Ziedīte

FK «Jelgava» negaidīti uzvar Jūrmalas «Spartaks»

Raksts publicēts: 2017.10.14. 17:58:56
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Futbola klubs «Jelgava» Latvijas čempionāta spēlē šodien Slokas stadionā pavisam negaidīti ar rezultātu 1:0 apspēlēja līdervienību un galveno favorīti uz zeltas izcīnīšanu sezonas noslēgumā Jūrmalas «Spartaku». Uzvaras vārtus iesita igauņu futbolists Kevins Kaubers, kurš nesen kļuva par tēvu.

Mača pirmajās minūtēs uzreiz bija redzams, ka laukumā būs vairāk cīņas un mazāk futbola, jo laukums nebija labākās kvalitātes, turpināja līt, kas sarežģīja bumbas kontrolēšanu. Galvenais treneris Ravils Sabitovs parūpējās par to, lai īpaša diena būtu 1999. gadā dzimušajam Jelgavas futbola audzēknim Helvijam Staļģim, kurš devās «Jelgavas» sākumsastāvā. Par sniegumu pirmajā puslaikā jelgavniekiem var veltīt tikai tos labākos vārtus - bija redzama milzīga vēlme, pašaizliedzība, tāpēc arī izdevās kaut ko izveidot priekšējā līnijā.

19. minūtē «Jelgava» atklāja spēles rezultātu - kreisajā malā vienā pieskārienā bumbu ar galvu nospēlēja Endijs Šlampe, bija cīņa soda laukumā, bumba veiksmīgi aizlidoja līdz Kevinam Kauberam, kurš no dažiem metriem trieca bumbu vārtu tīklā (1:0). Pēc tam pārsvars jau piederēja mājiniekiem, kuri vairāk kontrolēja bumbu, un pa vārtu pārliktni trāpīja Edgars Gauračs. Dažās situācijās «Jelgava» glābās ar agresīvu spēli, kas nepatika jūrmalniekiem, bet rezultāts bija uz tablo - 1:0 par labu viesiem.

Jūrmalas klubs otrajā puslaikā uzreiz devās uz priekšu, un laba iespēja bija Virslīgas rezultatīvākajam futbolistam Jevgeņijam Kozlovam, pēc kura sitiena viesus glāba Kaspars Ikstens. Mājinieku pārsvars auga un šādā situācijā galvenais bija pašaizliedzība aizsardzībā, kas bija augstākajā līmenī. Brīžiem jelgavnieki vienkārši trieca bumbu pēc iespējas tālāk, gaidot kādu iespēju pretuzbrukumā. Kopīgiem spēkiem viesi pārsvaru noturēja un izcīnīja negaidītu uzvaru ar 1:0.

Čempionātā «Jelgava» aizvadīs vēl divas spēles - 22. oktobrī Jelgavā spēle pret «Metta/LU». Sākums pulksten 14. Visticamāk, augstāk par sesto vietu septiņu komandu konkurencē komanda pakāpties nespēs.

FK Spartaks Jūrmala - FK Jelgava 0:1 (0:1)

Vārti: Kaubers 19'

FK Jelgava: Ikstens, Freimanis, Ošs, Redjko, Šlampe, Bakmazs, Staļģis (Flaksis 69'), Kļuškins, Kaubers (Kiriļins 90+6'), Siņeļņikovs, Jaudzems (Klimaševičs 78')

0.34308409690857 56(0) - 0.2548840045929 2024.04.20. 07:21 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=41430 ip: 172.69.59.209 usememcache: 1