Klāra,
Vizma
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Vasara. Atvaļinājuma laiks. Kā pavadīsiet? ..vairāk
Nav man vasarā
atvaļinājuma
Atvaļinājumu
pavadīšu lauku
mājās, dārzā
Došos ceļojumā uz
ārvalstīm
Ceļošu pa Latviju
Nav vēl plānu kā
pavadīt
atvaļinājumuKo Jelgavas pilsētas deputāti paveikuši 2019.gadā? (1)

Raksts publicēts: 2020.01.09. 11:39:23
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Portāls Jelgavniekiem.lv aizvadītā gada pēdējā darba dienā vērsās pie Jelgavas pilsētas domes deputātiem, nosūtot viņiem uz oficiālajiem e-pastiem jautājumus par 2019.gadā paveiktajiem konkrētajiem darbiem un iecerēm 2020.gadā. No 14 deputātiem (jautājumi netika uzdoti Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, ar kuru ieplānota plašāka intervija par 2020.gadā iecerēto un 2019.gadā paveikto) nedēļas laikā atbildes uz jautājumiem sniedza desmit deputāti, ar kurām iepazīstināsim savus lasītājus.

Portāls Jelgavniekiem.lv  Jelgavas pilsētas domes deputātiem uzdeva divus jautājumus – kādus trīs konkrētus darbu viņi kā tautas priekšstāvji ir paveikuši 2019.gadā un kādi konkrēti darbi plānoti 2020.gadā.

Inese Bandiniece (Zaļo un zemnieku savienība)
2019. gads ir bijis vairāku nozīmīgu projektu un  lielu pārmaiņu gads. Mana lielākā atbildība un kompetence ir izglītība.  Šis gads bija skolu tīkla reformas nozīmīgs posms. Pārmaiņas piedzīvojušas teju visas izglītības iestādes Jelgavā. Notikušas reorganizācijas, apvienošanas, pārmaiņas.  Nozīmīgs, grūts un sarežģīts laiks.
2019. gadā atklāti trīs mūsdienīgi sporta laukumi – pie Tehnoloģiju vidusskolas, Valsts ģimnāzijas un 4. sākumskolas. Noslēgušies energoefektīvu risinājumu ieviešanas pasākumi pirmsskolas izglītības iestādē «Sprīdītis». Restaurētajā ēkā ir atgriezusies Valsts ģimnāzija, kurā mācību vide atbilst mūsdienu prasībām. Darbi noslēgumam tuvojas Zemgales prospektā 7 – bērnu un jauniešu centrā «Junda»,  darbi turpinās Amatu vidusskolā, bet darbu uzsākšanu gaida Tehnoloģiju vidusskola.
2019. gadā jauno izglītības saturu uzsākušas realizēt pirmsskolas iestādes. 2020. gada 1. septembrī  pilnveidoto mācību saturu un pieeju sāks pakāpeniski ieviest pamatizglītībā un vidusskolā: 1., 4., 7. un 10. klasēs.
Lai 2020. gads - XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gads – ir skanīgs un ritmisks!

