Bārbala

"Jelgava/BJSS" apspēlē Saldu, gūst desmito uzvaru

Raksts publicēts: 2016.12.07. 10:58:40
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas regulārās sezonas turnīrā desmito uzvaru 12 aizvadītajās spēlēs izcīnījusi «Jelgava/BJSS», kas šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) pārliecinoši ar rezultātu 81:64 apspēlēja Saldus basketbolistus, tādējādi pirmo sacensību posmu noslēdzot A grupas otrajā vietā.

elgavas basketbola komanda šogad galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā spēlē Latvijas pēc spēka otrajā līgā, sperot vienu soli atpakaļ salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tiesa, sastāvā uzreiz ir iespēja iesaistīt vairāk gados jaunos Jelgavas basketbola skolas audzēkņus. Kluba vadība gan ambiciozi pirms sezonas teica, ka vajadzētu pacīnīties par medaļām. Pirmais posms apliecina, ka ar līdera Edgara Krūmiņa palīdzību to ir iespējams sasniegt - zaudējumi piedzīvoti tikai pret Ķekavas volejbolistiem.

Mača pirmajā ceturtdaļā Jelgavas komanda jau sev ierasti spēja apliecināt lielo potenciālu uzbrukumā - desmit minūtēs gūti 32 punkti un iegūts 11 punktu handikaps (32:21). Pēc šādas skriešanas pirmajā ceturtdaļā spēle nedaudz nomierinājās, tādējādi arī rezultāts uz tablo attīstījās līdzīgi. Par laimi, pretiniekiem nevedās ar metieniem no distances, kas atviegloja jelgavnieku uzdevumu un puslaika pārtraukumā ļāva doties pie komfortabla 48:33 pārsvara.

Arī trešajā ceturtdaļā jelgavnieki pilnībā kontrolēja notikumus laukumā, palielināja savu pārsvaru un tādējādi arī jau principā nodrošināja uzvaru šajā spēlē - 68:46. Nekādi brīnumi pēdējās desmit minūtēs nenotika, trenerim bija iespēja dot lielāku spēles laiku arī gados jaunajiem Jelgavas basketbolistiem, saldenieki spēja tikt nedaudz tuvāk, taču ne apdraudēt «Jelgava/BJSS» uzvaru - 81:64.

Jelgavas komandas līderis Edgars Krūmiņš šajā spēlē realizēja desmit no 13 izpildītajiem metieniem no spēles, sakrāja 25 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles. Kalvis Krūmiņš pievienoja 16 punktus un četras rezultatīvas piespēles.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēsta, ka pēc divu apļu turnīriem (katrai komanda 12 spēles) katras grupas četras labākās komandas, līdz ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, veidos pirmo finālgrupu (1.-12. vieta; katrai vēl 16 spēles), bet pārējās trīs – otro (13.-21. vieta; katrai vēl 12 spēles). Visas pirmās finālgrupas dalībnieces un četras labākās otrās finālgrupas vienības piedalīsies izslēgšanas turnīrā. Astotdaļfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā cīņa sērijās ritēs līdz divām uzvarām finālā – līdz trijām.

0.17035889625549 55(0) - 0.07794451713562 2024.04.25. 13:34 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39097 ip: 172.69.59.12 usememcache: 1