Jānis
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
IZGLĪTĪBA
DĀVANAS SVĒTKOS
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • piedāvā
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • SLUDINĀJUMI
 • FORUMS
 • GRĀMATU APSKATS
 • IZGLĪTĪBA
 • DĀVANAS SVĒTKOS
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Vai dosieties uz Dziesmu un deju svētkiem? ..vairāk
Jā, rindā ilgi
stāvēju pēc
biļetes
Jā, būšu kā
dalībnieks/ce
Gribu! Meklēju, kur
biļeti vēl nopirkt
Šoreiz ne, bet
vispār ir būts
Nē, neinteresē
Nē, nevaru
atļauties

Čili

Apstiprināts Jelgavas novada budžets 2017.gadam

Raksts publicēts: 2017.01.31. 19:05:20
Raksta autors: Jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Jelgavas novada domes sēdē – 31.janvārī apstiprināts pašvaldības 2017. gada budžets ar finanšu līdzekļu sabalansētu piešķīrumu gan ieguldījumiem infrastruktūrā, dažādu jomu attīstības un atbalsta pasākumu īstenošanai, gan ar vērā ņemamu investīciju piesaisti no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Saskaņā ar domes lēmumu Jelgavas novada konsolidētā budžeta ieņēmumu kopējais apjoms 2017. gadā prognozēts 26 625 430 eiro apmērā, izdevumu kopējais apjoms – 36 084 314 eiro apmērā.

Izdevumu pārsniegumu  pār ieņēmumiem – 9 458 884 eiro un aizņēmumu pamatsummas – 2 018 590 eiro atmaksu 2017. gadā paredzēts segt no budžeta līdzekļu atlikuma gada sākumā – 3 909 945 eiro un aizņēmuma no Valsts kases – 8 188 091 eiro apmērā, kā arī saglabāt naudas līdzekļu atlikumus gada beigās 620 562 eiro apmērā. Prognozētais saistību apmērs, piesaistot aizņēmumus saskaņā ar plānoto grafiku, ir 11.2% no plānotajiem pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem.

2017.gada pamatbudžeta ieņēmumos lielākais īpatsvars ir iedzīvotāju ienākuma nodoklim – 11 668 070 eiro jeb 45.4% no pamatbudžeta kopējiem ieņēmumiem. Nodokļu ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa 2017.gadā prognozēti 2 514 125 eiro apmērā, tie ir 9.8 % no pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem. Dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda plānota 2 479 563 eiro apmērā, salīdzinājumā ar 2016.gadu - samazinājums par 101 893 eiro.

Vislielākais izdevumu apjoms pamatbudžetā kā ik gadus - paredzēts izglītības nozarei, tai atvēlot 40.8% no plānotajiem kopējiem pamatbudžeta izdevumiem jeb 14 196 036 eiro. Valsts budžeta mērķdotācijas, kas paredzētas daļējai šo izdevumu segšanai, plānotas 5 979 447 eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, darba algas fonda izmaksas palielinājušās par 1 335 579 eiro sakarā ar minimālās darba algas palielināšanos pedagogiem, kā arī atbalsta personālam (logopēdi, psihologi, sociālie pedagogi un pulciņu vadītāji), proporcionāls darba algas pieaugums ir arī pirmsskolas pedagogu palīgiem, jaunsargu instruktoriem vispārizglītojošās skolās, kā arī jaunatnes darba un mūžizglītības koordinatoriem pagastos.

Šajā mācību gadā pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs mācās 2613 skolēni, kas ir par 181 vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Tik krass pieaugums ir saistīts ar izglītojamo skaita palielināšanos – gan par 114 audzēkņiem neklātienes programmā, gan pamatizglītības programmā Svētes pamatskolā, Kalnciema vidusskolā, Šķibes pamatskolā. Aprēķinot kompensāciju par braukšanas izdevumiem izglītības iestāžu audzēkņiem, ir ņemts vērā fakts, ka Līvbērzes vidusskola no septembra īstenos tikai pamatizglītības programmu un 9.klases absolventiem būs jābrauc uz citām izglītības iestādēm Dobelē vai Jelgavā, tādēļ pieaugums ir par 2400 eiro.

