Andrejs, Andrievs,
Andris
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai? ..vairāk
Jā!
Atsevišķās
profesijās
strādājošajiem
jābūt
Es jau esmu
vakcinējies/usies,
citiem arī vajag
Nē!
Man vienalga
Iepazīsti partijas: SDP «Saskaņa»

Raksts publicēts: 2021.06.02. 09:54:05
Raksta autors: Inga Karlinska

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri pretendē uz deputātu vietām Jelgavas pilsētas domē, startējot vēlēšanās 5.jūnijā. Ar 4.saraksta numuru Jelgavā pašvaldību vēlēšanās piedalās sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa», kas Jelgavas domē bijusi pārstāvēta kopš tās dibināšanas (iepriekš - «Saskaņas centrs»). Runājot par prognozējamo deputātu vietu skaitu, «Saskaņa» plāni ir visai ambiciozi – tā sev prognozē sešas deputāta vietas.

3 svarīgākās lietas, ko «Saskaņa» vēlas panākt ievēlēšanas gadījumā

1. Mūsu darbs būs vērsts uz jelgavnieku dzīves kvalitātes uzlabošanu, mazināsim sociālo nevienlīdzību, veicināsim iedzīvotāju iniciatīvas un līdzdalību lēmumu pieņemšanā..
Redakcijas piebilde: Sociāldemokrātiski orientētas partijas tradicionāli iestājas par sociālās nevienlīdzības mazināšanu. Un arī «Saskaņa» atbalsta šīs vērtības. Analizējot šajā Jelgavas domes sasaukumā ievēlēto deputātu veikumu (ievēlēti tika trīs – Andrejs Eihvalds, Sergejs Stoļarovs un Ivars Jakovels, bet I.Jakovels «Saskaņa» rindas pēc ievēlēšanas pameta, un 2021.gada vēlēšanās balotējas no Zaļo un zemnieku saraksta), jāsecina, ka ļoti lielas aktivitātes sociāldemokrātisko ideju atbalstam, piemēram, pabalstu palielināšanai, bezmaksas transporta nodrošināšanai utt., nav vērojamas. Kā deputāti viņi risinājuši sadzīviskus jautājumus un lielākoties atbalstījuši valdošo partiju sagatavotos lēmumprojektus. Kā izņēmumu var minēt lēmumu par Jelgavas 2.pamatskolas likvidēšu, kur S.Stoļarovs nobalsoja pret, bet A.Eihvalds konkrētajā domes sēdē nepiedalījās, jo atradās komandējumā.
2. Uzsāksim daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu, caurbraucamo un iebraucamo ceļo sakārtošanu, lai ceļi būtu droši iedzīvotājiem.
Redakcijas piebilde: Par šīs problēmas risināšanu šogad iestājas daudzas uz Jelgavas domi kandidējošās partijas, jo iekšpagalmu stāvoklis kā viena no lietām, kas noteikti būtu jāuzlabo, tiek minēta arī iedzīvotāju veiktajās aptaujās. Lai problēmu atrisinātu, ar pašvaldības atbalsta programmu 100 000 eiro apmērā varētu nepietikt, turklāt jādomā, kā panākt iedzīvotāju attieksmes maiņu par to, kam par pagalmu sakārtošanu jārūpējas, jo daudzi to uztver kā pašvaldības pienākumu (daudzos gadījumos tie pat nav pašvaldības īpašums, kas liedz iespēju guldīt naudu to sakārtošanā).
3. Paplašināsim sociālo atbalstu ģimenēm ar bērniem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, sociāli mazaizsargātām personām un krīzes situācijā nonākušām personām, piemēram, sākoties mācību gadam, nodrošināsim izglītojamos ar individuālo mācību piederumu sākumkomplektu.
Redakcijas piebilde: Nenoliedzami, ka šāds atbalsts ģimenēm būtu nepieciešams. Daļa no «Saskaņa» iecerētajām lietām jau pašvaldībā tiek realizēta. Piemēram, ir pabalsts 57 eiro apmērā individuālo mācību piederumu iegādei, tiesa, to var saņemt trūcīgās un mazturīgās ģimene

“Sarkanā līnijas”

«Saskaņa» «sarkanās līnijas» nav noteikusi. Tā sola atbalstīt visu, kas varētu uzlabot, pilnveidot vai atvieglot iedzīvotāju ikdienu un dzīvi kopumā. «Mēs atturamies, ja jūtam, ka ar mūsu balsīm kāds vēlas manipulēt vai «izspēlēt» kādu savu politisko spēli. Mēs noraidām visu, kur saskatām valdošo savtīgumu, negodīgumu vai cilvēkiem nesošu kaitīgumu,» uzsver partija.

