Līksma,
Bārbala
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
  • ZIŅAS
  • Jelgavas ziņas
  • Novadu ziņas
  • Politika
  • Komentāri
  • Ekonomikas ziņas
  • Kriminālās ziņas
  • Uzņēmēji runā
  • Dzīvesstils
  • Aculiecinieks
  • Sēru ziņas
  • Arhīvs
  • Jurista vārds
  • Portāls ziņo
  • SPORTS
  • IZKLAIDE
  • VIDEO
  • GRĀMATU APSKATS
  • VESELĪBA
  • IZGLĪTĪBA
  • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai iepērkaties internetā? ..vairāk
Iepērkos tikai
internetā
Pa retam kaut ko
nopērku
Reizi vai divas
gadā iepērkos
Neiepērkos
internetā
Pirkumus veic citi
ģimenes locekļi




«Vienotības» sarakstā dominē sievietes

Raksts publicēts: 2017.05.29. 16:42:26
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Kā trešā partiju sarakstu kaudzītē pašvaldību vēlēšanās Jelgavā būs «Vienotība». Lai gan valsts līmenī partijas reitingi ir visai zemi, Jelgavā, kā liecina socioloģiskās aptaujas, «Vienotība» būs pārstāvēta arī nākamajā Jelgavas domes sasaukumā. Sarakstā redzami dažādu profesiju pārstāvji, dažiem no tiem ir, citiem – nav politiskās pieredzes, taču priekšvēlēšanu aģitācijas laikā viņi visi pozicionēti kā komanda.

2011. gada 6. augustā, apvienojoties partijām „Jaunais laiks”„Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība citai politikai”, tika dibināta partija «Vienotība». Tobrīd politiskais spēks sevi pieteica kā varas partiju, un vēlāk arī uzņēmās ministru kabineta vadīšanu. Dažādas pieļautās kļūdas ir novedušas pie partijas reitinga krituma, un šobrīd daudzviet Latvijā tas ir kritiski zems – partija balansē uz piecu procentu robežas, kas nosaka ievēlēšanas iespēju.

Jelgavas domē šobrīd strādā divi «Vienotība» deputāti, turklāk viens no tiem – Aigars Rublis ir arī pilsētas vicemērs. Šajās vēlēšanās kandidātu saraksts ir nedaudz mainījies, piemēram, to pametis kādreizējais Jelgavas izpilddirektors Gunārs Kurlovičs, kurš šogad kļuvis par Latvijas Reģionu apvienības saraksta līderi Jelgavā. Taču pamatkodols saglabājies līdzšinējais.

Deputāta amata kandidāti

«Vienotība» vēlēšanu komisijā iesniedza sarakstu ar 17 deputāta amata kandidātiem. Uz deputāta amatu pretendē deviņas sievietes, tādējādi «Vienotība» ir vienīgā partija šajā vēlēšanās Jelgavā, kur sieviešu ir vairāk nekā vīriešu. Komanda ir arī gados diezgan jauna – sarakstā ir divas pensionāres (viena no tām – strādājoša), savukārt starp visiem sarakstiem visjaunākais kandidāts – 21 gadu vecs – arī ir «Vienotības» sarakstā.

Ar otro numuru sarakstā atrodams patreizējais Jelgavas domes deputāts Andris Tomašūns. Vēlēšanu komisijas publiskotajā informācijā bez deputāta amata atrodams arī fakts, ka viņš ir pašnodarbinātā persona – arheologs, savukārt 2016.gada amatpersonas deklarācijā atrodamas papildus ziņas par strādāšanu Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldē (vēsturnieks) un Latvijas biznesa koledžā (docents), kā arī amati vairākās sabiedriskajās organizācijas un autoratlīdzības līgumi ar dažādām institūcijām. Pēc amatpersonas deklarācijas redzams, ka viņam kopīpašumā ir dzīvoklis Jelgavā un pieder vieglā automašīna. Jelgavas domē pērn viņš nopelnījis 7140 eiro, no Dobeles novada pašvaldības saņēmis 3000 eiro, no Zemgales plānošanas reģiona – 800 eiro un no Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldes – 755 eiro. Līdz 200 eiro lielus honorārus A.Tomašūns saņēmis arī no Jelgavas novada pašvaldības, Jelgavas reģionālā tūrisma centra, apgāda „Zvaigzne ABC”, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra un Rundāles novada domes. Vēlēšanās kandidējis gan no «Vienotības», gan «LPP/LC», gan «Latvijas ceļa».