Kārtējos izdevumos ir ieplānoti izdevumi bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanai Jelgavas novada pašvaldības izglītības iestāžu sākumskolas klašu skolēniem gan no valsts, gan pašvaldības budžeta līdzekļiem. Piemēram, no pašvaldības budžeta līdzekļiem gan 5-6 gadīgiem audzēkņiem, gan audžuģimeņu bērniem, pagarinātās dienas grupu audzēkņiem no 5.-9.klasei maksājumi plānoti 148 757 eiro apmērā. Tāpat pašvaldība turpina maksāt arī Jelgavas novada pašvaldības stipendijas augstskolu studentiem, tam paredzot 16 500 eiro.  

Starp citu, jauninājums sociālo jautājumu atbalsta pasākumos ir pašvaldības iniciatīva daudzbērnu ģimenēm, nodrošinot vasaras nogalē katras daudzbērnu ģimenes katram bērnam 50 eiro lielu pabalstu mācību gada uzsākšanai. Kopumā tam atvēlēti  37 500 eiro.

Izglītības nozarei plānots investēt 1 596 523 eiro – gan Eiropas savienības (ES), gan budžeta līdzekļu dažādu projektu realizācijai. Piemēram, šajā gadā izglītības iestāžu teritoriju labiekārtošanai, informācijas tehnoloģiju iegādei Jelgavas novada pašvaldības izglītības iestādēs un mācību procesa nodrošināšanai atvēlēts 1 278 397 eiro. Vēl šo projektu vidū ir gan Ziemeļvalstu- Baltijas valstu sadarbība izglītības sistēmu uzlabošanai ar finansējumu 7772 eiro, praktisko zināšanu pilnveidošana Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem – 61 000 eiro apmērā; sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros – ar finansējumu 100 892 eiro apmērā; izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības ieviešana skolās, starptautisko izglītības projektu skolu sadarbības partnerību nodrošināšana, piesaistot 116 000 eiro.

Sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai - pašvaldības policijas un bāriņtiesas darbības izdevumiem 2017.gada pamatbudžetā plānoti 533 513 eiro.

Atpūtai, sportam un kultūrai 2017.gadā plānots piesaistīt 5 164 938 eiro jeb 14, 85 % no pašvaldības pamatbudžeta izdevumiem. Salīdzinājumā ar 2016.gadu darba algas fonda izmaksas palielinājušās par 144 968 eiro, kas saistītas ar minimālās algas, bibliotēkas vadītāju, bibliotekāru un kultūras darba vadītāju algu palielinājumu, kā arī ar papildus 2 treneru un fizioterapeita amata vietu izveidi Sporta centrā.  Šajā gadā turpināsies lasītāju karšu ieviešana novada bibliotēkās, Lielplatones tautas namā par 10 000 eiro plānots ierīkot pacēlāju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, 7 kultūras iestādēs - iegādāties digitālās klavieres, sešās kultūras iestādēs - papildināt pasākumu apskaņošanas un gaismošanas tehniku 13 282 eiro apmērā. Tāpat tiek turpināta gan kolektīvu tērpu vai to elementu iegāde par kopējo summu 35 667 eiro  un vienotu  mēģinājumu tērpu iegāde tautas deju kolektīviem par kopējo summu 9000 eiro.

Atbalsts biedrībām kultūras un sporta jomā plānots 66 800 eiro apmērā, t. skaitā dotācijas biedrībām projektu līdzfinansējumiem 25 000 eiro apmērā, sporta jomā – 41 800 eiro apmērā, atbalstot novada sportistu dalību valsts, Eiropas un Pasaules čempionātos.

Sporta un kultūras jomā piesaistīti arī ES līdzekļi 2 311 906 eiro apmērā. Piemēram, īstenojot LAD projektus 67 359 eiro apmērā, Valgundes sporta hallē plānots izbūvēt sporta aprīkojuma un klinšu kāpšanas sienu, Svētes keramikas darbnīcā iegādāt aprīkojumu,  uzstādīt āra trenažierus.  Pakāpeniski veicot atjaunošanas darbus muižās, par 26 929 eiro šogad noritēs darbi Lielvircavas muižā, 11 941 eiro ieguldīs dažādiem uzlabojumiem Vilces dabas takas labiekārtošanai, 47 093 eiro apmērā - Elejas muižas parka dīķa atjaunošanai.