Redakcijas piebilde: Kā jau iepriekš minējām, «Saskaņa» ir atbalstījusi dažādus saimnieciskus jautājumus, taču visai rezervēti reizēm izturējusies pret opozīcijas deputātu piedāvātajiem lēmumprojektiem. Tajā pašā laikā var minēt, piemēram, šā gada maija domes sēdē skatīto, opozīcijas deputāta Gunāra Kurloviča iesniegto lēmumprojektu, kas paredzēja Pils salas ziemeļu galu iekļaut vietējās nozīmes arheoloģisko pieminekļu sarakstā, kuru atbalstīja abi «Saskaņa» deputāti – A.Eihvalds un S.Stoļarovs. Deputātu vairākums gan šo priekšlikumu noraidīja.
Deputātu kandidāti
1. Zenta Tretjaka - «Saskaņa» valdes locekle, kā arī vairāku sabiedrisko organizāciju, tostarp – Jelgavas baltkrievu biedrības «Zlata» - valdes locekle. Savu profesionālo darba mūžu aizvadījusi iekšlietu sistēmā, ieņemot augstus amatus policijas struktūrvienībās, tajā skaitā – Jelgavas Kriminālpolicijas priekšniece. Kandidējusi gan pašvaldības, gan Saeimas, gan Eiroparlamenta vēlēšanās, bija ievēlēta Jelgavas novada pašvaldībā un Saeimā. Beidzot darbu Saeimā 2018.gadā iesniegtajā amatpersonas deklarācijā (ar to var iepazīties ŠEIT ), norādīts, ka viņai pieder divi dzīvokļi Jelgavā un zeme kopīpašumā Platones pagastā, kā arī automašīna BMW. 2018.gadā Z.Tretjaka algā Saeimā saņēmusi nepilnus 40 000 eiro, bet izdienas pensijā – nepilnus 10 000 eiro.
2. Sergejs Stoļarovs – uzņēmējs, šobrīd arī Jelgavas pilsētas domes deputāts. Ir četru Jelgavā un Olainē reģistrētu uzņēmumu, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību, kokmateriālu un būvmateriālu vairumtirdzniecības starpnieku darbību un, iekārtu ražošanu, īpašnieks vai līdzīpašnieks (kopā ar ģimenes locekļiem). Šobrīd, izstrādājot jaunu norēķinu sistēmu publisko kafijas automātu apkalpošanā, orientējas uz ārvalstu eksporta tirgiem. Iepriekš kandidējis gan pašvaldību vēlēšanās Jelgavā, gan Saeimas vēlēšanās (neveiksmīgi). Kā liecina S.Stoļarova amatpersonas deklarācija par 2020.gadu (ar to var iepazīties ŠEIT ), viņam pieder kravas furgons «Peugeot», uzņēmumu kapitāldaļas nepilnu 6000 eiro vērtībā. Pagājušajā gadā S.Stoļarovs nopelnījis nepilnus 12 000 eiro, no tiem – 8424 eiro kā Jelgavas domes deputāts, bet 10 000 eiro saņēmis no īpašuma pārdošanas. Deklarācijā arī norādīts, ka viņš izsniedzis 31 440 eiro aizdevumu.
3. Andrejs Eihvalds – Jelgavas pilsētas kapitālsabiedrība «Jelgavas ūdens» komercdirektors un Jelgavas pilsētas domes deputāts. Divas reizes – 2007. un 2017.gadā ievēlēts Jelgavas domē kā deputāts, bet 2013.gada pašvaldības vēlēšanas nepiedalījās, jo tā brīža saraksta līderis Ivars Jakovels A.Eihvaldu neiekļāva «Saskaņas centra» sarakstā. Kā liecina A.Eihvalda 2020.gada amatpersonas deklarācija (to var apskatīt ŠEIT ), viņam pieder dzīvoklis, kas palika mantojumā pēc mātes nāves, un vēl kāds nekustamais īpašums (nedefinēts) Jelgavā. Aizvadītajā gadā A.Eihvalds pirms nodokļu nomaksas nopelnījis gandrīz 40 000 eiro, no tiem – 8424 eiro kā domes deputāts, bet parādsaistību apmērs bija nepilni 10 000 eiro. Sociālajā tīklā Facebook, līdzīgi kā S.Stoļarovs publicē informāciju par jaunumiem Jelgavā (politiķa lapā), kā arī savas ģimenes autoceļojumu stāstus, kuriem maršrutus izstrādā paši (privātajā lapā). 