Bārbala

FK «Jelgava» uzvar Ventspilī

Raksts publicēts: 2017.04.02. 09:44:27
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Pateicoties diviem pirmajā puslaika sākumā gūtiem vārtiem, futbola klubs «Jelgava» šodien «SynotTip» Latvijas futbola Virslīgas 3. kārtas spēlē izbraukumā izcīnīja uzvaru pār FK «Ventspils» futbolistiem – 2:1. Vārtus mūsu komandas labā no 11 metru atzīmes guva Gļebs Kļuškins, tāpat no tuvas distances precīzi sita Mārcis Ošs. Nākamā spēle jelgavniekiem 14. aprīlī pret FK «Spartaks», sākums pulksten 19.

Jelgavnieku komandas galvenais treneris Aleksandru Kurtejans pirms spēles bija neapskaužamā situācijā, jo komandas pieteikumā iztrūka divu spilgtu personību – uzbrukuma diriģenta Rafaela Ledesmas un reaktīvā pussarga Mindauga Grigarāviča. Spēles gaitā mūsu komandā tika veiktas vēl divas piespiedu maiņas, jo potītes savainojumos iedzīvojas gan Gļebs Kļuškins, gan Andrejs Perepļotkins.

Spēle Ventspils 2. pamatskolas mākslīgā seguma laukumā sākās ar negaidīti izteiktu viesu pārsvaru, kas gūtos vārtos varēja pārvērsties jau mača 20. sekundē, kad sitienu pa Maksima Uvarenko vārtiem izdarīja Kevins Kaubers, kurš pirmajā puslaikā bija viens no redzamākajiem personāžiem FK «Jelgava» sastāvā. Jelgavnieki turpināja izdarīt spiedienu uz mājinieku vārtiem, kas atmaksājās 8. minūtē, kad ventspilnieki nespēja izraidīt bumbu tālāk no sava soda laukuma, tur labi pacīnījās Ēvalds Razulis, un mājinieku vārtsargs pret viņu bija spiests pārkāpt noteikumus. 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja G.Kļuškins. Pēc gūtajiem vārtiem mūsu futbolisti turpināja aktīvi spēlēt, un spēles 15. minūtē rezultāts kļuva jau 2:0, jo vārtus no tuvas distances guva Mārcis Ošs. Jelgavnieki turpināja laukumā dominēt līdz puslaika vidum, taču tad aktivizējās mājinieki, kuri vairākas reizes uzbrukumā meklēja raženo uzbrucēju Ģirtu Karlsonu. 29. minūtē viņš kritienā izdarīja sitienu, bet jelgavniekus glāba vārtu pārliktnis. Nedaudz vēlāk gan mājinieki tomēr guva vārtus, kad pēc lieliskas Nikolas Boranijasoviča piespēles precīzi pie tālā staba nospēlēja Ritvars Rugins. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu jelgavnieku pārsvaru 2:1.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, abas komandas laukumā turpināja bezkompromisa cīņu. Bīstami momenti veidojās gan pie jelgavnieku, gan ventspilnieku vārtiem. 49. minūtē vārtus no pāris metriem dīvainā kārtā neguva Karlsons, taču jau nākamajā uzbrukumā lieliska iespēja izcelties «Jelgavas» rindās bija Maksimam Rafaļskim. 86. minūtē jelgavnieku vārtu pārlikni norībināja Simons Pauļus. Spēles rezultāts tā arī nemainījās, un jelgavnieki no Ventspils devās ar svarīgu uzvaru – 2:1.

«Ļoti nopietni gatavojāmies šim mačam, jau no pirmajā minūtēm bija uzdevums spēlētājiem spēlēt augstu presingu un izdarīt spiedienu uz pretinieka vārtiem. Prieks, ka mums tas deva rezultātu, jo ātri guvām divus vārtus. Domāju, ka šīs pirmās piecpadsmit minūtes arī izšķīra spēles likteni. Otrajā puslaikā mūs ļoti ietekmēja savainojumi, un šajā sakarā situācija nav iepriecinoša. Esmu gandarīts, ka izdevās izturēt mājinieku spiedienu, parādījām raksturu un izcīnījām uzvaru,» tā pēc spēles Ventspilī FK «Jelgava» galvenais treneris A.Kurtejans.

0.31346607208252 55(0) - 0.18889856338501 2024.04.25. 20:08 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=40018 ip: 172.71.254.48 usememcache: 1