Irīda,
Īrisa
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
GRĀMATU APSKATS
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • piedāvā
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • SLUDINĀJUMI
 • FORUMS
 • GRĀMATU APSKATS
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Biļeti Jelgavas pilsētas autobusos pērciet... ..vairāk
Ar autobusu nebraucu
19
...skaidrā naudā
14
... ar bankas karti
14
... ar Jelgavnieku karti
14
izmantoju abonementu
7
FOTOSTĀSTS

 1.KennethWoumb..
 2.MichaelSOWER..
 3.MichaelSOWER..
 4.AlfredTarty..
 5.AaronMex..
FORUMS

Ja ziemā sagribas doties... uz Tallinu

Raksts publicēts: 2017.03.02. 07:50:50
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Galerija (6)

Visai bieži, runājot par dzīves līmeni kā pozitīvo piemēru, piesaucam Igauniju, kur ir gan augstāka vidējā alga, gan iespaidīgi pabalsti, gan attīstīta ekonomika. Protams, dzīvojot uz vietas, noteikti viss varētu būt citādāk, bet mēs vismaz nedaudz vēlējāmies ielūkoties, ko kaimiņvalstī redz un izjūt tūrists – šoreiz ģimene ar bērniem.

Tā kā šis nebija pirmais ceļojums uz Igauniju, tad, atceroties pirms dažiem gadiem pieredzēto pozitīvo pieredzi, tika pieņemts lēmums no Ainažiem ceļu turpināt nevis pa šoseju, bet vietējās nozīmes ceļu, kas ved caur mazajiem ciemiem, gar pašu jūras malu. Diemžēl nākas nedaudz vilties – pirms dažiem gadiem gludais ceļš kļuvis krietni bedraināks, turklāt kūstošais sniegs uz brauktuves izveidojis lielas peļķes, kas apgrūtina braukšanu. Turklāt slapjās ceļa nomales padara izmainīšanos ar pretīmbraucošajiem liela izmēra transporta līdzekļiem, piemēram, autobusiem, diezgan riskantu – automašīna brīžiem saslīd, pat braucot ar pavisam nelielu ātrumu. Tādēļ ieteikums – labāk izvēlēties šoseju uz Pērnavu, kas ļaus drošāk un ātrāk sasniegt iecerēto galamērķi.

Jāuzmanās, parkojot auto

Igaunija varētu būt viena no tām valstīm, uz kuru ceļojumu vajadzētu izplānot iepriekš. Kaut vai tādēļ, ka ceļa norādes uz apskates objektiem saprast nebūs iespējams, ja vien nezināt igauņu valodu. Laicīgu ceļojuma plānošanu var veikt, izmantojot interneta vietni www.visitestonia.com, kur var atrast ne tikai informāciju par apskates objektiem, bet arī ziņas par naktsmītnēm un daudz ko citu. Turklāt šī informācija tiek piedāvāta gan krievu, gan latviešu valodā.

Šoreiz naktsmītņu rezervācijai gan netiek izmantota minētā interneta vietne, bet cits serviss – booking.com, kur iespējams atrast mājvietu jebkurā pasaules malā. Protams, tas atkarīgs no konkrēto ceļotāju vēlmēm, bet ir, no kā izvēlēties - sākot no SPA tipa viesnīcām, līdz pat ģimenes mājām vai dzīvokļiem. Neliela budžeta ceļojumam tomēr ērtāk izvēlēties dzīvokli ar virtuves zonu, kur nepieciešamības gadījumā var sagatavot arī ēdienu. Šoreiz izvēle krīt tieši uz šādu variantu, jo līdzi ir arī zīdainis, kurš neēd «burciņēdienu» un kuram jāsagatavo ēdiens trijām ēdienreizēm.

Tā kā rezervācija tiek veikta apmēram nedēļu iepriekš (vasarā to noteikti jāplāno vismaz mēnesi iepriekš), izdodas ar pieņemamu cenu – 80 eiro par divām naktīm atrast dzīvokli ar plašu guļamistabu, virtuvi, dušu un kamīnu piecu minūšu gājienā no jūras un  desmit minūšu gājienā no vecpilsētas.