2012.gadā publiski izskanēja informācija, ka viņš amatu «Jelgavas ūdenī» bez konkursa ieguvis kā pateicību par atbalstu domes valdošajai koalīcijai, tostarp atbalstot Andra Rāviņa ievēlēšanu par mēru, ko A.Eihvalds noliedza, uzsverot savas šim darbam piemērotās kompetences. Arī A.Rāviņš uzsvēra, ka A.Eihvalds amatam izraudzīts zināšanu dēļ, kuras paspējis demonstrēt, būdams praksē «Jelgavas ūdens».
4. Jurijs Vatčenko – Zemgales reģionālās brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (ZRBUB) komandieris un uzņēmuma, kas nodarbojas ar veselības pakalpojumu sniegšanu, valdes priekšsēdētājs. «Saskaņa» saraksta jaunpienācējs, kurš iepriekš vēlēšanās nekad nav kandidējis. Viņš bijis ne tikai iniciators ZRBUB izveidei, kas pandēmijas laikā ne tikai iesaistījās ugunsgrēku dzēšanā un palīdzības sniegšanā, bet arī organizēja Jelgavā un tuvākajā apkārtnē Ziemassvētku vecīšu braucienu. Tāpat pie ZRBUB telpām šoziem tika izveidots bezmaksas pārtikas maiņas punkts – ledusskapis, kurā ikviens var atstāt pārtikas produktus tiem, kuriem tā nepieciešama. Sociālajā tīklā Facebook J.Vatčenko šogad paudis neapmierinātību par pašvaldības sniegto niecīgo atbalstu ZRBUB darba nodrošināšanai, kas neļauj pat segt biedrības telpu nomas maksu.
5. Vitālijs Pasečņiks – J.Vatčenko komandas biedrs ZRBUB un uzņēmumā, kas nodarbojas ar veselības pakalpojumu sniegšanu. Viņš ir arī sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra (SARC) «Auce» izpilddirektors (V.Pasečņiks un J.Vatčenko ir šī centra izveidotāji). Aktīvs sociālā tīkla Facebook lietotājs, kurā akcentē dažādas problēmas valstī, kā arī labprāt dalās ar savas ģimenes piedzīvojumiem, apmeklējot dažādas Latvijas vietas. Publiski atrodama informācija, ka kopā ar J.Vatčenko cenšas dažādi palīdzēt cilvēkiem, tā, piemēram, šā gada sākumā palīdzēja kādai vientuļai pensionārei Jelgavā, bez atlīdzības un ar saviem materiāliem izremontējot koridoru, kas pirms tam bija ļoti bēdīgā stāvoklī.
6. Jeļena Rjazanceva – vidusskolas direktora vietniece izglītības jautājumos. Līdz tās likvidēšanai strādāja Jelgavas 2.pamatskolā, kur bija direktora vietniece un vēstures skolotāja, un «Saskaņa» sarakstā startē arī viņas audzēknis A.Eihvalds. J.Rjazanceva bijusi vairāku projektu koordinatore izglītības jomā, tajā skaitā skolotāju profesionālās kompetences pilnveidē starpkultūru izglītībā.
7. Vladimirs Zagorskis – apsardze darbinieks. Šogad viņa vārds izskanēja publiskajā telpā, kad Jelgavā kādā bankā tika aizturēts agresīvs apmeklētājs, kurš draudēja darbiniekiem, turklāt bija atnācis uz banku ar ieroci, nazi un gāzes baloniņu. Sociālajā tīklā Facebook aktīvi dalās ar ziņām, kas saistītas ar dažādām nejēdzībām Latvijā, tostarp Jelgavā, kā arī uztur ciešus kontaktus, diskutējot par tēmām, kas saistītas ar dienestu Padomju armijā.
