Ilgonis,
Ādolfs
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • Portāls ziņo
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Kādi plāni vasaras brīvajam laikam? ..vairāk
Man nav brīva laika
37
Dzīvošos dārzā
31
Nedarīšu neko
20
Apceļošu Latviju
20
Ceļošu uz ārzemēm
12
Sauļošos
10Iepazīsti partijas: Jaunā konservatīvā partija (9)

Raksts publicēts: 2021.06.02. 09:43:39
Raksta autors: Inga Karlinska

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri pretendē uz deputātu vietām Jelgavas pilsētas domē, startējot vēlēšanās 5.jūnijā. Ar 3.saraksta numuru Jelgavā pašvaldību vēlēšanās piedalās Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas Jelgavas domē nekad nav bijusi pārstāvēta. Runājot par prognozējamo deputātu vietu skaitu, JKP to uztic izlemšanai jelgavniekiem, uzsverot, ka šoreiz pašvaldības vēlēšanās Jelgavā tiek piedāvāta spēcīga alternatīva līdzšinējai pilsētas vadības izpratne par pašvaldības darbu, kur «roka roku mazgā».

3 svarīgākās lietas, ko JKP vēlas panākt ievēlēšanas gadījumā

1. Procesu un lēmumu atklātības nodrošināšana. Informācija par pašvaldības un pašvaldības kapitālsabiedrību līdzekļiem nevar būt komercnoslēpums, un tai ir jābūt detalizēti pieejamai bez īpašiem pieprasījumiem.

Redakcijas piebilde: Līdz pandēmijas laikam domes sēdes bija atklātas, bet pandēmijas laikā tās notiek attālināti, paredzot iespēju iepriekš pieteikties tajās kā klausītājam. Iedzīvotājiem iespējams iepazīties ar domes lēmumiem (izņemot tos, kuros atrodami sensitīvi dati), kā arī vēlāk noklausīties domes sēžu audio ierakstu. Video tiešraide no domes sēdes netiek nodrošināta. Ar pašvaldības komitejās skatāmajiem jautājumiem publiski iepazīties nav iespējams, kā arī nav pieejami to audioieraksti. Saistībā ar kapitālsabiedrību līdzekļiem kritika vairākkārtīgi izskanējusi no opozīcijas deputātiem, kuri nav saņēmuši iespēju ar tiem iepazīties, jo šo informācija pašvaldība definē kā komercinformāciju. 

2. Pateicoties JKP uzstājībai, tikko panākas tiesības pašvaldībām izdot saistošos noteikumus azartspēļu zāļu slēgšanai savā teritorijā. Tas ir liels solis uz priekšu. Azartspēļu zālēm nav vieta Jelgavā.

Redakcijas piebilde: Jelgava starp citām pilsētām izceļas lielu azartspēļu vietu skaitu – 2020.gada novembrī tajā atradās 14 azartspēļu zāles ar 325 azartspēļu iekārtām. Salīdzinājumam – Latvijas otrā lielākajā pilsētā Daugavpilī, kurā dzīvo par aptuveni 25 000 vairāk iedzīvotāju nekā Jelgavā, atrodas 13 azartspēļu zāles ar 295 azartspēļu iekārtām. 2021.gada Jelgavas pašvaldības budžetā no azartspēļu nodokļa paredzēti 91 803 eiro apmērā.

3. Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) primārajam mājoklim. Atbilstoši JKP priekšvēlēšanu programmai, tā divu gadu laikā nodrošinās maksimālās iespējamās NĪN atlaides primārā mājokļa pirmajiem 100 000 eiro kadastra vērtības.

Redakcijas piebilde: Par NĪN atcelšanu vai atlaižu piemērošanu vienīgajam mājoklim diskusijas valsts mērogā turpinās jau vairākus gadus, tomēr politiskie spēki pie vienota viedokļa nav nonākuši. Tajā pašā laikā pašvaldībai ir pašai tiesības piemērot NĪN atlaides, definējot nosacījumus to saņemšanai. Jelgavas pašvaldība noteikusi virkni atlaižu (ar tām var iepazīties ŠEIT ), piemēram, mazturīgie un trūcīgie var saņemt 90% atlaidi. Ienākumi no NĪN Jelgavas pašvaldības budžetā šogad paredzēti 3,72 miljoni eiro apmērā. 


“Sarkanā līnijas”

JKP šajā jautājumā ir konkrēta – tā neredz kā JKP būtību, redzējumu un programmu realizēt, sadarbojoties ar esošajiem politikas veidotājiem, un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcija kā kopums nebūs JKP koalīcijas partneri. Tiesa, JKP pieļauj, ka ar atsevišķiem no ZZS saraksta ievēlētajiem deputātiem sadarbība ir iespējama. 