Dzīvoklis atrodas divstāvu ēkas pirmajā stāvā, klusā vienvirziena ielā, taču uzreiz nākas konstatēt, ka būs problēmas ar automašīnas novietošanu – tā kā stāvvietas gar ielas malu ir bez maksas, tad brīvu vietu atrast ir ļoti grūti. Šī, starp citu, būs problēma arī nākamajās dienās – Tallinā daudzviet transporta novietošana, it sevišķi – ja tas ir lielāks ģimenes auto, ir apgrūtināta, turklāt ļoti jāseko līdzi, kur ir maksas stāvvietas. Starp citu, interesanta iezīme Talllinas autostāvvietās ir tā, ka maksa tiek noteikta pa minūtēm – tā var svārstīties no 0,2 līdz 15 eirocentiem par minūti. Vietējie arī stāsta, ka ļoti uzmanīgiem jābūt, atstājot spēkratu neatļautā vietā – Igaunijas galvaspilsētā ar pārkāpējiem cīnās ļoti vienkārši – piebrauc evakuators un spēkratu aizvelk uz maksas stāvvietu, un šāda «ekskursija» izmaksās kā minimums 50 eiro.

Ar sabiedrisko transportu atgriežamies vēsturē

Tallina sagaida mūs jau pievakarē (kā nekā ceļš no Jelgavas nav nekāds tuvais – nedaudz vairāk par 370 kilometriem), kad kūstošais sniegs, migla un krēsla rada tik nospiedošu pelēkumu, ka nemaz necenšamies izjust kaut kādu pirmo iespaidu par kaimiņvalsts galvaspilsētu. Pēc ierastajiem sastrēgumiem Rīgā, Tallina ar teju pusmiljonu iedzīvotāju piektdienas vakarā liekas pustukša – sastrēgumu praktiski nav. Tam gan ir viens visai vienkāršs iemesls – Tallinā deklarētajiem iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas. Protams, ka tas ir izdevīgi, taču no otras puses – bezmaksas brauciens neļauj nodrošināt sabiedriskā transporta jomas attīstību – Igaunijas galvaspilsētas ielās kursē tādi tramvaji, autobusi un trolejbusi, kādus Latvijā varēja redzēt pirms gadiem piecpadsmit.

Kamēr vietējie bauda priekšrocības, tūristiem, protams, jāpērk biļetes, tādēļ, ja iecerēts kādu dienu daudz izmantot sabiedrisko transportu, ieteicams iegādāties speciālo Tallinas karti, kas ļauj braukt bez maksas, turklāt būtiski samazina ieejas biļešu cenu muzejos. Mēs šo iespēju gan neizmantojam, jo sabiedriskais transports nav ar zemo grīdu, tādēļ jaunākās atvases ratiņu cilāšana ārā un iekšā pārvērstos par fitnesa zāles cienīgu treniņu.

Tā kā pirmo vakaru esam iecerējuši pavadīt mierīgi, krājot spēkus nākamajai dienai, ceļš ved uz veikalu, un starp uzrakstiem svešā valodā parādās kaut kas pazīstams - «Rimi». Salīdzinoši nelielais veikals ļauj gūt pirmo iespaidu par preču cenām, un jāsaka, ka pirmās nepieciešamības pārtikas produkti maksā nedaudz mazāk, taču pārējās cenas ir augstākas. Piemēram, dārgākais cukurs (bez akcijas) maksā 0,89 eiro, baltmaize 500 gr kukulītis – 0,69 eiro, lētākais piens – 0,69 eiro litrā, svaiga cūkgaļas karbonāde – 7,59 eiro kilogramā.

Iepirkšanās noslēdzās pašapkalpošanās kasē, jo ierastās ar kasieriem veikalā ir tikai divas un pie tām stāv tikai ļoti solīda vecuma pensionāri.

Ar mazu bērnu – grūti

Sestdienas rīts atnāk ar sauli, kas jautri rotaļājas Somu līča ūdeņos. Neilgajā pastaigā līdz vecpilsētai izdodas izbaudīt dažādo ietvju kvalitāti, sākot no bruģīša līdz laika zoba izrobotam asfaltam. Tieši tikpat kontrastaini ir arī apkārtējie nami, sākot ar atjaunotiem vēstures lieciniekiem līdz moderniem stikla monstriem un aplupušiem padomijas mantiniekiem.

