10
7

Jelgavnieki Latvijas čempioni skvošā (2)

Raksts publicēts: 2020.10.12. 08:51:25

Par Latvijas junioru U19 čempioniem skvošā gan zēniem, gan meitenēm kļuvuši jelgavnieki – Augusts Ūbelis un Una Ulmane. Čempiones titulu dāmām 35+ grupā aizstāvēja jelgavniece Baiba Lulle, kungiem 35+ grupā pirmo reizi uzvarēja rīdzinieks Ēriks Kundziņš, bet 50+ grupā uzvarēja Rinalds Krūklis.

Jelgavnieks Augusts Ūbelis pērn kļuva par Baltijas junioru čempionu, bijis trīskārtējs Latvijas junioru vicečempions, bet Latvijas junioru U19 čempiona tituls viņam šis ir pirmais un arī pēdējais, jo drīz tiks pārsniegts junioru vecuma slieksnis.

19 zēnu grupā sudrabs pļaviņietim Jānim Smilgājam, kurš pērn izcīnīja bronzu BU17 grupā, trešais jelgavnieks Lukass Kančs, kuram arī BU15 grupas zelts. Otrais šajā grupā rīdzinieks Ralfs Vītols, trešais Madonas spēlētājs Arvis Cakuls.

Zēnu eU13 grupā uzvara jaunākajam grupas spēlētājam Maksimam Konnovam no Jūrmalas , sudrabs jelgavniekam Ričardam Zacepinam, bronza arī jelgavniekam Rafaelam Hairapetjanam.

Arī Jelgavas 4. vidusskolas skolniecei Unai Ulmanei šis ir pirmais Latvijas junioru čempiones tituls, kurš, turklāt, izcīnīts 15 gadu vecumā un pēc nepilniem trīs gadiem aktīvu treniņu. Pērn Una slimības dēļ bija spiesta junioru čempionātu izlaist. Una gan dzīvo Ozolniekos, bet trenējas Jelgavā, bet mācās Jelgavas 4. vidusskolā.

Sīvu pretestīvu jaunajai čempionei izrādīja viņas treniņu partnere Laura Anna Badūne, kura jau atkārtoti kļuvusi par GU19 vicečempioni. Trešā pērnā gada čempione pļaviņiete Anna Esiņa, kura ilgāku laiku sacensībās nebija spēlējusi un kurai par zaudējumu pērn čempionātā revanšējās Laura, uzvarot Annu apakšgrupā.

Šogad GU15 grupa netika izveidota atsevišķi nelielā dalībnieču skaita dēļ, tādēļ jaunākajām spēlētājām nācās cīnīties kopā ar vecākām. No GU15 grupas kā labākā finišēja jaunākā šīs grupas dalībniece jelgavniece Sonora Liepa, kurai augstākā vieta starp GU 15 meitenēm vecāko meiteņu grupā.

Sonora Liepa nepārspēta palika arī sev atbilstošajā vecuma grupā, kurā spēlēja meitenes vecumā līdz 13 gadiem. Finālā Sonora pārspēja pļaviņieti Anitu Vītolu. Šajā grupā Sonora visas spēles uzvarēja ar 3:0. Arī bronzas duelis norisinājās starp Jelgavas un Pļaviņu spēlētājām, kurā ar rezultātu 3:1 uzvarēkas pļaviņiete Agnese Anna Balčuna.

Dāmām 35+ grupā atkārtota uzvara jelgavniecei Baibai Lullei, sudrabs rīdziniecei Gintai Krūklei, bronza – pļaviņietei Lanai Gasperovičai.

Pirmais senioru čempiona tituls, uzvarot M35+ grupā rīdziniekam Ērikam Kundziņam, kurš piecos sīvos geimos finālā pārstpēja Zigmāru Zeltiņu, kurš līdz šim turnīros nebija daudz spēlējis. Arī bronzu Ivo Strodam nācās izcīnīt piecos geimos.

M50+ grupā nepārspēts palika rīdzinieks un skvoša mecenāts Rinalds Krūklis, otrais rīdzinieks Inesis Lūkins, bronza baldonietim Igoram Stepiņam.

Kopumā čempionātā piedalījās 26 seniori un 32 juniori, diviem no viņiem startējot divās vecuma grupās. Dalībnieku skaits šogad bija mazāks ka pērn, kas skaidrojams ar Covid-19 riskiem un daļas dalībnieku vēlmi startēt pēdējā brīdī atceltajā Rīgas maratonā. Lai arī dalībnieku skaits bija mazāks, junioriem piedalījās visi reitingu līderi un iepriekšējo gadu uzvarētāji.

Uzvarētāji 5 jauniešu un 3 senioru grupās tika noskaidroti 18. Latvijas čempionātā skvošā, kas notika 10. un 11. oktobrī Rīgā, Pepsi centrā. Latvijas čempionātu skvošā rīkoja Latvijas Skvoša federācija ar valsts budžeta līdzekļu līdzfinansējumu un privāto atbalstītāju atbalstu. LSF izsaka pateicību atbalstītājiem par balvām uzvarētājiem: skvoša preču veikalam “Squash shop”, SIA BEGRUPA ar Oliver zīmolu un SIA SOLEPHARM un SIA Lotos Pharma.