Trešā sarakstā ir Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» vadītāja Sandra Nāckalne. Viņa 2000.gadā Liepājas Pedagoģijas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu izglītībā, bet pirms bērnudārza strādājusi Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Izglītības un zinātnes ministrijā. Amatpersonu deklarācijā norādīts, ka viņai pieder dzīvoklis un zeme Jelgavā un vieglā automašīna. Strādājot bērnudārzā, pērn S.Nāckalne nopelnījusi nedaudz vairāk kā 10 000 eiro, bet valsts pabalstos saņēmusi aptuveni 750 eiro.

1986.gadā dzimušais Kaspars Vaivods ir ķirurgs Jelgavas pilsētas slimnīcā. 2011.gadā viņš ieguvis otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību ar kvalifikāciju vispārējā ķirurģijā. Līdz šim politikā nav iesaistījies. Viņš pērn publiski runājis par jauno speciālistu problēmām medicīnas jomā, proti, zemais atalgojums (pat piedāvājumi strādāt bez maksas), lielā slodze (divi viņa kursabiedri nav izturējuši – izdarījuši pašnāvību) un mazas karjeras iespējas, taču spītīgi nolēmis palikt Latvijā un nesekot daudzu jauno ārstu paraugam doties strādāt ārzemēs. K.Vaivods nāk no mediķu ģimenes – tētis Eugenijs – ķirurgs (strādā Jelgavas slimnīcā), mamma – medmāsa, pusmāsa – terapeite, pusbrālis – ķirurgs.

Endijs Rožkalns dzimis 1977.gadā, un viņa ikdienas nodarbošanās saistīta ar Bērnu un jauniešu mūzikas klubu. 2015.gadā viņš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis ģitārspēles skolotāja speciālistu. E.Rožkalns kopā ar kolēģiem no kluba un tā audzēkņiem pilsētā rīkojis dažādus konkursus un pasākumus, piemēram, īstenojis projektu «Muzikālā pietura», kas ļāva iepazīt mūziku un pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas sociālās atstumtības riskam pakļautajiem jauniešiem. E.Rožkalns «Vienotības» sarakstā kandidējis arī iepriekšējās pašvaldības vēlēšanās.

Iepriekš vēlēšanās kandidējusi (pirms četriem gadiem no «Vienotības», vēl pirms tam – no «Pilsoniskās savienības») arī Gunita Draveniece – Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotāja un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vieslektore. 1993.gadā viņa absolvējusi Liepājas Pedagoģijas akadēmiju skolotājas specialitātē. Jelgavā mācījusi ne tikai bērnu skolā, bet arī iesaistījusies pieaugušo nelatviešu izglītošanā.

Elīna Vilkārse ir Jelgavā strādājoša ģimenes ārste un SIA «Vimed» valdes locekle. 1995.gadā viņa absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, bet 2003.gadā – Latvijas universitāti ārsta speciālista kvalifikācijā ģimenes medicīnā. Publiskajā vidē atrodamā informācija liecina, ka šī ģimenes ārste ir atsaucīga un zinoša, un, lai arī gadās pa kādai negatīvai atsauksmei, kopumā par viņu kā speciālisti rodas pozitīvs iespaids. 

Tiem, kurus aizrauj futbols, Kaspara Ikstena vārds noteikti nav svešs – jau daudzus gadus viņš ir futbola kluba «Jelgava» vārtsargs un ne vienu vien reizi sarežģītās situācijās glābis mūsu pilsētas komandu. 1988.gadā dzimušais sportists pagaidām ieguvis vidējo izglītību, absolvējot Rīgas 90.vidusskolu (ar sporta novirzienu). Kā oficiālo dzīvesvietu viņš norādījis Kuldīgas novadu.

