7

«Zemgale/LLU» izmaina spēli un pieveic «Kurbadu»

Raksts publicēts: 2017.03.15. 22:05:50
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Otro spēli divu dienu laikā Vidzemes ledus hallē Ogrē Latvijas hokeja Virslīgas pusfinālsērijā aizvadīja «Zemgale/LLU», kas šoreiz demonstrēja saturīgāku un drošāku sniegumu, kā rezultātā ar 3:1 pieveica «Kurbadu». Divus vārtus guva Kristaps Millers, bet reizi precīzs bija Niklāvs Birovs. Sestdien Jelgavā sērijas trešais mačs.

Ja «Zemgale/LLU» pirms pusfināla sērijas bija labā spēļu ritmā, jo spēlēja jau izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, tad «Kurbadam» kā regulārajā sezonā otro vietu ieguvušajai komandai bija iespēja gatavoties un divas nedēļas spēļu nebija. Tas gan ogrēniešiem ļaunu joku nenospēlēja, un komanda vakar aizvadīja patiesi stabilu spēli ar nelielu kritumu otrajā periodā un pieveica jelgavniekus ar 4:2. Jau pēc mazāk kā 24 stundām komandas uz ledus šovakar tikās vēlreiz.

Tāpat kā vakar mājinieki uzreiz sāka aktīvi un jau pirmajā uzbrukumā bīstami meta pa vārtiem, un jāiesaistās bija jelgavnieku vārtsargam Reinim Petkus. Salīdzinot ar vakardienas maču, pirmais periods kopumā bija līdzīgāks. «Kurbads» daudz meta pa vārtiem, bet allaž Petkus vārtos izvēlējās labu pozīciju, pie tam arī vārtu priekšā pretiniekiem mūsējie izvērsties neļāva. 16. minūtē arī pirmie vārti - slovēņa Žigas Svetes metienu Mārtiņš Raitums atsita, taču pirmais pie ripas bija tehniskais Niklāvs Birovs, kurš veikli iemeta ripu augšējā stūrī, pēc pirmā nogriežņa sniedzot viesiem minimālu 1:0 pārsvaru.

Jau pirms otrā perioda sākumā izcēlās asumi, un divas minūtes par rupjību saņēma Svete un Koba Jass. Uz ledus cīņa bija līdzīga kā pirmajās 20 minūtēs, un «Zemgale/LLU» demonstrēja disciplinētu hokeju gan vienādos sastāvos, gan arī brīžos, kad bija jāspēlē mazākumā. 36. minūtē no zonas vidus izcili precīzs metiens pašā vārtu devītniekā padevās Kristapam Milleram - 2:0. Pretinieki uzreiz mēģināja vienus vārtus atgūt, bet mūsējie labi sarežģīja mājinieku tikšanu mūsu aizsardzības zonā, kā rezultātā pēc 40 minūtēm divu vārtu pārsvars (2:0).

Trešajā periodā ar savu stabilo sniegumu jelgavnieki dzina izmisumā pretiniekus un stabili kontrolēja notikumu gaitu. 58. minūtē izveidojām lielisku pretuzbrukumu, kura noslēgumā Millers guva otros vārtus spēlē un sniedza jau komfortablu 3:0 pārsvaru. Izskaņā nopelnījām mazākumu, un Rihards Remiņš vienus vārtus atguva, taču nopietni apdraudēt mūsējo uzvaru pretinieki nespēja - lielisks komandas sniegums un 3:1 uzvara. Sērijā neizšķirts 1-1.

«Gribētu atzīmēt visu komandu. Tiešām redzēju komandu uz laukuma. Ja nebūtu spēlējuši kā komanda, tad rezultāts būtu citādāks. Katrs izdarīja savu darbu. Nevarēja just atšķirību, kura ir pirmā, kura ceturtā maiņa. Visiem dega acis. Teikšu, ka galvas salikām pareizi pēc pirmās spēles. Sapratām, ka varam spēlēt ar šo komandu. Gājām, cīnījāmies. Arī treneris teica to pašu. Tāpat mēģināsim turpināt,» tā pēc mača viens no galvenajiem varoņiem vārtsargs Reinis Petkus.

18. martā komandas pulksten 16 Jelgavas ledus hallē aizvadīs sērijas trešo spēli. Finālā iekļūs komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.

0.23805117607117 57(0) - 0.03236985206604 2024.03.28. 16:15 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39878 ip: 172.70.135.43 usememcache: 1