Ginta, Gunda,
Gunta
ZIŅAS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
  • ZIŅAS
  • Jelgavas ziņas
  • Novadu ziņas
  • Politika
  • Komentāri
  • Ekonomikas ziņas
  • Kriminālās ziņas
  • Uzņēmēji runā
  • Dzīvesstils
  • Aculiecinieks
  • Sēru ziņas
  • Arhīvs
  • Jurista vārds
  • Portāls ziņo
  • SPORTS
  • IZKLAIDE
  • VIDEO
  • GRĀMATU APSKATS
  • VESELĪBA
  • IZGLĪTĪBA
  • LABDARĪBA

APTAUJA
Vai esat gatavs jaunajai apkures sezonai? ..vairāk
Kurināmais ir nopirkts visai ziemai
15
Nesatraucos par apkures izmaksām
13
Vēl meklēju lētākos piedāvājumus
10
Esmu iekrājis apkures maksājumu segšanai
7



„Sestā jūdze” latviskā koncertā apbur jelgavniekus

Raksts publicēts: 2016.11.25. 13:21:27
Raksta autors: Kristiāna Kuzmina

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai
Galerija (5)

Noslēdzot koncerttūri „Man citas zemes nevajag”, ceturtdienas vakarā Jelgavas kultūras namā ar krāšņu 15 gadu jubilejas koncertu jelgavniekus un pilsētas viesus priecēja latviešu iemīļotā grupa „Sestā jūdze”. Koncerts sildīja klausītāju sirdis ne vien ar dziesmām, bet bija zīmīgs arī ar iespēju nobaudīt pašas grupas izslavēto rabarberu vīnu, kā arī iemūžināt īpašo vakaru foto stūrītī, pielaikojot kantrī stila cepures un saņemot autogrāfus no grupas dalībniekiem.

Savu jubilejas koncertu grupa aizvadīja divās daļās – pirmajā ar talantīgu dejotāju pāri dziesmās izstāstot stāstu par divu cilvēku mīlestību un Latvijas burvību, savukārt otrajā piedāvājot klausītājiem „vecās, labās” dziesmas, kas skanēja ne vien latviešu, bet arī angļu mēlē. Koncerta nobeigumā grupa atkārtoti izpildīja koncerttūres tituldziesmu „Man citas zemes nevajag”, visai zālei pieceļoties kājās. „Sestā jūdze” katrā koncertā arvien no jauna iekaro klausītāju sirdis, dziesmās ietērpjot cilvēkam svarīgo mīlestību, piederību savai zemei un izpildot tās vienkāršā sirsnībā, kā pamatā tomēr slēpjas visu piecu grupas dalībnieku talants. Portāls Jelgavniekiem.lv. aicināja puišus uz nelielu sarunu par mūziku, dzīvi un gadiem – gan tiem 15, kas aizritējuši, gan tiem, kas vēl priekšā. Ar grupu tiekamies dienā pirms Jelgavas koncerta, jo nākamā diena gaidāma saspringta – gatavošanās pēdējam tūres koncertam noris ar lielu atbildību.

Atskatoties laikā
Grupa „Sestā jūdze” savu muzikālo darbību uzsāka pirms 15 gadiem. Jāteic gan, ka tas nav pirmais viņu muzikālais projekts – tie, kuri grupas aktivitātēm mūzikas laukā seko jau kopš pirmssākumiem, zina, ka pirms tam pastāvēja grupa „Kaimiņi”, kā solists bija Agris Gedrovičs. Savu pirmo albumu „Emigrants” grupa laida klajā 2004.gada februārī; daudzas dziesmas no šī albuma joprojām pieskaitāmas pie grupas „zelta repertuāra” un tika izpildītas arī koncertā, tostarp albuma tituldziesma „Emigrants”, „Kad saldas ir liepas”, „Lietus blūzs” un citas. Pēc tam izdoti vēl divi albumi – „Kalendārs” (2008) un „Iebrien manā saulrietā” (2012). Šī gada koncerttūrē grupas faniem bija iespēja iegādāties arī „Sestās jūdzes” labāko dziesmu izlasi, kas tapusi par godu grupas jubilejai. Kā vērtē grupas līderis A.Gedrovičs un basģitārists Modris Miķelsons, 15 gadu ir daudz, bet vienlaikus arī pēc šiem gadiem turpinās grupas attīstība, meklējumi mūzikā. Jautāti, uz kā balstās grupas veiksmes stāsts un grupas biedru draudzība, solists atjoko: „Ja mēs viens otram nebūtu parādā tik daudz naudas, jau sen būtu aizgājuši katrs savu ceļu.” Modris uzskata, ka galvenais draudzības pamats ir respekts vienam pret otru un tas, ka grupas dalībnieki katrs savā būtībā ir dažādi, bet visus vieno intereses mūzikā – konkrēti, kantrī stils. Ne mazāka nozīme, protams, ir arī kopīgajām atmiņām. Basģitārists sevišķi atceras akustisko koncertu virkni Rīgā, ko grupa aizvadīja 2008./09. gadā. „Bijām vieni no pirmajiem, kuriem bija tāda tūre, ar to iedvesmojām arī citus latviešu mūziķus. Tie bija ļoti sirsnīgi koncerti,” Modris uzsver.

