10

Par Latvijas čempionēm volejbolā kļūst VK Jelgava

Raksts publicēts: 2021.04.14. 14:04:30
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

VK “Jelgava” 11.aprīlī, finālsērijas izšķirošajā – trešajā spēlē, ar rezultātu 3-2 (25:17, 22:25, 18:25, 25:15, 15:10) ļoti spraigā, emocijām bagātā spēlē uzvarēja RVS/LU volejbolistes.

Lai gan spēle sākās ar ļoti jaudīgu RVS/LU komandas bloku, pirmās nozīmīgu pārsvaru setā ieguva VK “Jelgava” meitenes, kuras, pateicoties Lienes Šimkuses jaudīgām servēm, nokļuva 4 punktu vadībā (7:3). Seta turpinājumā VK "Jelgava" komanda turējās stabilā vadībā un noslēdza setu ar 25:17 savā labā.

Spēles otrais sets aizritēja daudz aizraujošākā un spraigākā cīņā. VK "Jelgava" komandā rezultatīvi uzbrukumā turpināja darboties Inese Jursone un Liene Šimkuse. Viss otrais sets turpinājās punkts-punktā un seta uzvarētājs noskaidrojās tikai pašā galotnē – 25:22 uzvarēja RVS/LU komanda.

3.seta sākums padevās RVS/LU komandai – indīgi servējot komandas kapteinei, Kristīnei Kramēnai, spēlētājas spēja izrauties 7:1 vadībā.

4.setu VK "Jelgava" iesāka ar vairākām labām darbībām aizsardzībā un 4:0. Ar to jelgavnieces neapstājās un seta vidū panāca jau 17:8. RVS/LU komandas treneri laukumā sūtīja vairākas rezervistes un deva komandas līderēm nelielu atelpu pirms finālsērijas noslēdzošā seta. Ceturtā seta galarezultāts 25:15 VK “Jelgava” labā un pa setiem 2:2.

Izšķirošo setu nedaudz labāk iesāka VK ‘’Jelgava” komanda, jau ātri nokļūstot pāris punktus priekšā. Abu komandu cēlājas izšķirošajā setā ļoti daudz uzticējās savu komandu līderēm. Vislabāk ar uzdevumiem galā tika Liene Šimkuse, kura izšķirošajā setā guva 5 punktus. Seta galotnē vairākas garas izspēles sev par labu spēja noslēgt VK “Jelgava” komanda, izcīnot uzvaru setā ar 15:10, spēlē ar 3:2 un finālsērijā ar 2:1, tādejādi kļūstot par šīs sezonas Latvijas čempionēm volejbolā, atkārtojot pagājušā gada panākumu, kur viņas tika pasludinātas par čempionēm Covid-19 pārtrauktajā 2019./2020. sezonā.

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju ar 23 gūtiem punktiem (no tiem 2 ‘’eisi’’ un 2 bloki) kļuva Liene Šimkuse.

Pēcspēles intervijā uzvarētāju komandas treneris Aldis Bērziņš neslēpa, ka jūtās lieliski, piebilzdams, ka sezonas noslēdzošo spēli vienmēr esot patīkami uzvarēt.  Treneris uzsvēra, ka tieši komandas gars un komandas savstarpējā sadarbība esot bijusi izšķirošā, lai izcīnītu uzvaru. Aldis Bērziņš uzslavēja visas savas komandas spēlētājas, norādot, ka “visas meitenes parādīja labāko, ko viņas šobrīd spēj. Arī meitenes, kuras nāca laukumā no maiņas, labi paveica savu darbu”. Noslēgumā treneris atklāja, ka komanda tagad dosies atpūtā un par to, kad tiks uzsākta gatavošanās jaunajai sezonai, vēl nemācēja komentēt.

AUTOdoc.lv

1.7417149543762 58(0) - 1.4451014995575 2021.09.27. 11:26 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51428 ip: 172.70.34.22 usememcache: 1