8. Žanna Panova – izdienas pensionāre (iepriekš strādāja Valsts policijā). Vēlēšanās iepriekš nekad nav piedalījusies. Aktīva sociālā tīkla Facebook lietotāja, kurā kā mīļāko citātu norādījusi – “Izturieties pret citiem tā, kā gribiet, lai izturas pret jums”. Plašāka informācijas par viņu publiskajā vidē nav atrodama.
9. Lidija Vatčenko – šajā pašā sarakstā startējošā J.Vatčenko sieva, uzņēmuma, kas pieder viņas vīram, personāla vadītāja. Publiskajā vidē redzama kā SARC «Auce» pārstāve, bet plašāka informācija publiskajā vidē par viņu nav pieejama.
10. Žanna Šuļga – pabeigusi biznesa skolu, iegūstot saimnieciskas darbības uzskaites, kontroles un analīzes speciālista diplomu, bet šobrīd ir bezdarbniece. No 2009. līdz 2013.gadam, kā liecina informācijas Facebook, dzīvojusi Skotijā, bet pēc tam atgriezusies dzimtajā pilsētā Jelgava. Facebook publicētā informācija liecina, ka Ž.Šuļga nodarbojas ar rokdarbu izgatavošanu un tirdzniecību, bet nodokļu maksātāju reģistrā viņa nav redzama. Tiesa, Lursoft datu bāzē redzams, ka viņa ir Jelgavā reģistrēta uzņēmuma, kas nodarbojas ar grīdu un sienu apdari un automašīnu apkopi, īpašniece un valdes locekle. Minētais uzņēmums 2020.gadā nodokļos valsts budžetā iemaksājis 600 eiro.
11. Jekaterina Sporihina – bērnu, jauniešu un pieaugušo atbalsta biedrības valdes locekle, kas iepriekš vēlēšanās nav startējusi. J.Sporihinas vadītā organizācija piedāvā deju nodarbības bērniem un pieaugušajiem, un tieši ar to saistīta viņas pieminēšana publiskajā vidē. Plašāka informācija par kandidāti nav pieejama.
12. Sergejs Bricis – uzņēmuma, kas nodarbojas ar atkritumu un lūžņu vairumtirdzniecību, valdes loceklis un īpašnieks. Plašāka informācija par viņu publiskajā vidē nav pieejama, vien zināms, ka iepriekš vēlēšanās viņš nekad nav kandidējis.
13. Jāzeps Cimaškevičs – pensionārs, iepriekš strādājis «Latvijas Dzelzceļa» Reģionālā apsaimniekošanas iecirkņa Jelgavas nodaļā kā tās priekšnieks. Plašāka informācija par šo kandidātu, kurš iepriekš vēlēšanās nav startējis, nav pieejama.
14. Anastasija Butāne – pensionāre, kas iepriekš vēlēšanās nav startējusi. Plašāka informācija par viņu publiskajā telpā nav pieejama.
15. Sanita Borisova – māsu palīgs slimnīcā Ģintermuiža, kā arī valdes locekle sporta profesionālajā klubā «S.A.B.S. RACING TEAM», kas nodarbojas ar autosportu. Iepriekš ar savu civilvīru nodarbojusies ar biznesu, izplatot eļļas un citus autopiederumus, bet uzņēmums bankrotējis 2019.gadā, kad S.Borisova pievērsusies medicīnai.
16. Olga Fjodorova – šobrīd bezdarbniece, taču ieguvusi izglītību medicīnas nozarē kā ārsta palīgs. Savā profilā Facebook kā moto norādījusi - «caur ērkšķiem uz zvaigznēm». Turpat norādīta arī informācija, ka viņa šobrīd strādā Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā kā ārsta palīgs. Plašāka informācija par O.Fjodorovu nav atrodama.

Ar «Saskaņa» 4000 zīmju vēlēšanu programmu un deputātu kandidātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT .

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

1.6163201332092 56(0) - 1.3344230651855 2021.11.30. 13:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51718 ip: 172.69.62.43 usememcache: 1