīdzot māmiņām pēc bērna laišanas pasaulē atgūt fizisko formu.

13. Zane Ķince – inženiere – ekonomiste, kura šobrīd strādā Jelgavas Izglītības pārvaldē. Iepriekš vadījusi pašvaldības uzņēmumu «Zemgales EKO», aizsākot Spodrības mēneša aktivitātes Jelgavā un dalīto atkritumu savākšanas laukumu izveidi.

14. Andrejs Makuha - Patērētāju tiesību aizsardzības centra vecākais inspektors. Aktīvi nodarbojas ar sportu – svarbumbu celšanu, kur no pēdējiem sasniegumiem var minēt izcīnīto sudraba medaļu neklātienes sacensībās «Sporta kluba "Uranas" kauss 2021».

15. Miks Vilnis – Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja vadītājs un pedagogs. Iesaistījies Ā.Alunāna teātrī un Ozolnieku amatierteātrī, kā arī spēlē divās mūzikas grupās – «Tape Electro» un «Pafs». Jelgavnieki viņa dalību varēja redzēt šogad Pilsētas svētkos izrādē «Jelgavas balkonu klubiņš». 

16. Ieva Siņicina – Jelgavas Centra pamatskolas sociālais pedagogs, kura iepriekš pašvaldības vēlēšanās nav startējusi. Bijusi saistīta ar nometņu un pasākumu organizēšanu bērniem. Plašāka informācija publiski par kandidāti nav atrodama.

17. Kristīne Bogdane – uzņēmēja, kas nodarbojas ar pasākumu rīkošanu bērniem un ģimenēm. Tikko viņas ģimene saņēmusi «Draudzīgākās ģimenes 2021 Jelgavā» titulu. Iesaistījusies Jelgavas Māmiņu klubā, palīdzot organizēt pasākumus ģimenēm, kā arī viņam izrotātā māja ieguvusi balvu kā viens no izgaismotākajiem Jelgavas objektiem.

Ar «Jaunā Vienotība» 4000 zīmju vēlēšanu programmu un deputātu kandidātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (2)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

0.49624490737915 56(0) - 0.41542148590088 2022.10.01. 18:39 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51734 ip: 172.70.38.42 usememcache: 1