Mintauts Buškevics (Zaļo un zemnieku savienība)
Manas darbības sfēra Jelgavas pilsētas domē ir kultūras, tūrisma, sporta, izglītības, sociālo lietu un veselības aizsardzība un pieejamība. Kolektīvā, kura panākuma atslēga ir komanda, paveikto nevar personificēt kā viena panākumus, tāpēc varu runāt par īstenoto projektu līdzdalību un nākotnes vīzijām.   2019.gadā esmu atbalstījis un veicinājis pilsētas kultūras dzīvi, un infrastruktūras attīstībai nozīmīgus projektus – brīvdabas koncertzāles «Mītava» attīstību Pasta salā,  nacionālas nozīmes kultūras un sporta projektus Jelgavā, aktivitātes, godinot Latvijas valstiskumam nozīmīgus notikumus, kas veltīti Brīvības cīņām un Latvijas armijas dibināšanai, VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi, jaunu kultūra produktu izveidi, kas līdzās tradicionāliem veido kultūrtūrisma piedāvājumu, piesaistot viesus, sekmē pilsētas ekonomiku. Atbalsts profesionālās mākslas, pašdarbības kolektīvu darbībai un attīstībai.
Iezīmējot 2020. gadu, tad būtiskākais ir sabalansēt un pieņemt pilsētas budžetu, apzinoties katras jomas prioritātes, kas, atkārtošos - tiek noteiktas diskutējot komandā un veidotas kopsadarbībā. Iestāšos par kultūras, tūrisma, sporta, izglītības procesu un sociālo pakalpojumu pieejamību pilsētā, tāpat būtiski domāt par šo jomu infrastruktūras tālāku attīstību un jaunu darba vietu nodrošināšanu. Tāpat šis ir XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gads, kad pašvaldībām jārod papildus līdzekļi tērpu izveidei un pilsētas kolektīvu dalībai svētkos. Nākamais būs arī Jelgavas pilsētas 755. jubilejas gads.  Būtiski ir veicināt un padziļināti veidot platformu ikviena jelgavnieka pašizpausmei un veselīga brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Andrejs Eihvalds (Saskaņa)
Pildot deputāta pienākumos regulāri, esmu konsultējis iedzīvotājus dažādos jautājumos (nekustamais īpašums, kopīpašums, apsaimniekošana, apkure, sociāla palīdzība un citos jautājumos), sniedzot viņiem nepieciešamo informāciju, kā arī esmu palīdzējis risināt dažāda veida problēmas, ar kurām saskārušies iedzīvotāji komunāla jomā, izglītības jomā, aprūpes jomā un citas jomas.
Pielietojot savas zināšanas un darba pieredzi, esmu piedalījies saistošo noteikumu “Par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumus sniegšanas un lietošanas kārtību Jelgavas pilsētā” un “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā” izstrādē.
Gada nogalē esmu iesniedzis Jelgavas pilsētas domes administrācijai iesniegumu ar lūgumu izsludināt konkursu par diennakts aptiekas darbības uzsākšanu, tas būs viens jautājumiem, kuram vēlētos paveikt 2020. gadā, papildus ikdienas darbiem.

Gunārs Kurlovičs (Latvijas Reģionu attīstība)
Iesniedzu priekšlikumus budžeta projektam un budžeta grozījumu projektam. To būtība – budžeta projektā ieteicu par 100 000 eiro samazināt sabiedrisko attiecību izdevumus, kuri 2019 jau sasniedza 545 000 eiro, novirzot šo naudu bērnu un jauniešu sportam. Tāpat ieteicu par 40 000 eiro samazināt dotāciju Jelgavas Autobusu parkam, novirzot to dzīvojamo ēku energoefektivitātes projektiem. Budžeta grozījumu projektam ar mērķi – panākt taisnīgu attieksmi pret bērnu un jauniešu sportu, iesniedzu priekšlikumu par 10 000 samazināt publicitātes izdevumus un piešķirt tādu pašu dotāciju futbola klubam “Jelgava” bērnu un jauniešu sporta veicināšanai. Domes pozīcija šos ierosinājumus balsojumā noraidīja.
Rosināju sagatavot grozījumus saistošajos noteikumos, lai, izvērtējot nepieciešamību, papildinātu palīdzības saņēmēju reģistru ar daudzbērnu ģimenēm, vientuļiem vecākiem ar 3 un vairāk bērniem, ņemot vērā to materiālo situāciju un reālās iespējas nodrošināt bērniem pajumti. Pēc ilgas sarakstes vismaz daļēji šis priekšlikums tika iestrādāts.
Jelgavas pilsētas pašvaldības nolikums neatbilda likuma prasībām, jo faktiski liedza deputātiem paust savu viedokli sēdēs. Ierosināju grozījumus nolikumā papildinot 67.punktu un izņemt nosacījumu, kas izslēdza debates. Pēc pusgada nolikums tika grozīts, protams, pasniedzot, kā vadības sagatavotu.
Sagatavoju un kopā ar vēl diviem kolēģiem iesniedzu lēmumprojektu par skandalozo termiņa dubultošanas atcelšanu SIA «Jelgavas tirgus» jaunā kompleksa izbūvei, pret ko balsoju jau lēmuma pieņemšanā. Pozīcijas deputāti ar balsojumu neiekļāva lēmumprojektu darba kārtībā.
2020. gadā turpināšu iestāties par vienlīdzīgu attieksmi, saimnieciskumu, bērnu un jauniešu sporta atbalstu, pārmērīgo publicitātes un reklāmas budžetu pašslavināšanai un apšaubāmiem investīciju projektiem. Iestāšos par pilsētas statusa saglabāšanu Jelgavai.