1960.gadā dzimušais Oskars Kozinda 1984.gadā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā apguvis veterinārijas specialitāti. Šobrīd viņš LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskajā institūtā pilda docenta amata pienākumus. Jāpiebilst, ka pirms dažiem gadiem LLU Veterinārajā klīnikā tika veikta unikāla sirds operācija sunim, un O.Kozinda bija viens no ārstiem, kurš to īstenoja. Publiskajā vidē atrodama informācija, ka brīvajā laikā O.Kozinda rūpējas par privātmājas dārzu, kas kā sakoptākais objekts izpelnījies arī pilsētas apbalvojumu.

Zane Ķince, dzimusi 1951.gadā, vairākus gadus vadīja SIA «Zemgales Eko», kura priekšgalā tagad ir «saskaņietis» Aleksejs Jankovskis. Šobrīd Z.Ķince ir grāmatvede Jelgavas Izglītības pārvaldē un valdes locekle «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumā». 1978.gadā viņa Rīgas Politehniskajā institūtā ieguvusi inženiera – ekonomista profesiju. Amatpersonas deklarācijā par 2016.gadu redzams, ka viņai pieder dzīvoklis Jelgavā un 574 eiro vērtas Jelgavas mašīnbūves rūpnīcas akcijas. Pagājušajā gadā viņa Izglītības pārvaldē nopelnījusi 11795 eiro, «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumā» - 2561 eiro, bet pensijā saņēmusi nedaudz vairāk kā 5000 eiro. Vēlēšanās Z.Ķince kandidē otro reizi – 2009.gadā viņa startēja «Jaunā laika» sarakstā.

Dana Poļenčuka ir uzņēmēja, kas nodarbojas gan arī preču tirdzniecību Jelgavas tirgū, gan piedāvā diennakts autostāvvietas pakalpojumus. 2005.gadā viņa ieguvusi bakalaura grādu sociālajās zinātnēs. Kā patreizējā darba vieta norādīts valdes locekļa amats SIA «Jelgavas nami». Kā liecina „Lursoft” informācija, «Jelgavas nami» ir dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība, kas nodarbojas ar namu apsaimniekošanu. Publiski kā uzņēmēja D.Poļenčuka izteikusies par plānoto jauno tirgu Jelgavā, izsakot bažas, ka iecerētā nomas maksa par tirdzniecības vietām ir pārāk augsta – 20 eiro par kvadrātmetru jeb divreiz augstāka nekā šobrīd. Uzņēmējai šīs būs trešās vēlēšanas – 2009.gadā viņa kandidējusi no «Pilsoniskās savienības», bet 2013.gadā – no «Vienotības».

1996.gadā dzimušais Emīls Muižnieks ir gados jaunākais deputāta kandidāts Jelgavā. Jelgavas tehnoloģiju vidusskolā viņš ieguvis vidējo izglītību, bet tagad mācās Latvijas Kultūras koledžā. Līdz šim viņš aktīvi darbojies arī «Vienotības» Jelgavas nodaļas jauniešu organizācijā.

Ainars Bērziņš dzimis 1961.gadā, un jau ilgus gadus darbojas kā hokeja treneris Jelgavas Ledus sporta skolā (pirms tam arī pats spēlējis dažādās hokeja komandās un piedalījies tā laika prestižajā Vārpas čempionātā). Starp citu, viņš bijis arī viens no vadošajiem autosportistiem bijušajā Padomju Savienībā. 1985.gadā viņš LLU ieguvis inženiera – mehāniķa specialitāti, bet 2003.gadā - pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību kā hokeja treneris. Savulaik kandidējis vēlēšanās «Jaunā laika» sarakstā.   

Jelgavniece Marina Vesmane jau ir pensionāre, tomēr joprojām aktīvi darbojas sabiedriskajās organizācijās. Ieguvusi inženierzinātņu bakalaura grādu mašīnzinātnē un ilgus gadus srādājusi LLU Veterinārmedicīnas fakultātē.

Jolanta Treigute dzimusi 1960.gadā, un apguvusi bibliotekāra profesiju. Viņa strādā par Miezītes bibliotēkas vadītāju, organizējot tajā arī dažāda veida pasākumus gan maziem, gan lieliem lasītājiem.

