Jūlijs,
Ainis
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai vakcinēsities pret Covid-19? ..vairāk
Nevakcinēšos.
58
Jā, pieteicos un gaidu rindā.
35
Vēl domāju.
19
Drīzāk nē.
18
Jau vakcinējos.
11
Nav informācijas par to.
5Ceļa pārbūves iepirkumā - mēra ģimenes uzņēmums

Raksts publicēts: 2021.03.22. 08:31:59
Raksta autors: skaties.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Ozolnieku novada domes deputātiem šis ir pēdējais gads, kad paši var lemt par naudas tērēšanu. Vasarā Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros Ozolniekus pievienos Jelgavas novadam. Viens no pēdējiem projektiem ir kādas nomaļas ielas asfaltēšana ciematā. Pašvaldība valsts kasē ir aizņēmusies ceturtdaļmiljonu, lai noasfaltētu kilometru garu ceļa posmu, pie kura nav māju. Konkursā uzvarējusi pašvaldības vadītāja dzīves biedrei piederoša firma.

Ozolnieku novads atrodas tiešā Jelgavas pievārtē. Salīdzinoši turīgā novada ciematos dzīvo ap 10 tūkstošiem cilvēku. Ozolnieku centrā ir daudzstāvu, bet pārsvarā dominē privātmājas un nelielu ieliņu tīkls, ko pašvaldība pēdējos gados centusies noklāt ar asfaltu.

Jau pāris gadus domē notika diskusijas, vai nepieciešams asfaltēt arī kilometru un 200 metrus garu Upes ielas posmu, pie kura māju nav. Šis ceļš ciemata teritorijā iekļauts tikai pagājušajā gadā.  Tas beidzas pie bedraina ceļa, kas jau  ir kaimiņu – Jelgavas pilsētas īpašums.

Andris Ozoliņš, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs (Latvijas zaļā partija): “Pagājušajā gadā jaunajā teritorijas plānojumā šī teritorija tika iekļauta ciema sastāvā un šī ceļa asfaltēšana ir absolūti loģiska un secīga. Mēs no iedzīvotājiem neesam saņēmuši nevienu jautājumu, kritisku jautājumu par šī ceļa, šobrīd jau ielas asfaltēšanu. Tā ir taisnība, šobrīd šajā posmā nav daudz māju, bet ir iesniegti detālplānojumi, manuprāt, četri detālplānojumi aptuveni 40 māju apbūvei.”

Ozolnieku novadam savas naudas ceļa asfaltēšanai nav. Tāpēc 250 000 eiro pašvaldība aizņemsies Valsts kasē.

Savulaik Ozolnieku deputātu uzticību zaudējušais bijušais domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš uzskata, ka naudas aizņemšanās  nomaļā ceļa asfaltēšanai ir izšķērdība. Novadā esot citas, spiedīgākas vajadzības. Turklāt jauno asfaltu jau drīz var nākties  uzlauzt un pārtaisīt.

Dainis Liepiņš, bijušais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs (Latvijas Reģionu apvienība):“Ja ir tas apgalvojums, ka nākotnē tur daudzi būvēs savas privātmājas, mēs visi zinām, ka uz tiem ceļiem bieži ievieto kaut kādas kanalizācijas tīklus, elektrības vadus, tas nozīmē to, ka kamēr tur nav tādu māju, un mēs vēl nezinām, ko tur ievietos, šobrīd asfaltēt un pēc tam rakt augšā tas ir tāds nepraktisks apgalvojums un lēmums. Vēl jo vairāk, ka tas ceļš atduras nekurienē, viņš patiesībā atduras Jelgavas pilsētai piederošajā Klijēnu ceļā, kura jau gadiem spītīgi atsakās šo ceļu kopt un uzlabot.”

Bijušais Aināra Šlesera līdzgaitnieks  un ar notiesājošu spriedumu no Saeimas deputātiem savulaik izslēgtais Liepiņš varu Ozolniekos zaudēja pirms gada. Arī viņam pašam ar iepirkumiem negāja viegli.  Liepiņu KNAB 2018.gadā administratīvi sodīja par to, ka viņa uzņēmums bez konkursa ieguvis pašvaldības pasūtījumu.

Liepiņš ir pārliecināts, ka ceļu izlemts asfaltēt, jo tajā ieinteresēti pie varas esošie deputāti. Ja ceļu nenoasfaltētu līdz Ozolnieku pievienošanai Jelgavas novadam, tad apvienotajā novadā būtu grūti pierādīt šo būvdarbu nepieciešamību.

Dainis Liepiņš, bijušais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs (Latvijas Reģionu apvienība): “Tur vienkārši ir jautājums, kāpēc pēkšņi tieši šis lēmums, kāpēc nosacīti viena politiskā spēka veidojuma deputāti tieši uz to tik ļoti uzstāj, vai tas ir tāpēc ka viņi tur dzīvo blakām, kāpēc tieši visus darbus veic ar mēru saistīts uzņēmums  un daudzi citi jautājumi.”

Par ceļa asfaltēšanu iekļaušanu investīciju plānā nobalsojis Ozolnieku domes vairākums, taču jau no iepriekšējām vēlēšanām visaktīvāk par to aģitējujši divi Zemnieku savienības deputāti Jānis Valerts un Ervīns Vēveris. Līdz Liepiņa gāšanai no domes vadītāja amata abi bija opozīcijā. Tagad ir koalīcijā. Abi noliedz, ka tā būtu viņu privātā interese, bet asfaltu pieprasījuši iedzīvotāji. Par ieceri savākti ap 70 parakstu.  Asfaltētais ceļa posms ļaus ātrāk nokļūt Jelgavā.