Dace Olte (Zaļo un zemnieku savienība)
Domē strādāju Sociālo jautājumu un veselības aizsardzības komitejā, kur  analizējam, vērtējam iespējas pilnveidot Jelgavā pieejamo sociālo pakalpojumu pieejamību, lai tie būtu augstākā kvalitātē un pieejami pēc iespējas lielākam jelgavnieku skaitam. Priecājos, ka 2019.gadā izdevās palielināt gan pabalstu apmērus, gan paaugstināt ienākumu robežu to saņemšanai. Tāpat pozitīvi vērtējami ir vairāki ar ES finansējuma palīdzību īstenotie projekti invalīdu aprūpē un veselības veicināšanā. Esam saņēmuši daudz labas atsauksmes un arī priekšlikumus šo pasākumu turpināšanai.
2020.gadā viss ir saistīts ar nepieciešamo līdzekļu pieejamību. Vēlētāji man ir izteikuši daudz priekšlikumu par nepieciešamajiem darbiem - gan pagalmu labiekārtošanā, bērnu laukumu uzlabošanā, kā arī daudzus jelgavniekus uztrauc sētas trūkums Bērzu kapsētā (aizgājēju tuvinieku koptos ziedus un apstādījumus regulāri saposta stirnas). Bet galvenās prioritātes ir jelgavnieku nodrošināšana ar vietām bērnudārzos un medicīnas pakalpojumu pieejamība.

Aigars Rublis (Vienotība)
Domes sēdē rosināju nemainīt deputātu algu likmes. Diemžēl tika atbalstīta būtiska atalgojuma palielināšana tiem Jelgavas pilsētas domes deputātiem, kuri ieņem komiteju priekšsēdētāju un vietnieku amatus.
Rosināju grozīt pašvaldības saistošos noteikumus, kas paredz noņemt ierobežojumus senioriem braukt par puscenu 20 reizes mēnesī pilsētas sabiedriskajā transportā, taču atbalstu šim priekšlikumam neguvu.
Kopā ar deputātiem Gunāru Kurloviču un Lauri Zīvertu iesniedzām domes lēmumprojektu, kurš paredzēja lauzt līgumu ar Jelgavas tirgus būvniekiem, jo noteiktajā termiņā, trīs gadu laikā, viņi nav izpildījuši līguma nosacījumus un nav pat sākuši būvēt jaunu tirgu. Vienīgais, ko uzņēmējs paspējis izdarīt, ir  notirgot esošo tirgus teritoriju, un par šo procesu interesi izrādījušas tiesībsargājošās institūcijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Kā būtisku lieta, kas paveikta pērn, jāmin ar iedzīvotāju atbalstu savāktie vairāk kā 300 paraksti jauna bērnudārza būvniecībai, kura skiču projekts bija iestrēdzis domē bez virzības. Sabiedrības atbalsts vienmēr ir bijis nozīmīgs, lai nepieļautu nepārdomātus projektus. Piemēram, stāvlaukumu izbūve skvērā aiz kultūras nama, kur jelgavnieku aktivitāšu dēļ projekts tiks pārskatīts un ceru tiks atrasts labākais risinājums, lai neciestu zaļā zona un tiktu nodrošinātas automašīnu stāvvietas. Jelgavnieku viedoklis, savācot parakstus, daudzos gadījumos ir iedarbīgāks kā dažu domes deputātu iesniegtie konstruktīvie priekšlikumi, kuri bez iedziļināšanās tiek noraidīti, bet labākā gadījumā pēc gada tiek virzīti no kāda pozīcijas deputāta puses un tad arī saņem atbalstu.
Esmu apņēmības pilns aktīvi pildīt dotos solījumus un aizstāvēt jelgavnieku intereses. Domē esmu ievēlēts nevis lai atsēdētu, bet - lai strādātu. Laimīgu jauno 2020. gadu.

