10
7

Latviešu tenisisti Deivisa kausu uzsāk, zaudējot

Raksts publicēts: 2017.02.03. 21:17:40

Piektdien, Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) norisinājās pirmās vienspēles ilgi gaidītajā Deivisa kausa turnīrā, kur Eiropas-Āfrikas zonas 2.grupas 1.kārtā sacentās Mārtiņš Podžus pret norvēģi Kasperu Rūdu un Miķelis Lībietis pret Viktoru Durasoviču. Diemžēl, abi latvieši piedzīvoja pretinieku pārsvaru.

Deivisa kausa turnīru uzsāka ar vienspēli starp Latvijas otro tenisistu Mārtiņu Piodžu un Norvēģijas „pirmo raketi” Kasperu Rūdu. Pirmajā setā Podžus Rūdam zaudēja ar 3:6, norvēģis jau pirmajā geimā ieguva trīs breika iespējas un, lai arī Podžus tās atspēlēja, trešais geims bija neveiksmīgs. Otrajā setā rezultāts vēl bēdīgāks – 1:6. Podžus guva četras breikbumbas, taču Rūdu viņam neizdevās pieveikt. Lai arī zaudējums jau bija jūtams, latvietis nezaudēja cerību arī trešajā setā, cīnoties drosmīgi un aktīvi un, izcili aizvadot septīto geimu. Pēc devītā geima Podžus izmantoja medicīnisko palīdzību, bet jau drīz spēli turpināja. Setu noslēdza trīs Rūda uzvarēti geimi.

Pēc pirmās vienspēles pie savām raketēm ķērās otrs pāris – Latvijas pirmais tenisists Miķelis Lībietis, kurš izrādīja pacietību un spēku, neraugoties uz to, ka laukumā nāca pēc izslimotas saaukstēšanās, un norvēģis Viktors Durasovičs, abiem aizvadot ilgu maču, kas nenesa gaidīto uzvaru latviešiem, lai arī Lībietis izcīnīja pārsvaru pirmajā setā ar 7:6. Jau spēli uzsākot, Lībietis guva breikbumbu, ko gan izmantoja tikai trešajā geimā, izvirzoties vadībā ar 3:1. Sestajā geimā Durasovičs izlīdzināja rezultātu, bet spēle abus tenisistus aizveda līdz 12.geimam, kad Lībietim izdarot servi, pretinieks guva setbumbu, savukārt Lībietis guva pārsvaru taimbreikā. 2.setā rezultāts jau 4:6 un arvien vairāk bija jūtama Durasoviča drosme, ko viņš saglabāja arī 3.setā, gūstot divus breikus pēc kārtas. Tuvojoties spēles beigām, norvēģis sāka izjust fizisku nespēku, geimu starplaikos izmantojot fizioterapeita palīdzību. Trešo sets Latvijas valstsvienības tenisistam bija vissmagākais, nesot zaudējumu 1:6. Durasovičs 5.geimā guva divas breikbumbas, taču Lībietis pamanījās veiksmīgi izdarīt savas serves, diemžēl nespējot spēles turpinājumā noturēt pārsvaru. 4.setā viņam bija iespēja saņemties vēlreiz, taču Durasovičs atspēlēja piecas breikbumbas vienā no geimiem. Lībietis revanšējās ar četrām breikbumbas atspēlēm un guva rezultātu 2:2. Jau vēlāk spēle uzņēma arvien nervozāku noskaņu un, lai arī Lībietis sasniedza rezultātu 6:6, tas negarantēja viņa uzvaru. Ar četriem uzvarētiem setiem spēli uzvarēja norvēģis.

Rīt, Zemgales Olimpiskajā centrā turpināsies Deivisa kausa izcīņa – tiks aizvadītas dubultspēles, kurās Latviju pārstāvēs Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis, bet Norvēģiju – Kaspers Rūds un Viktors Durasovičs. Latvijai dubultspēlēs jāizcīna vismaz viena uzvara.

Jāpiebilst, ka tenisa cienītāji un jelgavnieki tiek aicināti apmeklēt spēles un atbalstīt mūsu valsts spēlētājus, kuriem tieši šobrīd ir nepieciešama līdzi jušana. Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē: šeit vai arī uz vietas ZOC.

0.33755683898926 58(0) - 0.21385049819946 2024.03.28. 19:26 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39529 ip: 172.70.175.110 usememcache: 1