Marlēna, Ilvija,
Ziedone
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Vai piedalīsaties Eiropas Parlamenta vēlēšanās? ..vairāk
Jā! Tas ir
svarīgi!
Varbūt, ja būs
laiks.
Nē, neredzu jēgu
balsot!
Nav informācijas
par Eiropas
Parlamenta
vēlēšanām.

Čili

"Igate" plāno noslēgt projektu "Jelgavas pagalms"

Raksts publicēts: 2018.12.04. 13:26:04
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Galerija (2)

SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" plāno noslēgt savu labdarības projektu "Jelgavas pagalms" ar iepriekš izvēlētā pagalmā Pasta ielā 36 sakopšanu un, ja pašvaldība dos iespēju, ar publiski pieejamu rotaļu laukumu pie jaunā FK "Jelgava" stadiona Kārklu ielā 6.

Pārvērtībām izvēlētā pagalma Pasta ielā 36 sakopšanu ar bērnu stūrīša ierīkošanu, kuram darbi jau sākušies, "Igate" kopā ar iedzīvotājiem pabeigs nākamgad, savukārt otrs izvēlētais pagalms tika nomainīts uz ideju ierīkot publiski pieejamu rotaļu laukumu pie jaunā FK "Jelgava" stadiona Kārklu ielā 6, taču šajā vietā tikai tad, ja pašvaldība iznomās klubam tā lūgtās papildu platības sporta bāzes attīstīšanai.

Ar šiem pagalmiem uzņēmums noslēgs šo piecus gadus ilgušo sociālās atbildības programmu, un ir sāktas jau citas pagaidām ārpus Jelgavas. Uzņēmuma darba apjomi citviet valstī ir auguši, bet Jelgavā samazinājušies, kam tiek pielāgotas sociālās atbildības aktivitātes.

Ievērojot vispārzināmas biznesa tradīcijas pasaulē, kas saistītas ar to, ka uzņēmumi mēdz īpaši sponsorēt un atbalstīt dažādas iniciatīvas, īstenot sociālās atbildības programmas tajās teritorijās, kurās tie īsteno savu darbību, kā arī ņemot vērā pārmaiņas darbu apjomiem dažādās teritorijās, "Igate" samazina savu atbalsta aktivitāšu apjomu Jelgavā.

Kaut arī pats uzņēmums darbojas Jelgavā, ar savu bāzes darbību tas dod pienesumu, dodot darbu simtiem jelgavnieku un samaksājot nodokļos vairāk nekā miljonu eiro, bet darbībā, kas nes peļņu, Jelgavā veikto darbu īpatsvars pēdējos gados veido mazāk nekā simto daļu no uzņēmuma apgrozījuma, un faktiski "Igates" biznesa lielākais apjoms norisinās ārpus Jelgavas, skaidro SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns.

Rūpējoties par veselīgu un sakoptu Latviju, SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" Jelgavā turpinās atbalstīt sportistus, kurus atbalstīja līdz šim. Plānots, ka pagaidām "Igate" arī turpinās kaut kādā mērā sponsorēt sabiedrisko organizāciju – jelgavnieku biedrību "Futbola klubs Jelgava", cerot un ticot, ka Jelgavai un jelgavniekiem tā tiešām ir vajadzīga. Par atbalsta apjomiem uzņēmumā vēl tiek spriests, par prioritāti izvirzot bērnu un jauniešu trenēšanu.

Savukārt pagalmam Pasta ielā 36 jau ir uzprojektētas plānotās pārvērtības, kas paredz bērnu rotaļu stūrīša ierīkošanu ar aprīkojumu, kā arī pagalma daļas labiekārtošanu, tāpat projekts ir saskaņots ar visām nepieciešamajām iestādēm un uzņēmumiem. Veicamo darbu apjoms ir saskaņots ar daudzstāvu nama iedzīvotājiem, gūstot vairākuma atbalstu. Patlaban tiek iepirkts vai izgatavots aprīkojums bērnu laukumiņam un gādāti citi materiāli. Ņemot vērā laika apstākļus, pastāv iespēja, ka darbi pašā objektā, uz vietas, varētu tikt pabeigti nākamā gada pavasarī.

