ģimenes locekļi

Jelgavas vieglatlēti izcīna septiņas medaļas

Raksts publicēts: 2017.07.03. 14:43:36
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

«Protams, ka mēs esam gandarīti par jauno vieglatlētu sasniegumiem. Uzslavas noteikti pelnījuši viņu treneri, kuru ieguldītais darbs ir redzams sasniegtajos rezultātos,» tā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportistu sasniegumus Latvijas jauniešu un junioru čempionātā vieglatlētikā vērtē BJSS direktora vietniece Modra Ignate. Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspilī notikušajās sacensībās jelgavnieki izcīnīja septiņas godalgas.

Divās dienās Ventspils Olimpiskajā centrā labākie tika noskaidroti 76 disciplīnās. Pie zelta godalgas junioru vecuma grupā (U-20) zviedru stafetē tika BJSS komanda, kurā startēja Anastasija Vidončikova, Anna Ševčenko, Anastasija Geraseva un Dace Asme. Individuāli vislabāk veicās skrējējai A.Ševčenko, kura izcīnīja divas godalgas. Viņa, neskatoties uz distancē piedzīvoto kritienu, izcīnīja uzvaru 400 metru barjerskriešanā, bet 400 metru klasiskajā distancē jelgavniece bija otra ātrākā. Interesanti, ka uzvarētāja šajā disciplīnā tika noskaidrota ar foto finiša palīdzību. Tāpat zelta godalgu savas jaunās treneres Aļonas Fomenko vadībā 3000 metru šķēršļu skrējienā izcīnīja A.Vidončikova, kura spēja savu personīgo rezultātu uzlabot par vairāk nekā 20 sekundēm – 11:59,52 minūtes.

Sudraba godalgu 3000 metru distancē izcīnīja A.Geraseva – 11:44,92 minūtes, bet bronzu – augstlēcēja Aija Birne, kura spēja pārvarēt 1,45 metru augstumu. Viņas treneris Andis Anškins uzskata, ka sportiste var vairāk: «Aija pirms starta bija ļoti uztraukusies, tāpēc viņai neizdevās parādīt savu labāko sniegumu. Uzskatu, ka viņa varēja uzlēkt vismaz 10 centimetrus augstāk un pacīnīties par sudraba godalgu.»

Jauniešu (U-18) grupā 800 metru skrējienā sudrabu izcīnīja Maksims Semjonovs, kurš distanci veica 2:03,30 minūtēs. Sportistus sacensībām sagatavoja A.Fomenko, A.Anškins, Santa Lorence un Laila Nagle.

Jāpiebilst, ka sacensībās ārpus kārtas startēja šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš izpildīja normatīvu (viņa rezultāts – 76,94 metri) un kvalificējās U-23 vecuma grupas Eiropas čempionātam, kas no 13. līdz 16. jūlijam notiks Polijā.

Pēdējos gados tik daudz medaļu kā šogad Jelgavas jaunie vieglatlēti Latvijas čempionātā nav izcīnījuši, piemēram, pagājušajā gadā Jelgavas sportisti tika pie divām medaļām.

AUTOdoc.lv

0.42923593521118 55(0) - 0.31191253662109 2024.04.25. 19:27 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=40689 ip: 172.69.58.251 usememcache: 1