Jānis Valerts, Ozolnieku novada domes deputāts (Latvijas Zemnieku savienība): “Cilvēki vērsās pie manis ar lūgumu, vai nevar izdomāt tā, ka mēs varētu nokļūt kaut kā  uz Jelgavu, apejot Ozolnieku centru. Kā apvedceļu. Un tur tie kilometri un tā sasniedzamība ir tik ātra, ka tikai loģiski, ka cilvēki to izmanto, bet viņi nav asfaltēta, ja.  Tā ka loģiska bija cilvēku prasība, viņi vērsās pie mums, pie deputātiem, viņi zina, ka mēs pārstāvam šo rajonu un mēs uztaisījām iesniegumu un savācām parakstus.”

Ervīns Vēveris, Ozolnieku novada domes deputāts (Latvijas Zemnieku savienība): “Jā, es dzīvoju salīdzinoši netālu no tā ceļa, bet, ja Liepiņa kungs pārmet, ka man ir kādas personiskas intereses šī ceļa sakārtošanā, tas galīgi neatbilst patiesībai, jo mana ikdiena, kad nav pandēmijas apstākļi, viņa aizrit Rīgā.”

Pagājušā gada novembrī izsludinātajā konkursā par 1,2 kilometrus garā ceļa posma asfaltēšanu pieteicās seši pretendenti. Četriem cenas bija no 285 000 līdz 300 000. Zemākas cenas piedāvāja divas firmas. Ceļu būvniecības sabiedrība ”Igate” no Jelgavas bija gatava ceļu asfaltēt par 243 994 eiro plus PVN. Taču uzvarēja vietējā kompānija “Dreamway”, kas piedāvāja to izdarīt par 243 926, tas ir tikai par 68 eiro lētāk.

SIA “Dreamway” ir Ozolniekos reģistrēta firma. Tā apkārtējiem novadiem nodrošina ceļu uzturēšanas pakalpojumus. Vairāki līgumi bijuši arī Ozolniekos. Kompānijas apgrozījumus pēdējos gadus bijis ap 1,4 miljoniem eiro. Tās īpašniece ir Inga Dambīte Ozoliņa.

Andris Ozoliņš, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs (Latvijas zaļā partija): “(NP: “Dreamway” – par to firmu. Viņa pieder jūsu dzīvesbiedrei.) Jā manai dzīves biedrenei bijušajai, jā. (NP: Jūs vairs nedzīvojat kopā?) Šobrīd dzīvojam kopā. Es tikai domāju, kādā veidā manas personiskās attiecības ar “Dreamway” valdes locekli šobrīd ir saistāmas ar Upes ielu? (NP: Nu, tāpēc, ka firma tur būvēs to ceļu.) Nu, bet firma ir piedalījusies atklātā iepirkumā. (NP: Nu, jā, bet tas ir neparasti.) Kas tieši ir neparasti? Ka uzņēmumi piedalās atklātos konkursos un iegūst tiesības izbūvēt konkrētas ielas, iegūst pasūtījumus? Es tajā nekā īpatnēja nesaskatu. Es esmu šo uzņēmumu izveidojis, kā uzņēmumu kurš nodarbojas gan ar ceļu uzturēšanu, gan ar ceļu būvi, šajā uzņēmumā neesmu īpašnieks. Esmu ar uzņēmumu saistītā persona. Tāpēc lēmumos, kas ir saistīti ar “Dreamway”, arī dažādos saimnieciskos jautājumos es neiesaistos un par šo ir domes lēmums. Bet nu no malas izskatās neparasti, ka esat bijis firmas direktors un tagad tā firma ņem un vinnē konkursos.  Es teiktu, ka šajā nav nekā neparaksta, jo tas ir atklāts konkurss, caur IUB iepirkums. Likums to ne tikai neaizliedz, bet arī atļauj. (NP: Tur starpība starp nākamo pretendentu ir 70 eiro tikai. Tā tāda neparasta veiksme 300 000 konkursā.) Nu, es šī jautājuma būtību īsti nesaprotu, jo es konkursa izskatīšanā nepiedalos. Un jebkurā jautājumā, kas saistīts ar “Dreamway” es no šiem jautājumiem distancējos.”

Pašvaldībā uzskata, ka ar priekšnieku saistītas firmas uzvara iepirkumā  nekādas problēmas neradīs. Sadarbība bijuši jau iepriekš un viss noritējis gludi.

Andulis Židkovs, Ozolnieku novada pašvaldības izpilddirektors  (Kustība ”Par”): “Pēc likuma tā drīkst darīt, jo tas ir atklāts konkurss. Tas ir iepirkums EIS sistēmā, nostartē un mēs jau redzam sistēmā jau iesniegtu iekšā, tā ka tur jau nekādas mahinācijas nevar notikt. (NP: Ja viņi neizpildīs kaut kādas līgumsaistības,  vai nebūs aicinājums pievērt acis?) Nu, bet tam jau ir būvuzraudzība, arī būvuzraugs ar savu sertifikātu atbild. Ko tad mēs, tur jau attieksme pret visiem vienāda. Viņš jau nevar būt savādāks.”

Būvdarbus Upes ielā cietā plānots uzsākt  mēneša laikā. Darbi jāpabeidz līdz oktobrim, kad Ozolnieki jau būs iekļauti Jelgavas novadā.

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

1.1661989688873 58(0) - 0.86070346832275 2021.04.12. 00:48 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=51264 ip: 172.70.34.241 usememcache: 1