Redakcijas piebilde: JKP arī priekšvēlēšanu debašu laikā visai asi kritizēja Jelgavā īstenoto politiku, īpašu uzmanību pievēršot korupcijas un “Jelgavas autobusu parka” jautājumiem. Portāla Tvnet.lv veiktā aptauja (ar to var iepazīties ŠEIT ) liecina, ka 59% respondenti, runājot par Jelgavu, to min kā pašvaldību ar augstu korupcijas risku.   

Deputātu kandidāti

1. Artis Ramutis – ekonomists, kurš šobrīd strādā SIA «Latio» kā Komercīpašumu tirdzniecības nodaļas nekustamo īpašumu darījumu vadītājs un uzņēmumā, kas nodarbojas ar starpniecību darbībās ar nekustamajiem īpašumiem, kā izpilddirektors. Līdz šim vēlēšanās nav kandidējis. Kā liecina publiski pieejamā informācija, A.Ramutis ar nekustamo īpašumu tirgu tiešā vai pastarpinātā veidā saistīts kopš 2000.gada, gan vadot «Latvijas Krājbanka» Zemgales reģiona kreditēšanu, gan privātas uzņēmējdarbības ietvaros, vadot saimnieciskās darbības kreditēšanu un attīstot savus nekustamā īpašuma projektus. Neilgi pirms šīs publikācijas portālā kasjauns.lv parādījās informācija par to, ka viņš savā dzīvoklī ir parādā 3000 eiro par komunālajiem pakalpojumiem. Tas gan neatbilst patiesībai, par ko pārliecinājās arī portāls Jelgavniekiem.lv – komunālo maksājumu parādu šim dzīvoklim nav vispār.

2. Inese Leoho-Čudare – juriste, kura Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijā un Valsts izglītības satura centrā nodarbojas ar projektu vadību. 2018.gadā neveiksmīgi startējusi Saeimas vēlēšanās no JKP saraksta. Kā redzams no publiski pieejamās informācijas, I.Leoho-Čudare iesaistīta XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku komandā kā Mūsdienu deju projekta vadītāja. Viņas māte - Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolas direktore Lilita Leoho – arī kandidē 2021.gada pašvaldības vēlēšanās, tikai Jelgavas novadā un no «Jaunā Vienotība» saraksta. Kā redzams I.Leoho-Čudares sociālā tīkla Facebook lapā, viņa ir aktīva, ar plašu draugu loku un interesēm, starp kurām izteiktākās ir kultūra, sociālā un mazā uzņēmējdarbība, kā arī aktīvs dzīvesveids.

3. Aivis Stūris – ekonomists, kurš šobrīd strādā uzņēmumā, kas nodarbojas ar personāla nodrošināšanu uz laiku, direktors un projektu koordinators citā, līdzīga profila uzņēmumā. Vēlēšanās līdz šim nav startējis. Publiski pieejamā informācija par viņu ir skopa, taču A.Stūris ir aktīvs sociālā tīkla Facebook izmantotājs, kur bez politiskiem jautājumiem uzmanība tiek veltīta arī nodarbinātības veicināšanai. Kā savu favorītu grāmatu pasaulē viņš norādījis slaveno Džordža Orvela «Dzīvnieku ferma», kurā alegoriski atklāta politikas un cilvēku pasaule.

4. Viesturs Cimermanis – hokejists un hokeja komentētājs Latvijas televīzijā, kurš šobrīd ir arī Saeimas deputāta Sanda Riekstiņa (JKP) palīgs. Neilgi pirms Pasaules čempionāta hokejā V.Cimermanis publiski pauda sašutumu, ka viņam tika liegta iespēja komentēt spēles, jo viņš ir deputāta kandidāts pašvaldību vēlēšanās. Nepilnus četru gadus V.Cimermanis spēlēja Jelgavas hokeja klubā «Zemgale/LLU» kā aizsargs, taču to pameta, vēlāk hokeja laukumā atgriežoties tikai uz vienu sezonu 1.līgas komandas «Tukums» sastāvā un Junioru attīstības hokeja līgas komandas «Mārupe/AKO» sastāvā. Sociālajā tīklā Facebook aktīvi komentē un «šēro» politiskas aktualitātes, kas saistītas ar JKP, kā arī hokeja jaunumus. Izpētot tās lapas, kuras viņam patīk, redzams plašs interešu loks, sākot no sporta līdz ātrās ēdināšanas uzņēmumiem un ziņu vietnēm.

5. Aivars Gūtmanis – uzņēmuma, kas nodarbojas ar taksometru pakalpojumu sniegšanu, īpašnieks un valdes loceklis. Publiski pieejamā informācija par šo kandidātu ir skopa. Savā lapā sociālajā tīklā Facebook diezgan aktīva, un tur kā savu mīļāko citātu ievietojis Jaroslava Haška «Krietnais kareivis Šveiks» izrāvumu: «Kad tēvzemei ir pienākuši grūti laiki, tad katram kroplim ir jābūt savā vietā!»