Roberts Šlegelmilhs (Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»/«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»)
Lai arī lēmumprojektu ierosināšana ir svarīgs deputāta instruments, lai ietekmētu pilsētas ikdienu, tomēr, uzskatu, ka daudz svarīgāk ir uzklausīt pašvaldības un pašvaldības iestāžu, kapitālsabiedrību speciālistu ierosinājumus (priekšlikumus), jo viņi ikdienā vairāk sastopas ar ikdienas problēmām un uzklausa iedzīvotāju viedokļus. Līdz ar to līdz komitejas un domes sēdei nonāk konkrētu speciālistu sagatavoti priekšlikumi, kuri balstīti uz konkrētu situāciju risināšanu (pilnveidošanu) vai valsts prasību izpildi, un deputāti var pieņemt lēmumu – atbalstīt vai noraidīt konkrētus priekšlikumus.
Lai arī stingri pieturos pie iepriekš minētā, tomēr pāris paveiktās, ierosinātās lietas vēlos uzsvērt:
1. Pagalmu sakārtošanas programmas pilnveidošana, t.i., pašvaldības līdzfinansējuma apmēra palielinājums vienam gadījumam, kā arī iespēja ātrāk iesniegt iesniegumus un pretendēt uz pašvaldības atbalstu;
2. Palielināts atbalsts aukļu pakalpojumiem no 70 eiro uz 120 eiro;
3. Ikdienas komunikācija ar iedzīvotājiem, t.i., risināti dažādi individuāli iedzīvotāju problēmjautājumi, kā arī skaidroti pieņemtie domes lēmumi.
2020.gadā turpināšu pievērst pastiprinātu uzmanību pagalmu sakārtošanas programmai un tās iespējamajai pilnveidošanai, kā arī turpināšu komunicēt ar iedzīvotājiem, lai iespēju robežās palīdzētu risināt konkrētus problēmjautājumus un uzklausītu ierosinājumus.

Jurijs Strods (Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»/«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»)
Visos domes pieņemtajos lēmumos esmu līdzdarbojies gan pirms domes lēmuma to plānošanas un sagatavošanas laikā, gan sekojot līdzi to realizācijai, taču īpaši minēšu šos:
Infrastruktūras veidošana samazinot neasfaltēto ielu skaitu gan asfaltējot, gan divkāršās apstrādes programmas izveide (2019.g. tika apstrādātas virsmas šādās ielās - Atmodas, Stadiona, E.Dārziņa, Zvaigžņu, Parka, Aku,  Jēkaba , Spāru un 2020.g. plānots – Ganību, Parka, Nākotnes, Zirgu, Madaru…). Viedās pilsētas attīstīšana un popularizēšana dažādās starptautiskās konferencēs un semināros (par POIC, Tehnoloģiju vidusskolu, LLU…). Lokālpatriotiskās domāšanas veicināšana gan popularizējot šaha spēlēšanu Jelgavā, kur pārsvarā darbojos kā privātpersona, gan Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas tēlu izveidošana.
Runājot par 2020.gada iecerēm vēlos minēt bērnu un jauniešu rotaļu ekoloģiskā laukuma izveidi Uzvaras parkā, pašvaldības sniegto pakalpojumu datorizēšanas pilnveidošanu un Satiksmes ielas virsmas atjaunošanu un Romas ielas asfaltēšanu.

