Bārbala

Ziemas olimpiskajā festivālā izcīna 2. vietu

Raksts publicēts: 2019.03.04. 07:46:58
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Ērgļos šajā nedēļas nogalē aizvadīts 23. Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls, kurā mūsu pilsētu pārstāvēja Jelgavas 4. vidusskola skolēni. Jelgavnieki mājās no Ziemas olimpiskā festivāla pārveda 11 medaļas – piecas zelta, tikpat sudraba un vienu – bronzas. Kopvērtējumā Jelgavas 4. vidusskola atzīta par otro sportiskāko skolu Latvijā.

«Gan skolēni, gan arī mēs, pedagogi, ar sasniegto esam apmierināti. Mums ir par vienu medaļu vairāk nekā pagājušajā gadā,» stāsta 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, piebilstot, ka festivālā piedalījās 53 skolas audzēkņi no 4. līdz 7. klasei un viena skolniece no 9. klases. Galvenokārt skolas komandu veidoja skolēni, kuri piedalās projektā «Sporto visa klase». Jelgavas skolēni cīnījās par medaļām septiņās festivāla disciplīnās – disku golfā, 3x3 hokejā, kalnu slēpošanā, kērlingā, ragaviņu braukšanā, slidošanā un lielajā skolu stafetē.

«Disku golfā piedalījāmies pirmo reizi, paliekot 4. un 5. vietā. Taču tas ir stimuls nākamgad mērķēt uz augstākiem sasniegumiem,» norāda sporta skolotāja, piebilstot, ka pirmo reizi jelgavnieki piedalījās arī lielajā skolu stafetē, kurā piecu komandu konkurencē izcīnīja 3. vietu. «Tās bija orientēšanās sacensības, cenšoties stundas laikā pilsētvidē atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu. Tas ir ļoti labs sasniegums, ja ņem vērā, ka mūsu 12 cilvēku komandā nebija neviens skolēns, kurš nodarbojas ar orientēšanās sportu. Mūsu komandu veidoja 6. un 7. klašu audzēkņi, bet citās komandās bija jaunieši līdz pat 9. klasei,» stāsta skolotāja.

Visvairāk medaļu jelgavnieki izcīnīja slidošanas sacensībās. Zelta medaļu šajā sporta disciplīnā izcīnīja: Matīss Ošāns, Paula Gelvere un Nikola Koridze, bet sudraba – Raitis Riekstiņš un Karlīna Boka. Slidošanas stafetē jelgavniekiem izdevās izcīnīt divus zeltus.  Vienā komandā startēja M.Ošāns, Linards Reinis Laizāns, P.Gelvere un Daniela Miļūna, bet otrā – Ernests Krūmiņš, R.Riekstiņš, N.Koridze un Reičela Taube.

Zelta medaļu Jelgavas 4. vidusskolas skolēni izcīnīja arī ragaviņu braukšanā. Komandā startēja – Emīls Niks Donovs, Marta Pelša, Zaiga Paegle, Amanda Ziediņa, Bruno Vanags un Kristers Zeltiņš.

3×3 hokejā jelgavnieki – M.Ošāns, Ričards Grubinskis, Reinis Roberts Vāravs un Samuels Rozenštrauhs – izcīnīja 2. vietu. Ar sudraba medaļu Ziemas olimpisko festivālu noslēdza arī Jelgavas skolēnu kērlinga komanda, kurā startēja Dana Daugule, Veronika un Ņikita Kotovi, Ģirts Laudāns, Artūrs Sams un Gunārs Stankuss.

Bet lielajā skolu stafetē, kurā Jelgavas 4. vidusskolas skolēni izcīnīja 3. vietu, piedalījās Alise Šalājeva, Vanesa Akšanova, Una Ulmane, Ādams Stepanovs-Gavrilovs, P.Gelvere, D.Miļūna, Marta Pelša, L.R.Laizāns, Raiens Marko Rozenbergs, A.Ziediņa, Katrīna Skrodele un Zaiga Paegle.

Jāpiebilst, ka Jelgavas 4. vidusskolas komanda mājās pārveda arī šī gada Ziemas olimpiskā festivāla vēstneša, populārā skeitbordista Madara Apses dāvanu – skeitborda dēli. Jelgavnieku komanda pirms festivāla izpildīja mājasdarbu un piedalījās konkursā, uzņemot video, kā viņi uz laiku saģērbjas ziemas drēbēs. Video piedalījās Sporto visa klase projekta dalībnieki un arī Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. Tieši šis video atzīts par labāko un jelgavnieki saņēma dāvanā skeitborda dēli.

Kopvērtējumā Jelgavas 4. vidusskola izcīnīja 2. vietu. «Tikai par vienu zelta medaļu atpalikām no 1. vietas, kuru šogad izcīnīja Siguldas skolēni,» stāsta N.Gorškova, norādot, ka par iekļūšanu trijniekā skola saņems naudas bavu sporta inventāra iegādei. Jāpiebilst, ka Jelgavas 4. vidusskola arī pērn kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu, saņemot 600 eiro. Skola par tiem iegādājās volejbola bumbas.

Ziemas olimpiskajā festivālā šogad piedalījās gandrīz 1300 skolēnu no 139 Latvijas skolām. Jelgavas 4. vidusskola tik kuplā skaitā festivālā piedalījās jau trešo gadu.

0.25171685218811 56(0) - 0.15805816650391 2024.04.25. 11:59 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=45569 ip: 172.70.126.158 usememcache: 1