7

«Jelgava» UEFA Eiropas līgas turnīrā nepiedalīsies

Raksts publicēts: 2017.10.23. 09:25:50
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Svētdien, 22. oktobrī Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) futbola klubs «Jelgava» spēlēja neizšķirti 1:1 pret «Metta/LU». Tādā veidā pēc Latvijas čempionāta 26. kārtas ir skaidrs, ka jelgavnieki Virslīgas sezonu noslēgs tikai sestajā vietā un nākamgad UEFA Eiropas līgas turnīrā nepiedalīsies.

Mača sākumā abas komandas demonstrēja itin atraktīvu futbolu. Saasinājumus pie pretinieku cietokšņiem izveidoja gan jelgavnieki, gan rīdzinieki, tomēr labākas izdevības gūt vārtus bija jelgavniekiem. Bija pāris sitieni no distances, taču pietrūka precizitātes. Puslaika otrajā daļā jelgavnieki veica arvien lielāku spiedienu pie rīdzinieku vārtiem. Labas iespējas bija gan Alanam Siņeļņikovam, gan Endijam Šlampem, bet pārspēt Dāvi Ošu mājinieki tā arī nespēja un 45 minūtes noslēdzās pie bezvārtu neizšķirta.

55. minūtē otro brīdinājumu spēlē nopelnīja Vladislavs Fjodorovs, tāpēc jelgavnieku spiedienam vajadzēja kļūt vēl lielākam. Drīz vien fantastiska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Artim Jaudzemam, kurš pretuzbrukumā apspēlēja no vārtiem izskrējušo vārtsargu Dāvi Ošu, tomēr tālāk bumbu īsti nespēja savaldīt un raidīja to nedaudz garām vārtiem. 72. minūtē lieliska saspēle Gatim Kalniņam un Ņikitam Ivanovam, gados jaunākajam Ņikitam pārspējot Kasparu Ikstenu uzbrukuma noslēgumā (0:1).

Pēc trim minūtēm spēles rezultātu pēc ilgstoša uzbrukuma izlīdzināja Gļebs Kļuškins - 1:1. Beigās abas komandas aktīvi centās izraut trīs punktus, tomēr tas nevienai neizdevās, kā rezultātā katra turnīra tabulā ieguva pa vienam punktam. Tas nozīmē, ka Jelgavas galvenā futbola komanda Virslīgas čempionātu noslēgs sestajā vietā un nākamgad vairs UEFA Eiropas līgas turnīrā nespēlēs, kas, visticamāk, nozīmēs arī krietni mazāku kluba budžetu.

28. oktobrī Jelgavas futbolisti dosies uz Rīgu, Skonto stadionu, kur spēlēs pret vietējo «Riga» FC. Mačs sāksies plkst. 14.

FK Jelgava - Metta/LU 1:1 (0:0)
Vārti: Kļuškins 75' - Ņ. Ivanovs 72'
Noraidījumi: Fjodorovs 55`.
Jelgava: Ikstens, Freimanis, M. Ošs, Redjko, Šlampe, Jaudzems, Siņeļņikovs, Kļuškins, Minkevičs, Kaubers (Kiriļins 73`), Staļģis
Metta/LU: D. Ošs, Ševeļovs, Šibass, Strods, Kalniņš, Seriba, Ņ. Ivanovs, Indrāns, Abdulahi (Zēģele 64` (Gudēns 89`)), Birka, Fjodorovs

AUTOdoc.lv

0.11768198013306 57(0) - 0.012874364852905 2024.03.28. 22:23 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=41490 ip: 172.71.222.10 usememcache: 1