Rita Vectirāne (Zaļo un zemnieku savienība)
Vispirms gribu pateikt paldies visiem deputātiem un darbiniekiem par atbalstu, ieteikumiem, kritiku, jo deputāta darba nav solo darbs, bet gan komandas.
2019.gadā tika izstrādāta un pieņemta Jelgavas Izglītības attīstības stratēģija, kuras galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti. Pagājušajā gadā tika pilnveidots skolu tīkls, noteikts katras skolas darba virziens, ieviests jaunais izglītības saturs pirmsskolas izglītības iestādēs.
Šogad kā primārais uzdevums ir pedagogu profesionālā pilnveide, mācību bāzes uzlabošana, pirmsskolas ēkas rekonstrukcija Brīvības bulvārī. Jāatzīst, ka tas tikai daļēji atrisinās rindu samazināšanos pirmsskolas iestādēs.
Tika palielināti ienākuma sliekšņi sociālā pabalsta saņemšanai trūcīgām un maznodrošinātām personām, kā arī palielināts atbalsts aukļu pakalpojumam līdz 120 eiro. Kā būtiska novitāte ir atbalsts maznodrošinātām ģimenēm dzīvokļa pabalstam līdz 100 eiro mēnesī par īrētu mājokli.
2019.gadā grūtības raisīja deinstitucinalizācijas projekta īstenošana, kas sevī ietver ēku Stacijas ielā 13 un Zirgu ielā 47 rekonstrukciju un sociālo pakalpojumu kvalitatīvu īstenošanu. Pie šī nozīmīgā projekta darbs intensīvi turpināsies arī šogad.
2020.gada prioritātes - kvalitatīva izglītība, Deinstitucionalizācijas projekts, Veselības veicināšanas projekta īstenošana, Vecpilsētas kvartāla attīstība un sporta skolu un klubu darbība.

Lauris Zīverts (KPV LV)
2019. gadā, tāpat kā iepriekš, informācijas pieejamības robežās esmu sekojis līdzi valdošās koalīcijas un  domes vadības darbībām un bezdarbībām, rīkojies un arī informējis sabiedrību par to. Strādājot opozīcijā,  faktiski nav iespējams panākt kādu reālu rezultātu, jo visi priekšlikumi tiek bloķēti jau saknē, neiekļaujot tos domes sēžu dienas kārtībā. Kā piemēru varu minēt neseno priekšlikumu, kas tika iesniegts kopīgi ar kolēģiem  Gunāru Kurloviču  un Aigaru Rubli par grozījumiem Jelgavas pilsētas domes 2016. gada 28. Jūlija lēmumā Nr. 8/13 „Privātā kapitāla piesaiste pašvaldības SIA „Jelgavas tirgus””. Pat ja priekšlikums ir valdošajai koalīcijai interesants un saistošs, tas tāpat tiek noraidīts, un  tad pēc laika tiek virzīts kā valdošās koalīcijas iniciatīva.
Prieks, ka izdevās panākt, lai arī nelielu, bet tomēr palielinājumu pabalstam politiski represētajām personām.
Šajā gadā turpināšu strādāt pie iniciatīvas, kur pašvaldības finansējums interešu izglītībai seko bērnam. Pieļauju, ka to varētu veikt ar Jelgavnieka kartes starpniecību. Tas dos iespēju bērniem plašāk izmantot pašvaldības finansējumu, kā arī potenciāli mazinās negodīgo un gadiem piekopto praksi, kur tiek lobēti tikai pašvaldībai «draudzīgi» pakalpojumu sniedzēji, bet bērni ir zaudētāji.
Tāpat kā iepriekš turpināšu runāt par pašvaldībā esošajām nejēdzībām un nesaimnieciskajiem lēmumiem, cīnīšos par Jelgavas iedzīvotāju interesēm un Jelgavas attīstību. Uzskatu, ka ir jāsakārto iedzīvotājiem svarīgās pamatlietas un tikai tad ir jābūvē «gaismas pilis».  Ceru, ka aizvien vairāk iedzīvotāji sāks domāt par pilsētas attīstību un turpināsies prakse, ka pret Jelgavas domes absurdajiem lēmumiem iedzīvotāji protestēs – līdzīgi kā par veikalu «Depo» un stāvlaukuma izbūvi pie Kultūras nama. Tikai kopīgi mēs varam paveikt lielas lietas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (1)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.

AUTOdoc.lv

0.79944705963135 56(0) - 0.57892847061157 2020.08.12. 20:23 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=48025 ip: 172.69.63.160 usememcache: 1