1987.gadā dzimusī Linda Spalva ir bērnu un jauniešu centra «Junda» nometnes vadītāja. 2009.gadā absolvējusi Latvijas Kultūras koledžu kultūras menedžmentā ar specialitāti svētku režijā. Kandidējusi arī pašvaldību vēlēšanās pirms četriem gadiem - «Vienotības» sarakstā.

Sarakstu noslēdz Jelgavas 1.internātpamatskolas direktore Gunda Balode. 2009.gadā viņa ieguvusi maģistra grādu sabiedrības pārvaldē. 2013.gadā G.Balode 1.internātpamatskolas direktores amatā nomainīja Inesi Bandinieci, kura sāka pildīt Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores pienākumus. Līdz tam G.Balode darbojās Sociālo lietu pārvaldē, rūpējoties par ģimenēm ar bērniem.

Mēra amata kandidāts

«Vienotība» saraksta līderis, tieši tāpat kā pirms četriem gadiem, ir Aigars Rublis, kurš šobrīd ieņem Jelgavas vicemēra izglītības un sporta jautājumos amatu. Šis viņam ir trešais sasaukums Jelgavas pilsētas pašvaldībā, un arī iepriekšējos divos A.Rublis pildījis Jelgavas vicemēra pienākumus.

Kā liecina amatpersonas deklarācija, bez vicemēra un deputāta amata pienākumiem A.Rublis darbojas vairākās domes komisijās, tostarp – Zemes nomas komisijā, kā arī ir valdes priekšsēdētājs Sporta tālākizglītības atbalsta fondā un Izglītības atbalsta fondā. Viņam pieder zemes un būvju īpašums Jelgavas novadā, valdījumā ir vieglā automašīna, bet bankās uzkrāti līdzekļi – nedaudz vairāk kā 13 000 eiro apmērā. Strādājot Jelgavas domē pērn A.Rublis nopelnījis nedaudz vairāk kā 29 000 eiro, bet viņa parādsaistības ir 49 000  eiro.

Priekšvēlēšanu diskusijās akcentējis, ka šā gada vēlēšanās startēs kompetenta un strādāt griboša komanda, vienlaikus uzsverot, ka pēdējo četru gadu laikā izdevies izpildīt vairāk kā 80% solījumu, kas vēlētājiem doti iepriekšējās vēlēšanās. Starp svarīgākajiem paveiktajiem darbiem tiek minēta divu jaunu pašvaldības bērnudārzu atvēršana, sporta halles pie 2.internātpamatskolas uzbūvēšana un līdzmaksājuma vecākiem, kuru bērni apmeklē privātos bērnudārzus, palielināšana.

Ko sola?

«Vienotība» priekšvēlēšanu programmā uzsver - «Mēs savai pilsētai un katram jelgavniekam!». Šim sauklim pakārtoti arī iecerētie darbi. Visvairāk vietas atvēlēts izglītības jomai (tas arī ir saprotams, zinot saraksta līdera specializāciju un uzskatus). Tiek solīts gan jauns pašvaldības bērnudārzs, gan līdzfinansējuma palielināšana vecākiem, kuru bērni apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes, gan BJC «Junda» pārcelšana uz modernām telpām Zemgales prospektā.  Akcentēta nepieciešamība sakārtot vai izbūvēt sporta laukumus pie Jelgavas izglītības iestādēm, savukārt pensionāriem tiek solīts atcelt brauciena skaita ierobežojumus sabiedriskajā transportā pa pazemināto biļešu cenu (šobrīd «pa lēto» pensionārs mēnesī var braukt tikai 20 reizes). Sava vieta atvēlēta arī iekšpagalmu sakārtošanas programmai, piedāvājot līdzīgu risinājumu kā Liepājā, ka atsevišķos gadījumos pašvaldība var uzņemties pilnīgu iekšpagalma rekonstrukciju par saviem līdzekļiem.

Salīdzinājumā ar dažām citā partijām, solītais izskatās diezgan reāli izdarāms, it sevišķi tādēļ, ka darbs pie atsevišķu ideju realizācijas jau sākts un būtu nepieciešams tās tikai novest līdz veiksmīgam gala iznākumam.


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
  • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
  • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
  • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.




AUTOdoc.lv

0.24052405357361 55(0) - 0.16947627067566 2024.04.25. 07:02 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=40429 ip: 172.69.59.40 usememcache: 1