Kā otrs sakārtojamais sākotnēji tika izvēlēts pagalms Uzvaras ielā 11, taču tur vienas iedzīvotāju daļas ieceres nesakrita ar citas iedzīvotāju daļas vēlmēm, kā rezultātā mājas vecākā iebilda bērnu laukumiņa ierīkošanai zālienā starp ēkām, iesakot zemes joslu gar automašīnu piebrauktuvi un stāvlaukumu. Veicot izpēti un aprēķinus, tika konstatēts, ka pie piebraucamā ceļa un stāvlaukuma bērnu stūrīti apgrūtina daudzas komunikāciju līnijas, bet galvenais – automašīnu tuvumā būtu apdraudēta bērnu drošība laukumiņā, tāpēc šī iecere tika atcelta, saņemot arī pagalma pieteicēju izpratni par situāciju.

Pieteikumu izpētes gaitā tika konstatēts, ka ļoti daudziem pagalmiem Jelgavā ir vairāki dažādi zemes īpašnieki, starp kuriem ir tādi, kas nav tuvējā nama iedzīvotāji, un šādu pagalmu sakārtošanu apgrūtina nepieciešamā saskaņošana un lietvedība.

Tikmēr tika uzbūvēta FK "Jelgava" sporta bāze ar jauno stadionu Kārklu ielā 6, kam netālu ir daudzdzīvokļu nami, tāpat simtiem jelgavnieku ved bērnus uz futbola treniņiem vai sacensībām, un viņiem ir arī mazie brālīši un māsiņas, un futbola kluba pārstāvji interesējās, vai arī uz viņiem attiecas sociālās atbildības projekts "Jelgavas pagalms". Apspriežot konkrētas ieceres, konstatēti sarežģījumi visiem ērti sasniedzama rotaļu laukuma ierīkošanai esošajā infrastruktūrā.

Futbola klubs informēja, ka, lai tālāk attīstītu sporta bāzi, ir lūdzis Jelgavas pilsētas pašvaldību iznomāt tam neizmantoto, blakus stadionam esošo, zemi ar apbūves tiesībām, taču pagaidām pašvaldība vēl nav nolēmusi to iznomāt un ir informējusi klubu, ka "pašvaldība plāno organizēt sarunas ar Latvijas Futbola federāciju par futbola attīstības jautājumiem Jelgavas pilsētā", un FK "Jelgava", par spīti ciešai sadarbībai ar federāciju un tās iesaistei, pagaidām ir jāatliek savas attīstības ieceres bāzei, kuru treniņiem izmanto arī Latvijas izlase, tāpēc arī otra bērnu laukumiņa iecere patlaban ir atkarīga no pašvaldības lēmuma ļaut vai neļaut futbola klubam veidot Jelgavu par vēl plašāku reģionālu sporta centru.

"Mēs priecājamies, ka pa šiem pieciem gadiem mūsu pagalmu sakopšanas sociālās atbildības programma ir ar uzviju piepildījusi visus mērķus – gan tiešos, gan netiešos," pauž "Igates" vadītājs.

Viņš secinājis, ka projekta "Jelgavas pagalms" rezultātā sadarbībā ar iedzīvotājiem, neprasot atlīdzību, ir ne tikai sakopti laukumi tajos pagalmos, kuros īstenoja projektus, bet arī netieši šai virzienā iedvesmoti vai veicināti procesi pilsētā, par ko uzņēmumā saņemtas atzinīgas atsauksmes no jelgavniekiem.

