Čili

«Jelgava/LLU» paliek ceturtdaļfinālā

Raksts publicēts: 2018.04.10. 07:04:09
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Pirmdienas vakarā «Jelgava/LLU» basketbolisti Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā mačā piekāpās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandai, tādā veidā noliekot LBL2 čempionu pilnvaras un noslēdzot dalību 2017./2018. gada sezonā.

Pirmo divu ceturtdaļfināla sērijas maču liktenis izšķīrās spēļu galotnēs. 4. aprīlī, pateicoties 31 ceturtajā ceturtdaļā gūtajam punktam, uzvarēja jelgavnieki (93:77). Savukārt «Jelgava/LLU» un RSU komandu otrā savstarpējā spēle vēsturē ar neticamo stradiņu basketbolistu atspēlēšanos pēdējās sekundēs un kopējo uzvaru ar 68:65.

Sērijas izšķirošo maču sekmīgāk sāka jelgavnieki, pirmās ceturtdaļas vidū iekrājot 12 punktu pārsvaru (19:7). Pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar minimālu viesu komandas pārsvaru. Otrās desmitminūtes ievadā RSU rādīja labu sniegumu uzbrukumā, kas viņiem ļāva panākt 10 punktu vadību. Gata Justoviča paņemtais minūtes pārtraukums palīdzēja jelgavniekiem atgūties, kas izpaudās arī uz rezultāta tablo. Divi Jēkaba Rozīša precīzie trīspunktnieki pēc kārtas palīdzēja «Jelgava/LLU» komandai atgriezties vadībā (44:40), tomēr puslaika pārtraukumā stradiņi devās pie rezultāta 46:45 viņiem par labu.

Pēc pārtraukuma jelgavniekiem izdevās uz brīdi izvirzīties vadībā, taču tam sekoja pretinieku 7-0 izrāviens. Tuvāk ceturtdaļas beigām jelgavnieki panāca pretiniekus, bet Mikus Sokolova precīzais metiens ļāva «Jelgava/LLU» pirms izšķirošās spēles daļas atgūt vadību (61:60). Ceturtdaļas vidū rezultāta tablo rādīja astoņu punktu deficītu mājiniekiem. Minūti līdz mača pamatlaika beigām Kalvis Krūmiņš prata izlīdzināt rezultātu (85:85), tomēr galotne atkal palika aiz RSU basketbolistiem. Mačs noslēdzās ar rīdzinieku uzvaru 92:90, kas ļāva viņiem triumfēt arī sērijā līdz divām uzvarām. Par rezultatīvāko Jelgavas komandā šajā mačā kļuva Salvis Mētra, kura rēķinā 23 gūtie punkti.

BK Jelgava/LLU - RSU 90:92 (21:22; 24:24; 16:14; 29:32)
BK Jelgava/LLU: Mētra 23, Krūmiņš 21, Rozītis 21, Feldmanis 15, Bērziņš 5, Bitītis 3, Sokolovs 2, Frīdmanis, Satovskis, Neimanis, Kravinskis
Sērijā: 1-2

LBL2 pusfinālos savā starpā tiksies «Ķekava/Optibet» ar «Valmiera Glass/ViA» un «Gulbenes Buki» ar RSU.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

1.2144320011139 56(0) - 0.97850871086121 2018.07.21. 22:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=42953 ip: 23.20.25.122 usememcache: 1