6

FK «Jelgava» svarīgajā spēlē zaudē papildlaikā

Raksts publicēts: 2019.10.26. 17:40:50
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Šodien Zemgales Olimpiskā centra stadionā tika aizvadīta Latvijas kausa izcīņas fināla spēle starp FK «Jelgava» un «RFS». Jelgavnieki savā sezonas svarīgākajā spēlē diemžēl ar 2:3 papildlaikā zaudēja.

Spēle sākās pēc jelgavniekiem nelabvēlīga scenārija, jo jau sestajā minūtē tika zaudēti vārti. Pirms tam gan jelgavnieki paguva apdraudēt «RFS» sargātos vārtus, bet Maksima Marusiča sitienu ar galvu tvēra vārtsargs Kaspars Ikstens. Sestajā minūtē rīdzinieki tika pie iespējas izspēlēt standartsituāciju – Aleksandrs Solovjovs izpildīja stūra sitienu, bumba trāpīja pa jelgavnieku aizsarga Ivo Minkeviča ķermeni, atlēca un ielidoja vārtos. Pēc vārtu guvuma rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi un pirmajā puslaika daļā kontrolēja spēli, bet jelgavnieki panāca līdzsvaru laukumā un arī spēja ļoti nopietni apdraudēt pretinieku sargātos vārtus. Diemžēl Igora Kozlova izpildīto tiešo brīvsitienu, kas jelgavniekiem tika piešķirts pēc rīdzinieku noteikumu pārkāpšanas, droši tvēra K.Ikstens. Pamatlaika beigās rīdziniekiem izdevās vēlreiz pārspēt FK «Jelgava» vārtsargu Vladislavu Kurakinu – stūra sitiens lidoja vārtu virzienā, mūsu vārtsargs centās bumbu atsist, bet līdz tai neaizsniedzās, un īstajā vietā atradās Darko Lemajičs, kurš raidīja bumbu vārtos, panākot 2:0.

Otrā puslaika sākumā FK «Jelgava» līdzjutējus sagaidīja fantastisks pavērsiens – futbolistiem pāris minūšu laikā izdevās izlīdzināt rezultātu un panākt 2:2. Pirmos vārtus burzmā vārtu priekšā guva Daniils Hvoiņickis.  Drīz pēc tam pēc brīvsitiena izspēles bumbu vēlreiz vārtos trieca FK «Jelgava» aizsargs I.Minkevičs. Spēle kļuva asāka un futbolisti biežāk pārkāpa noteikumus, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās, un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 2:2.

Papildlaikā, 102.spēles minūtē, rīdziniekiem izdevās panākt 3:2, kas izrādījās izšķiroši – jelgavnieku aizsardzības spēlētājs paslīdēja un rīdzinieku sastāvā vārtus guva Tomašs Šimkovičs. Pirmā papildlaika beigās jelgavnieku kapteinis Džeremijs Fernandess par visai muļķīgu pārkāpumu saņēma otro dzelteno kartīti, kas automātiski pārvērtās par sarkano kartīti un nozīmēja, ka Dž.Fernandesam jāpamet laukums līdz spēles beigām. Līdz ar to otrajā papildlaikā jelgavniekiem nācās spēlēt mazākumā. Kapteiņa apsēju otrajā papildlaikā ap roku lika I.Minkevičs. Lai gan jelgavnieki ļoti centās, šoreiz rezultātu izlīdzināt neizdevās, un līdz ar to spēle noslēdzās ar 2:3 rīdzinieku labā, kuri cēla virs galvas kausu.

Jāpiebilst, ka šis bija piektais Latvijas kausa fināls, kurā spēlēja FK «Jelgava».

Jelgavas klubam virslīgā atlikušas trīs spēles. Nākamā spēle būs 30. oktobrī pulksten 18 izbraukumā pret «Metta», 3. novembrī pulksten 14 jelgavnieki aizvadīs sezonas pēdējo mājas spēli pret FK «Valmiera Glass/ViA», savukārt sezonas noslēdzošā spēle FK «Jelgava» būs 9. novembrī pulksten 14 izbraukumā pret BFC «Daugavpils».

0.56278705596924 58(0) - 0.36649060249329 2019.12.12. 22:00 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=47490 ip: 3.94.129.211 usememcache: 1