"Šajos gados arī pašvaldība sākusi savu līdzfinansējuma programmu pagalmu sakārtošanā, kas prasa arī pašu iedzīvotāju līdzmaksājumu, tāpat ir konstatēti pagalmi, kurus iedzīvotāji sakārtojuši par pašu līdzekļiem, kas ir īpaši apsveicama iniciatīva un paraugs visiem attiecībā uz pašiem piederošo platību sakopšanu," ar prieku un atzinību pauž uzņēmuma vadītājs, secinot, ka projekta misija ir izpildīta gan darot, gan motivējot un popularizējot.

"Nācies manīt, ka dažas amatpersonas atļaujas FK "Jelgava" pretrunā ar valsts normatīviem melīgi nodēvēt par "privātu klubu", lai gan sporta biedrība ir nevalstiskā organizācija, kura privāti nevienam nepieder, un, ja tā būtu kas "privāts", tad jau līdz šim daudzas valsts pārvaldes un pašvaldību struktūras loģiski izrādītos likumpārkāpējas, jo arī sniedz atbalstu sporta klubiem ne tikai Jelgavā. Ceram, ka jelgavniekiem un Jelgavas pilsētas pašvaldībai ir vēlmes, lai Jelgava kļūtu par plašāku sporta centru reģionā, kam FK "Jelgava" būtu gatavs, taču tas pats par sevi nav pelnošs uzņēmums, bet bērnu vecāku iemaksas ir paredzētas viņu bērnu trenēšanai, nevis kluba attīstīšanai, tāpēc klubu jāatbalsta visiem, kas to var atļauties, uzskata par vajadzīgu un kas vēlas lepoties ar Jelgavu," skaidro Peilāns.

Ārpus Jelgavas SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" šogad, valsts simtgadē, atbalstīja latviešu ģeologu pirmo polāro ekspedīciju Antarktīdā, kurā no 11.februāra līdz 18.aprīlim devās trīs Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pasniedzēji un pētnieki.

Pēdējos gados "Igate" ar sekmēm un atzinību darbojusies Rīgas ielu remontos, tāpēc, ņemot vērā uzņēmumā ierasto "zaļo domāšanu", tas atsaucās Latvijas Universitātes fonda aicinājumam atbalstīt LU Botāniskā dārza atjaunošanu Rīgā, gatavojoties dārza simtgadei 2022.gadā.

Konkrēti "Igate" atbalstīja Ēnu dārzā topošās LU Absolventu takas veidošanu 150 metru garumā, kur, izmantojot esošo veģetāciju, uz Botāniskā dārza jubileju tiek veidots noslēpumiem un pārsteigumiem bagāts Ēnu dārzs.

"Igate" sociālās atbildības projektu "Jelgavas pagalms" aizsāka 2013.gadā ar mērķi sakārtot Jelgavas pilsētas pagalmus iedzīvotāju labsajūtas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas labad. Šī iniciatīva nav saistīta ar pašvaldību, un tajā netiek izmantota nodokļu maksātāju vai namu iedzīvotāju nauda.

Līdz šim kopējās izmaksas, kuras Igate novirzījusi šim projektam, ir vairāk nekā 12 000 eiro. Pagalmam Pasta ielā 36 paredzamās uzņēmuma izmaksas prognozētas vairāk nekā 5000 eiro.

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  Kaimiņu vēlreiz noņem no amata 'KPV LV' frakcijā
  Otrajā iepriekšbalsošanas dienā vēlētāji aktīvāki nekā pagājušajās EP vēlēšanās
  Saeimā izveido OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
  Kultūras ministrija lūdz VUGD skaidrot iespējamo kukuļošanu Ventspilī
  CVK atsauc iespēju nobalsot citā iecirknī
  Iepriekšējās balsošanas likstas: piektdien vēlēšanu iecirkņi strādās ilgāk
  Viņķele nomainījusi piecus valsts galvenos speciālistus, arī ar 'Rigvir' saistīto Baltiņu

0.49834990501404 56(0) - 0.30211520195007 2019.05.24. 07:32 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=44939 ip: 34.229.151.87 usememcache: 1