6. Helga Kanča – pensionāre, kura pirms aiziešanas pelnītā atpūtā strādājusi par karjeras konsultantu un Bāriņtiesas priekšsēdētāju. No publiski pieejamās informācijas redzams, ka viņa aktīvi iesaistījusies jauniešu konsultēšanā karjeras jautājumos. Iepriekš politikā nav iesaistījusies.

7. Artūrs Batraks – vēl viens kādreizējais hokeja kluba «Zemgale/LLU» spēlētājs, ekonomikas maģistrs, kurš šobrīd strādā kā mehānikas inženieris valsts akciju sabiedrībā «Latvijas autoceļu uzturētājs». Viņš ir arī biedrības «Sistēma un G Latvija» valdes loceklis. Šī nevalstiskā organizācija, kā liecina Lursoft datu bāze, nodarbojas ar sabiedriskā labuma darbības veikšana, kas saistīta ar pieejamas vides veidošanu jauniešiem aktīvai līdzdalībai sabiedriskajos un sociālajos procesos un sabiedrības, īpaši jauniešiem, izglītošanas kultūrvides, sociālās vides, kā arī tūrisma vides sakopšanai, uzturēšanai un pilnveidošanai. A.Batraks ir aktīvs sociālā tīkla Facebook lietotājs ar plašu draugu loku. Tiesa, savā ziņu lentē viņš izvieto pārsvarā ar hokeju saistītu informāciju un sava darba devēja vakanču piedāvājumus.

8. Agris Ozoliņš – lidostā «Rīga» reģistrēta uzņēmuma, kas nodarbojas kravas pārvadājumiem, valdes loceklis un līdzīpašnieks. Tāpat viņš ir arī šogad Jelgavā reģistrēta uzņēmuma vienīgais īpašnieks un valdes loceklis, nodarbojoties ar uzglabāšanas un noliktavu pakalpojumiem. Sociālā tīklā Facebook savā lapā pie politiskajiem uzskatiem norādījis, ka atbalsta autoratīvo demokrātiju, bet pie mīļākā citāta redzam – “Visi melo!!!” 

9. Līga Granta – Valsts probācijas dienesta speciāliste, kura iepriekš politikā nav iesaistījusies. Strādājusi Jelgavas 3.pamatskolā kā sākumskolas skolotāja. Kā redzams viņas amatpersonas dekarācijā (to var apskatīt ŠEIT ) L.Grantai kopīpašumā pieder dzīvoklis Smiltenē un automašīna «Dodge». Plašāka informācija par viņu publiski nav atrodama.  

10. Diāna Pokaine - uzņēmuma, kas nodarbojas ar starpniecību darbībās ar nekustamajiem īpašumiem, īpašniece un valdes locekle. Iepriekš vēlēšanās nav kandidējusi, bet publiski atrodamā informāciju par viņu ir skopa. Sociālajā tīklā Facebook norādījusi, ka ir saderinājusies ar JKP Jelgavas saraksta līderi A.Ramuti. Kā redzams pēc D.Pokaines atspoguļotās informācijas Facebook, viņa iestājas par ekoloģisku saimniekošanu. 

11. Harijs Laudinskis – Jelgavas 4.vidusskolas skolotājs, kurš iepriekš vēlēšanās nav kandidējis. Ir izdotas vairākas H.Laudinska mācību grāmatas mājturībā zēniem. Pagājušajā gadā Jelgavas pašvaldības organizētajā konkursā «Spožākais pilsētvides objekts» guvis atzinību privātmāju kategorijā, demonstrējot pilsētniekiem paša rokām darinātus sniegavīrus un lukturus. Šogad iesniedzis pieteikumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, informējot, ka uz viņam piederošā īpašuma Lapskalna ielā var tikt izvietota politiskā reklāma.

12. Dzintars Liepa – pirmās palīdzības apmācības pasniedzējs dažādās organizācijās, tostarp - «Latvijas Sarkanais krusts». Publiskajā vidē sniedzis padomus, kā izvairīties no dažādām traumām un kā sniegt pirmo palīdzību, ja tās notikušas. Iepriekš strādājis Militārajā policijā un Saeimas un Valsts Prezidenta apsardzes dienestā. Kā liecina viņa amatpersonas deklarācija par 2019.gadu (par 2020.gadu publiski nav pieejama, ar to var iepazīties ŠEIT ), viņam pieder dzīvoklis Elejā un Jelgavā, kā arī ir vēl viens dzīvoklis Jelgavā kopīpašumā. 2019.gadā D.Liepam bija trīs vieglie auto - «Ford», «Crysler» un ZAZ 968, nedaudz virs 13 000 eiro lielas parādsaistības, bet nopelnījis dažādos amatos apmēram 15 000 eiro gadā.

Ar JKP 4000 zīmju vēlēšanu programmu un deputātu kandidātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT .


 

Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (9)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

1.3447821140289 58(0) - 1.0541434288025 2021.09.27. 10:43 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51716 ip: 172.69.62.69 usememcache: 1