Izvērtējot būtiskākās budžeta investīcijas novada teritorijas attīstībā, finansiāli izdalīti līdzekļi dažādu tehnisko projektu izstrādei, kas tiek prognozēti kā īstenojami darbi nākotnē  - Līvbērzes un Zaļenieku kultūras namu energoefektivitātes paaugstināšanai, Elejas pagasta Sporta halles būvniecībai, Lielvircavas muižas telpu remontam, Sporta nama atjaunošanai Kalnciemā, Elejas muižas parka teritorijas infrastruktūras atjaunošanai, Vilces muižas kompleksa kultūrvēstures vērtību saglabāšanai.

Plānots organizēt algotos sabiedriskos darbus un nodarbinātības pasākumus vasaras brīvlaikā izglītības iestāžu audzēkņiem – 91865 eiro apmērā.

Sociālām vajadzībām no pašvaldības budžeta izdevumiem plānoti 2 761 464 eiro jeb  7.94% no izdevumu kopējā apjoma. Plānoti atbalsta pasākumi dzīves kvalitātes saglabāšanā senioriem, realizēt iniciatīvas iedzīvotāju veselības veicināšanā un slimību profilaksē, pārsvarā izmantojot Eiropas struktūrfondu līdzekļus.

Deinstitucionalizācijas procesa ietvaros plānoti pasākumi kvalitatīvu sociālo pakalpojumu attīstībai, ģimenei pietuvinātas vides veidošanai bez vecāku gādības palikušiem bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, sniedzot  iespēju ģimenēm izmantot “Atelpas brīža” pakalpojumu. Plānotas izmaksas sociālās mājas izveidei Kalnciema pagastā, tehniskā projekta izstrādei SARC ēkas renovācijai Lietuvas ielā 19, Elejā.  Palielināti izdevumi dzīvokļa pabalstiem, izdevumiem par aprūpes mājās pakalpojumu, tehnisko palīglīdzekļu aprīkojuma uzlabošanai. Pašvaldības centienos ietilpst pēc iespējas pretimnākošāk saviem iedzīvotājiem ilgstošu sociālo aprūpi un rehabilitāciju pilngadīgām personām nodrošināt Jelgavas novada Sociālās aprūpēs un rehabilitācijas centrā.

Vairāk kā 217 175 eiro - gan no budžeta līdzekļiem, gan projektu finansēm tiks ieguldīti meliorācijas sistēmu rekonstrukcijā - budžeta līdzekļi 17 000 eiro apmērā plānoti, atjaunojot Lielupes aizsargdambja caurtekas un izstrādājot projektu drenāžas sakārtošanai un stāvlaukuma izbūvei Jaunsvirlaukas pagastā. Budžeta līdzekļi 61 989  eiro apmērā novirzīti meliorācijas sistēmu uzturēšanai – grāvju apauguma un piesērējuma tīrīšanai, bet Nutriflow projekta ietvaros 138 186 eiro atvēlēti Sodītes meliorācijas divpakāpju grāvja izbūvei Viesturciemā.

Teju 5 miljonus eiro pašvaldība piesaistījusi Lauku atbalsta dienesta (LAD) un SAM projektu ietvaros pašvaldības ceļu infrastruktūras uzlabojumiem. Iepirkumu procedūras tur jau noslēgušās, darbi secīgi varēs tikt aizsākti pavasarī. Līdzīgi kā pērn pašvaldības izdevumu pozīcijā ir mērķtiecīgi atvēlēti līdzekļi degradēto teritoriju sakārtošanai. Šogad tie ir 30 000 eiro - bīstamu ēku nojaukšanai un teritorijas sakopšanai gan Elejas pagastā, gan Kalnciemā un Vircavā.

Pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai kopā 2017. gadā plānoti 3 365 392 eiro jeb 9.7% no pašvaldības pamatbudžeta izdevumiem. Turklāt 289 728 eiro jeb 3% no kopējiem projektu izdevumiem plānoti ES līdzekļi, izbūvējot gājēju-velo celiņus Sesavā un Staļģenē, labiekārtojot gājēju ietvi Nākotnes ciemā.
No Autoceļu fonda līdzekļiem pašvaldības ielu un autoceļu pārvaldīšanai un uzturēšanai plānots novirzīt 629 458 eiro. Papildus par 226 026 eiro plānots veikt vairāku pašvaldības ielu apgaismojuma un asfaltbetona seguma izbūvi, kā arī izstrādāt tehnisko projektu  gājēju celiņa izbūvei Platonē. Apgaismojuma izbūve plānota Bauskas un Lietuvas ielās Elejas pagastā par 10 000 eiro, Dorupes ciema ielās Glūdas pagastā par 25 146 eiro,  Rožu un Meža ielās Jaunsvirlaukas pagastā par 60 000 eiro, Bērvircavas ciema ielā Sesavas pagastā par 33 880 eiro, Platones un Jelgavas ielās Vircavas pagastā par 40 000 eiro.

Savukārt no saņemtā dabas resursu nodokļa līdzekļiem 160 000 eiro apmērā jeb 16.8% no speciālā budžeta ieņēmumiem, izdevumi tiek novirzīti vides aizsardzības, meliorācijas sistēmu uzturēšanas un atkritumu apsaimniekošanas pasākumiem. Tostarp kopsummā 23 246 eiro plānoti latvāņu apkarošanas pasākumiem, lietus ūdens kolektora atjaunošanai Jaunsvirlaukas pagasta Kārniņu ciemā, pasākumi saistībā ar Āfrikas cūku mēri u.c. Tāpat no dabas resursu nodokļa līdzekļiem plānots finansēt Līvbērzes dambja atjaunošanu 172 200 eiro apmērā un Kalnciema pagastā lietusūdeņu un drenāžas izbūvi Sporta pļavai 43 000 eiro apmērā.  No saņemtā dabas resursu nodokļa plānots piešķirt dotāciju 120 000 eiro apmērā SIA „Jelgavas novada KU" ūdenssaimniecības attīstībai - ūdens atdzelžošanas staciju izbūvei Valgundes pagasta Valgundes ciemā, Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolai un Svētes pagasta Jēkabnieku ciemā, NAI uzlabošanai Glūdas pagasta Nākotnes ciemā un tehniskā projekta izstrādei kanalizācijas notekūdeņu novadīšanai Dārza ielai Elejas pagastā.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune: “Samērīgs un saimnieciski pārdomāts budžets, kas skar daudzu ilgi gaidītu jautājumu risināšanu – gan apgaismojumu pagastos, pašvaldības ceļu rekonstrukciju, pašvaldības atbalstu daudzbērnu ģimeņu bērniem. Tāpat ir daudz aizsākuma soļu jauniem projektiem- plānotas tehnisko projektu izstrādes, lai, sagaidot projektu līdzekļu izsludināšanu, mēs būtu gatavi pretendēt uz ES līdzekļu piesaisti. Kā ik gadus, plānojam prioritārā secībā īstenot gan novadā esošo iestāžu, vēsturisko ēku atjaunošanu, teritoriju labiekārtošanu pagastos, īpašumu apsaimniekošanu, neaizmirstot ieguldīt arī cilvēkresursos - kolektīvos, bērnu un jauniešu nodarbinātības projektos un starptautiskas sadarbības veicināšanā.”  

Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  Pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti vairāk nekā 700 bērnu un jaunieši; bojā gājuši septiņi
  Izsludina Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvu konkursu
  Latvijā pagājušā diennaktī apzagti 12 mājokļi
  Globālā sasilšana satrauc katru otro Latvijas iedzīvotāju
  Tiesa aizliedz izraidīt no Latvijas Kongo pilsoni un viņas bērnu
  Festivālā 'Lampa' gaidāma jauniešu programma 'Īssavienojums'
  Kuldīgā agresīvi jaunieši uzbrūk ģimenei, tostarp invalīdam

0.72190308570862 55(0) - 0.50157856941223 2018.06.24. 07:51 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39495 ip: 54.198.158.24 usememcache: 1