Soļi no teksta līdz dziesmai
Sākotnēji „Sestās jūdzes” dziesmu tekstu autors bija solists A.Gedrovičs, bet šobrīd viņš atklāj, ka pašrocīga liriku radīšana ir apstājusies: „Tie laiki ir pagājuši. Tagad mūsu dziesmu tekstus rada talantīgi dzejnieki – Arvis Degums, Guntars Račs, Marika Svīķe un Ivars Strautiņš.” Modris toties piebilst, ka dažkārt savai izklaidei vīri, pārbaucienos no koncerta uz koncertu, rada rīmīgas četrrindes, taču tās neesot domātas nodošanai publikai. „Ne katrs dzejolis var tapt par dziesmu. Svarīgi, lai to izlasot pirmoreiz, nebūtu šķebīgi. Mums neder teksti „es tevi mīlu, tu mani nē”, „nonesīšu tev zvaigznes un dāvāšu sirdi” un šo salkanību mūzikā apiet ir grūti,” atklāj mūziķi. M. Miķelsons kā kvalitatīvu piemēru min G.Rača radīto dzeju: „Dažkārt tikai no vienas viņa uzrakstītas filozofiskas frāzes var izveidot dziesmu.”

Neaizmirstot svarīgo
Līdztekus radošajiem procesiem, kur grupas dalībnieki nemitīgi ir iesaistīti, viņiem, protams, ir arī sava ikdiena un ģimenes. Daži no viņiem paralēli darbībai mūzikai strādā algotu darbu, piemēram, Modris ir liela uzņēmuma, kas ražo putu polietilēnu, darbinieks. Citi aizraujas ar dažādiem hobijiem – bundzinieks Aldis Strazdiņš labprāt makšķerē, Modris mīl garšīgi paēst, Agris pavada laiku ar mazbērnu. Diemžēl, mūziķu profesija laikietilpības dēļ nozog brīžus, ko varētu pavadīt ar ģimenēm, tāpēc vīri izbauda ikvienu iespēju, kad var būt kopā ar tuvniekiem. Nupat aizvadītos Valsts svētkus „Sestā jūdze” svinēja uz skatuves muzicējot un atzīst, ka ir priecīgi tos atzīmēt sabiedrībā, taču citreiz, ja vien ir laiks, dodas ar ģimeni uz salūtu, rīko viesības. „Tāda, diemžēl, ir muzikantu dzīve – reti ir tie brīži, kad varam svinēt kopā ar savējiem. Prieks ir tad, ja var iekārtoties tā, lai izdodas viņus paņemt līdzi,” komentē basģitārists. Modra vecāki turklāt tieši novembra vidū svin dzimšanas dienas, tāpēc, ja izdodas, svinēts tiek dubultā. Arī grupas dalībnieku sievas ir savā starpā iepazinušās, tāpēc nereti dodas uz viņu koncertiem kopā.

Kā zināms, „Sestā jūdze” braukusi muzicēt arī ārpus Latvijas un labprāt dalās savos iespaidos par ārvalstu koncertiem. Koncertējuši Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, Lielbritānijā, tostarp spēlējuši arī uz „Tallink” prāmjiem. Stīlģitārists Kristaps Rullis stāsta, ka ārzemēs grupu sagaida silti, jo tur kantrī mūzikas cienītāju ir daudz vairāk. Klausītāji bieži vien koncerta laikā dejo: „Uz to ir ļoti patīkami noskatīties – dejo veca gada gājuma zviedri, norvēģi, bet kā viņi to dara, wow! Latvijā ko tādu var redzēt ļoti reti,” bilst Modris. Jautāti, kādēļ, viņuprāt, Latvijā kantrī mūzika patīk tikai šauram cilvēku lokam, ģitārists Jānis Misiņš uzskata, ka popkultūra visus pārņem savā varā. Viņam pievienojas arī Kristaps, bilstot, ka vietējās radio stacijas translē tikai populāro mūziku, aizmirstot par citiem mūzikas stiliem. Neraugoties uz it kā nelielo interesi no jauniešu puses, „Sestās jūdzes” koncertos bieži var redzēt arī gados jaunus skatītājus, kuri labprāt dejo viņu mūzikas pavadījumā.

Arī Jelgavā notikušajā koncertā manīja dažādu vecumu klausītājus, daži pat līdzi bija paņēmuši bērnus, kuri koncerta laikā rātni klausījās un sekoja līdzi uz skatuves notiekošajam. Par koncerta pirmajā daļā kopīgi radīto stāstu, ko papildināja dejotāju Gabijas Bīriņas un Modra Opelta klātbūtne, grupa ir pateicīga koncertu aģentūrai „Bravissimo”, kas ieguldīja idejas un spēkus, lai klausītāji varētu izjust latvisko viskrāšņākajās niansēs – gan gaismu rotaļās uz skatuves, gan dziesmu starplaikos skaitītajās dzejas rindās.

Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
  • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
  • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
  • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.




AUTOdoc.lv

0.24666595458984 58(0) - 0.13782215118408 2024.03.28. 17:05 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=39010 ip: 172.70.43.15 usememcache: 1