Tallinas vecpilsēta, lai arī salīdzinoši neliela, tomēr labi saglabājusies, ieskaitot aizsargmūri ar torņiem, kur tagad atrodas skatu laukumi. Pirmais, ko apmeklējam, ir Igaunijas Jūras muzejs, kas izvietojies izmēros «visdūšīgākajā» aizsargtornī – resnajā Margaritā. Šim muzejam ir divas atsevišķas ekspozīcijas – vēsturiskais ieskats Igaunijas jūrniecības vēsturē, kas aplūkojams jau pieminētajā aizsargtornī, un hidroplānu osta, kur var aplūkot vairāk kā 200 reālu eksponātu, tajā skaitā īstu zemūdeni, kuģa vrakus un daudz ko citu. Diemžēl pēdējo aplūkot neizdodas, jo tas līdz marta beigām slēgts rekonstrukcijas dēļ, bet, kā sola muzeja pārstāvji, būs vērts šogad atgriezties vēlreiz, lai aplūkotu tieši šo muzeju.

Resnajā Margaritā saskaramies ar vienu problēmu, kas turpmāk būs dienas kārtībā ne vienu vien reizi – ar bērnu ratiņiem muzeju izbraukāt nav iespējams. Nonesot pa kāpnēm ratus līdz kasei, tie tur arī jāatstāj un mazulis jāņem uz rokām. Apmeklējot dažus muzejus, tas vēl nav nekas, bet, ja kultūru vēlas baudīt visu dienu, tad tas var kļūt par grūtu un atpūta prieku sagādās visai maz. Vēl jāpiebilst, ka, kāpjot uz atklāto skatu laukumu uz Margaritas jumta, jāuzrauga bērni, jo pa ēkas ārpusi izbūvēto kāpņu margas ir tādas, ka bērnam izspraukties pa tām nav nekādas problēmas.

Ar jau pieminēto ratiņu problēmu saskaramies arī citos muzejos un baznīcās – uzbrauktuvju nav, nereti arī durvis pa šaurām, lai pa tām izbrauktu ar ratiņiem. Starp citu, tūrisma politika Tallinā mudina iegādāties jau pieminēto speciālo Tallinas karti, jo bez tās par ieeju būs jāmaksā pat baznīcā. Tas nepatīkami pārsteidza, īpaši salīdzinājumā ar Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kur dievnamu durvis ir atvērtas ikvienam un bez maksas.

Pēc visa piedzīvotā jāsecina – Tallinu labāk tomēr baudīt vasarā, jo citos gadalaikos tā ir krietni pelēcīga. Ģimenēm jādomā, vai doties uz Igaunijas galvaspilsētu ar mazuli, kurš vēl nestaigā, jo nāksies to daudz nēsāt uz rokām. Bet pārējais – kā liek ceļotāju fantāzija.

Ģimenes (divi pieaugušie, pusaudzis un zīdainis) ceļojuma uz Tallinu izmaksas:

- Ceļojuma apdrošināšana – 20 eiro ;
- Degviela – aptuveni 60 eiro ;
- Naktsmītne uz divām naktīm – 80 eiro ;
- Izdevumi ēšanai trīs dienām – 60 eiro ;
- Muzeju apmeklējums – 55 eiro ;
- Citi izdevumi (suvenīri utt.) – 30 eiro.

Kopā: 305 eiro


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  Ventspils dome nākamā gada tūrisma brošūrām un kartēm tērēs 19 955 eiro
  Četru auto avārijā Rīgā iesaistīta arī policijas mašīna
  Naktī uz svētdienu visā valstī kļūs aukstāks
  Apelācijas tiesa samazina piespriestos sodus bijušajām VDI amatpersonām
  Piektdien divas pusaudzes saindējušās ar alkoholu
  Četrus mēnešus vecs bērns applaucējies ar verdošu ūdeni
  Avārijā uz ceļa Rīga–Ainaži cietuši seši cilvēki

1.1806349754333 61(0) - 0.81676363945007 2017.10.22. 03:57 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39758 ip: 54.156.67.122 usememcache: 1