Laura,
Jadviga

Zemgale/LLU «bullīšos» uzveic ambiciozo debitanti

Raksts publicēts: 2019.09.12. 09:32:29

Jelgavas hokeja klubs «Zemgale/LLU», aizvadot pirmo spēli «Optibet» hokeja līgā, trešdienas vakarā Jelgavas Ledus hallē interesantā un spraigā spēlē pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:3 pieveica šīs sezona debitantus «Olimp», kas čempionātā piedalās ar lielām ambīcijām un vairākiem spēcīgiem un pieredzējušiem spēlētājiem savās rindās.

Spēlē pirmajā trešdaļā vārtsargs Rihards Cimermanis vairākkārtīgi glāba savu komandu no vārtu zaudējuma, izdarot to arī lielā mazākuma laikā. Jau no spēles pirmajām minūtēm bija redzams, ka jelgavnieki savus pretiniekus pārspēj ātrumā, taču pieredzējušie «Olimp» spēlētāji vairāk orientējas uz tehniski precīzu spēli. Spēles laikā bija vērojami daudzi spēka paņēmieni, tostarp pirmajā trešdaļā, un viens no tiem - «Olimp» aizsarga Georgija Pujaca izpildījumā, no tālākas cīņas «izslēdza» «Zemgale/LLU» Vladislavu Adeļsonu – pēc sitiena galvas rajonā 22 gadus vecais spēlētājs saļima uz ledus. Skatītāju un spēlētāju sašutumu izsauca fakts, ka, neskatoties uz to, ka V.Adeļsons jau vairāk kā desmit sekundes gulēja uz ledus nekustīgi, tiesneši spēli neapturēja. Pirmā palīdzība cietušajam tika sniegta uz ledus, komandas biedru balstīts un aplausiem skanot viņš laukumu atstāja, bet neilgi pēc tam tika nogādāts slimnīcā.

Otrās trešdaļas sākumā «Olimp» uzbrucējs Aleksejs Širokovs izpildīja pirmo soda metienu šajā sezonā, ko gan sekmīgi tvēra R.Cimermanis, bet 31. minūtē jelgavniekus vadībā izvirzīja čehs Sebastians Janda, kad pēc rikošeta ripa ielidoja Ervīna Muštukova sargātajos vārtos. Tomēr aptuveni pēc piecām minūtēm Nikolajs Jeļisejevs guva pirmos "Olimp" vārtus "Optibet" hokeja līgā un rezultātu izlīdzināja. Bija skaidrs, ka spēle rezultātu visdrīzākais izšķirs trešā trešdaļa, un tā tiešām izcēlās ar rezultivitāti. Vispirms jelgavniekus vadībā, taču drīz vien rezultāts atkal tika izlīdzināts, un šoreiz to paveica «Olimp» rindās spēlējošais veterāns G.Pujacs. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Reinis Mārtiņš Lejnieks izvirzīja «Olimp» vadībā, kas bija starta signāls «Zemgale/LLU» agresīviem uzbrukumiem. Tie vainagojās ar rezultātiem – nedaudz vairāk kā pusminūti pirms spēles beigām, līdzjutējiem gavilējot tribīnēs, izlīdzinošos vārtus guva Juliāns Misjus.

Spēles pagarinājums aizritēja bez rezultāta - «Olimp» gūtie vārti netika ieskaitīti, jo ripa R.Cimmermaņa vārtos tika iestumta ar kāju, tādēļ visu izšķīra pēcspēles metienu sērija. Tajā ar rezultātu 2:1 labāka bija «Zemgale/LLU», izšķirošos vārtus iemetot Aleksandram Novikovam.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkosies astoņas komandas: "Mogo", "Kurbads", "Zemgale"/LLU, "Prizma"/IHS, "Liepāja", Hokeja skola "Rīga", "Olimp" un Daugavpils "Dinaburga". Debiju turnīrā piedzīvo "Olimp", bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL "playoff" pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Jāatgādina, ka hokeja klubs «Zemgale/LLU» noslēdzis sadarbības līgumu ar hokeja komandu «Dinamo Rīga», kas ļaus nākotnē veidot ciešāku sadarbību dažādās jomās. HK «Zemgale/LLU» direktors Aivars Zeltiņš pauž gandarījumu par parakstīto sadarbības līgumu, kas ļaus klubam veidot ciešāku sadarbību ar «Dinamo Rīga» gan dažādu organizatorisko jautājumu risināšanā, gan arī ar hokeju saistītos jautājumos, lai nākotnē hokejs Jelgavā attīstos vēl vairāk.

2.2611818313599 56(0) - 2.1326942443848 2024.04.18. 16:13 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=47132 ip: 172.70.130.241 usememcache: 1