Fanija

BK «Jelgava» sezonu uzsāk ar pārliecinošu uzvaru

Raksts publicēts: 2017.10.04. 09:21:00
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas turnīru otrdienas vakarā Jelgavas sporta hallē uzsāka galvenā trenera Gata Justoviča vadītā «Jelgava», kas bez lielām problēmām ar 83:73 pieveica 2. divīzijas debitanti Kandavas komandu. Ar 22 punktiem izcēlās pieredzes bagātais Salvis Mētra.

Vara Krūmiņa vadībā «Jelgava/BJSS» pagājušajā sezonā, sastāvā miksējot pieredzi ar jaunības maksimālismu, aizcīnījās līdz zelta medaļām, tādējādi izcīnot sev tiesības šosezon startēt Latvijas basketbola spēcīgākajā sabiedrībā. 1. divīzijas turnīrs finansiāli gan būtu krietni dārgāks, tādējādi klubs nolēma šādu soli nespert. Basketbolista karjeru tikmēr noslēdza Gatis Justovičs, kuru starpsezonā apstiprināja par Jelgavas galvenās basketbola komandas galveno treneri.

Jāsaka, ka par «Kandava/COMPOR» informācija bija visai maz, bet skaidrs, ka šī komanda, visticamāk, par augstākajām vietām necīnīsies. Mača pirmajā ceturtdaļā jelgavnieki itin ātri ieguva septiņu punktu pārsvaru - 11:4. Ceturtdaļas otrajā pusē mūsējiem nevedās ar metieniem no distances, kā rezultātā punkti klāt nāca krietni lēnāk, un pēc desmit minūtēm «Jelgava» bija vadībā ar 15:10, kopumā tomēr kontrolējot notikumus laukumā.

Arī mača otrajā ceturtdaļā jelgavniekiem piederēja pārsvars, pie tam izdevās demonstrēt arī labāku spēli uzbrukumā, kā rezultātā līdz puslaika pārtraukumam pārsvars uzauga jau līdz padsmit punktiem (37:25). Lai arī trešajā ceturtdaļā G.Justoviča trenētā komanda nodemonstrēja nepārliecinošu sniegumu (25:20), pēdējās desmit minūtēs jelgavnieki visu salika pa savām vietām, noslēgumā svinot drošu panākumu ar rezultātu 83:73.

Rezultatīvākais Jelgavas vienības sastāvā ar 22 punktiem bija pieredzējušais Salvis Mētra. Uldis Feldmanis guva 15 punktus, bet pa desmit Kalvim Krūmiņam un Andrim Justovičam, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

13. oktobrī «Jelgava» aizvadīs spēli viesos pret «OC Limbaži» basketbolistiem. Mača sākums paredzēts plkst. 20.

LBL 2. divīzija, 3. oktobris

BK Jelgava - BK Kandava/COMPOR 83:73 (15:10, 22:15, 20:25, 26:23)

BK Jelgava: Mētra 22, Feldmanis 15, K.Krūmiņš 10, A.Justovičs 10, Rozītis 9, Bitītis 8, Bērziņš 5, Husko 4, Frīdmanis, Atelbauers, Neimanis

1.3485021591187 56(0) - 1.2153053283691 2024.04.19. 04:53 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=41331 ip: 172.69.59.208 usememcache: 1