10
7

Jelgavnieki čempionātā skvošā izcīna daudz medaļu

Raksts publicēts: 2019.04.15. 06:31:52

Latvijas čempionātā skvošā junioriem un senioriem Rīgā 13. un 14. aprīlī jelgavnieki dažādās vecuma kategorijās izcīnīja septiņas medaļas - četras zelta un trīs sudraba. Jelgavas 4.vidusskolas 8.klases skolēns Pauls Rozenvalds uzvarēja U15 vecuma grupa, kļūstot par Latvijas čempionu savā vecuma grupā jau septīto gadu pēc kārtas kopš 2013.gada. Zelta medaļu čempionātā senioriem kategorijā 35+ atkārtoti izcīnīja Jelgavniece Baiba Lulle.

U19 vecuma grupā zēniem otrā vieta Augustam Ūbelim, kurš sīvā finālspēlē piekāpās nu jau četrkārtējam junioru čempionam, ķekavniekam Jānim Plūmem, kuram šis bija pēdējais čempionāts juniora statusā. Šajā pat vecuma grupā meitenēm sudrabs arī jelgavniecei Laurai Badūnei. Čempiones tituls nonāca pļaviņietes Annas Esiņas rokās, kura šo stafeti pārņēma no iepriekš ilgstoši dominējušas Jelgavas junioru čempiones Elīzas Dombrovskas, kurai, savukārt, iepriekšējais bija pēdējais čempionāts juniores kārtā.

Zelta medaļu U17 zēnu grupā izcīnīja Toms Gelmanis, kurš tāpat kā Augusts Ūbelis un Laura Badūne mācās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā.

U15 vecuma grupā zēniem izvērtās spraigs, piecu geimu finālmačs starp diviem Jelgavas 4. vidusskolas skolēniem - Paulu Rozenvaldu un Lukasu Kanču. Paulam Rozenvaldam, kurš ikdienā pamatā trenējas badmintonā, tomēr izdevās aizstāvēt pērn izcīnīto BU15 čempiona titulu. Pauls Rozenvalds ir uzvarējis savā vecumā Latvijas čempionātā skvošā jau 7.gadu pēc kārtas, sākot ar 2013.gadu.

U15 grupas meitenes tika pievienotas GU17/19 grupai, taču, izdalot atsevišķi šo vecuma grupu, zelta godalga tika pasniegta jelgavniecei Laurai Badūnei.

Jaunākajā U13 grupā meitenēm triumfēja Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas 11-gadīgā skolniece Sonora Liepa.

Zelta medaļu čempionātā senioriem kategorijā 35+ atkārtoti izcīnīja Jelgavniece Baiba Lulle, senioriem šo titulu aizstāvēja rīdzinieks Lauris Rozenvalds.

Uzvarētāji kopumā 11 jauniešu un senioru grupās tika noskaidroti 17. Latvijas čempionātā skvošā junioriem un senioriem, kas notika 13. un 14. aprīlī Rīgā, Pepsi centrā.

Kopumā turnīrā piedalījās 70 spēlētāji - 34 pieaugušie un 36 juniori, no kuriem 4 startēja divās vecuma grupās. Junioriem visvairāk medaļas izcīnīja jelgavnieki, senioriem - rīdzinieki. Čempionātā piedalījās 15 jelgavnieki - 12 juniori un trīs pieaugušie.

Latvijas čempionātu skvošā rīko Latvijas Skvoša federācija, atbalsta Latvijas Sporta Federāciju padomei, Izglītības un zinātnes ministrijai, skvoša preču veikalam "Squash shop", SIA "Energoremonts Rīga", SIA "Amerikas Baltijas Tehnoloģiju korporācija, SIA "XCORE", SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala", Latvijas Tenisa savienībai, "Cido grupa", reklāmas aģentūrai "Promoter".

0.27337598800659 58(0) - 0.1685004234314 2024.03.29. 09:30 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=45926 ip: 172.70.134.151 usememcache: 1